Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ikkitousen


SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



..Ia sa vedem cine reactioneaza mai repede....
Ce ziceti de gagici de 17-18 ani...cu niste sani superbi...parca taiate dintr-un hentai...si puse sa se bata??????!!!!!!!!

Ikkitousen..tocmai l-am terminat de luat! Mi e se pare ceva superb...baieti pot vedea in el gagici super misto...iar fetele pot vedea..ceea ce se intampla f rar in realitate...fete bat baieti de le suna apa in cap!! Grafica superba....corpul fetelor modelat super(ma gandeam numai la Bible Black, cam in acelasi stil fiind desenate..)..si sa nu uitam...cafteli ca lumea!!Muwhaha


Este un Action/Echii/Funny...sau mai bine..Funny/Echii/Action...ba ...cel mai bine vine asa..ECHII/ACTION/FUNNY!!!

In curand va ajunge si la Lother pt ca sa il puteti lua!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Seby...cred ca eu sunt prima care reactioneaza. Primul eps l-am vazut acu vreo luna. Si mi-a placut la nebunie. Seria asta este ecchi iar eu ador ecchi :D. Momentan n-am decat 10 eps (vazute vreo 5). S-a terminat cumva?
PS : Sebi tocmai a descris eroina principala ..tipul fetei traznet, aparent prostuta da care cafteste de-i vai de ala care-i sta in cale :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LArSON
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 513
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 26
Points: 290
Gender:



Aha, deci numai 13 episoade are...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #4


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



13 ep...si le am pe toate!!!!

Eroina principala e tare....dar vreau sa il vad pe gagiu ala rau de ce e capabil!!
Imi place foarte mult..pt ca personajele tari..nu sunt o masa de muschi....ci au o infatisare normala!!
Io am vazut doar 3 ep....din motive de OCUPAT TOT TIMPUUUUUUU :roll: ...!
Dar o sa ma uita la tot...Aia va garantez..!1
Ce am mai luat..E's Otherwise pana la ep 23 ca atat a aparut, Big O 13 ep, Divergence EVE 13 ep, Dual 14 ep, Ragnarok 26 ep...Si ma-am apucat de ceva ce se gaseste foarte greu...dar am io impresia ca e o seria superbaaaaaaaaa!!! Project ARMS 26 ep....la asata ma chinui actualmente!!!
O sa pun ce am zis aici si la lista mea...dar mie o leneeeeeeeee!!! :shock: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #5


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Terminatu-am seria!!!!
Foarte interesanta...si dusa la limita...
la inceput ai impresie ca va fi o serie funny...insa pe moment ce vizionezi mai mult...fazele funny dispar...si iti arata..o poveste cam dramatica...

Ceea ce mi-a atras atentia cel mai mult ...este faptul ca sseria..este un Echii IN TOAT PUTEREA CUVANTULUI!!! Nu s-au rezumat baieti..doar la chilotei si forme de sub bluze...(ceea ce eu consider soft echii, gen Agent Aika) ..au mers...sincer destul de departe..aproape aratand faze de sex propriuzis...si, si mai misto,...chiar faze lesbi....si nu una doua...ci chiar multe..saruturi intre fete fiind ceva la ordinea zilei ;)

Povestea ...e foarte destul de incurcata..dar bine gandita...te poti astepta la orice...si cam asta se intampla...mai bine zis...nu am putut sa prevad absolut nimic in seria asta... :? :shock: ..ceea ce nu se intampla des..cel putin in cazul meu.....Pur si simplu...sunt atatea rasturnari de situatii...incat te astepti la orice...in momentul urmator....

Sange are, sex are , story merge daca va tineti de el, animatie super are....si sa nu uitam de gagici tari..care sunt omniprezente...ce vreti mai mult!!! Uitati-va si nu o sa regretati!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cipiamon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 220
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 29
Points: 7



ce chestie... nu stiam ca fetelor le place ecchi


apropo de ecchi am vazut niste secvente (eu nu suporta sa ma uit la asa ceva) pe un cd o serie .... am uitat cum se numea, oricum eroina principala ataca o baza aparata de fete gen menajere si in timp ce le batea astea cadeau numai cu curu in sus sau apropape tot timpul camera era sub fusta lor :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #7


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ce ai vazut tu e Agent Aika....e destul de slaba seria ..per total...insa animatia e destul de buna!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cipiamon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 220
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 29
Points: 7



da chiar, Agent Aika, intradevar bine desnat si animat.
Am mai facut rost de o comedie ecchi simpatica.. se numeste Iketeru Futari :D , si ficare episod are vreo 5-10 ,minute parca... in orice caz scurta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post Feb 7 2004, 11:32 PM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



:roll: , cui nu-i plac fetele batause...mie imi plac la nebunie....cam ciudat felul asta de anime.. dar sunt facute bine mai ales la partea cu fortele pe care le au si mentalitatea luptei!!! si mi-a placut la nebunie cand au participat la Tournament
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Feb 8 2004, 12:17 AM
Post #10


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



Ikki tousen si poveste ? :) N-as zice. E un anime ecchi unde hainele de pe fete zboara la cea mai mica atingere si atat. Aaaa da, luptele sunt destul de bine realizate dar prea scurte. Iar bunavointa lui Hakufu de a-si expune 'armele' din dotare cu fiecare ocazie e dea dreptul enervanta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Il_Palatzzo
post Feb 8 2004, 10:53 AM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 27
Points: 2



Pe mine m-a cam plictisit Ikkitousen...
oricum animatia e facuta de studioul JC STAFF ..tot respectu' (au facut animatia si pt. Excel Saga)...si pers. principal din Ikkitousen seamana cu Excel...da' pacat ca m-am plictisit la el..way too ECCHI for me! (nu credeam ca voi ajunge sa zic asta :D )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ecstasy_pill
post Feb 8 2004, 04:34 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 80
Joined: --
Member No.: 30
Points: 11
Gender:



Amvazut primele cateva episoade acu ceva timp da nu ma impresionat prea tare.... realizare buna ...da e cam BOOOOORIING ...

p.s. Iketeru Futari rulz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post Feb 8 2004, 10:38 PM
Post #13


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Hakufu...da cam umbla tot timpul cu hainele sfasiate... :lol: , dar mie mi-a placut combinatia...umpic ecchi...cu mult fight...si inocenta ei...pana s-a trezit dragonul din ea... :D ... eu nu cred ca era proasta doar facea pe proasta si este o diferenta...cred.. :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Feb 8 2004, 10:52 PM
Post #14


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Sincer....nu zic ca era proasta.....dar inocenta ei...o punea intr-o pozitie...cam de proasta....!!! Cand devine serioasa..atunci se schiba poveste...mai tot timpul ...o credeam ...mai prostuta...pana cand sa infuriat ca lume!! :wink: Vorba lui Whip .....s-a trezit dragonelu din ea!! :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LArSON
post Feb 9 2004, 08:38 AM
Post #15


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 513
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 26
Points: 290
Gender:



Eu am impresia că fetelor le-a plăcut mai mult Ikkitousen dec?t băieţilor :twisted: Nici pe mine nu m-a impresionat prea tare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Feb 9 2004, 09:07 AM
Post #16


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



vad ca toata lumea sa abatut doar asupra scenelor ecchi si asupra luptelor. Nu vad pe nimeni care sa spuna ceva despre story.
Pe mine unu m-a cam dezamagit. Se putea scoate mai mult dintr-o poveste de acest gen. Iar ce au facut in ultimele episoade cind practit au facut un spoiler in mijlocul animeurlui a fost de-a dretul stupid.
Nu cred ca va ramine in mintea nimanui aceasta serie ecchi.
Apropo de Iketeru Futari, exista un anime incadrat la hentai Futari ecchi sau Futari H. E super, merita vazut.
Iar daca va plac animeurile ecchi pe fundalul unei povesti de dragoste cu mult umor va recomand Yumeria.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Feb 9 2004, 01:36 PM
Post #17


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



..De ce sa nu ramana...pt mine ramane!! Chiar daca are povestea cam varza..nu ma supara...in rest e foarte bine realizat!!
Nus de ce te miri ca lumea se ia de lucrurile bune ale seriei??? Nu e normal?...
Io am zis ca poveste nu prea e cine stie ce!!

Despre Ikiteru Futari...ala ar merge chiar la hentai..sincer :wink: !!!
Despre Yumeria...pana o termina astia :x ...ma fac ca nu e exista(scuzati cacofonia..)!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LArSON
post Feb 9 2004, 01:54 PM
Post #18


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 513
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 26
Points: 290
Gender:



Păi recunoaştem că e realizat super ca desen şi chiar şi OST-ul e bun, dar prea e fanservice, toate unghiurile camerei sunt aiurea (de obicei de jos), povestea părea iniţial interesantă, dar p?nă la urmă s-a dovedit patetică, umor puţin spre deloc, romance nici g?nd... ce să admirăm la animele ăsta? Nici măcar luptele nu sunt lupte, sunt doar prilejuri de a rupe hainele... Aţi observat c?t de suspect de repede se termină luptele ?ntre băieţi ?n serialul ăsta?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Feb 9 2004, 04:11 PM
Post #19


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ce conteaza...Mie imi place!!! MAi ales camerele cu unghiuri joase!! :oops: :shock: :lol: Iar despre hainele rupte...nici nu mai zic!!!SUPERRRRRRRRR!!! :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Feb 9 2004, 07:01 PM
Post #20


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



"gustibus non disputandum" sau ceva de genul ata daca-mi mai aduc eu bine aminte din liceu. Oricum nu neg faptul ca a avut ceva care sa ma faca sa ma uit la acest anime spre deosebire de alte animeuri.
Eu spun doar ca se putea mai mult sau mai bine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:54 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |