Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> FTP cu MULT anime,manga,ost,amv,pics


Chim3ra
post Sep 3 2004, 07:06 PM
Post #1


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 142
Joined: --
Member No.: 241
Points: 69
Gender:



Metoda e prin Total Commander:
Ftp
New connection
Session:(se scrie orice)
Host: edited by admin (ca sa termin discutia, daca va intereseaza adresa ftp-ului intrebati pe cineva de aici din topic)
user:Anonymous
pass:(orice adresa de mail)

daca nu vi se conecteaza bifati passive connection
Connect
And Enjoy!!!! :wink: /^_^ /^_^ /^_^

Tipp given by Nucu thx!Quote "Anime to the people" 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Sep 3 2004, 09:53 PM
Post #2


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



ma pe voi va maninca pielea
Chiar nu va puteti abtine sa publicati aceste FTP-uri.
Chiar vreti sa ramineti fara el?
Ajunge un simplu apel la owner si adio Romania. Ban total.
Tine-l pentru tine scoate ce vrei eventual da-l la cineva cine are teava dar nul publica pentru ca va fi hameruit si bye bye.
So Delete this Fuckers who don`t know what a FTP means.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Sep 3 2004, 09:56 PM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



?shit
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Sep 3 2004, 09:58 PM
Post #4


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Naruto, man, chil !
Oricum s-ar putea ca ftp-ul sa aiba limita de useri ca mie nu prea imi merge.

Daca as avea fibra acasa fiti siguri ca as faca un ftp cu limta de transfer macar jumatate din bandwidth pe care l-as avea, si l-as publica pe forum.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Sep 3 2004, 10:07 PM
Post #5


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Amice zeri FTP-ul asta nu e ceea ce crezi ? Un timpit l-a publicat unde nu trebe si prostimea s-a dat la el. In curind va disparea, asculta ce-ti spun eu.
Tipul al cui e s-a cam saturat de toti mirlanii care spun ceva si fac altceva. FTP-ul are linie de 100mbps. Si merge perfect doar de cind l-am vazut publicat a inceput sa faca nazuri -> s-au dat romanii la scos cu liniile noastre de rahat.
FTP-ul suporta viteze mari, eu am scos si la 600kb/s de pe el. Asta a fost un FTP pentru cei cu tevi, nu pentru amaritii cu dial up sau isdn.

limita e la 100, deci ia vezi citi s-au dat la el.
de regula nu sunt mai multi de 75 - 80 useri maxim conectati simultan, si toti au linii bune.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Sep 3 2004, 10:29 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



naruto2004, usurel omule. Nu-i nevoie sa te agiti in halul asta. Era greu sa-i dai un PM lui Chimera (care pana una alta n-a vrut decat sa faca un bine) sau unui moderator si sa-i explici situatia?

Ah, da, sa nu uit ... ai grija cu amentitarile alea. Majoritatea oamenilor reactioneaza urat la asa ceva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Sep 3 2004, 10:47 PM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Demi cineva a mai postat odata acelasi lucru saptamina asta si a fost suficient sa spun ca nu e bine si s-a sters dar vad ca lumea nu reactioneaza. Eu unul nu as fi sters postul ci doar adesa FTP. As fi lasat restul discutiei pentru ceilalti ce vor sa faca asa ceva.
Va mirati de ce nu avem FTP-uri pentru share, pentu ca avem parte de useri care fac praf si cea mai mica farima de confidentialitate. Rulez un FTP de 360GB cu hot new stuff dar nu o fac public pentru astfel de useri.

QUOTE
care pana una alta n-a vrut decat sa faca un bine


Chimera a primit confirmarea de la owner pentru a putea face public acest FTP? Ma indoiesc.
Daca asta inseamna sa faci un bine atunci eu ma retrag si ma duc sa ma culc ca nu mai am ce sa spun.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Sep 3 2004, 11:55 PM
Post #8


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Deci ca sa termin discutia asta, am gasit o solutie simpla.. un simplu pm, sau o intrebare aicea si primiti apoi pm cu adresa ftp-ului.. e simplu, nu... asha putem si preveni ca adresa sa ajunge pe mainile celor care nu trebe (da ma refer la tine mangabou :twisted: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7of9
post Sep 4 2004, 09:37 AM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 28
Joined: --
From: We are Borg
Member No.: 317
Points: 2



Da, eu sunt vinovatul. Si de ce am avut tupeul sa-l fac public? Pentru ca de foarte mult timp aud "nu-l da mai departe, o sa fim prea multi, luam ban", dar deja multa lume stie de el. Tin minte acum 2 ani era un grup de oameni care luau la greu de pe acel ftp(printre care si domnul Saiyan care mi-a vandut ce luase de acolo). Deja multa lume stia de ftp si nu se intamplase nimic, asa ca am inceput sa dau mai departe adresa, iarasi, nimic. Sa bage si limita de users. Oricum, s-au luat destul din raritatile de pe ftp. Eu am facut-o public sa se ia si restul. In curand vom avea ftp-uri romanesti si chiar download direct de pe site pentru .ro.

Si daca cineva cu banda citeste acest post va rog frumos sa va uitati in Anime la Biblioteca la mine (www.enthropia.ro) deoarece vreau ca cineva sa ma ajute sa luam ultimele raritati de acolo. Oricum romanii vor prefera ftp-urile romanesti pe viitor.

Apoi nu are nimeni dreptul sa restrictioneze accesul la acel ftp si voi veteranii care umblati pe el ati aflat de la cineva care v-a zis sa nu dati mai departe, pana la urma nu este al vostru. Daca mi s-ar fi zis din timp de el, acuma nu am mai fi avut ce lua de acolo. Consider daunele in a-l nu face public mai mari comunitatilor anime din Romania decat daca ar stie de existenta lui.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Sep 4 2004, 10:25 AM
Post #10


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



7of9 Ti-am mai spus daca chiar vroiai sa scoti ceva de pe el puteai fara nici o problema cautai persoana care sa aiba linii bune sa-i ajuti pe ei sa scoata, dar daca tu nu stii cum sunt oamenii ri-o spun eu. chiar daca au linii de rahat tot se chinuie sa scoata, iar dintrastia sunt multi. Daca tu nu intelegi ca un FTP supravietuieste doar daca are "aer" sa repire te priveste. Gindestete cita lume a incercat sa acceseze FTP-ul in ultimele zile. E drept FTP-ul a cam scapat de sub control dar daca pentru tine inseamna a smulge tot ce poti de pe el fara a te interesa ce va fi cu el in urmatoarele luni, ma cam lasa masca. FTP-ul asta a rezistat de atita timp doar pentru ca cei ce au scos nu s-au dus sa dea cu fleanca in stinga si-n dreapta.
Cei ce au scos au distribuit mai departe animeurile luate de pe FTP , asa ca nu vad de ce ar fi trebuit facut public. Ce ar fi daca ne-am apuca sa facem publice toate FTP-urile de anime , in citeva saptamini nu ar mai fi nici unul sau ar fi restrictionate multe dintre ele.
FTP-uri romanesti ? e bun bancu . tu vorbesti de urmatori 5 ani probabil.

QUOTE
Apoi nu are nimeni dreptul sa restrictioneze accesul la acel ftp si voi veteranii care umblati pe el ati aflat de la cineva care v-a zis sa nu dati mai departe, pana la urma nu este al vostru


Da, ownerul mi-a spus sa nu-l fac public, e de auns pentru tine? Il cunosc personal de la o intrunire in afara, si ia ghici de cine se ia cind vede atitea apelari venite din .ro !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7of9
post Sep 4 2004, 11:45 AM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 28
Joined: --
From: We are Borg
Member No.: 317
Points: 2



Se pregatesc 3. 2 FTP ale celor de pe hub si un server pentru www. .ro, tot al cuiva de pe hub. Cand unul dintre acestia este ISP si tine hub-urile dyn.ro eu sincer nu cred ca va dura 5 ani. Poate 5 luni.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Sep 4 2004, 12:41 PM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



ia gindestete putin si fa un calcul un FTP care sa-ti dea ceva banda care sa scoti si sa fie limitat la un minim de 20 useri ce banda trebuie sa aiba la iesire sa merite sa scoti !
O astfel de banda costa enorm inca in .ro si ma indoiesc ca cineva ar aloca o asfel de suma pentru a satisface capriciile unui grup restrins. Un FTP calumea se discuta doar la banda de 10mbps in sus restul e cam nasol de lucrat pentru ca scoti la rata mica. Dar daca pentru tine e ok sa scoti la 5 - 10kb/s ma rog . Eu vreau cel putin 50kb/s altfel nu merita sa-mi pierd timpul cu scosul.
Current Downstream: 1065.47kb/s
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Sep 4 2004, 08:17 PM
Post #13


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



This is private.

Daca nu va apartine, iar astfel de informatii sunt publice, va abtineti de la comentarii. Daca v-a fost furat un username, il schimbati.

Daca Chimera va dori sa-si stearga postul, va da un pm unui moderator/administrator.

Topic closed.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 12:51 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |