Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Black metal


DimmuBorg
post Feb 21 2005, 10:37 AM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: --
From: Somewhere over the rainbow...yah right in the bottom of the pitt
Member No.: 804
Points: 2



Hellow metal fans dak sunt fani black peaci pls contact me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Feb 23 2005, 09:54 PM
Post #2


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Black-ul a cam inceput sa prinda radacini la mine...nu am multa experienta in domeniu asa ca accept orice sugestie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Feb 24 2005, 06:39 PM
Post #3


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hehe....black is good...death is better...dom'le inainte sa ascult genu asta aveam impresia ca death ar fi numa grohaili si muzica fara ritm...ceva haotic...eh..pot spune ca nu e asa...death melosu chiar are "suflet", daca pot spune asta...important e sa stii ce formatii sa asculti si din ce zona...pina acum nordicii rulz heavely...cum era bre songu ala " song of death, song of life , me and u will surely die..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DimmuBorg
post Feb 28 2005, 10:28 AM
Post #4


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: --
From: Somewhere over the rainbow...yah right in the bottom of the pitt
Member No.: 804
Points: 2



if you don't feel black metal u cant listen to it. tre sa ai o chemare... spre exemplu lu tenshi nui place avataru mieu cica e instigator la violenta shi copilaros :)
Dar fraza : "mie imi plac pisicile" nu e copilaroasa shi nici tembela :)
datii bice baietzi Cyber black metal is in your blood just let it loose
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DimmuBorg
post Feb 28 2005, 10:33 AM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: --
From: Somewhere over the rainbow...yah right in the bottom of the pitt
Member No.: 804
Points: 2



if you don't feel black metal u cant listen to it. tre sa ai o chemare... spre exemplu lu tenshi nui place avataru mieu cica e instigator la violenta shi copilaros :)
Dar fraza : "mie imi plac pisicile" nu e copilaroasa shi nici tembela :)
datii bice baietzi Cyber black metal is in your blood just let it loose
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 1 2005, 08:57 PM
Post #6


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Eh...eu ma plimb usurel prin genul rock...de la power spre death, zabovind din ce in ce mai mult prin zona black metal...gen pe care inainte il consideram ca si Sid o serie de grohaieli fara nici un ritm sau vreo noima...mi-am schimbat parerea odata ce mi-a oferit cineva un album Haggard(Muad, you're gonna pay for this, you hear me?!) si anume "Awaking the centuries" album si melodie de care m-am indragostit pe loc...
Am incercat Dimmu Borgir la sugestia unui prieten care tot eu l-am inhamat la gen dar nu prea mi-a placut....dar in schimb am gasit chestii precum Fintroll, Hollenthon, In flames, In the woods, Notre Damme(in viata mea n-am ascult o melodie 2 ore incontinuu - SABBAT : "And then Lizzy Borden took an axe and gave her mummified mom another forty whacks") :twisted: :twisted: :twisted: .
Oh boy... si cel mai interesant e felul in care mi s-a schimbat perceptia despre unii oameni care afirma sus si tare ca muzica asta insitiga la violenta...foolish!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DimmuBorg
post Mar 4 2005, 11:09 AM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: --
From: Somewhere over the rainbow...yah right in the bottom of the pitt
Member No.: 804
Points: 2



Black rules ejti deal nostru cyber sper sa mai apara
Dimmu is for advanced listeners ... keep trying ... incearca Agathodaimon o sa-ti placa dak tia placut Hagard
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sch00phy
post Mar 15 2005, 09:37 PM
Post #8


The original wielder...
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: --
From: Focsani
Member No.: 384
Points: 25
Gender:



Well , close enough!
Cand plange vena, plang si eu cu ea! pe versuri de black metal , of course!! :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Xicer
post Mar 28 2005, 09:47 PM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: Piatra-Neamt
Member No.: 1.011
Points: 2



Buei sper ca nu ionjur pe nimeni... si probabil ca nici n-ar trebuio sa ma bag in conversatia asta, avand in vedere ca toti cei care au postat pan acu sunt ?pro" black... Parerea mea este ca muzica black, death, grindcore s.a.m.d. nu este exact ceea ce as putea numi "repulsive", cel putin nu pentru mine. Dar sa revin la ce vroiam sa spun... Vroiam sa spun ca e cam daunatoare dak te implici prea mult. In sensu ca de apuci de satanism, si din baietelu ala de treaba si destept si cu un viitor luminat inainte, devii ceva ce nu-0si are rostul, ce nu starneste nimic decat frica... Ajungi sa iti dedic(ca alt cuvant n-am gasit) viata pentreu ceva ce, dealtfel, nu exista. Vedeti voi, pe zi ce trecve, e din ce in ce mai greu sa crezi in Dumnezeu,. in nushce divinitate care a creat lumea si are grija de noi. ?Are grija de noi"... hmm... nu pre isi face datoria.
Astfel daca Dumnezeu nu exista, nu exista nici Satana si, cel mai dureros, nici viata de apoi.
Si daca nu exista viata de apoi, dragii mei, nu e ... trist... sa-ti traiesti viata, aia 60 - 70 de ani, scurti dealtfel, fara sa faci ceva ... semnificativ... ceva prin care safi remarcat si retinut...
Oricum, nu stiu daca este si cazul vostru... de fapt sunt aprope sigur ca nu este...
Si acum, la sfarsit, vreau sa imi cer scuze dak v-am ofensta sau alte kkturi in genu asta si, iar imi cer scuze dak mi-am data aere nashparlii, pentru recitind postu, am avut senzatia asta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Mar 29 2005, 08:06 PM
Post #10


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



Xicer, cel care se "apuca de satanism" nu prea este "baietelu ala de treaba si destept si cu un viitor luminat inainte".

Black-ul black (adica black-ul 'adevarat', kvlt, 'true black metal' bla bla etc) e anti-social, e egoist, e rece si mai e si violent pe deasupra. Nu va faceti iluzii. E o lume intunecata si plina de haos. Cine are chef de cercetat ii recomand sa caute pe net istoria formatiei Burzum. Aveti de toate acolo: omor, ars biserici, tentative de viol, amenintari cu moartea, ideologii/conceptii filozofice care mai de care mai ciudate, satan, nihilism etc etc.

Cyber, din formatiile enumerate de tine reiese ca tu ai ascultat mai mult melodeath si prog/folk black. In Flames de exemplu nu au nimic de a face cu black-ul. Finntroll si Hollenthon da, intr-un fel. Vezi tu, adevaratul black a cam murit pe la mijlocul anilor 1990. Ce se asculta acum sunt formatii relativ noi care au imprumutat sunetul black insa nu si filozofia. In fine, daca vrei sa asculti intr-adevar black iti recomand: Burzum, Bathory (primele albume, pt ca dupa 1989 au schimbat directia), Emperor, Mayhem, Immortal, Darkthrone, Summoning si ar mai fi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Mar 29 2005, 08:10 PM
Post #11


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



ok acuma vreau si yo sa imi spun parea despre black:SUX!!!!!
Face muzica rock de rusine,is penibili cu fazele lor anti-social,nush cum poate cineva asculta asha ceva...da what eva ur choice:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Patricia
post Mar 29 2005, 09:01 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 29
Joined: --
From: Arad
Member No.: 601
Points: 2
Gender:



Well, parerea mea despre black..
In ultimul timp e foarte la moda blackul, cel putin prin Arad daca mergi printr-un bar rock o sa vezi doar tricouri cu Dimmu Borgir si Cradle si pe langa tricoaiele alea mai au si niste taieturi foarte dragutze pe maini. Asta e trendy acuma. Sa fii blacker satanist maniaco-depsresiv.

Si sunt putini cei care au reusit intradevar sa asculte un black frumos cantat de Bathory sau Burzum. E foarte interesant de discutat despre conceptiile lui Varg (burzum), daca am cu cine pe aici :roll: . Apropo, ati ascultat albumul nou?

Scena black e foarte miscatoare si pe la noi. Sunt trupe chiar bune in Underground. mai cunoscute sunt Negura Bunget si Vokodlok. Eu am ajuns candva la un concert Elivagor, si astia mi-au placut foarte mult.

In final tre' sa spun ca black-ul nu duce la comportament anti-social. Incultura si dementa duce la asa ceva.

elf_kid ai putea sa-ti argumentezi un pic mai mult parerea.s-ar putea sa descoperi in versurile niste adevaruri foarte interesante
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 29 2005, 09:13 PM
Post #13


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Demi - dupa cum am zis pe alt topic, nu o am deloc cu clasificarea formatiilor pe genuri s.a.m.d. Sunt in continuare relativ nou in rock dar incerc sa recuperez si eu cum pot. Burzum l-am evitat ca mi-a tocat capul unul cu ei pana a reusit cumva sa ma convinga ca am sa ajung ca el daca ma pun pe ascultat. I know, it's stupid dar tipul chiar era enervant. O sa caut acele formatii acum...stiu ca le vazusem la cineva pe DC++.
Edit: BULLS EYE!

Elf_Kid - as per usual you lack arguments so it's not worth to say something towards you right now.

Patricia - la moda sunt multe chestii dar conteaza doar ce-ti place cu adevarat, nu? Am ascultat si eu la un moment in istorie Negura Bunget dar cred ca a fost prea devreme pt mine, n-a reusit sa ma prinda.

Acum...rog o mica clarificare: de ce genuri tin Therion, Children of Bodom si Haggard? Le gasesc pe retea in cele mai ciudate combinatii posibile.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Patricia
post Mar 29 2005, 10:21 PM
Post #14


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 29
Joined: --
From: Arad
Member No.: 601
Points: 2
Gender:



moda o fac eu 8)

ca sa fac o mica paranteza o sa-ti raspun la intrebare CyBer. Desi sper ca nu se va strica topicul asta :roll:
Therion au fost la inceput death metal pe primele ep-uri si vreo 2 albume (sau mai multe, nu stiu, nu le-am ascultat) acuma sunt symphonic metal
Haggard, nu am ascultat numai Eppur Si Mouve care, dupa parerea mea e tot symphonic sau clasical metal, nu stiu exact, ar trebui sa ascult mai mult
Children Of Bodom sunt death dar am observat si influente power la ei[/b]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 29 2005, 10:28 PM
Post #15


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



"So burn in hell!" ... just kidding. Multumesc de informatii si nu-ti fa griji, oamenii de pe aici sunt destul de seriosi incat sa nu strice threadul doar din pricina intrebarii mele.

S-a intamplat si asta...am gasit ancora pentru Dimmu Borgir : Burn in Hell. Superba melodie. Acum trag si restul albumului deoarece chiar imi place ceea ce aud acum(HEAR NO EVIL, DON'T YOUSEE NO EVIL, DON'T YOULAY NO EVIL DOWN ON MEYOU'RE GONNA BURN IN HELLSPEAK NO EVIL, DON'T YOUTHINK NO EVIL, DON'T YOUPLAY WITH EVIL, 'CAUSE I'M FREE). Sa vad daca mai reusesc sa gasesc ceva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Mar 29 2005, 10:38 PM
Post #16


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



ufa deci black metal hmm pai din ce ati enumerat voi am ascultat numai haggard (placut la nebunie btw mai ales awaking the century dar si restu suna bine) altceva nu am prea ascultat dar am incercat agathodaimon, childrens of bodom, therion, in flames si nu m-au impresionat la fel de mult ca haggard doar in flames m-a atins asa putin

chiar imi pare rau pt ca pe mine ma intereseaza foarte mult versurile si agathodaimon pare foarte interesant da nu am putut sa inteleg mai nika din ce spun chiar cu versurile in fata.... ehhh si melodiile sunt chiar bestiale ....ummm are cineva idee de ceva asemanator cu haggard sau ma rog versuri klumea cantate cu o voce mai inteligibila
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Mar 29 2005, 10:55 PM
Post #17


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



Elf_Kid - as per usual you lack arguments so it's not worth to say something towards you right now
....
Ok poate nai inteles mesaju o sa iti explic :cand am zis compotament anti social-ma refeream la satanism,and majoritatea blackeriilor au atitudinea aia : ce asculta ei ii muzica si restu nu,si asta pers o consider so lame..anyway
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Patricia
post Mar 29 2005, 11:09 PM
Post #18


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 29
Joined: --
From: Arad
Member No.: 601
Points: 2
Gender:



eh, aia nu e comportament anti-social, aia e individualismul din om si sa stii ca nu e chiar asa, aia a fost de mult cand blackeri cereau doar black in rockoteci, baruri si chiar in emisiunile radio. acum rockeri sunt mai deschisi, sau cel putin asa mi se pare mie, adica asculta cam orice ca apoi sa-si exprime parerea

cat despre blackeri satanisti, crede-ma.. abureli.. publicitate (care prinde tot la pustii teribilisti)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Mar 30 2005, 12:52 PM
Post #19


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



Therion au un sunet prea complex pentru a fi catalogat in acest moment. Sa zicem Symphonic Metal. Children of Bodom canta melodeath cu influente de power si in ultima vreme observ si o usoara tendita de a incorpora thrash in sunetul lor. Haggard canta bine, dar e bine de stiut ca cei din Haggard nu fac decat sa preia partituri din clasica si sa construiasca ceva pe baza acestora. Sigur, suna bine, dar... Ah, da, sunt cam unici, eu inca nu am gasit ceva asemanator. Poate, poate Epica.

bogdan, metalul in general e o muzica greoaie, greu de ascultat. Nu e suficient sa asculti o melodie de 3-5 ori, nici de 10-15 ori macar :). Daca te intereseaza versurile incearca Dark Tranquillity sau formatii de doom din Anglia (in special Anathema si My Dying Bride).

Blacker, eh? Sunt foarte putini blackeri pe lumea asta. Credeam ca am clarificat lucrul acesta. Majoritatea asa zisilor blackeri din ziua de azi e formata din oameni superficiali. Hai sa ne imbracam in negru, hai sa ne dam cu vopsea alba si neagra pe fata, hai sa facem celebru m/ care nici dracul nu mai stie ce semnifica, hai sa dam cu spray-ul pe niste morminte siiiii ... mai vedem noi dupa. Astia nu sunt blackeri, adevaratii blackeri ar trece direct la violat maicute si ars biserici :P.

Dimmu? Cam slabuti pentru mine. Pe mine Emperor cu al lor album din 1997 m-au dat gata. Asta si recomand celor care vor sa simta black-ul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DimmuBorg
post Apr 4 2005, 09:38 AM
Post #20


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: --
From: Somewhere over the rainbow...yah right in the bottom of the pitt
Member No.: 804
Points: 2



elf kid : black metal doesn't suck it's YOU THAT SUCKS
bogdan pentru agathodaimon versuri incearca la pagina lor oficiala de net :www.agathodaimon.de
in general pentru versuri se intra pe google -> pagina oficiala a formatiei -> verse :)

ash vrea sa va impartashsc ceva ce am invatzat in cei aproape 6 ani de rock din care trei pushi pe altarul blackului : " MUZIK ROCK (IN GENERAL) NU SE AUDE CU URECHILE SE AUDE CU INIMA !!!!!" ESTE O MUZIK PROFUNDA... degeaba sustineti o parte din voi ca e un zgomot continuu shi o grohaiala oribila ... asta pentru ca nu o intelegeti imi pare rau nu vreau sa va insult dar asta e adevaru.
P.S. l-am injurat pe elf kido' pen' caputea sa spuna "nu imi place black-ul" nu "BLACK SUCKS"...

Demiurgus am ascultat mare parte din formatiile de black shi credema ca shtiu despre ce vorbeshti personal am ramas la impresia ca prin albumul "Blacken the Angel" shi agathodaimon canta un black metal sanatos shi dur aproximativ apropiat de origini... nici CHAPTER III din 2002 nu e rau asculta-l shi te vei convinge

Pentru cei care se declara anti-satanisti : satanistii sunt printre voi nu printre noi!!!

Va multumesc tuturor ca ati dat cu parearea in mine :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:10 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |