Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> ***i Will Kill Them***, vampire story...+...


Akasuna Lynn
post Aug 16 2008, 02:40 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 15-August 08
Member No.: 7.393
Points: 23
Gender:



aceasta este noua mea poveste originala sper sa o cititi si sa va placa :D

Capitolul I-un miraj dealungul tau...


Un miraj de-alungul intregi vieti care ti se arata in fata.Un lucru cat se poate de normal pentru cei care nu cred si nu vor sa creada cu adevarat in ceea ce ar putea sa nu existe.Pe strada plina de vagabonzi si drogati, Selena mergea fara frica, desi era noapte.Bluza neagra cu o inscriptie ciudata si pantaloni cu doua taieturi pe ambele parti, o faceu sa iasa in evidenta.Ochii pefect conturati cu negru si bratarile o scoteau in evidenta mult prea tare.Ducea in brate un ghiozdan prafuit, care nu valora prea mult,rupt pe alocuri.Insignele cu inscriptii malefice si cum se manifesta te facea sa crezi ca este posedata.Ajunsa acasa, o casa nu tocmai placuta vederi, din cauza sticlelor de bere si pachetelor de tigari din fata apartamentului.Intra subtil, pentru a nu crea mari zgomote, apoi urcaq spre etajul superior,lasandu-si ghiozdanul in camera plina de iepurasi din plus.Fata se aseza pe patul acoperit de asternuturi albe, uitandu-se pe tavanul, alb acoperit cu un poster cu o trupa cunoscuta si faimoasa.Se ridica de pe pat, apoi pleca spre baie.O usa se deschise, pe ea intra fratele fetei, un baiat blond cu ochii negri ca noaptea.
-Selena de ce ai fugit de la scoala?
-Scoala este o porcarie mare de tot...cea mai mare tampenie....ever.
-Tu lasa engleza ca si asa parca te-a adus valul si nu mai chiuli la scoala ca o patesti, deoarece sunt fratele tau si am dreptul...sunt mai mare.Parintii sun in Franta cu afaceri si noi nu mai locuim la vila Vertegs asa ca obisnuieste-te.
-Karl...a sunat mama?
-Nu pustoaico...nu a sunat.Baiatul pleca dezamagit ca nu i-a putut destainui fetei adevarul///
In cealalta parte a lumii, un baiat se uita pe fereastra la panorama ce se desfasura in fata lui.Pelerina lui neagra si plin de farmec, ochii albastri ingrozitori de reci si buzele roze, te ducea la gandull ca este...
-Sunt un vampir Lauryne un vampir...dar o pot iubi pe Selena.....
-Vladimir vezi ce faci...fratoiare.Lauryne parasi incaperea lasandu-si fratele vampir sa priveasca in neant....sa priveasca o zana.
-Vladimir...Pe usa isi facu aparitia o femeie de 36 ani.Mi-asi vazut fata...ei au luat-o..nu este a lor Vladimir eu am parasit-o....este vina mea...
-Karinine...nu sufei...Selena isi va descoperi puterile si va veni aici...si vreau sa ma casatores cu ea/
-Ea iubeste un om...pe...
-Nu imi pasa Karinine..ea se va indragost de mine.....jur...Selena Kyroiana va fi a mea....

--------------

Soarele stralucea intens pe cerul albastru.Elevii in liceu mai chiuleau dar ceilalti constiinciosi ca intodeauna.Selena, ca intodeauna, fara uniforma si fara prea multe figuri pe ea, intra in scoala.Profesoara de matematica o vazu....
-Kyroiana...treci aici...
-Da tu...ce-i...
-Mie nu imi vorbest pe astfel de ton...
-Auzi mamaie ia miscati curu' ala gras al tau din fata mea ca poate te trantesc.Profesoara amuti la auzul acelor cuvinte si prefera sa taca decat sa se ia la cearta cu tanara care nu dadea dovada de respect, la adresa ei.
Intra in clasa,Anika Laramine veni langa ea spunandui pe unton batjocritor.
-Unde iti este uniforma..fetito.?
-Da-te dracu' fufa ordinara ce esti...pic de respect nu ai?Selena o lovi cu toata pterea ei in fata. In urma aqcelei lovituri, Anikai ii curse sangele, de la buza infeioara in jos pe gat.Fata privi dara de sange, care curgea fara oprire.Isi linse buzele, apoi ii lua putin sange gustand.Toata lumea amuti cand vazu astfel de grozavie din partea Selenei.Mai lua inca o data si gusta, apoi se prabusi la pamant,inconstienta.Fata fusese dusa de urgenta la infirmerie.Acolo, pe o suprafata intinsa acoperita cu asternuturi albe, tanara era pusa....nimeni nu stia ce avea fata...un lucru era cert nu avea ceva normal.........
cam atat ceva comentaRII..... :D




User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Aug 16 2008, 04:07 PM
Post #2


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



interesanta povestea...astept continuuare:)....ai ceva gresei de tastare si cateva gramaticale, dar merge, se iarta.Nu mi-a placut insa limbajul Selenei, mi s-a parut mult prea exagerat...acum daca asta face parte importanta din fic asta e, insa nu stiu, e usor suparator....nush.....anyway, astept continuuarea:).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yulya
post Aug 17 2008, 04:01 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 17-July 08
Member No.: 7.233
Points: 47
Gender:



Interesanta poveste, mai ales ca-i cu vampiri :twisted: . Astept continuarea si niste poze cu personajele :D Keep posting :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akasuna Lynn
post Aug 18 2008, 07:31 AM
Post #4


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 15-August 08
Member No.: 7.393
Points: 23
Gender:



am revenit si arigato pentru comm :D


Capitolul II-necunoscut.


Pe un pat acoperit cu asternuturi albe, intr-o camera intunecoasa si rece,Selena era intinsa inca in inconstienta.Era bandajata la incheieturile mainii si glezne.Ochii ii erau inchisi si pleoapele erau move, pielea era alba ca spuma laptelui, toate acestea creau o panorama morbida.
In incapere parca era o morga a celor vii.In timp ce se intuneca afara, fata deschidea ochii complet transformatii.Deschise complet si se ridica...dar nu era ea...era un demon al noptii reincarnat intr-o adolescenta.Aceasta se daduse jos din pat, cu miscari usoare sarii pe fereastra deschisa.Luna veghea cerul rece fara stele.Zambii diabolic, apoi parasi zona spitalului.Ii era totusi foame...de sange asa ca pleca....la vanatoare.Un baiat de aceias varsta se afla langa ea, incercand sa o ajute, dar aceasta ii oferi o muscatura in zona gatului.Ochii erau rosii ca sangele si parul era alb ca neaua.Era complet schimbata.Sangele i se scurhea dein gura, pe suprafata rece, apoi fata parasi zona ce o inconjura.Fugea pe strazile pline de praf si mizerie, strazile goale ale orasului nipon.in coltul gurii i se mai revarsa picaturi mari de sange, ce se revarsa pe barbia tinerei.Aceasta linse sangele continuindu-si drumul catre lumea pe care toata viata o astepta.Intr-un castel de pe alta parte a planetei, Vladimir era foarte speriat in ceea ce o priveste pe tanara.Nu dorea ca nimeni sa o gaseasc si sa ii faca rau, chiar daca era un vampir si puterea lor era nelimitata.Nu dorea sa pateasca ceva, asa ca pleca personal in cautarea fetei.Pe drumurile prafuite, fata inca mergea fara tinta si fara nimic.Mergea, simtii prezenta cuiva strain...
-Cine este acolo? intreba fata deloc speriata.
-Sunt Vladimir..Selena.
-Ma cunosti...de unde?
-Este timpul sa cunosti pe cineva drag tie...
-Pe mama....
-Asa-i urmeaza-ma si te voi conduce la ea...ai de gand sa o ucizi?
-O sa o ucid cu mare placera...spuse fata diabolic.
-Este cam mult pentru tine, dar daca vrei sa o ucizi chiar asa...fa-o sa plateasca....nu o poti ucide.
-Lumina ne ucide...asa-i?
-Asa este dar vampirii full nu au nici o treaba...ei sunt ucisi cu ajutorul unei licori speciale.
-Eu ce vampir sunt?
-Un vampir full...ai ucis pe cineva fara mila....
-Ma bucur ca ti-a placut.Dat fratele meu este acolo...
-Fratele tau este si el vampir....full.Fata cand auzi asta inlemni complet, nu mai stia ce sa zica si ce sa faca, fusese ca un soc pentru ea, asa ca nu stia ce sa faca in aceasta privinta.
-De ce nu mi-a spus..?
-Sa nu il crezi nebun si sa nu te faca sa fugi de el.
-De ce sda fug de el...este fratele meu?
-MUlti se tem de vampiri asa ca noi ne pastram in secret.
-Si cum va hraniti?
-Mai bine sa nu stii!
-Va hraniti unul pe celalalt asa este....nu?
-Ma bucur ca ai bagat asta la cap deoarece vreau sa fii atenta nu vreau esecuri in armata mea de vampirii.
-Gata...du-ma la mama...o ucid cu acea licoare.
-Si unde te duci sa gasestei licoarea aia?
-Tu stii si ma vei ajuta...
-Bine, plecam in zori, deghizati in oameni.
-Dar lumina solara?
-Nu ne face nimic soarele vampirilor full.
-Bine...eu ce fac acum?
-Du-te acasa si pregateste-te...
-Dar fratele meu...?
-Du-te.Fata pleca in timp ce vampirul o privea inecat in frumuses=tea ei.Trebuia sa o ajute indiferent de ce va spune Lordul deoarece nimeni nu le interzicea ceva vampirilor full...mai ales Selenei, care nu era un vampir full
oarecare.Ziua veni cu repeziciune peste capitala nipona.Fata pleca degraba, ca sa il prinda pe Vladimir.El o astepta in statia de autobuze.Era imbracat normal o pereche de pantaloni negri si o bluza neagra simpla, pe cap nu purta nimic.
-Megem...scuze ca te-am facut sa astepti.
-Nu este nici o problema oricum mai este pana vine autobuzul si ne va duce catre castel.
-Care castel?
-Cimitirul...acolo se afla bautura care o va ucide pe mama ta.
-Nu este mama mea este o neneorocita care m-a abandonat..stai fratelel meu...si a lui este mama..m-ai mintit?
-Nu si el stie ca este acolo...dar nu poate face nimic in privinta ei...daca face ceva este distrus complet.
-Am inteles!
-Bune...hai ca trece timpul si nu mai ajungel la destinatie.
cam atat..nu am gasit poze potrivite si sper sa gasessc oricum stiu c eva pe acolo...sper ca v-a placut... :unsure:


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:29 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |