Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Intrebari fara raspuns


Bawmwolle
post Aug 4 2004, 10:37 PM
Post #1


Unregistered









Sa fie Naruto fiul lui Yondaime(4th Hokage)?
De unde are Kakashi Sharingan-ul?

Va provoc la o dezbatere! /smile
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Aug 24 2004, 05:25 PM
Post #2


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



HELL YEAH!!!!sunt 80 la suta sigura ca naruto e fiul lui.

1.Naruto are ACELASI tip de par si aceiasi ochi ca al 4lea hokage. uitativa la episodul 60-70 ceva, apare peacolo imaginea lui Yondaime cand era mic.

2.Nu mai e NIMENI din sat care sa aiba par blond si ochi albastri.

3.Jirayia spune ca Y era la fel de incapatanat ca naruto.

4.Pe la primele episoade, sarutobi spune ca Y a vrut ca naruto sa fie un erou. ceea ce inseamna ca a tinut foarte mult la naruto chiar dinainte sa se nasca.

5; Y nu a incuiat pe kyubi in el insusi desi asa trebuia sa faca, ci a vrut sa dea puterea enorma lui naruto, ceea ce demonstreaza ca tinea ca el sa devina foarte puternic.

6.ar fi pacat pentru tema in sine sa fie lasat misterul tatalui lui naruto neincheiat. un personaj care vorbeste asa mult despre iubire si prietenie sa fie lasat cu un asa mare gol...


si miar placea sa fie un sfarsit in care orochimaru il invie pe yondaime ca sa se lupte cu naruto si el, inainte sa se lupte, zice chestii de genu:naruto, ce mult ai crescut...la la la...dar o sa mori aici si ii spune ca e tatal lui si naruto pare sa piarda, dar reuseste sal invinga la sfarsit si misto sa fie si sasuke de fata, sa lupte amandoi. eh, asta e sfarsitul meu, daca chiar asa o sa fie am facut un spoiler de toat frumusetea :o :D :D


cat despre a doua chestie... nu prea stiu....am sarit peste episodul in care itachi se bate cu kakashi, dar am auzit ca sharinganul ia fost implantat the hard way. in orice caz, cred ca orochimaru ia facuto.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Aug 24 2004, 07:07 PM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



a de unde le-ati mai scos si pe astea? S-au mai facut ceva dezvaluiri prin manga ? ( nu am mai citit ultimele 6 capitole )
Sau s-a dezvaluit ceva pe forumurile de afara?
Ramine de vazut cine, ce e?... cred ca o discutie despre acest lucru care mai devreme sau mai tirziu va clarifica raspunsul, mi se pare inutila, ba mai mult imi suna ciudat, poate strica farmecul de a afla raspunsul urmarind episoadele.
Blakinque apuca-te de scris poate iese ceva trimite la producatori, poate iese de vreo varianta pentru romani.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Aug 24 2004, 09:28 PM
Post #4


Unregistered









Blackinque, teoria ta are scapari.Yondaime nu l-a inchis pe Kyuubi in sine insusi pentru ca a murit.(Doh! /omg )Tehnica folosita cere ca pret viata utilizatorului si el stia asta;nu a vrut sa piarda puterea demonului inchizandu-l in el.Faptul ca Naruto are par blond si ochi albastri nu este un argument.Asa si Kakashi poate fi baiatul lui Jiraiya, nu?
Go to the top of the page
+Quote Post

Japan-UchihaItachi
post Sep 3 2004, 03:57 AM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: deasupra tuturor
Member No.: 376
Points: 2



QUOTE(Baumwolle)
Sa fie Naruto fiul lui Yondaime(4th Hokage)?
De unde are Kakashi Sharingan-ul?

Va provoc la o dezbatere! /smile



1.Nope!! naruto nu era fiul lu' yondaime ci nepotul parintii findu-i omorati la nastere, mama dand nastere lu naruto si tatal cade pe campul de lupta
[the fight with kyuubi]
2.Hatake Kakashi aka Sharingan Kakshi a fost student al lui yondaime impreuna cu Uchiha Obito!!! Obito fell during the fierce war!! Si a lasat ochilul lui kakashi. Tsunade a fost cea care i-a "schimbat" ochiul!! :P
CLear now??

(IMG:http://home.ripway.com/2004-2/71871/LoStsig.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Sep 3 2004, 09:26 PM
Post #6


Unregistered









I remember now, inlegatura cu Naruto ai dreptate.Si de Obito stiam, dar unde zice ca Tsunade i-a implantat Sharingan-ul?
Go to the top of the page
+Quote Post

Japan-UchihaItachi
post Sep 3 2004, 09:57 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: deasupra tuturor
Member No.: 376
Points: 2



[spoiler:6d1bb9404a]In vremea cand Kakshi si Obito erau Chunini si erau in ANBU , Tsunade era medicul gruparii ANBU!!!
Si in 98 daca downloadai mai multe versiuni ale epis in vreo 2 vers ce ii zice tsunade e tradus la un moment dat "You're pathetic" am intalnit tradus asa :"You're are an embaresment, i shouldn't have given u that"
Oricum e doar diferenta de traduceri poate ca gresesc.
Dar daca s-ar traduce "esti o rusine , nu ar fi trebuit sa iti dau ala" dupa mine e logic ca ea l-a operat !!![/spoiler:6d1bb9404a]
[img]http://home.ripway.com/2004-2/71871/LoStsig.jpg[/img]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Sep 4 2004, 09:20 AM
Post #8


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



QUOTE(Baumwolle)
Blackinque, teoria ta are scapari.Yondaime nu l-a inchis pe Kyuubi in sine insusi pentru ca a murit.(Doh! /omg )Tehnica folosita cere ca pret viata utilizatorului si el stia asta;nu a vrut sa piarda puterea demonului inchizandu-l in el.Faptul ca Naruto are par blond si ochi albastri nu este un argument.Asa si Kakashi poate fi baiatul lui Jiraiya, nu?



y tinea mult la naruto, dar poate ai dreptate

dar chiar daca nu e fiul lui, daca yondaime ar fi fost in viata lar fi adoptat in orice caz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Sep 4 2004, 08:59 PM
Post #9


Unregistered









Blackinque, raspunsul la acea intrebare a fost dat de Itachi mai sus.Si sunt de acord cu el. :P Read, damn it!
Go to the top of the page
+Quote Post

ptz
post Sep 10 2004, 12:23 PM
Post #10


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: --
Member No.: 223
Points: 2



mda sunt de acord cu teoria cu kakashi...cred ca totusi el a avut ceva vina la moartea lui obito(care btw avea niste ochelari misto de scafandru cand era mic :P )pt ca se duce mereu la mormantul lui...este clar Kakashi nu este din clanul Uchiha ochiul ia fost implantat.
Naruto cred ca este fiul lui Yondaime...prea multe asemanari din toate punctele de vedere...plus ca Itachi spune ca a venit sa caute the 4th Hokage's Isan...adik Inheritor,Succesor cf traducerii.Dak nu e fiul oricum ceva grad de rudenie tot tre sa fie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Sep 11 2004, 10:03 PM
Post #11


Unregistered









Itachi a spus "We're after Yodaime's herritage", adica dupa ceea ce a lasat in urma.A lasat un demon inchis in corpul unui baiat.Nu se da de inteles ca Naruto ar fi fiul sau.
Go to the top of the page
+Quote Post

Japan-UchihaItachi
post Sep 12 2004, 01:57 AM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: deasupra tuturor
Member No.: 376
Points: 2



Vai va uitati la naruto si tot nu ati reusit sa va traduceti cum e vb fraza aia [Im evil]
itachi said "We're after Yondaime Hokage's Legacy " Dooh
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ptz
post Sep 12 2004, 02:44 AM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: --
Member No.: 223
Points: 2



cum spuneam...Isan inseamna inheritor succesor...legacy herritage astea le-ati vazut voi la fansuburi proaste.Chiar si asa poate fi interpretat cum a spuns Baumwolle dar eu nu vreau sal interpretez asa ci invers .(punct)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Oct 20 2004, 07:37 AM
Post #14


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



Oao, nimeni na mai postat aici de mult. In orice caz, am o intrebare care ma macina de ceva vreme si nam avut timp sa intru pe net ca sa o pun.

Manga spoiler

Daca nu ati observat, fiecare seal da si un anumit 'accesoriu' celui posedat. De exemplu, la heaven seal, userul primneste niste aripi(alea cred ca sunt mai mult maini). Atunci, ce sar intampla daca cineva ar poseda toate sealurile, sa zicem...Sasuke? Daca pe langa aripile/mainile alea ar primi coada lui kimimaro, ochiul lui kidoumaru, coarnele lui tayuya, dintii lui sakon, si marimea lui grasu, ce ar ajunge? O creatura egala in putere cu kyuubi? Cred ca ar fi posibil, ba mai mult, chiar probabil, sa se intample asa, mai ales ca acum au murit toti servitorii lui orochmiaru....

si inca ceva, ce inseamna da te bayo p care il zice naruto la sfarsitul propozitiilor?

EDIT:
Am vazut si eu IN SFARSIT lupta dintre kakashi shi itachi. Cand zice hokage legacy, ma gandesc la faptul ca kyubi a devenit, pentru oameni, o unealta, asemanatoare cu sharinganul sau abilitatile speciale. desi e putin probabil sa nu fie tatal lui naruto, cred ca si yoindame hokage avea kyubi in el. INTREBARE : De ce nu a facut un kage bunshin cum a facut sarutobi, pentru a inchide kyubiul in naruto, astfel ar fi trait...RASPUNS:Yoindame ERA kyubi, ar fi fost imposibil sa foloseasca kage bunshin. De asta zice kyubi lui naruto:You are just like the fourth,pe care nu lar fi putut cunoaste in timpul unei lupte, TREBUIA sa fi fost inchis si in el. nimeni nu a stiut de tehnica, nici macar orochimaru, poate doar sarutobi. Astfel, se transmite kyubiul din generatie in generatie, formandu-se un isan(legacy).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Oct 22 2004, 09:55 PM
Post #15


Unregistered









[spoiler:6a3d9e5399]Pai Sasuke cam are toate accesoriile.Daca ai citit in manga, ai fi aflat ca are si aripioare.[/spoiler:6a3d9e5399]
Go to the top of the page
+Quote Post

Japan-UchihaItachi
post Oct 26 2004, 08:00 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: deasupra tuturor
Member No.: 376
Points: 2



QUOTE(blackinque)


si inca ceva, ce inseamna da te bayo p care il zice naruto la sfarsitul propozitiilor?

.



A intelege
"Inteleg" Stiu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cloudikun
post Nov 24 2004, 02:46 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 61
Joined: --
From: Sighisoara
Member No.: 585
Points: 2



Weee ... intrebari fara raspuns ... hai sa va vad :D

01. De ce Kyiubi a fost inchis in Naruto (nu se putea distruge pur si simplu ... maybe it was a masterplan of some sort) ... poate ca seal-ul a fost cadou pentru un copil orfan :D
02. Lee-san este fiul nelegitim al lu Gai-sensei ? (asemanarea e izbitoare)
03. Naruto ,Sasuke si Sakura vor sa fie o alternativa la cei trei Sanin (Jiraya, Tsunade si Orochimaru)
04. Itachi e psihopat ?
05. Ce puii mei e cu broscutza aia mica (se pot summoni si copii ?)
06. Care e povestea cu Gaara (dupa ce l-a casapit Naruto i-au trecut "nervii")
07. Dar Neji ? (s-a uitat complet de el)
08. Manga-urile sunt gata ?
09. Oare o sa fie Hinata cu Naruto ?
10. Kabuto urmareste detronarea lui Orochimaru ?
11. De ce a murit Habusa (credea ca asa si-a rascumparat pacatele ... :P)
12. Oare ce fatza are Kakashi (arata mai bine ca Gai-sensei ?)
13. Oare o sa aiba mai multe episoade ca DBZ ?

... si poate mai continui lista :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Nov 24 2004, 08:09 PM
Post #18


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



1. Probabil o sa aflam in urmatoarele 100 de ep-uri

2. Nu cred...e o prostie.....si nu seamana deloc cu el...decat la sprancene....freza si-o face pe urma....asta vezi din ep-uri

3. Cel mai probabil.....cu Sasuke in rolului lui Orochimaru

4. Nope...e un om care vrea sa-si testeze limitele.....vrea sa vada de ceea ce este in stare......dar a aparut prea tarziu si de prea putine ori ca sa pot sa-mi dau seama exact ce-i in capul lui

5. Pai cum kakasi sumoneaza cainele ala mic....asa si Naruto sumoneaza proscutza aia....sau porcusorul lui Tsunade..si ala tot sumonat e

6. Te uiti la serie si vezi acolo..e destul de explicita

7. Nu e un personaj atat de important..o sa apara mai mult cand o sa se duca toti dupa Sasuke(sau cel putin asta am intels din ultimul intro)

8. Intreaba-l pe Sethi...el e cu manga-ul

9. Ar fi ceva dragutz....dar lui Naruto ii place prea mult de Sakura....dar e posibil.....

10. Ar fi ceva frumos....ca eu inca nu inteleg la ce-l mai tin in viatza pe terminatul ala...oricum astept bataia intre Kabuto si Naruto

11. Am si uitat care e asta :D

12. Asta e singura intrebare fara raspuns.......dar e mai misto cu masca aia.....e singurul care arata cat de cat a ninja adevarat...restul sunt ceva.....da ninja nu-s

13. Nu cred..dar nu e exclus....oricum eu am mai zis...naruto se vrea urmatorul Dbz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Nov 26 2004, 10:12 PM
Post #19


Unregistered









Manga nu e gata.
Go to the top of the page
+Quote Post

Rizi
post Feb 9 2005, 06:43 PM
Post #20


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: --
From: Konohagakure (Hidden Among the Falling Leaves Village) (de fapt arad)
Member No.: 772
Points: 2



QUOTE
12. Oare ce fatza are Kakashi (arata mai bine ca Gai-sensei ?)


am citit pe ceva site ca sub masca mai are inca o masca :wink: si sigur arata mai bine decat Gai-sensei! Se vede dupa atitudinea lui, dupa privire, dupa ochi, dupa freza aia :)

O intrebare, dar care este cu raspuns: Abia acuma sunt la eps 54, si sunt curios dupa lupta dintre Lee Si Gaara! Vreau sa stiu, Lee va mai fi in stare sa fie ninja, stiu ca o zis doctori ca nu, dar nah, he is a genius in hard work :D


Si acuma o intrebare fara raspuns:
In eps 54, ala cand the hermit pervert aka Jiraiya il invata pe Naruto the sumoning thechnique. Cand ii da contractul ala al brosastelor zice ceva de genu: "That is the contract of the frogs for sumoning purpos. It has been pased down for many generations, and now i have it" Si inainte cand ii explica the sumoning tehnique, a zis ca "you make contracts with animals using your blood" Din aceste 2 lucruri se deduce, ca este un contract, doar unul pt fiecare animale, deci este doar unul pt frogs! In plus se deduce ca e un contract vechi, de mutle generatii, presupun ca, ca in cazul de fata contractul se lasa la cineva care a semnat in el, pt a putea sa faca sumon, ca altfel nu ar avea nici un interes sa il poarte cu el, decat ca sa invete pe alti si sa ii puna sa semneze, ca sa inveti pe alti trebuie sa stii si tu deci trebuyie sa te fi semnat si tu in acel contract!! Dar cand deschide naruto contractul aka za scroll care i-o da the hermit pervert sunt inaintea lui Naruto doar 5 semnaturi! Daca o scadem pe aia lui Jiraiya mai raman 4, daca mai luam in considerare ca din cate am vazut eu in primul eps si in genericul de la eps 92 (repet, eu am vazut doar pana la eps 54, am eps 92 poe comp dar nu m-am uitat decat la genericc, de curiozitate sa vad cum e mel de la generic) Atat the 4th hokage si Jiraiya stau pe acelasi broscoi imens, the 4-th hokage sta pe broasca aia imensa cu pipa in gura cand inchide the 9 tails demon, si in genericul de la eps 92 Jiraiya sta pe acelasi broscoi imens deci si the 4th hokage o trebuit sa semneze acel contract al broastelor pt a putea chema acel broscoi imens!
Deci sa tragem concluziile, pe contract sunt 5 semnaturi inaitea lui Naruto, una trebuie sa fie a lui Jiraiya si una a lui The 4th Hokage, deci mai raman 3 persoane inainte. Unde naiba sunt toti aia de dinainte? Aia din cele multe generatii :D
ahahaha, ce fir logic lung, si ce intrebare stupida, nu??? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 09:47 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |