Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

11 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Personajul preferat


Majin
post Aug 30 2004, 05:19 PM
Post #21


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



lolz..sethi!!nu o sa mai compar pe sasuke sau orice persoanj din naruto cu vreun pers din dbz,dar sasuke prea seamana cu vegeta ....si mai laso cu fazele de saiyan = baka...nu toti erau cretini....
kso ! !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Japan-UchihaItachi
post Sep 3 2004, 03:50 AM
Post #22


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: deasupra tuturor
Member No.: 376
Points: 2



QUOTE(Majin)
personajul meu preferat e Sasuke! e rece,relaxat ....



daca sasuke e rece si relaxat atunci itachi ce e ?
nu-mi spune ca itachi ti se pare agitat si foarte calduros
tz


(IMG:http://home.ripway.com/2004-2/71871/LoStsig.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Sep 3 2004, 11:37 AM
Post #23


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



da man..ai ff mare dreptate,doar ca atunci cand am facut postarea nu ajunsesem la intoarcerea lui ...dar aschia nu sare departe de trunchi ! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Sep 3 2004, 11:47 AM
Post #24


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



pana nu vad care a fost motivul real pentru care Itachi a facut ce-a facut, ma abtin sa emit pareri despre el. Sasuke macar e foarte motivat. Sasuke is still my favorite, urmat de Gaara si Shikamaru.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Sep 3 2004, 12:11 PM
Post #25


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Ai sa afli o parte din motivul lui Itachi de abia peste vreo 10-11 luni cand ajung cu episoadele la povestea din manga.

Pentru cei care vor sa stie cititi manga-ul :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Japan-UchihaItachi
post Sep 3 2004, 12:12 PM
Post #26


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: deasupra tuturor
Member No.: 376
Points: 2



QUOTE(Majin)
da man..ai ff mare dreptate,doar ca atunci cand am facut postarea nu ajunsesem la intoarcerea lui ...dar aschia nu sare departe de trunchi ! :D



Sasuke Is weak
It's nothing compared to Itachi or Naruto
Damn he doesn't stand a change against Neji either
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Sep 3 2004, 12:26 PM
Post #27


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Despre diferenta dintre Itachi si Sasuke nu am sa comentez deocamdata.

La comparatia dintre el si Naruto e alta treaba. Pe Naruto l-a scos de foarte multe ori din belea, demonul care e in el (parca ii zice Cubi). Fara el nu ar fi putut sa il bata pe Gaara, sau pe Haku (para casa ii zice)

O bataie intre Naruto si Sasuke este inevitabila, dar asta o sa fie mai incolo.

Cu Neiji chiar nu stiu. Acum facem doar speculatii. Amandoi au cate un Blood-line limit (parca asa ii zice) Ar fi interesanta o bataie intre ei doi dar nu cred ca o sa vedem asa ceva
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Japan-UchihaItachi
post Sep 3 2004, 12:26 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: deasupra tuturor
Member No.: 376
Points: 2



QUOTE(ruxi)
pana nu vad care a fost motivul real pentru care Itachi a facut ce-a facut, ma abtin sa emit pareri despre el. Sasuke macar e foarte motivat. Sasuke is still my favorite, urmat de Gaara si Shikamaru.



You dont't know very much about Uchiha Ici zoku do u? [no offence , gomen]
[spoiler:d110930912]Itachi a aflat ca poseda capacitatea rara[aparea 1 data la cateva generatii la f putini membrii][dupa ce si-a omorat cel mai bun priten] de a folosi mangekyo sharingan!!
a realizat ce putere are cu mangekyou sharingan si a stiut ca este mult superior clanului sau cel putin banuia.
Ucigand pe toata lumea din clan a fost un test de putere a vrut sa vada cat de puternic e; think about it ....
Uchiha ici zoku era cel mai puternic cel mai superior clan din konoha, deci daca a reusit sa omoare tot clanul a realizat ca era mult prea puternic ca sa mai stea acolo!!
Sasuke e la fel!! Itachi said so
"Am ramas persoana pe care tu o admirai si m-am comportat ca fratele tau in care aveai incredere doar ca sa vad daca aceiasi putere ca a mea o ai si tu"
Si Itachi totusi cred ca tinea la Sasuke de vreme ce l-a lasat in viatza [oarecum un motiv idiot faza cu AVENGERUL] . Cred ca vroia ca si frate'sau sa devina la fel de puternic si stia ca daca sasuke nu e motivat destul nu va reusii deci prin masacrarea clanului nu numai ca si-a testat propria fortza dar a dat lu' sasuke un motiv sa caute sa devina puternic!!
Deci A FOST DOAR UN TEST DE PUTERE [a ucis de unul singur cei mai puternici shinobi][/spoiler:d110930912]


(IMG:http://home.ripway.com/2004-2/71871/LoStsig.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Sep 3 2004, 12:38 PM
Post #29


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Heh, Japan-UchihaItachi ruxi nu cred ca vrea sa stie ce o sa se intample. Mai e destul la anime ca sa ajunga la zi cu povestea din manga.

[spoiler:09c918dd24]Totusi eu ma indoiesc de motivul lui Itachi pentru care l-a lasat pe Sasuke in viata. Parerea mea e ca exista un ulterior motiv.
Ori sa i se alature odata ce Sasuke gusta din putere, sau poate ca are mustrari de constiinta si vrea sa fie cineva care sa il ucida.
Nu m-ar mira daca toata povestea cu uciderea clanului Uchiha a avut un alt scop. De exemplu infiltrarea in organizatia aia secreta (imi scapa numele) Si parca vad ca mai incolo in poveste Itachi o sa redevina protectorul satului. In fine, vom vedea[/spoiler:09c918dd24]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Japan-UchihaItachi
post Sep 3 2004, 01:10 PM
Post #30


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: deasupra tuturor
Member No.: 376
Points: 2



QUOTE(Kataracta)
Heh, Japan-UchihaItachi ruxi nu cred ca vrea sa stie ce o sa se intample. Mai e destul la anime ca sa ajunga la zi cu povestea din manga.  

[spoiler:96fd97ec97]Totusi eu ma indoiesc de motivul lui Itachi pentru care l-a lasat pe Sasuke in viata. Parerea mea e ca exista un ulterior motiv.  
Ori sa i se alature odata ce Sasuke gusta din putere, sau poate ca are mustrari de constiinta si vrea sa fie cineva care sa il ucida.
Nu m-ar mira daca toata povestea cu uciderea clanului Uchiha a avut un alt scop. De exemplu infiltrarea in organizatia aia secreta (imi scapa numele) Si parca vad ca mai incolo in poveste Itachi o sa redevina protectorul satului. In fine, vom vedea[/spoiler:96fd97ec97]




Intrebare: ai citit manga ??

(IMG:http://home.ripway.com/2004-2/71871/LoStsig.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Sep 3 2004, 01:16 PM
Post #31


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Pana la ultimul capitol :D Acum astept sa apara azi urmatorul :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Japan-UchihaItachi
post Sep 3 2004, 01:32 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: deasupra tuturor
Member No.: 376
Points: 2



QUOTE(Kataracta)
Pana la ultimul capitol :D Acum astept sa apara azi urmatorul :D



No offence then
READ IT AGAIN si o sa vezi faza cu itachi


(IMG:http://home.ripway.com/2004-2/71871/LoStsig.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Sep 3 2004, 02:05 PM
Post #33


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Ce faza cu Itachi? Aia care ai zis-o tu? Am vazut-o dar asta nu inseamna ca nu poate mai incolo sa apara alte intrigi.

[spoiler:47a9d8cdaa]In manga s-a ajuns sa zica povestea din punctul lui Sasuke de vedere. Sunt sigur ca producatorii nu au facut asa de simplista povestea. Intotdeauna exista motive ulterioare[/spoiler:47a9d8cdaa]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Japan-UchihaItachi
post Sep 3 2004, 02:20 PM
Post #34


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: deasupra tuturor
Member No.: 376
Points: 2



QUOTE(Kataracta)
Ce faza cu Itachi? Aia care ai zis-o tu? Am vazut-o dar asta nu inseamna ca nu poate mai incolo sa apara alte intrigi.  

[spoiler:51dede8ff3]In manga s-a ajuns sa zica povestea din punctul lui Sasuke de vedere. Sunt sigur ca producatorii nu au facut asa de simplista povestea. Intotdeauna exista motive ulterioare[/spoiler:51dede8ff3]




sunt amintirile lu sasuke si zise chiar de itachi
Nu ai cum sa zici altfel cand, chiar itachi spune de ce a facut ce a facut

[img]http://home.ripway.com/2004-2/71871/LoStsig.jpg[/img]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Sep 3 2004, 09:09 PM
Post #35


Unregistered









Naruto a fost, asa cum ati spus, salvate de multe ori de Kyuubi.[spoiler:d220b2047d]Asta este norocul lui.Ganditi-va la o lupta Sasuke Cursed Seal lvl.2 vs. Naruto, fara ca acesta din urma sa beneficieze de puterea Kyuubi.[/spoiler:d220b2047d]In cazul lui Neji, nu are rost sa se faca aceasta comparatie si nu sunt nici indicii in serie.Personal, cred ca Sasuke a fost inca de devreme in serie mai puternic decat Neji.Cu Itachi este normal sa nu existe termen de comparatie(inca);doar scopul lui Sasuke este sa il omoare pe frati-su(si asta o stie toata lumea care a trecut de ep.4) si asta se va intampla probabil catre sfarsitul povestii.
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Sep 4 2004, 09:31 AM
Post #36


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



nu stiam ca sa ajuns asa de departe cu manga. poate reusesc so downloadez si eu odata, uff, e greu fara net
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ptz
post Sep 10 2004, 12:41 PM
Post #37


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: --
Member No.: 223
Points: 2



Ba degeaba comentati atata ca ala e mai tare ca celalalt e mai tare...e f simplu.
Fiecare are un IMBA in el (imba=imbalance)...incepand de la Kyuubi si Shusaku care sunt f.f.f imba continuand cu bloodline limit Uchiha,Hyuuga etc. sau altfel de IMBA Shikamaru de ex e mai destept decat prevede legea.
Naruto fara Kyuubi sio fura lejer si de la Sasuke si de la Neji si de la sora mai mica a lu Sakura(jk).Cu Kyuubi pana si Orochimaru vrea sai ia glanda.
Japane nu mai manca cacao ... Sasuke nu e slab...are potentialul sa devina la fel de puternic ca fracsu ... dar nu are rabdare si spre deosebire de Naruto alege calea mai usoara(curse seal bla bla).
Orochimaru nu cred ca a plecat din Akatsuki pt ca se simtea amenintat de Itachi ... doar dupa ce si-a pierdut mainile a spus ca Itachi e "poate" mai puternic decat el.A plecat pt ca obiectivele lor erau diferite el dorindusi sa distruga Konoha si sa devina immortal.Orochimaru inca este cel mai important evil character dp tabla.Long live Oro !!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Japan-UchihaItachi
post Sep 10 2004, 01:13 PM
Post #38


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: deasupra tuturor
Member No.: 376
Points: 2



HUo ma :twisted:
Acum mi-a venit aliatul v-am mancat :))
Bey ptz sa stii ca nu ai dreptate la faza cu sasuke mai bun ca itachi...
Pentru ca naruto avea o cantitate de chakra mai mare ca a unui hokage [kyuubi] doar ca, corpul lui nu o accepta !!
Dar ai vazut cand e in primejdie are puteare de 10 ori mai mare si instinctul criminal ceea ce sasuke nu sau itachi nu vor reusii niciodata !!
Intr-adevar la ora actuala nu cred ca se poate compara cineva cu itachi , poate doar jiraya si tsunade.
Dar daca naruto ar avea carsta lu kakashi sa ziceam nu ar exista nimeni mai puternic ca el
SI despre faza cu ORO, oro a parasit akatsuki inainte de a ataca konoha
a parasit akatsuki cand a intrat in chunin exam de il vroia pe sasuke!!
si naruto fara kyuby pot sa pariez ca e mai tare decat sasuke fara curse seal!!
Anyway welcome to the forum acum am cu cine sa postez si am aliat impotriva unora :)) :roll: :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ptz
post Sep 10 2004, 05:52 PM
Post #39


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: --
Member No.: 223
Points: 2



parerea mea ca sasuke fara seal e mai tare decat sasuke cu seal...el poate sa evolueze ca si itachi are kekke gekkai Uchiha . Sealul este doar o lupta intre darkness si light care se da in el.Dak alege darkness devine mai puternic dar isi pierde vointa etc. Sasuke fara seal e totusi un Uchiha si are potentialul sa dezvolte ac. tehnici ca Itachi in viitor...tehnici pe care un Naruto fara Kyuubi n-are cum sa le opreasca imo.
Nu am spus ca Sasuke e mai bun ca Itachi doar ca ar avea potentialul sa ajunga dak nu mai bun macar la fel de bun dak tinea drumul drept...protecting the loved ones bla bla that is when u are truly strong.
La Oro sunt de acord a parasit Akatsuki pt ca si-a dat seama ca scopurile lui difera de ale organizatiei.Nu cred ca Itachi sau ceilalti din Akatsuki ar fi de acord cu un Oro cu Sharingan :) ar fi prea IMBA.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Sep 11 2004, 09:42 PM
Post #40


Unregistered









Intraznesc sa te contrazio zicand ca Orochimaru este, cu singurata, cel putin la fel de puternic ca Itachi, chiar daca are manutele ferfenitite.Poate chiar si Naruto, daca ar beneficia de 100% din puterea Kyuubi-ului ar putea fi egal cu Itachi.Tine cont de faptul ca Orochimaru, desi a avut un handicap, cu greu a pierdut in fata lui Jiraiya si a lui Tsunade(chiar daca Jiraiya era drogat, este totusi un Sannin).
Go to the top of the page
+Quote Post

11 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 06:58 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |