Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Exista O Dragoste Ascunsa Intre Ichigo Si Rukia?


Trickster
post Sep 3 2008, 07:04 PM
Post #21


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Prince needs his princes, hime fits the bill... si mda, probabil Ichigo o sa iasa ca face parte din familia regala.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Makutta
post Sep 3 2008, 09:33 PM
Post #22


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 70
Joined: 2-September 08
Member No.: 7.497
Points: 149
Gender:



Posibil :huh: , insa cel putin pana acum nu s-a confirmat 100%. Si eu sunt de acord cu varianta aceea in care Rukia ar fi rivala "fragilei" Inoue B) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Katharsys
post Jun 12 2011, 09:10 PM
Post #23


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.269
Points: 116
Gender:



Woot, uite in sfarsit un topic interesant. :D
Personal sunt de parere ca autorul nu a urmarit si nu urmareste o relatie intre Rukia si Ichigo. De la diferenta fizica evidenta dintre cei doi si pana la modul in care interactioneaza ei, toate astea sugereaza ( IMO ) orice altceva, dar nu dragoste, cel mult o prietenie si atat. Besides Bleach nu e o serie care sa puna accent pe romance stuff, in momentul in care Tite Kubo va cupla in vre un fel personajele principale, plotu-ul fie se va incheia, fie va fi schimbat ireversibil. Yet , e evident ca daca Tite Kubo va cupla in vre un fel personajele in final ( IMO again so don t take it personal XD) Ichigo o sa ramna cu Inoue ( se potrivesc din punct de vedere fizic, au personalitati complementare, etc...). In ceea ce o priveste pe Rukia, probabil ( imo ) autorul o va cupla cu Renji. Vedem ca au un trecu comun si elementele astea permit sa zicem un astfel de deznodamant. We can just assume such stuff anyway, Bleach e abia la episodul 325 in mijlocul unui arc de filere foarte bun ( if u ask me ). We ll see at the end of the series. Who wants to bet on a couple :P ? XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Runo
post Aug 11 2011, 12:21 PM
Post #24


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 11-August 11
Member No.: 10.625
Points: 28
Gender:



Eu spun:
Tite Kubo nu v-a termina bleach decat peste vro cativa ani(asta a zis intr-un iterviu) deci atunci vom afla ,pentru ca el nu vrea nicio relatie de dragoste intre personaje.
Dar daca ar fi sa se intample ceva intre personaje ar fi ceva de genu:
ichigo +Orihime
Adica daca cititi mangaul si ati vazut capitolul in care Orihime vine la ichigo acasa . Ati vazut si reactia lui ichigo
Cu fata aia de prost : Inoue?

Deci Rukia si Ichigo sunt doar prieteni. Pentru ca Rukia i-a schimbat viata lui ichigo. Ichigo i-a multumit salvand-o.








Si da, cred ca nu se v-a intampla nimik intre niciun personaj,iar pe Rukia nu o vad alaturi de rengi (paraerea mea )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cory_kay
post Aug 15 2011, 11:05 PM
Post #25


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 15-August 11
From: Bucharest
Member No.: 10.634
Points: 22
Gender:



Sper ca nu. Din punctul meu de vedere Ichigo ar trebui sa fie cu Inoue. Adica fac parte din aceeasi lume. Plus ca ea chiar ar vrea sa fie cu el. Ah, e o parare subiectiva pentru ca eu sunt mare fana a cuplului Renji-Rukia. Deci Ichigo sa ramana cu Inoue! Oricum ar fi interesant sa vedem ce se va intampla din acest punct de vedere...poate se razgandeste nenea Tite si baga si el putina actiune telenovelistica. hehe
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

animekill
post Aug 16 2011, 05:20 AM
Post #26


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 15-August 11
Member No.: 10.633
Points: 30
Gender:



Sincer nuprea cred. Cred doar ca e o prietenie adevarata. Prietenia e si ea foarte importanta. xD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post Aug 16 2011, 05:57 AM
Post #27


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:



NO !.... Just NO !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AbyssFiend
post Aug 16 2011, 10:04 AM
Post #28


Yep, that tasted purple!
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 18-June 11
Member No.: 10.547
Points: 297
Gender:



Personal cred ca sunt doar prieteni... Ichigo si Inoue sunt facut unul pentru celalalt ^ ^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Sep 10 2011, 05:10 PM
Post #29


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Vorbim de Bleach...ceea ce inseamna ca dezvoltarea romantica (ca si la alte anime-uri de gen) este aproape nula.

Singurul moment cu adevarat romantic a fost cand Inoue a fost rapita de Arrancar si a mers in apartamentul lui Ichigo. Asadar, tind sa cred ca asta este directia pe care vrea autorul sa o imprime relatiilor: Ichigo cu Inoue.

Cat despre Rukia, consider ca intre cei doi exista ceva mai mult decat o simpla prietenie. Au fost "conectati" inca din episodul 1, dar nu cred ca vor avea vreodata o relatie amoroasa.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Nov 13 2011, 02:38 PM
Post #30


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Hmm, si pana la urma de ce nu ar putea fi nici un pic de connection intre Ichigo si Rukia?
OK, recunosc ca am fost foarte impresionat de discursul lui Orihime atunci cand a fost prima data in camera lui, chiar mi se pare una dintre cele mai romantice confesiuni din anime I`ve seen so far, dar urmarind expresia "In spatele oricarui barbat puternic, se afla o femeie si mai puternica" inclin sa cred ca asta s-a intamplat pana acum. De cand a salvat-o pe Rukia, ea i-a fost mereu alaturi si l-a motivat si la readus mereu pe calea cea buna in momentele lui de astray. Eu cred ca ea face asta nu doar dintr-un simt al datoriei sau prieteniei...trebuie ca este ceva mai mult de atat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:52 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |