Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Naruto Shippuuden


Missa-chan
post Aug 25 2007, 03:58 PM
Post #41


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Dah, dupa ce am recuperat si am ajuns din nou la zi, pot spune ca ultimele episoade au fost interesante. Opening si ending nou... Foarte bine (desi la opening imi placea mai mult primul XD). Sasori...Sasori e...cuuute. O.O Nu ma asteptam sa arate asa de bine.
Anyway, sa vedem cum evolueaza in continuare (desi am idei fiindca am fost "spoiler-ita" XD).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

super
post Sep 1 2007, 05:40 PM
Post #42


vanguard moogle
***

Group: Members+
Posts: 101
Joined: 30-April 07
From: Resita/Timisoara
Member No.: 4.224
Points: 362
Gender:



De cand cu filerele de la Naruto de mult nu am avut acelasi entuziasm de a vedea ce se intampla in continuare, noi personaje si lupte intrigante si pline de entuziasm , fervoare si strategie asa cum se intampla la inceputul lui Naruto.

Asta pana cand nu am vazut Shippuuden.Care se anunta inca de la inceput un hit.Acum din nou se starneste curiozitatea de la inceput.Ce aduc nou personajele , care sunt miscarile lor noi , ce alte batalii vor mai avea ele...etc.


Inceputul este unul in forta nici nu trec 10 episoade ca deja personajele principale se confrunta cu un imens pericol din partea grupului Akatsuki.Era si firesc daca satm sa ne gandim ca au trecut cei 3 ani de la prima lor aparitie si acum au din nou posibilitatea de a fura demonii inchisi in Jinchuuriki.


Inceputul este si el o surpriza placuta care te face sa te uiti si mai mult la Anime pentru a vedea continuarea.Faptul ca se ajunge la o intalnire mult asteptata dintre Naruto si Sasuke, iar apoi se intoarce in timp pentru a relata povestea pana in acel moment este un efect deosebit de placut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Sep 1 2007, 06:45 PM
Post #43


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Yup, scenele alea au fost cu atata mai necesare cu cat fillerele au facut pe toata lumea sa uite despre ce era vorba in serialul asta. Eu ma mir ca ai rezistat sa te uiti la toate cele vreo 100 de episoade de umplutura...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anyaanimelover
post Jan 5 2008, 11:00 PM
Post #44


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 7-December 07
Member No.: 5.694
Points: 41
Gender:



Am si eu o nelamurire poate stie cnva sa imi raspunda :D Cn e Sai? Care e treaba cu el? pls :D somebody help
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mistic_angel
post Jan 6 2008, 05:53 PM
Post #45


Half-vampire...
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: 10-April 07
From: somewhere in my dreams....
Member No.: 4.115
Points: 177
Gender:



Sai este noul coleg de echipă al lui Naruto şi al Sakurei. Este īnlocuitorul lui Sasuke Uchiha, īnsă īn spatele punerii lui īn team 7 stă o misiune secretă, aceea de a-l anihila pe Sasuke fiind considerat o ameninţare pentru Konoha. Sai a fost crescut de mic ca o armă perfectă, fără sentimente, fără nimic, īnsă el s-a īmprietenit cu un băiat pe care ajunsese să īl considere fratele său şi desenāndu-i acestuia o carte, īnsă după moartea acestuia a uitat ceea ce voia să deseneze şi pentru completarea misiunii date de Danzo, el trebuie să se prefacă că are anumite sentimente zāmbind fals. La īnceput, Sakura şi Naruto nu vor să īl accepte spunānd că este Sasuke, īnsă nu au de ales.
Abilităţile sale sunt acelea de a desena diverse animale şi de a le da viaţă. El a fost antrenat ca un ANBU.
La fel ca Naruto el o place pe Sakura. (sper ca te-am lamurit. Daca vrei mai multe informatii, iti recomand sa intri pe wikipedia. Acolo gasesti mai multe informatii.)


Imi place foarte mult Naruto Shippunden. Este plin de actiune, de mister, dar are si unele parti foarte amuzante. Coloana sonora este super. Astept fiecare episod cu sufletul la gura.
Mi-a placut foarte mult episodul special 40-41. Multa actiune, iar Naruto in sfarsit isi arata adevarata putere. Inceputul luptei dintre Naruto si Orochimaru a fost super, iar eu de abia astept sa vad ce se intampla in continuare. M-a surprins foarte tare Sai. Nu stie ce inseamna lucrul in echipa deoarece nu o salveaza pe Sakura atunci cand ea cade. Urat din partea lui.
De abia astept episodul 42.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Unknown
post Jan 6 2008, 07:39 PM
Post #46


Human 0.9
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 4-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.514
Points: 711
Gender:



Spoooiler tag la primul paragraf <_<

Muza chan: Done!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Jan 8 2008, 12:32 PM
Post #47


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Recunosc ca nu am rezistat la fillerele din prima serie si nici nu m-am mai obosit sa ma uit la ele dupa un timp. La fel recunosc ca nu imi place sa vad 10 episoade apoi sa raman in plop asteptand, de aceea m-am abtinut intrucatva sa urmaresc ... dar nu prea mult pentru ca pana la urma tot am aruncat o privire (is la zi cu episoadele btw) si sincer sa fiu am fost un pic dezamagit. E o lalaiala teribila cu luptele astea, dupa cum remarca cineva, exista frica de fillere care au cam ingropat prima serie.
Problema care ma ...cum sa zic...nelinisteste un pic e faptul ca db au renuntat pentru moment la subtitrare , la fel ca si in cazul seriei bleach, din motive obiective (au rugat comunitatea de fani sa nu mai uploadeze episoadele lor pe situri gen youtube sau altele de streaming doar ca fanii si-au cam bagat piciorul in aceasta rugaminte asa ca..drept urmare noi stam acuma si probabil o sa ne reorientam spre alte grupuri daca dorim sa fim la zi cu actiunea). De bleach nu imi fac asa griji ca Flomp Rumbel face treaba buna dar naruto nu stiu exact pe unde sa caut ceva bun (nu ca db rupe gura targului dar erau dedicati seriei si faceau o treaba buna).
Totusi sper ca o sa revina sooner or later asupra deciziei si o sa avem din nou naruto servit fresh.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jan 9 2008, 09:44 AM
Post #48


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Mda, db, dupa toate prostiile lor au zis sa inchida din motive de frica... intr-adevar, erau decenti (cu toate ca cei dinaintea lor erau un pic peste), dar nu stiu, nu-mi fac griji, naruto e cel mai popular anime la ora actuala, sigur o sa se gaseasca cineva.


Trollii lui peste, blici o aparut vad ca la timp.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Jan 11 2008, 08:52 AM
Post #49


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Eh se pare ca si-au revenit baietii si au inceput iar sa scoata naruto, bleach si ce au zis ca intrerup, bravo lor, urasc sa tot schimb grupurile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Feb 2 2008, 03:18 PM
Post #50


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Uhm...interesant. Am gasit episodul 45 subtitrat de ZOMG Subs care se pare ca au inceput sa subtitreze si Bleach. Acum descarc 45-ule sa vad ce si cum e. Vad ca la ei pe prima pagina vorbesc despre niste probleme de calitate a episodului, dar care se vor rezolva in timp din cauza ca sunt noi in meserie si nu au gasit o varianta raw mai buna.
Se pare ca acesti ZOMG Subs au inceput sa traduca Shippuuden de la episodul 43.
Well, sa vedem ce e de capul lor. Mai e un sfert de ora si se descarca episodul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Feb 2 2008, 03:29 PM
Post #51


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Pacat ca stau prost si la timing, traducere si fonturi, nu numai la calitatea imaginii. eh, ii aparut si db-ul... fsocking trolls.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Feb 2 2008, 03:48 PM
Post #52


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Yep, calitatea lasa mult de dorit. M-am uitat numai 3 minute pana acum. Ce pot zice, pentru ca sunt incepatori e destul de bine, dar nu indeajuns. Se grabesc si neglijeaza lucruri marunte, dar care dau bine in ochii celor care se uita la episod: "danzou", "konoha" cu litera mica; "doesnt" in loc de "doesn't" si "dont" in loc de "don't". Nu deranjeaza prea mult, dar vreau sa ma uit la ceva de calitate. Ma rog, pana acum atat am observat. Cat despre timing, la fel. Iar cand vorbea Naruto si Sakura a vorbit (tipat, defapt xD) peste el deabia am apucat sa vad ce a zis ca a si disparut.
Acum l-am pus la descarcat pe cel subat de DB. :D



P.S.: vad ca astia de la ZOMG Subs nu au preview la episodul urmator. :huh:



Edit later: traducerea facuta de ZOMG este foarte diferita de cea facuta de DB, iar eu una inclin spre cea de-a doua (DB).

This post has been edited by Missa-chan: Feb 2 2008, 04:29 PM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anime22
post Feb 14 2008, 07:23 PM
Post #53


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 13-February 08
Member No.: 6.161
Points: -6
Gender:



doamne da suferinzi mai sunteti , nu va multumiti ca cineva se chinuie sa faca sub?si cum sa va uitati la naruto pe youtube =)) mai faceti si comentarii aiurea ca sub nu e buna claritatea nici atat... normal fratilor sunteti primii care ii aud ca se uita la naruto pe youtube =)) va numiti si fani :lol:
www.anime-2u.com orice anime doriti dati la search ... fanilor
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinigami Kid
post Feb 14 2008, 07:30 PM
Post #54


epic user
****

Group: Members+
Posts: 428
Joined: 28-February 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.873
Points: 985
Gender:



Din ce gaura de sarpe ai iesit ca sa ne faci comentarii 'fanule'? Spune-mi si mie unde ai citit ca oamenii se uita pe youtube? Daca iti arde de comentarii aiurea macar nu le fa, ne? ;)

La ZOMG traducerile sunt de proasta calitate, notive probabil multe, si eu prefer DB chiar daca trebuie sa astept un pic pana iese traducere, dar cred ca aia face mai placuta vizionarea :D .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Feb 14 2008, 07:32 PM
Post #55


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



OMG, nu anime-2me, da fix 2 me si nu altundeva! Mda, grow up, nu-i locul sa te bati cu caramida in piept ca esti "fan adevarat fah". Plus ca real badass bitches le iau direct de la sursa... adica studiourile japoneze (IMG:http://img217.imageshack.us/img217/2050/maniacgy5.gif)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anime22
post Feb 15 2008, 01:00 PM
Post #56


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 13-February 08
Member No.: 6.161
Points: -6
Gender:



anime-2u nu anime-2me ruptule
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Feb 15 2008, 01:09 PM
Post #57


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Ah, 2u? Pai atunci noi de ce sa mai intram?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Feb 15 2008, 01:27 PM
Post #58


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



anime22:
Am impresia ca vii aici numai ca sa faci reclama la site-ul respectiv, din moment ce din 4 posturi scrise de tine 3 contin acelasi link. Iti atrag atentia ca nu ai de-a face cu incepatori, stim de unde sa ne luam anime-urile.

Inceteaza cu agresarea userilor si cu expresii jignitoare. Inca un post de tipul celor de mai sus si vei fi avertizat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Feb 16 2008, 02:14 PM
Post #59


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



anime22:
Deocamdata ai primit warn iar postul ti l-am sters. La prima jignire in genul celor de mai sus vei primi ban definitiv.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

FreePC321
post Jul 20 2008, 09:17 PM
Post #60


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 9-July 08
From: Craiova
Member No.: 7.176
Points: 46
Gender:



Este la fel, daca nu mai inspaimantator si mai plin, avand in vedere actiunea, ca Naruto. Pana si filmul a fost tare, iar in curand are sa apara si cel de-al doilea. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 08:53 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |