Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Naruto Shippuden Sezonu 2, si despre finalul sezonului 1!


Luffy
post Oct 17 2007, 03:56 PM
Post #21


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



1 more day ... :))
sau hai 1 zi jumate ca deobicei apare joia seara tarziu de tot :D
:)) chiar as vrea sa zic ca abea astept .. dar pacat .. stiu despre ce o sa fie vorba in primul episod din noul sezon ... si nui chiar asa de interesant, sincer :))
a dead guy named Gaara will come back to life after a life is trade fore another :D deci WEAK
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sailorcorvus
post Oct 19 2007, 07:34 PM
Post #22


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 436
Joined: 25-November 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.338
Points: 716
Gender:



Nu pot spune ca e slab , e chiar foarte bun sau cel putin asa consider eu . L am vazut azi si ce pot sa spun decat ca e impresionat , mi a placut imbinarea muzici cu secventele . Si apoi invierea lui Gaara a fost superba , iar anuntarea morti lui Chio e foarte interesanta , dar si momentul de reculegere e formidabil .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wee
post Oct 19 2007, 08:07 PM
Post #23


Wii?
***

Group: Members+
Posts: 116
Joined: 8-March 07
From: Constanta
Member No.: 3.911
Points: 296
Gender:



+ animatie de calitate cu toate ca scenele statice primeaza... ep 32 o sa fie mai interesant
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Oct 19 2007, 08:12 PM
Post #24


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



da de calitatea imagini .. no comment
:D si no mio plakut episodu .. da nu ti se pare cam lung 20 min invierea si etc etc .. o fost fain... eu genu asta de episoade il consider lacrimogen
next episode will be so cool :D
astept sa il vad pe nou membru din Kakashi Team si pe nou Sensei ...
da chiar asa rau o fost ranit kakashi????
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lutzuu
post Oct 19 2007, 08:14 PM
Post #25


Gomu Gomu no Baka
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 10-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.419
Points: 273
Gender:



Ce ma supara pe mine este faptul ca trag prea mult de capitole,ii inteleg ca nu mai vor sa foloseaca filere dar pana acum au exagerat mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Oct 19 2007, 08:18 PM
Post #26


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Man (Luffy), don't spoil... da, misto episod, jumate o fost reluare la cealalta jumate. In rest da, nice character building.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Oct 19 2007, 08:21 PM
Post #27


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



It's something like DBZ ? Unde jumatate din episod ii ce s-a intamplat in celalalt , iar cealalta jumatate , o jumatate de lupta ? :lol:

Cei care vor sa vada seria , sa faca bine sa nu citeasca topicul :P . Pana la urma prima serie cate episoade a avut ? :lol: , am piedut numarul dupa prima suta :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Oct 19 2007, 10:13 PM
Post #28


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Eh, seria asta o consideram mai separata, e doar la ep 31... si-i mai rau ca la dbz, aici se recapituleaza prima jumatate a episodului :P. Macar de-ar imbatrani personajele mai repede ca mine, sa stiu ca nu mor primul :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Oct 19 2007, 10:39 PM
Post #29


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



is 9 seri din Naruto
2 din Naruto Shippuden
prima serie de shippuden o avut 30 episoade
a doua serie .. o sa aiba tot ceva de genu ..

nustiu daca ii asa mare spoiler .... pt ca .. vedeti deja la opening si la ending ca ii cineva nou .. 2 persoane .. 1 din ele ii mai cunoscut ca daca ati vazut naruto undeva pe la sezonu 3 4 ii si el
el o sa fie senseiul la Kakashi Team
.... iar celalalt ..
ii baiatul ala care o sa fie in locul lui sasuke
ii un baiat care are ceva tehnici ciudate din cate am vazut in opening .. deseneza si creaza



Trickster .. mio plakut gluma ta :D =)) io zic ca nu neaparat ca mori primul da sa sti ca vezi animele de la capla coada ca daca mai ii 50 de ani .. o sa si uitam despre ce o fost vorba la inceput .. sau cum arata naruto cand era mic :))
no ... o sa fie Naruto: The Future .. nu naruto shippuden
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Oct 27 2007, 08:45 PM
Post #30


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Hm...cred ca e prima data cand zic asta, dar deabea astept episodul 33 din Shippuuden :lol: . Presimt ca acum vor intra in actiune (mai ales ca l-am vazut pe Shika in preview ^.^). Cat despre episodul 32...vedeti ca si membrii Akatsuki au umor? :lol: Deidara se descurca si fara maini =)) . Si ca veni vorba de Akatsuki...Tobi...nu-mi place vocea lui xD e enervanta. Si hm...am fost spoil-arita in legatura cu el :lol: , dar nu zic.

@Luffy: in al doilea spoiler te referi la Sai? O__o Hm...tipul ala mi se pare gay xD...Sasuke-emo...Sai-gay....mh...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Oct 27 2007, 09:37 PM
Post #31


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Yup, Sai is gay, din ce alt motiv ar rima... prevad inca o scena de romance a la Naruto/Sasuke :P. Saraca Sakura...

Btw, faza cu akatsuki a fost de nota 10 :D, singurul moment care merita pomenit din lalaiala aia de episod (minute intregi de admirat stanci si peisaje, un moment de reculegere dupa altul, naruto si gaara care stau si se uita pierduti unul la altul inca 5 minute... de la un moment speram sa o ia gaara razna si sa-si omoare tot satul de talibani). Eh, sper si eu sa intre odata in actiunea aia...incredibil totusi ca deidara ii un personaj mai misto fara maini :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Dec 25 2007, 06:43 PM
Post #32


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



So, so...Shippuuden a luat o pauza binemeritata pana anul viitor in 10 ianuarie, din cate am inteles. Zic binemeritata fiindca la mine se adunasera cateva episoade si nu mai pridideam sa le vad :lol: . Am ajuns insa cu ele la zi.
In primul rand, am intalnit niste filler-e neplacute (ex.: cand Orochimaru il priveste pe Naruto si invers - parea interminabil - ; cand Orochimaru se intoarce pe pod - ii ia cam mult sa ajunga pana la ei, parca mergea pe loc - ; etc. ), dar din fericire nu foarte dese (pe cat posibil le-am mai si ignorat). In al doilea rand, pentru prima data am tresarit si am fost surprinsa (poate si din cauza ca nu m-am chinuit sa mai anticipez). Cand? Atunci cand *spoiler* a aparut Orochimaru de prin copaci :lol: . Iepurasul de prin tufe am crezut ca a fost numai asa ca sa ne faca pe noi sa credem ca s-a miscat Naruto prin tufis, nu ma asteptam sa-i vad moaca lui Orochimaru.
In rest, sa vedem, ma gandesc daca nu cumva se apropie de sfarsit. :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Jan 1 2008, 05:52 AM
Post #33


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Imi place mult Naruto Shippuuden si cred ca sezonul 2 va fi mai bun ca primul :D.
Si sa stiti ca, sin cate stiam eu, fillerele acelea din Naruto au fost facute pentru a-i acorda timp lui Masashi Kishimoto.

Oricum, ai dreptate, Vampyra Missa , se misca destul de incet Orochimaru; si pe mine m-a surprins, ba chiar m-am speriat de el si figura lui satisfacuta...
Cat despre episodul intoarcerea lui Gaara inapoi, mi s-a parut ca Sakura a suferit cel mai mult din cauza pierderii lui Chiyo.

A, si mi-a placut cand Sakura l-a lovit pe Sai... chiar nu m-am asteptat. Nu parea sa urmeze asa ceva. L-a trimis pe partea cealalta a drumului...si aia nu a fost nimic.

Mie imi plac noile personaje, si mai spun ceva pt ce a spus Vampyra Missa, nu cred ca se va termina curand, in primul rand ca apare destul de greu un nou episod, si pentru ca mangaul este mult mai inainte (cu toate ca nu l-am citit si nici nu vreau sa-mi stric placerea de a viziona, am dat de niste spoilere foarte dragute ~unul urias cred ca am o gramada de timp sa vad daca e adevarat sau nu :D)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Jan 1 2008, 01:20 PM
Post #34


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



dap dar se termina la jumate lu februarie parca:D
asa ca vom mai avea o luna jumate de naruto shippuden sezonu 2
si apooi vine the next season... dupa mine tha greatest SAGA:D ever (din naruto) si apoi ... vine alt sezon si mai bun :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Feb 11 2008, 10:09 AM
Post #35


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Mh...ma intreb cate sezoane vor fi. xD Si da, acum e din ce in ce mai clar ca si asta se termina. Si am o vaga presimtire ca se va termina cum a inceput Shippuuden. :P
Anyway, in episodul 45 (daca nu ma insel) a fost un flashback incredibil de enervant si deranjant: un flashback din acelasi episod. I mean, come on, cred ca nu uit chiar asa de usor inca sa nu tin minte ce s-a intamplat in episodul la care tocmai ma uit. Pentru cei care nu isi amintesc, e vorba de faza cand Sakura i-a "reprodus" capitanului ceea ce el zisese acum cateva minute. :| Sick people. M-a enervat faza foarte mult.
Sa speram ca nu o sa mai avem parte de asa ceva... Iar acum, sa vedem ce mai face Sasuke. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Feb 11 2008, 04:14 PM
Post #36


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



E o dilemă alegerea īntre manga şi anime. Eu zău că aş prefera manga, pentru subiect, este incomparabil mai bine povestită ca anime. Dar nu mă pot abţine să nu urmăresc şi varianta animată, dă un plus de culoare, de viaţă personajelor. Īn rest, e mai degrabă enervant modul īn care se trage de timp şi se masacrează liber scenariul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Feb 11 2008, 05:56 PM
Post #37


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Voi chiar va mai uitati la Naruto ? o_O Well that's lame... eu am fost mare fan naruto...acum nu il mai suport. Noile episoade chiar sunt MAI PROASTE decat primele episoade din naruto( in care totul se repeta de vreo 10 ori din diferite unghiuri , deja-vu telenovela? ).

My impression of a Naruto episode:

Naruto:-AAAAAAAARRRRGGGGGG!!!! POWER-UP!!!!!
Naruto:-AAAAAAAAA!
.....
10 minutes later:
Naruto:-AAAAAAAAAA!!!! ALMOST THERE!
....
5 minutes later:
Naruto:-I CAN FEEL IT COMING! AAAAAA!
2 minutes later:
Ending song...tralalala...

End of impression.

Deci un intreg episod din naruto inseamna cam...5 pagini de manga so why the hell am I surprised at the lack of action?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anime22
post Feb 13 2008, 05:23 PM
Post #38


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 13-February 08
Member No.: 6.161
Points: -6
Gender:



sa fim seriosi animal dute si culcate ce-ai vrut sa zici cu tralalala power-up ... daca vreti sa vedeti claritate si nu mai trebuie sa sttati 10 ani sa copiatati naruto www.anime-2u.com orice anime doriti scrieti la search ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Feb 13 2008, 05:58 PM
Post #39


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



anime22 ... animal nu se referea la claritate .. si stim si noi sa ne luam de pe dattebayo sau care il mai traduc .. cat despre episoade .. ultimul a fost chiar lame ... insa de ending .. tot respectu ii super!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Feb 13 2008, 08:37 PM
Post #40


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Reinprospateaza-mi memoria, ca serios ca nu-mi aduc aminte cum s-o gatat...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 06:36 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |