Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

68 Pages < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ultimul anime Vizionat INTEGRAL, Reloaded


Ayumi
post Dec 5 2005, 10:23 AM
Post #21


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



ultimul anime care l-am vazut a fost un ova , Boku wa imouto ni koi wo suru :D ,subiectului ova-ului este iubirea dintre 2 frati :P ..mi-a placut mult :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 5 2005, 01:22 PM
Post #22


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



am vazut primu ep din Beck...nu pot zice nica insa pare promitator desi unii sunt contra :)...as cumpara niste timp liber pt vizionare daca as prinde o super oferta...haha...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Dec 5 2005, 04:02 PM
Post #23


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



vazut multe :D
berserk
cowboy bebop
oruchubanu ebichu
haibane renmi
gits sac si sac 2nd gig
si ...ink vreo 10-15 titluri ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Dec 5 2005, 06:15 PM
Post #24


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Vazut un scurt OVA numit Devadasy...a fost o pierdere totala de timp din partea mea sa ma uit la tampenia asta.
Review

In rest...continui linistit cu The mars daybreak...dupa NieA_7, Honey & Clover si NTHT...seria asta e exact ce-mi trebuia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Dec 5 2005, 06:57 PM
Post #25


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Asa cum a m promis, va reamintesc ca am vazut Darkside Blues care mi`a placut 99%, si asta pentru ca s`a terminat exact cand trebuia sa inceapa.
Darkside este partea intunecata a orashului Tokyo , singurul loc pe care stapanirea, denumita Persona nu l`au putut cumpara si unde s`a format un grup de aparatori condus de o tipa Mai.
Persona este atacat de de un terorist care fuge in partea aceasta a orashului pt a se salva, si in acelahsi timp isi face aparia un strain ciudat care ii apara pe cei din Darkside.
Animeul se termina cand Persona se intalneste cu acest ciudat care dorea "renewal" pentru toti si mai ales pentru lume.

De fapt, sfarsitul vine exact cand te astepti sa inceapa actiunea propriu zisa... that`s what i hate about it><. Cu toate acestea il recomand tuturor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Dec 5 2005, 08:55 PM
Post #26


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Am vz in sfarsit Saikano ... sad, dar mi-a placut enorm ... Ginban kaleidoscope (on-going, cel putin in privinta traducerii), dragutz, despre o patinatoare ce ajunge sa imparta acelasi corp cu un pilot canadian :) ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Dec 5 2005, 09:07 PM
Post #27


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Am multe de zis dar nu am deloc timp asa ca le iau pe rand. Raspunsuri in PM ca deob.

Vampire Princess Miyu

A fost interesamt. Mi-a placut stilul mai vechi gen Ghost In The Shell si muzica e si ea mai old. Cu grafica nu am avut nimic. Povestea a fost agreabila mai ales ca-ti da rasp in ultima parte. Fun to watch si cred ca mi-ar fi placut si mai mult daca as fi vaz si seria. In leg cu seria nu stiu ce sa zic. Nu pot spune ca am timp de pierdut asa ca daca v-a placut spuneti si voi de bine de ea ca sa ma hotarasc daca sa ma uit la ea sau nu. Ea singura nu ma atrage asa de mult la prima vedere si deci nu ma prea grabesc s-o vad, mai ales ca-i mare !

Nota: 9

Ce-i cu Aiko in primul episod ?
Himiko e vampir si ea?
Cititi cu atentie: daca raspunsul la urmat intrebare se afla in serie si seria merita vazuta atunci mai bine argumentati in favoarea ei decat sa dati rasp:


Acum Witch Hunter Robin.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chipicao
post Dec 6 2005, 08:18 AM
Post #28


colorblind
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: --
From: Acasa
Member No.: 907
Points: 40
Gender:



Ultimul anime vizionat cred ca a fost Cowboy Bebop seria ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Dec 6 2005, 08:23 AM
Post #29


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Pey.... ultimul vazut... de fapt revazut... este Furuba.

Momentan ma uit la Honey & Clover (recunosc ca nu este un anime usor de urmarit... e diferit de tot ce am vazut pana acum... no highschool people, no fighting), Trinity Blood (in acest anime parca toata actiunea este fortzata... parca nimic nu curge lin... nu stiu... poate ca ma asteptam la ceva mai mult din moment ce mai toti cunoscutii mei il laudau :blink: ) si Fafner (am vazut doar 3 eps din acest anime si inca nu mi-am format o parere... poate doar faptul ca mi se pare intr-una ca grafica anime-ului aduce cu cea din Saikano :P )... stiu... cam multe... sper sa le termin. :P

P.S. Si ma chinui in continuare cu Mai-Otome, din care am 9 eps... pana acum. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Dec 6 2005, 09:14 AM
Post #30


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Ginban Kaleidoscope abia au aparut 4 eps. De urmarit pentru silly faces si uneori un hohot puternic de ras. Povestea nu are prea multe deosebite fata de alte comic animes... dar inca e on-going poate rezerva surprize
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Dec 7 2005, 09:33 AM
Post #31


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Am reusit sa termin ieri seara Sokyuu no Fafner. Mi-a placut (imi place mecha in general), dar parca prea multe clishee. Poate ca daca vezi NGE si RahXephon, dupa aceea nu mai exista nik nou in celelalte mecha-uri...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Dec 7 2005, 08:42 PM
Post #32


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



u should try Infinite Ryvius :P ...
in ultimul timp am mai vazut Fruits basket ... si ma laud cu asta caci mi-a placut de nu se poate :D, si am incercat sa ma uit la honey & clover ... cu mult curaj si daruire am ajuns pe al epis 14 cred ... i'll do my best and try to finish it, promit :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Dec 7 2005, 11:06 PM
Post #33


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Vazui Girls Bravo 2....SUPER TARE !!!! :D :D mai ales daca il ai necenzurat ;) desi partea de la final chestiile alea cam :unsure: <_< mmm.......nu prea am gasit legatura cu restul seriei....da treaca de la mine....la cat de comica si ecchi e seria.....trec cu vederea...oricum ultimele faze sunt tari de tot :lol: :lol: :lol:

Il recomand oricum E FOARTE TARE DOM'LE :lol: .......si groasa :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cioby2k
post Dec 8 2005, 01:00 PM
Post #34


pantsu?
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.051
Points: 107
Gender:



ultimul a fost gto si 3/4 din blue gender (nu imi citeste al doilea dvd :(( )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Dec 8 2005, 02:09 PM
Post #35


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Nu cred sa mai fi scirs asta da daca am scris-o rog pe cineva s-o stearga si ma scuz :D


Rurouni Kenshin - Reminiscence sau cum sa spui o poveste frumoasa despre timpuri intunecate

Pai acum dupa ce l-am vazut am inteles de ce e primul in top 200. Nici nu prea se incadreaza in gen. Ar trebui sa fie film artistic. Pot spune ca a fost foarte frumos si relaxant sa-l vad. Ca o calatorie in acea epoca (derspre care nu stiam ca a fost cum a fost). Mai ales daca treci bine de inceputul dur atunci totul e ok. Ca personaje...aici a fost ceva interesant. La primul ecran cu Samurai X mi-am zis ca am auzit undeva de numele asta. Dupa ce i-am vazut fata am zis ca mi-e cunoscut. Abia in capitolul 4 s-a aprins beculetul dupa titlu. The cross shaped wound. Bling, bling mi-am dat seama dupa ce mi l-am imaginat cu o rana in forma de cruce pe obraz ca de fapt e tipul care a fost si pe antena 1 in animeul initulat Samurai X. Nice deduction no? Sa revenim..
Story: de ajuns. A zis ceva important si mi-a placut. Actiunea si restul nu m-au deranjat cu nimic. Totul a fost placut. Pot spune ca a fost chiar elevat. A fost diferit...de exemplu multitudinea de peisaje, sunetul totul a fost facut cu mare atentie si migala...Deci...

Nota: 10 si titlu de exquisite :)

Six questions:
1) De ce il taie Tomoe? Io m-am gandit ca sa tina minte sacrificiul ei.
2) Intr-o imagine din final se vede pe fundal ceva ca o stea de foc. Este cumva casa in care i-a dat foc lui Tomoe? Scena este aprox pe la 22-25 min la final.
3) Tipul ala mare care vroia sa-l omoare pe Kenshin era cumva tatal lui Tomoe?
4) Cand urca dealul spre batalia finala incpee sa-i curga sange din ureche. De ce? Presiune si temp mica si efort m-am gandit eu.
5) Ce-l care il angajase pe Kenshin avea boala pe asasini mici. De ce lua numai copii?
6) In casa lor la un moment dat Tomoe iese noaptea si se duca intr-un loc. Incepe sa aiba dureri si apare o imagine a unei taieturi. Chiar nu siut ce au vrut sa zica.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Dec 11 2005, 04:00 PM
Post #36


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Ieri am avut ocazia sa revad Sennen Joyu si Perfect Blue. Doua filme anime de exceptie... cu toate ca nu vad asemanarea asa mare dintre ele (sunt cativa membri pe aici care sustin ca ar semana f mult).

Le recomand oricui... mai ales celor care s-au saturat de prostiile gen harem, super-power girls and all that stuff. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Dec 12 2005, 04:15 PM
Post #37


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



terminat de vazut Monster Rancher si Sugar Fairy
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Dec 13 2005, 09:32 AM
Post #38


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Am inceput sa ma uit la Paradise Kiss. E f interesant. Mi se pare ca aduce un pic cu Honey and Clover, dar nu as sti sa zic d c... Poate pt ca sunt implicati si studenti pe acolo... :P Mi se pare un anime destul de curajos (abordeaza si sexul oarecum :P ).

Altfel, am mai vazut un eps din Mai-Otome. Asteptarea asta este chiar enervanta... Nu-mi vine sa cred ca am inceput sa ma uit la serii on-going...<_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Dec 13 2005, 10:14 AM
Post #39


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



In sfarsit am trecut prin Kenran Butou Sai aka The Mars Daybreak...un serial mecha sub-acvatic ceea ce pot spune ca e un unicat fata de ce am vazut eu pana acum. Nu e un serial cu o poveste prea ampla sau cu niste personaje extrem de originale. Dar e un anime care e placut de vizionat dupa niste anime-uri cu o atmosfera mai incarcata. Il recomand doar celor ce vor sa se relaxeze.
Review pending...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cioby2k
post Dec 13 2005, 10:21 AM
Post #40


pantsu?
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.051
Points: 107
Gender:



vandread - mi s-a parut idiot si destul de misto in idiotenia lui...
green green tv - ova evolution nu est recomandat minorilor :D
gantz - f misto dar un final cam idiot
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

68 Pages < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:39 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |