Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Soul's Window, Kaeru's manga


kaeru
post Jun 21 2004, 04:58 PM
Post #21


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Baumwolle, de unde ar trebui sa-ti stiu parerea fara sa mi-o zici? Te cunosc, sau ce?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 16 2004, 10:51 PM
Post #22


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Um well...dupa ce m-am uitat pe el de nenumarate ori...are parti bune...multe, si parti mai putin bune...putine. Cele mai putin bune sunt deja pe cale de a fi corectate.
Nu pot sa spun decat felicitari deocamdata si sper ca intr-o zi sa iasa ceva...am vazut close and personal cata munca a fost depusa.

Bafta Dany_sama!!! :wink: (asta pt ca stiu cat de tare adori emoticonii)

ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jul 28 2005, 01:48 PM
Post #23


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Opa! Primul din dreapta e complet schimbat!

Fiecare (desen) reprezinta un tip de schimbare?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jul 30 2005, 04:54 AM
Post #24


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



>_o

bravo kaeru! esti un mangaka foarte talentat si mi-a placut soul's window, are un loc de onoare alaturi de celelate mangauri ale mele.

in legatura cu ce a zis ultimul user, nu iti recomand sa spargi monotonia cadrelor obisnuite facand unele mai interesant amplasate, fiindca in aceste cazuti ochiul uman devine confuz sii sare la un cadru gresit. schite cu personaje ai deja.

povestea este prea la inceput pentru a fi mult comentata, totusi iti urez mult mult spor la treaba in continuare, si sper sa citesc si restul manga-ului :)

o_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Aug 10 2005, 09:02 PM
Post #25


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Poti sa zici si asa, Urfe. Am pus si eu cateva imagini cu Sepp vechi si nou pt ca sa evidentiez schimbarea. Ca sa te convingi de cat de diferit e noul bd de cel vechi, intra pe adresa aia.
blackinque mersi de aprecieri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Dec 5 2005, 03:47 PM
Post #26


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



Kaeru al nostru revine in fortza cu noi pagini din Soul's Window. Uitati aici un link pentru cei care doresc sa citeasca.

highly recommended :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Dec 9 2005, 12:42 PM
Post #27


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Hai ca reusesc si eu sa postez aici, in sfarsit!
Am o mare rugaminte:

CITITI NAIBII PAGINILE DE LA LINK-UL DE MAI SUS!!!!!!!

si ziceti-mi cum vi se pare povestea.
Multam.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 3 2006, 10:18 AM
Post #28


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Am citit si eu din acest manga... ieri... :D
Am inteles ca ce am citit eu nu este de la inceput, dar chiar si asa, povestea mi-a atras atentia (pers mai putin). Imi place f mult pt ca are o tenta de realitate (daca mi se permite exprimarea). Mi-a placut f tare reactia fetei in fata mortii... natura umana... care face orice pt supravietuire. De fapt, din mom in care cei doi sunt capturati, actiunea devine destul de alerta, si pers destul de credibile.
Astept cu nerabdare continuarea. ^_^

P.S. Am observat atentia acordata detaliilor (mai ales desenele orashelor - cel de suprafata si cel subteran). Poate doar pers le-as fi preferat mai mult in stil shoujo. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Feb 3 2006, 01:38 PM
Post #29


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




OMFG O_o.....u made that? nu am citit-o tre sa recunosc ink dar uau.. ai talent domle la desenat nu gluma....e ceva....u got talent; m-a lasat paf....desenezi foarte bine zici ca sunt din jap :) tre neaparat sa continui...cine stie poate devii un manga creator autohton :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Feb 3 2006, 07:09 PM
Post #30


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



wow ... un thread reinviat de "inspiratia" autorului de a aduce o parte din manga cu el la intalnirea de ieri :P tehehe :D
un manga frumos, din pacate still on-going dupa cum remarcam ptr un proaspat fan in cursul aceleiasi zile de ieri :P
sunt curios daca a apucat kaeru sa dea de masao murayama ... dar la cat de des da el pe forum ... mai am de asteptat pana sa aflu (sau as putea folosi mobilul? :twisted: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Feb 3 2006, 09:27 PM
Post #31


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Multam Kisa, iti raman dator pt ca ai inviat threadul. Poate cu ocazia asta o sa se oboseasca mai multi sa-si arunce o privire la linkul de mai sus.
Axi, nu ma subestima, in ultima vreme intru des pe forum. Inainte nu aveam net, remember? Am apucat sa vb cu mister, dar n-a iesit nimic. A zis ca i-au placut bdurile, dar nu m-a ajutat cu nimic concret. Eu i-am cerut niste adrese de pe la edituri, a zis ca are multe cunostinte la ele, dar nu mi-a dat nici o adresa. Cu alte cuvinte, a vrut sa-mi zica ca daca nu ajung in jap personal ca sa ma prezint PERSONAL la edituri, n-am sanse. Ma rog, mi-a zis ceva de niste concursuri internationale de manga. Problema e ca n-am auzit de ele.
Partea buna e ca m-am intalnit cu niste tineri veniti de curand din Franta care erau la fel de inebuniti ca si mine dupa manga si care au zis ca prin mai o sa organizeze un workshop cu ocazia venirii in rom a unui desenator francez. Plus ca o sa incerce sa organizeze o expozitie manga.
Din nou, nimic nu poate fi sigur, da macar mi-am mai facut relatii.
Rezo The Red Priest, cand ai timp, citeste si sa-mi zici cum ti se pare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 3 2006, 10:08 PM
Post #32


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Pt putin, kaeru. :P
Iti amintesc sa ma mai anunti si pe mine cand mai scoti ceva. :P Si daca se mai poate sa-mi oferi ocazia sa o citesc "live" si nu pe comp, ar fi super. ^_^ Este o cu totul alta senzatie. Plus ca am observat cata rabdare ai pe foaie, cand stai si... cum sa ma exprim... "umpli cu negru". :P

P.S. Cel mai mult mi-a placut cum a fost desenat un pers feminin. Nu am reusit sa-i retin numele si nici nu cred ca a fost mentionat in ce am citit eu (trebuie sa recunoscut - spre rusinea mea - ca nici macar nu stiu cat de important e in poveste). Este vorba despre fata/femeia blonda care era in casa cu adevaratul criminal...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Feb 7 2006, 10:43 AM
Post #33


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Hehe, what a beautiful manga. Am citit pe acolo incercari disperate ale lui kaeru de a face lumea sa si citeasca nu numai sa se uite la poze, si sa si comenteze... :D that was fun ^_^

La desenat, ca un nexperimentat care doar citeste, nu pot zice decat ca imi plac la nebunie si ca intr`adevar zici ca sunt facute in Japonia. Daca nu ar fi in romana, nu cred ca ar sti cineva ca sunt facute de cineva din tara noastra. :P

Cat despre story si si mod de scriere... povestea nu lasa de dorit, asa cum am citit pe acolo, doar ca e un subiect mai "utilizat".
La inceput exprimarea e cam greoaie, replicile nu curg natural, dar pe parcurs se imbunatateste situatia. Cel putin, mie mi se pare ca adaosul de replici ironice sunt un element foarte bun in desfasurarea unei convorbiri. Si am gasit niste expresii super simpatice ex: 'comoara asta are picioare sau tu habar nu ai unde este?". Ajuta foarte mult.
Pe langa expresii, e utila si folosirea unor expresii sau locutiuni care inlocuiesc cuvinte.

Ce am observat este ca scrii foarte frumos cand vine partea e povestire.
Citez 'Ati avut vreaodata impresia ca visati cu ochii deschisi? Un astfel de moment traoeste Sepp care vede cu stupoare cum apa se despica si din adancimea oceanului se naste o fiinta". Suna mult mai placut decat dialogul. Acolo mai ai de muncit. Iti recomand Fetele Gilmore daca doresti un exemplu de vorbire fluenta si replici :D

Am gasit si cateva gresheli. Nu gresheli de tipar ci de lib romana ex:
@(pag 15) fii- un sg i.Probabil ca poate fi si gresheala de tipar, dar preventiv ;)
cate o data- se scrie legat
@(pag 20) sorei --> surorii

Si inca un detaliu. Ar fi bine sa explici undeva pe pagina ce isneamna fiecare sfx ex shurp=zgomot de pashi sau ce`o fi.

Si ink ceva :D nu ar fi rau sa delimitezi actiunea pe capitole, si sa pu la fiecare sf de cap un va continua sau cap1 sf etc.

Anyway, manga, daca pot sa ii zic asa, e super, si sper sa nu se adevereasca vorbele unui croat "Pana o termina, o sa fiu batran" si sa apucam finalul destul de curand :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Feb 9 2006, 07:19 PM
Post #34


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Multumesc pt comentarii.
Chestia cu uitatul doar pe poze e, din pacate, adevarata si enervanta. Cu atat mai neplacuta si mai trista in cazul Roanime-ului. Oare sa-mi arate asta ca nu merita sa ma muncesc pt publicul roman?
La partea cu limba romana, ai perfecta dreptate. O stalcesc in cele mai originale moduri cu putinta. Sa vezi cum era inainte sa-mi fi corectat frazele cativa prieteni!!! Despre “cateodata” marturisesc ca habar n-aveam ca se scrie intr-un cuvant. Sunt inteligent, nu?
La faza cu onomatopeele, nu cred ca ai dreptate. Am lasat la latitudinea si imaginatia cititorului sa inteleaga si sa interpreteze cum doreste. Probabil ca te referi la momentul cand Sepp si Natia ajung in canalizare si dau peste vampir. Te-ai prins ca e un vampir? Daca da e bine, inseamna ca sunetele si-au facut efectul scontat. Daca nu, mai am de lucrat. Chiar sa-mi zici ce ai inteles din faza aia. Multam.
Povestea poate fi oricand delimitata pe capitole. Deocamdata, nu e cazul. Asta s-ar intampla in cazul publicarii ei. Oricum, acum sunt aproape de a finaliza primul vol care, pana acum, numara 130 pg. O sa ma fie inca vreo 5-6 pg si termin.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lady_Megumi
post Feb 15 2006, 09:29 PM
Post #35


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 14-February 06
From: Viena/Austria
Member No.: 2.182
Points: 77
Gender:



Super, Kaeru! :) Ai mare talent la detalii si backgrounds... asa ca astfel se rezolva si problema asistentilor... ca doar ei sunt cei care creeaza backgrounds si anumite elemente pt mangaka... LOL... so vei avea mai putzini bani de dat in stanga shi-n dreapta pt desenatori, in general... :) Sper sa-tzi publici acest manga si sa ai mult succes... povestea mi se pare interesanta. Numele Sepp m-a facut sa rad, asta pt ca e oarecum un nume de tzaran in germana, but don't mind me! :P Keep up the good work!!!

Crina
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Feb 15 2006, 10:20 PM
Post #36


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Numele de Sepp l-am "furat" dintr-o carte. Vulpile in vie, daca nu ma insel, dar s-ar putea sa ma insel! Oricum, asta era porecla data nu mai stiu carui principe austriac de sora-sa, regina Frantei. Deci, mai mult ca sigur ca e ai dreptate!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Mar 18 2006, 05:03 AM
Post #37


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



...Speachless...Jaw dropping... Holly cow... :blink:
Da, asta imi trecea prin minte in timp ce citeam mangaul. Este excelent!

Nu am citit comentariul de pe visual art deci nu stiu daca s a mai spus sau nu dar: Sepp are o asemanare izbitoare(de camion, chiar!) cu Goku.

Scenariul este dragut, dar cred ca trebuie sa il faci un pic mai umoristic - nu ma asculta sunt doar un amator :rolleyes:.

Desenele sunt excelente, ma intrebam daca pot sa fac si eu un artwork la mangaul tau, ar fi o problema? ;)


Anyway congrats, I bow to ur skills oh great master! :)

QUOTE
Pt cei care vor sa-mi citeasca bd-ul, am 3 conditii:
1. Sa nu mai dati imaginile la nimeni
2. Sa nu le uploadati pe net
3. Sa va spuneti parerea despre ele, dupa ce le-ati citit, aici in thread.
Daca credeti ca sunteti capabili sa rspectati regulile astea 3, trimitet-mi un PM cu adresa voastra de mail.


Interesante cerinte...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Mar 19 2006, 11:42 AM
Post #38


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



QUOTE
ma intrebam daca pot sa fac si eu un artwork la mangaul tau, ar fi o problema?

Nu-i nici o problema, chiar as fi curios sa vad cum arata personajele privite de altii. Atata doar ca nu se va numi artwork, ci fanart. Artworkurile sunt facute doar de autori.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Mar 20 2006, 07:13 PM
Post #39


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



I LOVE your fiction, Kaeru!! E captivant, palpitant, interesant, grafica e excelenta, e un adevarat manga. Imi plac la nebunie dialogurile dintre Natia si Sepp. ^_~ Thank you so much for sharing it with us. ^v^

P.S. Cand o sa am timp poate o sa postez si eu un fanart cu cele doua personaje. ^^;;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Mar 26 2006, 02:30 PM
Post #40


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Un desen cu pers principal din bd-ul pt fanzinul MangaINC:
(IMG:http://img116.imageshack.us/img116/7451/ocnpea6pf.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:18 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |