Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vreun Anime Cu Personaje Si Actiune Normale?, no powers and demons...school life da:D


spyderverr
post Nov 1 2007, 05:44 PM
Post #21


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Nov 1 2007, 05:49 PM
Post #22


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Ar trebui sa cauti tu,din moment ce doar asta vrei de la un anime,cauta pe wikipedia de exemplu la slice of life,toate anime-urile care contin acest gen http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Anim..._manga_by_genre ...desi dupa cum a zis si Muza-chan mai sus,pierzi multe,si e pacat,dar daca asta iti place tie,iti recomand Kodocha,Marmalade Boy
(IMG:http://img502.imageshack.us/img502/7097/464pxmbcal2bdb5.th.jpg)
...si sincer cam atat fara nimic supranatural am vazut eu,si-mi amintesc acum...sau ceva mai vechi,Lady Oscar,Lady Georgie,depinde ce-ti place tie acum... :unsure: sunt multe,trebuie doar sa cauti cu rabdare si gasesti...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

purple ghost
post Nov 7 2007, 07:02 PM
Post #23


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 7-November 07
Member No.: 5.519
Points: 40
Gender:



Pai sa vedem ceva care sa fie complet normal iti recomand Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora care e chiar cute, s'ar putea sa te plictisesti dar are umai 6 ep asa k totusi merita e simpatic...sau Ginban Kaleidoscope, exceptand faptul k personajul principal Sakurano Tazusa(patinatoare) e posedata timp de 100 de zile de ,,spiritul'' unui tip canadian timp de 100 de zile anime'ul e chiar dragut, sau really normal si Princess Princess care intr'un fel sau altul seamana cu Sukisyo...mai erau destul de reale parca Wind: a breath of heart si Underbar Summer...sau Suzuka, Tokimeki Memorial ...si nu imi mai amintesc :rolleyes:

Stai k mai stiu cateva :D Tsuyokiss e tare...Lovely Idol (insa e cam boring), Sola (exceptand faza cu traitu' dupa moarte a catorva personaje si reinviatu' lor dar pe bune ti'l recomand ca e bestial)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bacchante
post Nov 11 2007, 12:35 AM
Post #24


That thing which makes your life complicated
**

Group: Members+
Posts: 35
Joined: 27-October 07
From: Bucureşti
Member No.: 5.443
Points: 90
Gender:



in afara de ce s-a mai zis deja, despre school life si chiar foarte haios e Lovely Complex: fetei prea inalta pentru varsta ei ii cade cu tronc baiatul prea scund :blink:. no magic, no out of this world stuff. dar cu funny faces :lol: .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dana2006
post Nov 11 2007, 10:48 AM
Post #25


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: 17-September 06
From: Targoviste
Member No.: 3.002
Points: 553
Gender:



Un serial cu personaje obisnuite si totusi f amuzant si care mie mi-a placut f mult este Yakitate!! Japan, e un animeu cu totul diferit fata de toate animeurile pe care le-am vazut pana acum... L-am luat de pe anime-eden...
Mie mi-au mai placut Peach Girl, Aishiteruze Baby, Bokura ga Ita, Nodame Cantabile ti-l recomand, e f simpatic..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bacchante
post Nov 11 2007, 11:08 AM
Post #26


That thing which makes your life complicated
**

Group: Members+
Posts: 35
Joined: 27-October 07
From: Bucureşti
Member No.: 5.443
Points: 90
Gender:



aaa, Peach Girl, am uitat de asta - o serie chiar buna, nu ma asteptam sa-mi placa.

mi-am mai amintit 2 OVA - Honey Honey Drops si Good Morning Call. chestii usurele, cu probleme si mai usurele :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

leyeon_ss
post Nov 25 2007, 08:41 PM
Post #27


Incepator
**

Group: Members
Posts: 24
Joined: 25-November 07
Member No.: 5.624
Points: 62
Gender:



Hikaru no go (inafara unei fantome care dispare pe la mijlocul serialului, nimic "ciudat")
Kyou no go no ni (school life, f amuzant si f scurt 4 episoade)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

gngn
post Nov 26 2007, 01:25 AM
Post #28


the hedgehog
***

Group: Members+
Posts: 194
Joined: 16-November 07
From: a world that has ended
Member No.: 5.579
Points: 423
Gender:



povesti normale? sunt si din acestea, si au si ele farmecul lor, nu doar actiune/SF/roboti/extraterestrii ...
dt cele vizionate de mine ar fi (mentionat si de purple ghost) Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora o poveste despre 2 tineri internati intrun spital; R.E.C. o poveste despre un seiyuu si un angajat al unei firme de marketing (10 episoade a 12 minute :P ); Ai yori Aoshi o alta poveste de dragoste intre 2 tineri (+seria 2); Lucky Star viata de zi cu zi a 4 elve de liceu, asemanator cu Seinfeld, o poveste despre nimic :); Saiunkoku Monogatari despre viata intrun regat asemanator Chinei medievale ; Kodomo no Jikan din nou despre scoala, si chiar daca la suprafata pare, nu este doar despre fan-service si fanteziile unor pedos; si The Melancholy of Haruhi Suzumiya din perspectiva personajului principal :P
ar mai fi cateva, dar pe care inca nu leam vizionat de aceea nu sunt sigur:
School Rumble, Azumanga Daioh, Binbou Shimai Monogatari , Honey & Clover si multe altele, sunt sigur :D
cele enumerate de mine nu contin nimic iesit din comun, mai sunt multe titluri ce au cateva elemente sau momente "out of the ordinary" gen Sola, Love Hina, Kanon 2006, unde apar elemente "magice" sau Macross Zero, Full Metal Panic unde apar tehnologii foarte avansate.
aceasta este partea buna la anime, este de toate pt toti :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MoonAngel
post Jan 6 2008, 11:56 AM
Post #29


I'm a bitch and a lover.
***

Group: Members+
Posts: 143
Joined: 26-December 07
From: Bucuresti, RO
Member No.: 5.813
Points: 337
Gender:



Hmm... Come to think about it, mie mi-au placut Peach Girl, Noir(life of a true assasin, nothing more (^__^) ), Fruits Basket, Spiral si inca mai caut :P
Later Edit: Kimi Ga Nozomu Eien e interesant si fara "special powers" ^__^
Mi-a placut si Air foarte mult ^__^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andreea1990
post Jan 18 2008, 11:32 PM
Post #30


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 278
Joined: 5-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.258
Points: 568
Gender:



full metal panic
categoric si paradise kiss
ouran host club
gravitation
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andrutz4
post Jan 19 2008, 12:48 AM
Post #31


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 65
Joined: 16-April 07
From: acasa
Member No.: 4.154
Points: 102
Gender:



sa te uiti si la lovely complex; e animeul meu preferat si e vorba despre school life, romance, comedy :rolleyes:

strawberry panic (nu e cu puteri speciala sau altceva, e shoujo ai)
school days
gakuen heaven
marmalade boy
Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora (are doar 6 episode, dar e foarte dragut)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Jan 19 2008, 11:20 AM
Post #32


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



Depinde ce intelegi tu prin normalitate.... :lol: :lol: :lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jan 19 2008, 01:58 PM
Post #33


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Please man, just... stop spamming. Obosesc sa tot dau click ca sa am de citit un rand debil si trei smilie-uri, si cand obosesc is irascibil...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

petriuc
post Jan 22 2008, 09:08 PM
Post #34


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: 4-December 07
From: Botosani
Member No.: 5.667
Points: 170
Gender:



Ar fi Cowboy Bebop mi se pare un anime super comic,un pic de sf(totusi e in viitor) si o actiunea pusa bine la punct.
il gaseseti de download pe http://www.veoh.com sau torrent cauta pe http://isohunt.com
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Julia Joanne Black
post Jul 1 2008, 08:49 AM
Post #35


Fantasy Writer
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 24-September 05
From: London.... or Japan..
Member No.: 1.821
Points: 339
Gender:



Hmm..

Nana ar fi unul... Kimi Ga nozomu Eien desi e cam dramatic e foarte normal, Honey and Clover e school life and comedy so it's very normal.. without any kind of super powers. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Jul 1 2008, 04:48 PM
Post #36


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Hm... eu imi amintesc ca am vazut mai demult Ichigo 100% (i se mai spune si Strawberry 100%). In rest, nu-mi aduc aminte alt anime care nu s-a spus deja...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

criss_suzana
post Jul 3 2008, 12:12 AM
Post #37


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 5-May 08
From: Oradea
Member No.: 6.746
Points: 16
Gender:



singurele serii anime pe care le-am vazut si care dupa mine sunt perfect normale sunt)fara puteri...sf sau mai stiu eu ce):

kaleido star- :) well..:D...este vorba despre o fata...bla bla..plictisitor...mie mi-a placut foarte mult :X:X
spiral-e interesant....toata chestia cu "copiii spintecatori" sau "blestemati"...si aici mi se pare totul normal :D
paradise kiss-e printre anime-urile mele preferate...viata adolescentilor :X:X
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

princess_serenity
post Jul 19 2008, 02:05 AM
Post #38


Incepator
**

Group: Members
Posts: 26
Joined: 16-February 08
From: 1Decembrie/ilfov
Member No.: 6.183
Points: -486
Gender:



inceark Galerry Fake sau Paradise Kiss
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alhambra
post Oct 9 2008, 12:44 PM
Post #39


alhambra
**

Group: Members+
Posts: 36
Joined: 30-September 08
From: Bucuresti
Member No.: 7.672
Points: 105
Gender:



Sa vedem...am vazut cateva anime-uri cu personaje fara puteri supranaturale...
*Paradise kiss (desi a fost deja mentionat, este o poveste foarte draguta, care a avut mult succes la publicul iubitor de anime-uri)
*Kaleidostar (care, desi aduce in prim plan personaje normale, fara puteri supranaturale, totusi te incanta prin magia spectacolelor puse in scena de personajele respective, insistand pe o poveste interesanta si punand accent pe un motiv destul de bine cunoscut "lungul drum al devenirii", munca asidua pentru a-ti indeplini un vis si a ajunge unde iti doresti)
*Honey & Clover (un must see, super tare)
*Gravitation
*Yamato Nadeshiko Shichi Henge (un anime care nu cred ca a fost mentionat, cunoscut si sub numele de "The Wallflower", cu personaje foarte dragute, care ajung sa suporte cu greutate povara frumusetii lor fizice, trecand usor de la comedie la drama, personaje, care se cred foarte diferite, dar in realitate sunt atat de asemanatoare...E un anime care merita vazut!!! E funny, dar in acelasi timp aduce in discutie drame personale datorate frumusetii, frumusetea perceputa negativ...)
*Sukisho (pentru iubitorii acestui gen, este un anime interesant, cu putine elemente supranaturale, cum ar fi o transformare a adultilor in copii si a copiilor in adulti, transformare datorata puterii unei ape termale, dar nu insista pe supranatural, ci pe aspecte psihologice, experimente umane, dragoste, sacrificii, drame personale si dubla personalitate a protagonistilor...)
*Hitsuji no Uta ("Song of the sheep", crad ca poate fi amintit si el aici, desi face referire la un fel de "vampiri", acestia sunt perfect normali, si de ce spun acest lucru, pentru ca, in afara de dorinta lor de a bea sange, perceputa de altfel ca o boala pe parcursul acestui anime de 4 episoade, ei nu au nici un fel de putere supranaturala...Cat despre asa zisii "vampiri", se pare ca si-n realitate, dupa unele articole scrise de cercetatori americani, exista persoane care beau sange manifestand o "sete", un disconfort in cazul in care nu fac acest lucru...Puteti afla mai multe citind online HLV sau RV , un articol care mentioneaza aceasta predispozitie existenta la anumite persoane...Aceeasi poveste o abordeaza si acest anime)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nav
post Oct 10 2008, 09:51 PM
Post #40


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 92
Joined: 8-August 07
From: Targu Mures
Member No.: 4.858
Points: 245
Gender:



Ati spus camtot ce mia trecut si mie prin minte.... mai putin Sword of the Stranger....anime care sunt extrem de bune.... seamana putin de tot cu Ruroni Kenshin.... adica e cam aceasi lume... numai ca Sword of the Stranger sunt desenate cu mult mai bine.... luptele sunt mult mai impresionante si e unul din cele mai bune animated action din cate am vazut eu. Nimic supranatural doar niste lupte poate putin exagerate..... Seamana putin si cu Samurai Champlo < cel putin decorul, si lumea>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 02:51 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |