Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Naruto Vs Sasuke, Care e preferatul tau???

Care personaj ti se pare cel mai tare?
 
[ 21 ] ** [40.38%]
[ 24 ] ** [46.15%]
[ 7 ] ** [13.46%]
Total Votes: 52
Guests cannot vote 

naruto95
post Feb 8 2010, 06:59 AM
Post #41


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 35
Joined: 8-February 10
Member No.: 9.465
Points: 0
Gender:



naromal ca naruto ca e personaju principal mai ales ca il invige is pe paint foarte usor ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

annamaria.
post Feb 10 2010, 05:33 PM
Post #42


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 4-February 10
From: somewhere^^
Member No.: 9.451
Points: 28
Gender:



daca o sa fie o astfel de lupta in shippuden (si cred ca o sa fie cu siguranta) o sa o castige Naruto pentru ca el este persoanjul principal...o sa fie o lupta din aia lunga in care o sa se repete amintiri si etc.

dintre cei doi,il prefer pe Sasuke
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tatiana
post Aug 6 2010, 10:45 AM
Post #43


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 227
Joined: 25-July 10
Member No.: 9.888
Points: 476
Gender:



Cred ca asta e ceea ce ne asteapta in final...o lupa intre Sasuke si Naruto... care vor deveni probabil cei mai puternici ninja... si Naruto va castiga ca e personajul principal...si ii va demonstra lui Sasuke ca poate obtine puterea si pe calea binelui prin mult antrenament (pana la urma asta a fost scopul lui Naruto...sa fie mai puteric ca Sasuke pentru ca acesta sa se intoarca in sat). Si probabil vor deveni iar prieteni si ei dor vor proteja Konoha pana la urmatorii ninja "destinati"... asta sau Sasuke va muri fericit si impacat cu Naruto regretand totul (asta ar ptea fi un alt final desi nu cred ca va fi asa)
Oricum, dintre cei doi il prefer pe Sasuke. Apreciez vointa lui Naruto si determinarea... si mai ales evolutia sa ca personaj, dar imi plac personalele mai cu capul pe umar, si poate si putin mai misterioase. Sasuke e genul de luptator care ma atrage: calm, misterios, inteligent, puternic si putin lipsit de sentimente (macar aparent)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bysu-Chan
post Feb 26 2011, 11:17 PM
Post #44


This is the life... <3
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 6-January 11
From: Deva
Member No.: 10.286
Points: 279
Gender:



sasuke vs naruto ... vesnica intrebare
ei sunt egali ca forta fizica si ca tehnica
poate va fi o lupta finala intre cei doi dar nu cred ca unul din ei va pieri deoarece sunt amandoi perosnaje principale si care au cea mai mare parte din poveste...eu am auzit un fel de povestioara de la mai multe persoane despre sfasit si daca e adevarata nu vreau sa stric sfarsitul deci nu o voi povesti :D
anyway Naruto are un avantaj : nu este afectat pshihic de trauma lui din copilarie ba din contra ii das o putere spirituala
Sasuke se prea bazeaza pe forta lui fizica ceea ce conteaza mai putin daca nu ai forta spirituala si ete prea afectat de ceea ce i s-a intamplat
oricum si Naruto are dezavantaje (probabil unul prin care se face indragit) - este prea copilaros si ea totul prea in gluma uneori
cat despre sasuke ar trebui sa mai taie din seriozitate(desi imi plac personajele misterioase si serioase dar nu exagerat de serioase)
ciudat nu?doua personaje total opuse dar totusi se potrivesc asa de bine (ca prieteni nu altceva heheh) :P
deci eu raman la ideea de egalitate
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Sep 10 2011, 05:06 PM
Post #45


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Hmm Naruto vs Sasuke eh?

Daca ar fi sa ma raportez strict la nivelul lor de forte de la episodul 228, atunci sunt de parere ca Sasuke ar castiga lupta din mai multe motive:

1) Naruto are mari probleme in a contracara Genjutsu.

2) Chiar si un Rasenshuriken in Sage Mode nu cred ca va penetra Susano'o.

3) Sasuke are un simt al luptei mult mai rafinat (Sasuke vs Danzo a demonstrat asta) pe cand Naruto lupta improvizand.

4) In afara de Rasengan si Kage Bunshin (eventual Summoning Jutsu, dar ala il foloseste si Sasuke), Naruto nu mai stie alte jutsu-uri, pe cand Sasuke are o intreaga varietate de Lighting si Fire based jutsu (Sasuke vs Deidara), ca sa nu mai vorbim de Sharigan-based jutsu.

5) Naruto nu si-a descoperit (inca) cea de-a doua chakra.

Cu toate acestea, cred ca raportul de forte va deveni din nou egal dupa ce Naruto se va antrena cu Bee.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Dec 30 2011, 12:46 AM
Post #46


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Trebuia mai detaliat un pic intrebarea pt ca lupta dintre Naruto si Sasuke se duce pe mai multe planuri, de ex, popularitate, fani, aprecierea celorlalte personajelor, si desigur combat abilities...
Luand pe rand fiecare idee, avem:

*Popularitate: cand spui "Naruto", "Sasuke" se subintelege, asa ca eu ii consider pe amandoi la acelasi nivel.

*Fani: in ultima vreme sunt sigur ca Sasuke a cam pierdut din fani din moment ce a devenit a complete retard... Probabil ca multi SasuSaku fani au renuntat la a mai spera si s-au reprofilat pe NaruHina... Si Naruto nu mai e atat de idiot precum era cand avea 12 ani and he has come a long way, a devenit mult mai complex si vrea sa impace pe toata lumea... So I guess Naruto wins at this level...

*Felul cum este vazut de catre celelalte personaje: pai aici clar Naruto wins pt ca nimeni nu il mai vede pe Sasuke cu ochi buni... Pana si Sakura a renuntat la el...

*Combat abilities...aici devine complicata treaba... Nu incerc sa-mi imaginez, pt moment, un duel intre cei doi, indiferent de ce arata cel mai nou OVA... Poate ca Sasuke ar reusi sa invinga intr-un fel...dar din moment ce nu ar avea cu cine sa sarbatoreasca, victoria lui nu ar face 2 bani, el tot singur ar ramane si l-ar omori pe fraierul care l-a inteles cel mai bine...pe de alta parte, Sasuke sunt convins ca s-ar sinucide daca ar pierde in fata lui Naruto, iar the latter, ar muri de inima rea, asa ca iar nu ar fi bine...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 11:01 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |