Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Otaku Festival 3rd Edition, Impresii. Plusuri , minusuri , pedo bear


LordMethos
post May 11 2009, 09:35 PM
Post #1


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:





Cum zice si titlu ... .
Bagati mare cu parerile .. ce ati fi vrut .. ce nu ati fi vrut .. mai multe fete .. mai multi baieti ... un PEDO BEAR :)
digg it
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post May 11 2009, 10:56 PM
Post #2


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



^_^ Pacat ca licenta > otaku fest :( . Am prins cateva momente cu Live Streaming-ul si cu ajutorul acestui super filmulet.

Ow wellz :( vroiam si eu un key-chain or something awesomeish :< . Next year is very next so untill then o/

P.S. I like that sparkle in your eye Methos :D

Ca minus...eva heard of summer con ? DO EET IN THE SUMMER CAND AVEM TIMP SA VENIM :P . Majoritatea studentilor sunt lesinati in perioada asta de examene.

P.S.S. DMC a fost o alegere cam HARDCORE! Sper ca nu ati speriat lumea pe acolo...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post May 11 2009, 11:04 PM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



ia uitel si pe methos pacilea si alegerea cu dmc a fost geniala sa se distreze lumea, pe bune, chiar nu ma asteptam
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post May 12 2009, 09:53 AM
Post #4


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



@ Hanimale :P pare rau ca esti in sesiune :P u missed some nice cleaveges and relaxation :))
iar in summer nu merge pt ca toti sunt plecat la munte , la mare ... in vita de vie .. s.a.m.d.
PS : not next year ... Nijikon e in noiembrie :P t minus 6 months to go till then.
@ mik : DMC din cate stiu a fost ideea lui Otaku :) so hail to him. (desi cred ca unii parinti au fost putin socati :P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post May 12 2009, 10:35 AM
Post #5


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



Ohayo!

Am fost si eu in ambele zile, in a 2-a zi muuult mai aerisit, probabil de "vina" a fost plasarea concursului de cosplay in prima zi.
Deci primul minus, spatiul f. mic.
Poate o strategie de marketing buna ar fi fost plasarea concursului de cosplay pe 2 zile. Si un program mai diversificat in aceeasi zi amv, cosplay, spectacole..

Dezamagitoare oferta de anime merchandise, putine lucruri de unde sa alegi, eu mi-am salvat ziua cu un Mokona alb si super cute ^ ^ . In a doua zi nimeni nu a mai adus nimic nou, s-a vandut doar ce ramasese :(

La concursul de cosplay un plus a fost prezenta prezentatoarei (ma intrebam de unde o cunosc, recunosc, am avut ceva probleme sa imi aduc aminte de Liantesse :lol: , e un semn clar de batranete), la Niji a fost dezastru cand concurentii au fost lasati sa spuna ce vor ei ...si a iesit un "X baka !" aproape general.

Un alt plus au fost workshopurile, pakat ca in timpul relativ scurt nu s-au reusit foarte multe.

La cosplay, dpmdv la Nijikon grupurile au fost mai spectaculoase, mai dinamice, anul asta totul mi s-a parut prea booring.
As remarca insa costumul de Espada Ulquiorra, dp meu de vedere merita un premiu.

Ar mai fi de zis dar nu mai citeste nimeni XD....
In final trebuie sa felicit organizatorii si voluntarii pt organizare. Stiu ca e greu de realizat ceva cu resurse putine.

Ne vedem la urmatorul fest !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post May 12 2009, 11:03 AM
Post #6


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



Eu citesc:P
Imi place sa vad ce gandeste lumea :P
Mokona :( l-am pierdut :((( era unu misto care il trageau de o sfoara si incepea sa zburde:(( ( fraier ca nu l-am cumparat cand a trebuit )
Locatia true a fost micuta dar a fost fun ( ganditi-va ca se putea si mai rau :P )
Si most of all STOP comparin nijikon cu otaku ... sunt 2a festuri diferite :P
La cosplay eu am ramas placut incatat de numarul mare de oameni care au facut :P ( si mai ales de MAYA .. prietenii stiu de ce n___n )

Waitin for ze next fest now
MOAR opinions .... common
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post May 12 2009, 11:24 AM
Post #7


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... mi-e din toata povestea imi place songul din bg clipului cine e dj-ul si cum se cheama songu ? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post May 12 2009, 12:02 PM
Post #8


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



QUOTE(LordMethos @ May 12 2009, 01:03 PM)
Si most of all STOP comparin nijikon cu otaku ... sunt 2a festuri diferite :P
La cosplay eu am ramas placut incatat de numarul mare de oameni care au facut :P ( si mai ales de MAYA .. prietenii stiu de ce n___n )



Methos , eu am comparat cele 2 concursuri de cosplay, cel de acum si cel din noiembrie pt. ca erau cele mai apropiate, si ambele au avut loc pe o scena adevarata. :P
Dar Maya era prea scunda si parul il avea prea scurt <_< , nu te lasa pacalit de anumite parti anatomice.

Hahaha ti-am luat-o inainte cu mokona :P. E din ala care zburda, dar cred ca toti zburdau, aveau si ungurii btw. Astept urmatorul fest poate gasesc un mokona negru....atentie ca fac urat (like a mad wabbit) daca mi-o iei inainte :P.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post May 12 2009, 01:52 PM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



hmm...am uitat sa precizez ca eu am fost sakata gintoki (kimono alb/albastru si blond)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post May 12 2009, 04:22 PM
Post #10


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



@ sid : ai la sf cine ce canta
@ usagy : era si unu negru :P dar so dat :)) si nu .. nu toti "zburdau" au fost doar 3 care zburdau .. restu erau doar plushy.
@ mika : cine ?:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post May 12 2009, 05:04 PM
Post #11


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



QUOTE(LordMethos @ May 12 2009, 06:22 PM)
@ usagy : era si unu negru :P dar so dat :)) si nu .. nu toti "zburdau" au fost doar 3 care zburdau .. restu erau doar plushy.
*




* :huh: Devine emo si isi taie venele *

Eu nu am vazut nici un Mokona negru :(( la ce stand era?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post May 12 2009, 05:13 PM
Post #12


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



uummm asta numai stiu .. parca era la unguri in cutie :P
anyways

link pt pozele facute de mine :P
valabil cica 10 zile :P so get'em :P

CLICK ME for Methos pics

CLICK ME for Boogie pics
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HEartLES
post May 12 2009, 06:31 PM
Post #13


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



Toate bune si frumoase ..da Ruxi nu apare in clip ! :P :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post May 12 2009, 10:05 PM
Post #14


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



ia la Methos cica face misto :P, bai tata da ai facut poze nu gluma
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

xelubest
post May 13 2009, 01:24 AM
Post #15


Newbie
*

Group: Members+
Posts: 4
Joined: 4-November 08
Member No.: 7.867
Points: 10
Gender:



in legatura cu song-u din video

PARAGONX9

http://www.newgrounds.com/audio/listen/157014

side note (persoana care a facut melodia e fata) =))

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

reenheart
post May 13 2009, 09:37 AM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 6-December 08
Member No.: 8.008
Points: 103
Gender:



lenea acuma imi dicteaza sa-mi copiez cuvintele dintr-un alt forum:
"per total, fu fain festivalul. Cam slow in unele momente, dar au fost destule faze mishto care sa compenseze. Singura chestie care n-am sa o inteleg e de ce s-a terminat cu tot cosplay-ul din prima zi, si nu s-a distribuit de-a lungul a 2 zile, ca la Nijikon. Motivul o fi unul bun si intemeiat, but it eludes me.

Felicitari organizatorilor si voluntarilor pentru efortul depus :]"

@methos: lumea o sa tot compare Nijikon cu Otaku cuz, well, these are the only con/fests we've been to! Or fi ele doua concepte diferite, dar au destule chestii in comun pentru a fi comparate.
Si totusi, comparatiile astea ar putea sa va ajute, one way or another, rite? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post May 13 2009, 10:35 AM
Post #17


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



deja ma dor ochii de la citit atatea forumuri si posturi legate de otaku fest III, si asta pentru ca, in calitate de organizator, ma intereseaza foarte tare feedbackul primit de la voi.

ma bucur de aprecierile pozitive primite si vom avea grija sa avem cat mai putine minusuri pe viitor.

da, locatia a fost destul de mica, insa asta a fost tot ce am putut primi si am avut cumva de ales intre a organiza festivalul acolo si a nu-l organiza deloc. si, cu toate riscurile, am optat pentru prima varianta. ne-am gandit ca atat timp cat lumea s-a simtit bine, dimensiunea spatiului va deveni un element mai putin important.

la fel, ma bucur ca v-au placut workshopurile. am incercat sa aducem lucruri noi (vezi workshopul de kirigami) si coordonatori cat mai buni, de la care participantii chiar sa invete ceva. si, din comentariile pe care le-am citit, se pare ca in mare parte am reusit.

da, aveti dreptate cu cosplayul intr-o singura zi. noi ne-am gandit ca a doua zi ar fi bine sa fie zi e workshopuri, insa se pare ca workshopurile versus cosplay nu prea au sanse. publicul larg vrea mai mult cosplay.

in schimb, nu am prea auzit pareri despre expozitia Otaku Play, pe care ne-am straduit sa o facem cat mai bine. Selectia a fost destul de riguroasa, am primit mult si am selectat putin, pentru ca am mers pe criteriul calitatii, nu al cantitatii. am aprecia un feedback si in privinta expozitiei. scopul principal a fost de promovare a artistilor si intentionam sa o itineram si in alte orase, sa o vada si alti oameni care nu au putut participa la festival.
si apropo de asta. @reen: am citit ceva commenturi pe pagina ta de DA cu "vanzarea pe bani frumosi". am inteles ca nu ai de gand sa faci asa ceva, insa profit de asta ca sa specific ca acele bannere cu lucrarile NU sunt de vanzare. au fost printate de catre sponsorii nostri Creative Partners in scop strict promotional (pentru promovarea artistilor) si orice forma de comercializare iese din discutie. si, in afara de asta, ii sfatuiesc pe cei care vin cu asemenea idei sa vada si latura mai putin comerciala. cred ca te poti bucura de o lucrare si fara sa te gandesti in secunda doi cati bani ai putea scoate pe ea. e pacat cand apare un gust atat de acut pentru mercantilism.

si, nu in ultimul rand, asa cum am specificat si in alte locuri, multumiri multe lui Reactive (care a inteles perfect ce trebuie sa faca in calitate de coordonator al echipei de voluntari, fara sa fie nevoie sa-i explic de 2 ori un lucru) si tuturor voluntarilor care si-au facut treaba perfect. cu ajutorul lor problemele tehnice si decalajele in program au fost minime.

cam asta am avut eu de zis. multumesc pentru ce ati scris pana acum si voi citi in continuare cu interes tot feedbackul

Ruxi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post May 13 2009, 12:16 PM
Post #18


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



Mie mi-a placut Otakufest, desi am dormit doua zile non stop dupa ce am plecat de acolo, hihi. A propos de ce spunea ruxi, mi s-a parut ca echipa de voluntari s-a descurcat de minune. Au fost foarte saritori, am primit chiar mai mult decat ne asteptam (ne-au FACUT paravanul de care aveam nevoie pentru skit), de fiecare data cand am cerut ceva ni s-a dat si asta foarte repede.

Imi pare rau ca nu m-am inscris la nici un workshop, nu am crezut ca o sa am timp si de asa ceva, dar uite ca a doua zi a fost destul de lejera pt mine. Sincer eu nu m-am suparat pe faza cu cosplay doar intr-o zi... am avut timp sa respir un pic in cea de-a doua zi de festival, si asta nu mi s-a intamplat pana acuma (incepand cu nijikon 2007, continuand cu otaku 2008 si apoi niji 2008). Imi pare rau ca nu am apucat sa vorbesc cu cosplayerii mai mult, dar trebuie sa recunosc ca pe multi nu i-am recunoscut :lol: dupa machiaj, peruci si costume...

Astept in continuare cat mai multe poze...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saru_sennin
post May 13 2009, 06:28 PM
Post #19


jackoff
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: 1-December 08
From: secluded cave mountain
Member No.: 7.983
Points: 366
Gender:



Otaku over...nooo ..had so much fun :P ...ma bag voluntar si la anu':D...mi-a placut sa lucrez cu cosplayerii..si a fost fun sa pregatim cladirea pt eveniment(like the old days). ar fi tare k la anu sa se faca 2 zile d cosplay(prima individual si a doua grup). Ar fi nice k in toata cladirea sa se auda muzica ..nu fff tare(anime OST) sau cel putin l intrare...knd intra omu' sa fie deja pregatit pt c e inauntru(plus k noi astia care stam p la usa ne cam plictisim).Au fost cva probleme cu obiectele pierdute asa k ar fi nice dak am avea si un punct "lost&found" eventual p la intrare. in totdeauna the next one is the best one...so can't wait till the next one.

http://blog.sina.com.cn/s/blog_5ebe9b110100drji.html
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

reenheart
post May 13 2009, 07:50 PM
Post #20


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 6-December 08
Member No.: 8.008
Points: 103
Gender:



EXPO Play:

Amplasarea expozitiei a fost orginala! Thumbs up cui i-a venit ideea sa le agate in zona scarilor: vrand sa ajungi la etajele superioare, inevitabil 'vizitai' galeria de poze/afise.

In spiritul 'play', cele cu lego au fost bine selectionate si chiar m-am oprit in loc sa le admir. Nu acelasi lucru pot spune despre 'one shot'-uri. Nu era deloc confortabil sa te opresti pe scari sa le citesti sau sa le admiri grafica. Mai ales ca au fost plasate intre parter si etajul 1, langa 'furnicarul' de la standul ungurilor. Poate ar fi fost mai bine sa fie urcate cu un etaj? i dunno.. *shrugs*

In legatura cu banerul, cu toate ca nu am fost informata despre aspectul comercial/promotional de catre Otaku atunci cand mi-a dat acordul sa-mi iau posterul acasa, niciodata n-am intentionat si nici nu voi intentiona sa-l vand. Am spus asta destul de clar si pe DA - posterul acela inseamna un 'ceva' foarte mult si foarte personal pentru mine si nu va fi agatat pe alti pereti decat ai mei. Mercantilismul nu-i de mine XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:38 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |