Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Rurouni Kenshin la Antena1


Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Unregistered









Cer parere aveti depsre calitatea difuzarii de pe Antena1?Spre deosebire de DBZ pe TVR1, calitatea imaginii este mult mai buna, la fel si sunetul.Dar ne izbim de aceeasi vesnica problema:vocile nasoale.Kenshi are voce de copil de 14 ani, Kaoru de babeta.In plus, numele au fost schimbate si au devenit Kenshi, Korin(LOL), Yoshi(LLOOOLLL)...
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



:) Considerand ca inca nu am facut rost de cd-uri cu Kenshin, Antena1 e singura mea sansa sa vad despre ce e vorba.Am vazut filmul(RK) si e lesne de inteles ca mi-a placut :P .Personal, sunt de acord ca vocile, si uneori( sau deseori...)traducerile sunt deplorabile, sau pe sleau:NASPAAAAAAAA....Serialul ramane insa un "need to see" din punctul meu de vedere. PAREREA MEA!!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #3


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Daca n-ai vazut seria in japoneza nu stii ce ai pierdut...cand am auzit cum e dublat de romani am zis clar ca s-a pierdut cel putin jumate din farmecul filmului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #4


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Pot sa spun cu sinceritate ca nu am vazut nici macar 2 minute din Kenshin pe TV... si nici nu o voi fece.. am vazut toata seria pe calculator in jappanese cu subtitrare in english :D ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #5


Unregistered









Apok, you do that!Totusi, ai putea face o comparatie intre versiunea originala si cea difuzata pe antena1.Oricum, personal cred ca rurouni kenshin la antena 1 nu e atat de jalnic ca dbz la tvr1.Parerea mea! :D
Go to the top of the page
+Quote Post

vik
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 84
Joined: --
From: Cluj-Napoca
Member No.: 81
Points: -11



Un sg episod am vazut si mi-am pus mainile in cap. Raspuns clar. 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #7


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Intr-adevar, seria dbz de pe tvr1 disruge pe alocuri intreg feelingul , dar de nevoie ma mai uitam si pe tvr.Si va imaginati senzatia si surpriza placuta pe care am simtit-o cand am vazut seria GT in japoneza :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anonymous
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #8


Unregistered









Decat sa ma uit la tv., mai bine astept pana fac rost de anime-uri pe cd. Desi tv-ul a fost cel care m-a "initiat", acum mi se pare cea mai mare tampenie sa urmaresti traducerile alea total idioate , vocile de kk si tot restu'.
Hac...! Parerea mea...!
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



FumaX o fi mare tampenie sa urmaresti traducerile alea total idioate , vocile de kk si tot restu' la tv , dar tre sa recunosti ca era amuzant sa urmarim DragonBall pe tvr2 ;) :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #10


Unregistered









Pai eu chiar am mai si spus ca Dragon Ball pe tvr 2 era o capodopera pe langa DBZ la tvr1.Totusi, la antena1 calitatea imaginii e buna, sunetul la fel, dar vocile sunt chiar de cacao. :twisted:
Go to the top of the page
+Quote Post

Sakura
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #11


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: --
Member No.: 152
Points: 2



Imi promisesem de la bun inceput ca pentru nimic in lume n-aveam sa ma uit la blasfemia aia de pe antena 1 :D Duminica trecuta,fiind acasa,moarta de plictiseala....m-a pus necuratu' sa ajung si pe A1 la ora cu pricina...din fericire am episoadele in japoneza si oav-urile dublate (foarte fain dupa umila mea parere ) in engleza,asa ca am apasat frumusel pe mute si pentru un sfert de ora am experimentat cum ar fi fost rurouni kenshin pe vremea lui charlie chaplin :) i'm mad....i know..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #12


Unregistered









Si cum era?Mut, nu?Cel putin calitatea imaginii nu lasa de dorit la Antena 1.Iar asta e un lucru foarte bun dupa umila mea parere, desi nu se compara cu calitatea imaginii de la OAV
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Feb 21 2004, 12:33 AM
Post #13


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



In sfarsit am seria pe hard. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D .
Am azut doar 2 eps dar e mulr mai bine decat pe Antena 1.Happy. happy, joy,joy.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Feb 29 2004, 07:16 PM
Post #14


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Vazu-i azi cred ca primul ep. dintr-un anime cu Guest Star........ azi la Samurai X era invitat Eva-01....pe bune.......cred ca a gresit Shinji niste comenzi si s-a trezit in apoca lui Kenshin......c altfel nu-mi explic namila aia de "om". Asa ca poate imi explica si mie un om cu cunostinte adevarate de Kenshin ( de preferat yuki...oare de ce? :twisted: ) ce cauta EVA-01 in KEnshin
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Feb 29 2004, 10:26 PM
Post #15


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Mai om'le.. pardon... Scorp... ai dreptate intr'o mica masura... si daca citesti atent am spus ca e putin tras de coada...
Dar... nu e facuta pt tine seria.. si pt cei ca tine ci pt cei "tineri"
Ai mai spus de nenumarate ori ca nu'ti place... eu am urmarit seria cu sufletu la gura... ai si tu rabdare sa vezi fazele cu adevarat superbe si din serie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 1 2004, 10:59 AM
Post #16


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Apok....nu mi-ai raspuns la intrebare....si oricum eu astept raspunsu lde la yuki :twisted: si nu ma intereseaza cum l-ai urmarit tu.........dar faza cu gigantul ala e pre mult....pt. anime care se vrea cat de cat normal

Singura faza care chiar m-s surprins a fost faptul ca a aparut maestrul lui Kenshin...pe care eu i-l dadusem mort decat l-a lasat Kenshin in balta aia de sange.....btw....e singurul personaj care chair imi palce..si cum arata...si cu mse comporta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Mar 5 2004, 10:54 PM
Post #17


Unregistered









Seijuro Hiko(asa se numeste maestrul lui Kenshin) este genul de "dur" cu suflet bun.Poate ca este cam mult spus, dar mie unul mi se pare se se asamana ca personalitate cu Vegita din Dragon Ball Z/GT.Nu ii prea pasa de lume, dar ajuta intotdeauna un om aflat la anaghie.Si nimic nu este mai presus decat o portie se Sake! :wink:
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Mar 5 2004, 11:21 PM
Post #18


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Scorpio... ai dreptate pana la un punc : l'a lasat intr'o balta dar nu de sange :) era doar o linie adanca dupa mulajul sabiei... remeber ?! "reverse blade" ?!

Asa.. acuma am sa te rog sa termini cu tampeniile... era vorba ca schimbam atitudinea pe forum!!!
Asemenea lucruri itzi pot gasi in absolut orice anime ai vazut... nu ma pune sa'ti stric distractia!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 7 2004, 02:39 AM
Post #19


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Sethi asemanare gresita.

Apok...totusi si cu revers blade la cat de adanca era rana nu mi asupravietuia...da ma rog.......si de ce distractie ziceai?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Mar 20 2004, 11:07 PM
Post #20


Unregistered









De ce?Eu am spuc ca asa mi se pare.Este parerea mea, nu o contrazici.De gustibus non discutandum!
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:23 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |