Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

11 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Personajul preferat


Bawmwolle
post Jul 24 2004, 09:16 PM
Post #1


Unregistered









Uchiha Sasuke forever!Pe un foarte indepartat loc doi ar fi Gaara si Uchiha Itachi.
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Jul 24 2004, 09:29 PM
Post #2


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



same goes for me. Sasuke este si va fi personajul meu preferat indiferent de intorsaturile de situatie. Multi il considera slab, dar de la bun inceput s-a dovedit a fi un super bun luptator. Sincer, nu prea vad care e diferenta ,din punctul asta de vedere, intre el si Naruto. Amandoi vor sa devina mai buni ca sa-si atinga scopul, chiar daca tzintele lor sunt diferite. Si, pe deasupra, Sasuke provine dintr-unul din cele mai tari clanuri de ninja. Pe vremea cand Naruto se chinuia cu Kage Bunshin, Sasuke era mult mai bun. Nu are umorul lui Naruto, dar e un prsonaj foarte complex, iar aura aia de cool si untouchable il prinde de minune.



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jul 24 2004, 09:40 PM
Post #3


Unregistered









Hmm, oricat de mult mi-ar placea mie Sasuke, trebuie sa te contrazic.Naruto nu se "chinuia" cu Kage Bunshin no Jutsu.Chiar si Sasuke a fost super uimit cand a aflat ca Naruto poate face asa ceva.Sasuke a avut avantajul unei familii de la care a avut ce invata(Katon Jutsu), pe cand Naruto nu, deci stapanirea unei tehnici de un nivel atat de ridicat precum Kage Bunshin no Jutsu este un merit chiar mai mare decat al lui Sasuke.
Go to the top of the page
+Quote Post

Serpico
post Jul 24 2004, 09:45 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 82
Joined: --
From: Bucuresti/ Amestris
Member No.: 249
Points: 2



anyhoo, me likes Shikamaru. In mare din cauza atitudinii nepasatoare. Si pentru ca are un simt al loialitatii asemanator cu al lui Naruto.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Jul 24 2004, 10:00 PM
Post #5


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



Shikamaru rulz. e absolut bestial personajul. super inteligent si cu o mare durere in coate de agitatia celorlalti

[spoiler:abce6ebba2]faza in care se bate cu Temari in faza a treia a examenului pt Chuunin e cel putin geniala. mi-a placut teribil.[/spoiler:abce6ebba2]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Jul 25 2004, 03:57 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



hm sasuke in sus sasuke in jos, cred ca e cxam acelasi lucru ca si in DB. Mai toata lumea il prefera pe Vegeta, dupa mine e eronata alegerea. Oricum vom vedea daca sasuke se va intoarce pe calea ce buna cum a facut-o vegeta.
Deocamdata pentru mine Sasuke e un inamic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jul 25 2004, 08:41 PM
Post #7


Unregistered









Sincer, n-as vrea sa facem o comparatie intre DB si Naruto.Si sa stiic a nu Vegita este preferatul fanilor, ci Goku.Si te asigur ca Sasuke va reveni pe calea cea buna.
Go to the top of the page
+Quote Post

Serpico
post Jul 25 2004, 11:25 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 82
Joined: --
From: Bucuresti/ Amestris
Member No.: 249
Points: 2



Teoretic vorbind, in manga, cam prin volumul 25 (adica ultimul aparut pana acum pe net) apare o situatie in care Sasuke trebuie sa decida daca trece de partea lui Orochimaru sau ramane de partea "Leaves"... adica daca devine rau sau ramane bun...
Dupa mine, o sa treaca de partea lu' Orochimaru si-o sa redevina bun cand s-o bate din nou cu fra-su (banuiesc ca atunci ii va dezvalui motivul pt care a macelarit clanul Uchiha... but that's just me...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Jul 26 2004, 06:51 AM
Post #9


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



uff .... Nu stii ca nu e frumos sa dai cu spoileru? In fine... Sper totusi sa te inseli
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Serpico
post Jul 26 2004, 08:59 PM
Post #10


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 82
Joined: --
From: Bucuresti/ Amestris
Member No.: 249
Points: 2



uh... sorry... m-a cam luat gura pe dinainte... Speram sa fiu mai vag si sa evit spoileru', da' n-a (prea) mers... cruds! :oops:
Pe de alta parte, la cat de des mi se adeveresc previziunile, nici nu mi-as face probleme.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Jul 26 2004, 09:09 PM
Post #11


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



o veste proasta: NARUTO WILL BE LICENSED!!!!!!!

se va gasi totusi pe funsuburi, dar ceva mai greu si cu intarziere :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Serpico
post Jul 28 2004, 12:15 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 82
Joined: --
From: Bucuresti/ Amestris
Member No.: 249
Points: 2



Se licentiaza serialu' sau manga? Nu de alta, dar daca licentiaza manga, ii iau la omor pe toti!!
In ceea ce priveste serialul, nu era de la inceput prin fansub? (eu nu stiu, ca nu l-am vazut, dar gasesc episoadele pe net ca ciupercile dupa ploaie, nu alta...)
In cel mai rau caz, n-o sa mai apara episoade vreo 2-3 saptamani, dupa care o sa-si revina. Am mai intalnit un caz d-asta si cam asa a fost si atunci, so don't worry! Think happy thoughts /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jul 28 2004, 03:49 PM
Post #13


Unregistered









Legat de anuntata veste proasta:si celebrul sistem de operare Microsoft Windows este licentiat.Teoretic.Practic, prin intermediul binecunoscutei retele Internet se poate obtine orice, prin cai mai mult sau mai putin legale. :wink:

PS:Sa nu citeasca nici un oficial de la Microsoft Romania postul asta.Nu m-ati vazut, nu ma cunoasteti. :P
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Aug 24 2004, 05:09 PM
Post #14


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



na mai comentat nimeni o luna?miar fi placut sa citesc siruri intregi de opinii.
in orice caz, i love naruto. e puternic, bun la suflet, mai bun la suflet decat oricine din serie, amuzant, si [spoiler:ecee288757]MEGA-KICKASS!![/spoiler:ecee288757]

cat despre sasuke, sunt apatetica in ceea cel priveste . am simtit ceva pentru el cand [spoiler:ecee288757]a primit sealul de la orochimaru si am crezut c o sa devina evil[/spoiler:ecee288757] :twisted: dar sa dovedit in majoritate fals . principalul lucru care numi placea era cand se dadea prin fata lui naruto ca el e cel mai puternic. opinia mea.

am ceva simpatie pentru orochimaru. bietul de el. era prea geniu pentru binele lui, ca in final a innebunit. e evident ca e nebun, se vede in ochii lui. dar imi place de el finndca nu are nici o frica[spoiler:ecee288757] nici cand vede in fata lui zeul mortii care ii devoreaza sufletul[/spoiler:ecee288757] decat de moarte si de aceea vrea sa cucereasca moartea.

ok, am cam deviat un pic. uitati o lista a personajelor mele preferate
1.Naruto
2.Orochimaru
3.Kakashi
si restu nu sunt prea sigura.lu sora mea ii place de gaara
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Aug 24 2004, 09:37 PM
Post #15


Unregistered









Hmmm...faza e ca [spoiler:b1eb6ffa84]Sasuke chiar devine evil.Se duce sa il urmeze pe Orochimaru, crezand ca ii poate darui puterea necesara pentru a-l invinge pe Itachi.[/spoiler:b1eb6ffa84]
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Aug 24 2004, 11:50 PM
Post #16


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Mie-mi place de Naruto, duh... imi aminteshte asha de mult de Son Goku, e mis si prost si silly, dar este foarte determinat, nu se lasa niciodata invins, si munceshte mult pentru a-si imbunatatzi tehnica, pentru mine el e cel mai tare, si de aceea se si cheama Naruto seria, nu ajunge pe dark side niciodata, nu ca Sasuke.
Naruto rulzzzzzzz :ss:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Aug 28 2004, 09:25 AM
Post #17


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



personajul meu preferat e Sasuke! e rece,relaxat si e exact inversul lui Naruto! {in plus,Sasuke seamana ff mult cu Vegeta}.naruto imi aminteste de naivitatea lui Kakarotto,de bucuria sa de a lupta impotriva unui adversar mai puternic,mai bundar pana la urma pererea mea e ca daca naruto ar fi fost un baiat obisnui,ar fi fost un loser..
chestia care ma lasat putin perplex{dar miam revenit datorita levierului primit in cap-sankyu LSsjBrolli-}e ca Naruto si Sasuke sunt imbracati in culorile lui Kakarotto si Vegeta...
....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Aug 28 2004, 09:08 PM
Post #18


Unregistered









Vezi ca mai sus in cadrul topicului s-a exprimat dorinta de anu compara Dragon Ball Z cu Naruto, stim deja ca se aseamana foarte mult.Diferenta imensa dintre Vegita si Sasuke este ca acesta din urma are stil, clasa si charisma.Are si mult creier, pe langa muschi. :P
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Aug 28 2004, 11:08 PM
Post #19


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



Naruto si Sasuke, doua personaje obisnuite :> Naruto e aiuritul de serviciu, Sasuke coolness-ul in persoana. Mdeaa ...

Personaje preferate? Uh, sunt mai multe si am impresia ca i-am mai enumerat eu acum ceva timp. Asadar, imi plac: Shikamaru, Haku, Ero-Senin (am uitat cum il cheama, nenea cu povesti deocheate) si Kakashi. Inteligenti, potoliti, puternici, loiali. o/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ayumi
post Aug 29 2004, 12:02 PM
Post #20


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



Personajul meu preferat ii Kakashi il ador imi place mult cum arata si imi place comportamentul lui :D si imi mai plce de Sasuke,Haku si Itachi. /love
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

11 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 04:47 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |