Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Recomandare Anime


Mariann
post Feb 27 2011, 10:57 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 27-February 11
Member No.: 10.390
Points: 15
Gender:



Salut. Sunt nou pe aici. Nu sunt un mare fan al anime, am prins gustul o data cu vizionarea seriei Death Note, de fapt nu am terminat-o, dar citind comentarii despre acest anime, cred ca am dat fara sa vreau peste deznodamant, ceea ce mi-a cam stricat cheful de a ma uita. Totusi o sa ma uit in continuare, poate am interpretat gresit, va dati seama ca nu am terminat de citit tot, mi-am trimis ochii la fuga printre comentarii, sa nu imi strice chiar tot cheful de a ma uita :lol: .
Ce am mai urmarit eu pana acum au fost doar chestiile alea din copilarie, Dragon Ball, Shaman King, Yu Yu Hakusho, astea nu stiu daca se pun si nici nu cred ca o sa ma mai prinda acum. Am prins gustul din nou, o data cu Death note, am vazut ca anime nu inseamna doar tipete 10 minute, 5 minute vorbesc despre trecut si in restul de 5 minute arunca pumni in stanga si in dreapta. Mai demult am incercat sa ma uit la Naruto si One piece, credeam ca o sa ma prinda, dar nu a fost asa. Aceeasi mancare de peste pe care am zis-o mai sus. Plus ca mi se par cam puerile.

In fine, ajunge cu "probleme" mele. Sa revin la ceea ce voiam sa intreb. Dupa ce termin acest anime as vrea sa ma apuc de altul, sa imi omor timpul cand il am. Nu vreau anime romantice sau comedii. Vreau ceva mai serios. Un anime in care episoadele sa aiba legatura intre ele, o poveste interesanta, actiunea din episodul anterior sa continue in urmatorul. Ceva drama, mister, actiune, psihologic, sf. Interesant sa fie :D .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Claymore :X
post Feb 27 2011, 11:25 PM
Post #2


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: 12-July 10
From: Bucharest (cateodata..:D)
Member No.: 9.856
Points: 147
Gender:



intra pe http://zonax.in , gasesti o lista lunga de anime traduse in limba romana pe care le poti viziona online :)


ceva mai interesant ca Death Note si in acelasi timp cu multa , multa logica, planuri de strategi etc este Code Geass si Code Geass R2

astept pareri despre site , daca este ceea ce cauti :D si ce parere ai despre el.

thanks..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mariann
post Feb 27 2011, 11:39 PM
Post #3


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 27-February 11
Member No.: 10.390
Points: 15
Gender:



E interesant site-ul. Am tras o privire pe acolo. Mi-a sarit in ochi Code Geass si Gantz, asta doar dupa descrieri. Poate maine o sa ma uit mai in amanunt.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Claymore :X
post Feb 27 2011, 11:42 PM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: 12-July 10
From: Bucharest (cateodata..:D)
Member No.: 9.856
Points: 147
Gender:



thanks :), iti recomand Code Geass si Code Geass R2 dupa cum am mai spus, Gantz este destul de dramatic si are ceva logica in el dar..la un moment dat devine enervant si plictisitor, te indeamna sa sari peste muuulteee secvente , oricum crede-ma ca Code Geass si Code Geass R2 sunt fantastice, am stat o zi intreaga sa vad ambele serii, nu ma puteam dezlipi de langa calculator pana nu se termina :) . in o zi daca stai pe pc toata ziua termini de vizionat seria :D (bine, poate mai sari un episod maxim doua) :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

GetBacker
post Feb 28 2011, 01:10 AM
Post #5


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 27-February 11
Member No.: 10.389
Points: 5
Gender:



poti sa incerci Rainbow pentru ceva actiune si drama . si Kaiji , Akagi pentru psihological . Recomand cu tarie Gantz chiar daca e lots of bl00d . finalu e foarte interesant ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nessaja
post Mar 1 2011, 10:04 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 226
Joined: 6-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.521
Points: 487
Gender:



- iti recomand site-ul Anime Planet pentru recomandari :) - accent pe calitate si continut original.
- nu am terminat Kaiji, dar cred ca este ceea ce cauti: strategie pe viata si pe moarte, atmosfera dark.
- Code Geass-urile nu sunt la nivelul Death Note, dar recomand sezonul 1. Diferenta majora este ca in CG accentul este pe personajul principal (tot un geniu decis sa conduca lumea).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Mar 2 2011, 03:00 AM
Post #7


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Code Geass il recomand si eu, in rest sugestia mea ar fii sa te uiti pe AniDB sa iti alegi o categoria, sa aranjezi lista (dupa ce scoti sinonimele) dupa nota, si apoi le iei dupa ce ti se pare interesant (poza, descriere,etc).
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=genren

SF mai special ti-as recomanda Ghost in the Shell, atat filmele cat si seria (desi nu au legatura oficiala intre ele). Sau daca vrei ceva mai scurt dar super 'The Girl Who Leapt Through Time'.

Comedie/actiune/drama/destept ar fii Gurren Lagann, surprinzator animeul asta domina mai tot, eu personal l-am luat tarziu pentru ca nu mi-a placut poza dar dupa ce l-am vazut am regretat ca nu l-am vazut mult mult mai repede..

Comedie pura, Great Teacher Onizuka, e clasic sau Full Metal Panic: Fumofu, eventual intre Full Metal Panic 1 & 2 serioase.

Actiune sunt multe, Elfen Lied e mai rasarit si mai violent si mai inteligent printre ele.

Tsukihime si Vampire Princess Miyu merita mentionate, oricum sunt multe de recomandat si multe de vazut.

Pana la urma numai tu stii ce o sa iti placa, atat timp cat ai torrente la dispozitie nu vad de ce ti-ai bate capul cu recomandari prea mult, ia ceva ce crezi ca o sa iti placa (din auzite, poze, descriere) si incearcal, eventual arunca un ochi pe la topicul "Ultimul anime vizionat" daca nu a ajuns ingropat pe undeva.

In cel mai rau caz intreaba pe aici despre un anime pe care vrei sa il vezi daca nu esti sigur dintr-un motiv sau altul, sunt destui care o sa iti dea o parere personala. ;)

O avertizare: Toate animeurile au un sfarsit, mai ales cele care o sa iti placa mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Holyatheist
post Mar 4 2011, 12:20 AM
Post #8


Wielder of sarcasm
***

Group: Members+
Posts: 160
Joined: 2-September 10
From: Sibiu
Member No.: 10.001
Points: 420
Gender:



Gurren Lagann intradevar cel mai bun anime pe care l-am vazut...si am vazut multe,pe locul doi nu foarte departe Phantom: Requiem for the Phantom.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post Mar 4 2011, 12:30 AM
Post #9


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:



incearca Berserk , Claymore si Gantz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Mar 4 2011, 07:35 PM
Post #10


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Gungrave! E un anime genial, care ar merita sa fie mult mai popular. Si are plot, cu episoade care se leaga intre ele si continua actiunea. Si are si drama, si actiune, si mister, si sf, si mai e si psihologic.
Nu te lasa pacalit de primele 2 episoade though, adevarata poveste incepe de la episodul 3 (nu ca primele 2 ar fi naspa)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Mar 13 2011, 02:20 PM
Post #11


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



On going ti-as recomanda Fairy Tail, nu ma asteptam sa fie atat de reusit avand in vedere ca merge spre 100+ episoade (momentan se gasesc 69).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:44 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |