Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Saint Seiya - Inferno, OVA 6 episoade


Sc0rp10n
post Dec 17 2005, 12:15 PM
Post #1


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



(IMG:http://i3.ebayimg.com/03/i/05/9c/6e/ec_1_b.JPG)

Astazi se vor difuza primele 2 episoade din noul OVA Saint Seiya - Inferno. E un OVA de 6 ewpisoade, ultimele 2 difuzandu-se in 18 Februarie. Astea 6 episoade vin sa continue OVA-ul Saint Seiya - Hades, care sa cam terminat in coada de peste. In orice caz abia astept sa le subtitreze cineva cat mai repede. Pe site-ul oficial a aparut deja un triler, pentru cine e interesat, eu unul astept sa iasa episoadele cat mai curand.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Dec 17 2005, 12:43 PM
Post #2


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



bre, nu vazusi ditamai sectiunea de Saint Seiya pe forum? o sa mut topicul acolo, desi cred ca e deja facut unul :P
aceasta este saga 2 din cele 3 care ar trebui sa fie cuprinse in Saint Seiya Hades, aparuta la cam multisor timp dupa prima, vreo 3-4 ani :D, sincer nu mai aveam mari sperante ca o sa apara vreodata :P ... insa acum ca a aparut, asteptam subarea si o sa ne bucuram de ea :D


on topic trebuie specificat, ca desi gandit initial sa arate simetric cu Sanctuary, Hell chapter a fost facut pana la urma stil ova, ramanand 6 ova, in loc de 13 episoade.
Hell Chapter continua aventurile cavalerilor, care vor cobora in infern dupa ce Seiya il invinsese pe Radamantis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 17 2006, 08:00 PM
Post #3


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Am vazut primele 2 eps din Inferno. M-au lasat astia in aer... <_< Rusine!!!

Recunosc ca incepe sa ma prinda Saint Seiya din ce in ce mai tare, dar tot nu consider lucru curat ce se intampla acolo, intre ei. :lol:

Anyway, cine este pers cu care este confundat Shun? And btw, Shun este absolut kawaii. ^_^ Asa dulce si inocent. Eu nu l-am vazut omorand vreun dusman, dar nu l-as crede in stare de asa ceva. E prea dulce, pur si feminin pt a omori pe cineva. :P

Abia astept continuarea!

P.S. Shun rulllzzzzz!!!!!!! ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jan 17 2006, 08:17 PM
Post #4


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



vazut ova 1 si 2 din inferno, cu subtitrare in engleza cica ...
hmm ... raman niste intrebari si niste chestii ciudate apar :D ...
sunt curios dc au facut personajul lui seiya mai copilaros, ca se comporta ciudat ...
shun as expected, "kawaii" cica :P
povestea se continua cum ziceam pe taramul mortii, insa sunt curios cum se va continua. din cate am auzit or sa fie numai 6 ova in loc de 13 si dupa cum a inceput povestea nu vad cum s-ar putea termina in doar 6 eps.
cat despre carcotasi :P, si lucrurile lor necurate :P ... recomand sa se uite la un shounen-ai sau yaoi adevarat si sa nu caute "necuratul" unde nu e :P
cred ca personajul cu care se confunda shun este chiar hades. altfel nu as putea explica comportamentul lui Lune cand il are in fatza nici faza din sanctuary cand il vede pandora si remarca aceeasi asemanare cu cineva cunoscut ei.
ca spoiler relativ, la faza iluziei, cand se batea Lune cu Shun, am crezut ca apare Ikki, dar de fapt era Kanon.
astept sa iasa ova 3 si 4 peste o saptamana ... ma rog, pana se gaseste o subtitrare ceva la ele mai dureaza, dar o sa rad cand mi-aduca aminte ca scorp s-a uitat la ova 1 si 2 raw :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2006, 10:29 PM
Post #5


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Sa ma apuc sa spun si eu ceva

Inferno promite sa ne tina la mai mult cu sufletul la gura decat Sanctuary......si cu niste batai pe cinste. In intro ii arata pe toti gold saints la atac....ma intreb daca n-o sa avem vro surpriza si acestia isi vor face aparitia.....avand in vedera ca sunt pe Taramul Mortilor.

Persoana cu care este confundata Shun este vesselul lui Hades.....Hades nu arata asa.....daca ati fost atenti la intro sunt prezentate 3 personaje a caror fatza nu se vede.....aceea sunt Hypnos, Hades si Thanatos (in ordinea asta de la stanga la dreapta). Nu stiu exact cum va ajunge Hades sa isi schimbe infatisarea dar mi se pare cail absoarbe pe shun....Shun si celalta persoan probabil sunt 2 parti ale sufletului lui Hades....nu stiu ramane de vazut.

Daca observati si-n poza de mai sus....Shun nu apare cu ceilalti Bronze Saints....asta ar trebui sa fie un semn ca el va absenta din serie dintr-un motiv inca necunoscut

O chestie interesanta este ca apare Orpheu.....in 4 si 5.....si mai tre sa apara o tipa....interesant...pt ca el e un saint legendar....care acuma se afla in Campiile Elisee....cu ce treaba prin infern....ramane de vazut.

Pt cine a fost atent Pandora numara 8 saints care au intrat in Infer....dar nou ne sunt prezentati: Seiya, Shun, Shiryu, Hyoga, Douko si Kanon, suntem lipsa 2 acestia sunt Ikki si Shaka. Chiar ma bucur ca o sa-l mai vad pe Shaka in actiune...e unul din preferatii mei

Ce mi-a placut cu adevarat a fost faza cand Kanon ii spune lui Radamantis ca el i-a invins pe Milo, Mu si Aiolia din cauza barierei din jurul castelului, ca altfel unul ca el nu avea nici o sansa.....si cam asa si e...adica totusi acu 243 de ani si-au furat-o spectrele, ce-i drept au fost numai 2 supravietuitori, dar totusi 3 Gold Saints si nici macar sa nu-i strice armura....ce n-am inteles eu e de ce nu au folosit ei Athena Exclamation, o mai facusera odata.

O chestie care m-a depasit a fost cum de au trecut Hyoga si Shiryu raul Styx......la inceput ii arata pe partea cealalta si la final sunt in fatza primei inchisori......ce-au facut au zburat??

Oricum astept cu nerabdare noile oav-uri sa vad ce e cu orpheu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Jan 20 2006, 03:57 PM
Post #6


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Din ce am inteles eu de ceva timp....Shun devine Hades.E adevarat ca Hades arata altfel,dar si poza aia de sus il arata pe Shun ca Hades.Probabil ca ne vom lamuri cu totii cum anume devine Shun sa fie hades.pana atunci....asteptam cu nerabdare sa apara si ultimele 4 parti din OAV-ul inferno si apoi....

Aici este un fanart care il reprezinta pe Shun ca Hades.Si acum cateva timp am mai vazut destule.Nu cred ca e doar imaginatie,avand in vedere ca pe Lune&alte spectre le stiam de dinainte sa vad Inferno.
(IMG:http://i7.photobucket.com/albums/y275/immo20/hadesshun.jpg)
Si asa arata Hades:
(IMG:http://i7.photobucket.com/albums/y275/immo20/hades14.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 20 2006, 07:44 PM
Post #7


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



De fapt Hades artata asa (IMG:http://i33.photobucket.com/albums/d70/ScorpioMilo/HADES.jpg)
Sigur nu are armura Gold pe el. Shun mai are o legatura cu un personaj....cu Pandora....sa vedem daca totusi el este intradevar fratele lui Ikki.

Ce mi-am adus aminte e ce se intampla in saga Poseidon. Atunci sufletul lui Poseidon intra in corpul lui Julian Solo si se manifesta cand acesta ajunge la varsta de 16 ani. E posibil ca acelasi lucru sa se fi intamplat si cu Shun si Hades.

Oricum ramane de vazut
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Jan 20 2006, 08:14 PM
Post #8


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Stiu fanartul ala.Marco Albiero.In final,ramane de vazut cum arata armura lui Hades.El e un bishounen. :D

Attached thumbnail(s)
Attached Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 29 2006, 02:11 PM
Post #9


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ok vazut au aparut oav-urile noi...problema e ca iar nu gasesc subajul in engleza la ele....asa ca iar m-am uitat la ele raw...ce sufletul meu invat japoneza :D

In 3 si 4 isi face aparitia Orpheu, cel mai puternic dintre Silver Saints, care trece de partea lui Hades pt as putea salva iubita, pe Euridice. Povestea lui este exact cea din Legendele Olimpului, trebuia sa iasa din Iad fara sa se uite inapoi, dar Pandora a avut alte planuri si cu ajutorul lui Sfinx il pacaleste pe Orfeu in a se uita inapoi. Astfel Euridice este impietrita de la gat in jos si Orfeu este obligat sa ramana in serviciul lui Hades

La prima aparitie Orfeu este de partea lui Hades, dar afland ca a fost pacalit trece din nou de partea Atenei si-i conduce pe Seiya si Shun pana la sala tronului lui Hades, dar au neplacuta surpriza ca cei 3 generali ai lui Hades: Radamantis, Garuda si Griffon(la ultimi 2 nu-s astea numele, sunt constelatiile, numele nu le-am gasit ).

Acuma ca am povestit pe scurt actiunea din cele 2 oav-uri.....sa trec la niste nici comentarii

Parea mea e ca astai s-ar putea sa fi bagat piciorul in pedala de acceleratie a seriei. Shiryu e cu Hyoga si Kanon acuma......bat 2 spectre din mers.....Orfeu ajunge cu Seiya si Shun prea repede la tron, sper sa nu faca astia vro gafa si sa sara din actiune ca ar fi pacat.

Chestie ciudata: Orfeu nu e la prima aparitie, pt cei care au vazut si filmele poate isi aduc aminte de le ca fiind unul din Saintii lui Eries. Stiu ca filmele sunt o prostie, la fel ca si la DBZ, dar totushi Orfeu moare atunci si este in slujba lui Eries, cum ajunge la Hades?? (pe langa faltul ca arata si altfel, cel putin armura) Desi tind sa cred ca varianta originala a lui Orfeu e cea din Hades, nu inteleg care a mai fost rostul oav-ului ala.

Alta chestie ciudato-interesanta e cum naiba de ajunge Kanon cu Shiryu si Hyoga, efectiv toata actiuena de pana acuma a fost centrata pe Seiya si Shun. As intelege si de ce, dar totushi, in 4 oav-uri Hyoga si Shiryu apar cam 2-3 min <_< si Ikki nu apare deloc.

Speculatia pe care am facut-o eu a fost corecta: Shiryu isi recapata vederea si pomeneste de faza cu Deathmask din seria veche. Eu ceea ce tot nu inteleg este de ce are Hyoga un ochi bandajat. La finalul seriei tv el n-are nimic la nici un ochi, dar la inceputul Hadesului are ochiul stang bandajat.

Imo cum arata Hades in armura deja este cunosct....doar tre sa te uiti la intro si ai sa-l vezi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Feb 28 2006, 03:34 PM
Post #10


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Va atasez aici o arhiva cu subtitrarile in engleze, ca vad ca nu prea le mai are nimeni. Oricum sper ca merg attachments-urile.
Vizionare placuta

Attached File(s)
Attached File  Saint_Seiya_Hades_Meikai_Hen_OVA.zip ( 49.83k ) Number of downloads: 20
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Feb 28 2006, 07:09 PM
Post #11


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Oho...multzam acuma pot sa vad si eu exact ce se petrece in ultimeel 4 oav-uri....ca de RAW-uri m-am saturat :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 2 2006, 11:12 PM
Post #12


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ok....multumita lui Scorpion am reusit sa inteleg si eu ce se petrece in 3-6 din Inferno.
Interesanta faza cu Shun fiind incarnarea lui Hades, dar nu inteleg cine era pana la urma cel care a fost cunoscut ca Hades pana la aparitia lui Shun.

Naspa ca se termina chiar in mijlocul unei lupte. Sanctuarul macar s-a terminat cat de cat mai acceptabil, dar Infernul e in plop rau. Sunt tare curios ce stiu sa faca Ikki si Kanon in fatza lui Aiacos, Minos si Radamantis. Radamantis e deja expirat...matura Kanon cu el pe jos, dar Aiacos si Minos sunt inca intregi si nu si-au aratat toate cartile.

Douko si Shaka inca nu s-au luptat, de fapt Shaka a aparut de mai multe ori in Inferno decat Douko care apare la inceput si atat, de atunci nu se mai stie nimic de el.


Sper sa nu mai astept inca 2 ani ca sa vad cum se continua povestea ca fac spume

spoiler tags added by axi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Mar 6 2006, 10:55 PM
Post #13


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Mey, deci ma lasa in plop rau de tot... Cum adik Inferno are doar 6 eps? Nu e corect...

Btw, mi se pare mie sau totul se intampla prea repede si bataliile sunt prea scurte... E cam aiurea. Daca tot are asa mare succes SS, d c sa-ti bati joc de Inferno, micsorandu-l si fortand povestea si actiunea.
Mi-a placut ca in sfarsit Seiya dispare pt o perioada din peisaj si se pune accent pe restul "sfintzilor"... Mai ales pe Shun... :wub: :P

Anyway... nu prea vad ce s-ar putea zice in plus despre Inferno... astept continuarea. :P

P.S. Tks Sc0rp10n pt subtitrari. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Mar 8 2006, 01:05 PM
Post #14


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Terminat si Inferno.Noroc ca stiu ceva italiana.Am mai priceput si eu ceva.Kisa,dupa cate am observat eu,cred ca o continuare va iesi foarte curand.Hades cat de cav mai avea un "final".da pe asta l-a terminat in mijlocu luptei.Urma Phoenix sa-l termine de tto pe Minos(parca Minos era).Tare sunt curioasa cum isi va face adevaratul Hades aparitia. Totusi,cel care e acum e Hades-Shun,fratele Pandorei.Cred ca Hades va folosi corpul lui Shun sa-si trezeasca toate puterile.D-aia dormiteaza atat.Nu mai am rabdare!!!!!!Vreau sa vad finalu!!!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jan 13 2007, 03:26 PM
Post #15


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



dupa ani si ani ghici ce? :P ... Inferno avea mai multe ova decat credea lumea ... si drept urmare au iesit ova 7 si 8 la pachet si va puteti bucura de ele daca aveti cunostinte de franceza sau spaniola momentan :P

ele continua seria celorlalte 6 ova care ne lasasera fix in plop de tot :P si dandu-ne noi jos din copac ce gasim? :D ... gasim pe Ikki care matura pe jos cu unul dintre cei 3 "judecatori" ai regatului lui Hades :P, gasim un Hades care are probleme in al controla corpul lui Shun si o Pandora care mi-a lasata vaga impresie ca ar fi indragostita de Ikki :))))))). si in sfarsit apare athena si cu shaka ... si nu oriunde ci chiar in mijlocul actiunii :D ... i want more :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 13 2007, 04:39 PM
Post #16


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Eu am gasit pe mininova Saint Seiya - The Hades - Chapter Inferno SubITA ep1-13. Asta inseamna ca s-a ajuns la eps 13 cumva? Intreb ca sa nu ma apuc sa download-ez aiurea.
Multumesc anticipat. ^_^

P.S. Daca nu e bun torrent-ul gasit pe mininova, se poate un link catre torrente cu subtitrari in franceza/spaniola?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jan 13 2007, 05:05 PM
Post #17


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



cred ca e altceva, ptr ca nu au scos decat pana la 8. acum in decembrie au scos 7 si 8 si probabil or sa scoata 9-10 in ianuarie, la fel ca anul trecut.
deci nu cred ca este de la 1 la 13. desi ar putea fi cu sub in italiana, ca si italienii se misca rapid la subat SS, nu ca englezii. astia sunt cei mai "lenesi" :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 13 2007, 06:53 PM
Post #18


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Nici n-au aparut raw 9-13 ..... asa ca nu credeam ca e pe bune torrentul ala.

Sper ca sa nu ne lase in plop si cele 7 noi ep-uri ....desi presupun ca o sa se termine atunci cand are loc The Great Eclipse si Hades isi pune Cloth-ul pe el si apar Thanatos si Cronos
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 13 2007, 07:22 PM
Post #19


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Ok, nu e bun. Si oricum, la viteza mea nu am de gand sa astept sa vad daca mi-am luat teapa sau nu.

Asa ca revin cu o rugaminte... si anume, daca sunteti draguti si vreti, sa-mi dati si mie un link de unde pot face rost de eps 7 si 8. :)
Arigatou.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HEartLES
post Jan 13 2007, 09:56 PM
Post #20


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



QUOTE
oricum, la viteza mea nu am de gand sa astept sa vad daca mi-am luat teapa sau nu

Well now , ar exista o alternativa numita youtube( ai acolo 1/4 din un asa zis ep 7 ) . Problema e ca nu stau prea bine la cap spaniola , si ,nici nu prea cunosc seria .
Oricum daca ceea ce se gaseste pe youtube se potiveste cu asteptarile tale , atunci torrentele sunt pe bune .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:42 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |