Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Naruto 397 Spoiler, SPOILER


gheorghecoser
post Apr 19 2008, 09:21 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: 28-March 08
Member No.: 6.477
Points: 393
Gender:



Ei bine, aici am Manga 397:




Deci, ce parere aveti: va avea Sasuke de acum incolo permanent sau macar ocazional Mangekyou Sharingan?? Dupa spusele lui Madara, Itachi a fost un mare erou al lumii, care a salvat satul si pe fratele sau; ce parere aveti:este doar o minciuna de-a lui Madara, sau purul adevar??
Daca este adevarat ce a spus Madara, atunci care era dezastrul care a fost evitat datorita lui Itachi?? Sa fi fost Uchiha Madara cel care a vrut sa distruga lumea sinobi, nu numai satul frunzei??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MikeyDLuffy
post Apr 20 2008, 04:02 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 13-January 08
Member No.: 5.944
Points: 121
Gender:



nu stiu... ma gandesc ca probabil tot clanul uchiha punea ceva la cale... si itachi i-a oprit :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Apr 20 2008, 04:11 PM
Post #3


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



E trist ca Sasuke, dupa ce a reusit sa-l ucida pe Itachi, afla ca acesta era defapt de partea lui si ii vroia binele :( . Acu ar fi culmea sa aflam in urmatoru capitol ca Madara a ucis tot clanu si ca Itachi nu a contribuit la asta, ca practic nimeni nu l-a vazut pe Itachi ucigand vreun Uchiha :blink: .
Si mie imi placea povestea de razbunare... era perfecta :unsure: ... acu aflam ca nu mai e atat de intemeiata :huh: ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

gheorghecoser
post Apr 20 2008, 06:15 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: 28-March 08
Member No.: 6.477
Points: 393
Gender:



Cred ca va trebui sa asteptam urmatorul capitol sau episod din Manga, pentru ca sa stim ce se intampla;

un lucru este clar: Madara probabil ca ii va spune lui Sasuke despre viata lui Itachi, ii va da amanunte si despre cum a salvat el lumea shinobi;

nu stiu sigur, oricum vom vedea; sper sa apara in zilele acestea urmatorul capitol din manga.

Intradevar, e trist sa aflam acum ca de fapt Itachi a fost un shinobi care a dorit binele lumii, si-a iubit fratele si pe fratele sau; insa mai am o nelamurire: Mangekyoul Sharingan pe care il are Sasuke de la Itachi, il va mai avea si putea folosi oare si in viitor??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lutzuu
post Apr 20 2008, 09:44 PM
Post #5


Gomu Gomu no Baka
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 10-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.419
Points: 273
Gender:



Urmatorul capitol o sa apara vineri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

WhiteFang
post Dec 22 2009, 08:37 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 18-December 09
From: Romania Ploiesti
Member No.: 9.289
Points: 84
Gender:



apare in fiecare joi la ora 8-9 poate si mai devreme asta unde ma uit online eu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Dec 22 2009, 10:09 PM
Post #7


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Ha, ha, topicul asta are ceva vreme.. ma miram eu ca toata lumea vorbeste ca si cum n-ar mai fi alte capitole, apoi am vazut data. Si a trebuit sa ma asigur ca am vazut capitolul asta (adica in anime, ca nu citesc manga).
Si ce sa-mi dau seama, este chiar acolo unde a ajuns animeul. WhiteFang, vorbesti de anime?
Oricum, daca mai asteptam doua zile, aflam tot (nu ca ar mai conta dupa un an, dar tot despre asta se vorbeste, nu? Perfect pt cineva ca mine caruia nu-i place sa citeasca mangaul inainte de anime. :P

Cat despre Itachi.. urmeza parerea mea, dar pun ascuns, probabil ca o sa gasiti un fel de spoilere, desi titlul contine acest cuvant infricosator deja: :lol:

Ei bine, eu de cand am aflat de "existenta" lui Itachi nu am putut sa cred ca ar fi rau. Bine, e adevarat ca imi place sa-i sustin pe bishouneni :lol: dar imi dau si eu seama cand fac ceva gresit, daca e evident. Totusi, prin comportamentul lui, Itachi nu mi-a dat niciodata impresia ca ar fi rau. E adevarat ca pe atunci nu stiam ca ar putea sa-si inlocuiasca ochii cu ai lui Sasuke (adica in episodul in care ni s-a aratat trecutul celor doi frati), dar tot am crezut ca are un motiv pt care l-a lasat pe Sasuke in viata. Si nu un motiv rau. Adica, mai ales pt faptul ca se comporta atat de frumos cu Sasuke, si chiar nu a vrut sa rateze prima lui zi la academie. Acum nu stiu sigur daca a zis acelasi lucru si in Naruto 1, dar cred ca da,spune si in Shippuuden ca lui nu ii pasa cat de mult il uraste Sasuke, si ca de-aia sunt fratii mai mari, nu mai stiu cum zice dar ceva in genul sa-i ajute pe fratiorii lor ... In fine. :P LOL, am atata experienta in bishouneni incat mi-am at seama ca sub zambetul ala angelic nu se poate ascunde un ucigas in serie, sau te miri ce.
Ma rog, daca as sta acum sa scriu toate parerile mele, as face scrollbar-ul cat o furnica numai cu postul meu. Ce vreau sa spun e ca sunt destule hinturi, desi nu evidente, (dar devin evidente in Shipuuden odata cu povestea care incepe sa se lege) care aratau ca Itachi nu are nicio intentie rea. Si sa raspund la intrebare, da, Itachi vroia sa opreasca "lovitura de stat" :P pe care vroiau toti membrii clanului Uchiha sa o organizeze. (cu tasu in frunte) Nu inteleg acum de ce numai pe Sasuke l-a lasat in viata, pt ca nici ceilalti copii care aveau varsta lui nu aveau nicio legatura cu asta. Pot justifica doar prin dragostea frateasca, hehe. *heart*
Ah, si, apropo, nu-mi vine sa cred nici ca Sasuke, dupa cat il iubea pe Itachi (oh ce kawaii era cand fugea asa fericit spre Itachi..), n-a avut prea multe regrete cand hotarat sa-l ucida pe Itachi. Nu a ezitat si el deloc. Nici nu stiu cum a reusit sa traiasca 7 ani cu ura care a crescut tot mai mult. Parca totusi d la inceput stiam ca o sa regrete, sau cel putin speram. Nu putea si mangaka-ul sa faca ceva de genul:"Desi a facut atataea rele, este fratele meu, nu pot sa-l ucid!" si termina totul "peacefully"? Si cum ramane cu restaurarea clanului??


Dupa cum vedeti, am acoperit totul, desi n-ar fi fost nevoie, asa ca puteti citi linistiti deocamdata. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 12:51 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |