Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cui ii place Sesshoumaru si de ce?


Immortality
post Dec 3 2004, 02:21 PM
Post #1


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Am facut acest topic separat,pentru ca unele persoane cred despre Sesshoumaru ca e limitat,ingamfat.....si nu dau nume.Se stiu ele.
Vreau si parerea voastra.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Dec 3 2004, 07:34 PM
Post #2


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Immortality, nu ca nu-mi place, dar nu intzeleg de ce la multe fete le place asha de mult acest personaj, why is he so special, ma face pur si simplu sa-l urasc de asta, mie mi se pare pur si simplu stupid felul in care se comporta, si arogantza lui egoista, si cred ca numele lui e reprezentiv pentru personalitatea sa, Sessho = cruel, cum poate cineva sa vrea sa-si omoare propriul frate. Parerea mea e ca tipul ala e prea increzut, si merita o bataie sora cu moartea, nishte margele cum are Inuyasha la gat si sa-l deie cineva toata ziua cu capul de zid ca sa se astampere :D (note: Astea le ziceun tip care a avut nick-ul Sesshoumaru pt ceva timp, acuma vr-un an :D , he's just jealous :P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Dec 3 2004, 10:09 PM
Post #3


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Dupa cum am mai spus,gusturile nu se discuta.Si ca sa te lamuresc de ce asa placut....o s ate lamuresc.Mie imi plac muuuuuuuuult baietii cu plete.Si multor fete le plac baietii cu caracter dur.Frumosi,dar cruzi.
Baietii rai atrag fetele,nu baietii buni.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Dec 4 2004, 05:01 PM
Post #4


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Well nush, nu e personajul meu preferat, nu mai zic nimic despre el, bine ca nu zici ca-ti place de Naraku, Sessho e totushi ok, fata de Naraku that is, in schimb Naraku e singurul personaj pure evil care l-a creeat Rumiko Takahashi vre-o data, he's a total sicko....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Dec 5 2004, 01:21 PM
Post #5


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



M-am uitat de curand la Inuyasa,filmul 2.Nu mi-ar putea placea niciodata de Naraku.E.....NEBUN!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Dec 5 2004, 03:02 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



well yo nam vazut inca inuyasha,promit k o sa ma uit,parea la prima vedere:un personaj cu fata de copil crud si pshihopat,well thats just my opinion :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miko
post Dec 5 2004, 07:02 PM
Post #7


soultaker
***

Group: Members+
Posts: 281
Joined: --
From: land of confusion
Member No.: 391
Points: 148
Gender:



de ce imi place mie Sesshomaru? pai sa vedem...
La inceput era the bad guy...era un demon indiferent fata de ceilalti si ura oamenii...dar apoi mi se pare ca s-a mai schimbat...de cand cu aparitia lui Rin. De cand a aparut ea el s-a schimbat pas cu pas...a capatat sentimente /^_^ Nu cred ca poate cineva sa nege ca tine la fetita aceea si o protejeaza de fiecare data. Desi are aparenta aia rece...ascunde sentimente(poate ca asta e elementul care face atatea fete sa il simpatizeze) si in momente critice...desi pastreaza aura aceea...protejeaza pe cei la care tine...
Si la InuYasha mi se pare ca tine...dar e foarte orgolios si nu ar suporta sa arate asta. Nu stiu exact...oricum nu e tot ce cred despre el...dar nu il consider un personaj negativ..he's a nice guy
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Dec 5 2004, 11:03 PM
Post #8


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Miko,pentru ca si tie iti place Sesshoumaru....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Dec 9 2004, 12:56 AM
Post #9


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Immortality, ma bucura ca macar de Naraku suntem de acord, ca he's crazy, e totushi o particularitate, un personaj unic, singurul personaj pure-evil care l-a creeat Rumiko Takahashi vre-o data, l-a facut in asa fel incat sa fie urat de toata lumea, cu totul ca am intalnit unii la care le place de el.
Cat despre ce zice Miko... da cam asha l-a descris si Rumiko Takahashi intr-un interview... totushi.. nu i-ar strica daca s-ar comporta mai frumos, si in plus e un personaj secundar.... :P , Inuyasha rulzzzzzzzzzz... de aia se si cheama Inuyasha serialul si nu Sesshoumaru :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Dec 17 2004, 08:43 AM
Post #10


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Nu pot spune ca e absolut personajul preferat pentru ca sunt multe personaje reusite in Inuyasha, dar in afara de faptul ca e super cool mai sunt si alte motive care-l fac irezistibil. Tocmai faptul ca sub caracterul rece si indiferent pe care-l afiseaza are si o parte sensibila, dar ca nu vrea sa-si arate compasiunea pentru cei la care tine...chiar si fata de Rin e rezervat. In episodul special " The woman who loved Sesshoumaru" e o scena care spune multe, cand a reusit pentru cateva momente sa folosesca Tetsusaiga . Si daca ati vazut al treilea film nu mai puteti spune ca il uraste pe Inuyasha...si se si explica faptul pentru care nu e atasat de fratele sau. [spoiler:92dce3e36e]...pentru ca tatal lor a murit practic ca sa-l salveze pe inuyasha[/spoiler:92dce3e36e] Si chiar daca are ceva contra lui Inuyasha nu s-a aliat cu Naraku
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Dec 17 2004, 03:53 PM
Post #11


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Yuki,am vazut azi niste secvente dintr-un episod.Nu mai stiu exact care.
Acolo,Sesshoumaru nu vroia sa-l implice pe fratele lui,pe Inuyasa intr-o lupta.Kagome fusese rapita si sesshoumaru vroia sa o salveze,caci considera ca fratele lui,pt ca o iubea,era slab.
Deci,Sesshoumaru nu e asa de crud cum spune Ranma-kun.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Dec 17 2004, 07:25 PM
Post #12


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Immortality, te rog frumos sa nu mai tot postezi imagini asha de mari ca atashamente, nu de altceva dar se incarca topicul super greu, si imi vine sa nu mai dau pe aicea, punele in galerie si eventual un link la ele, sau integrezi imaginea intermediara care o genereaza galeria, sau pui imagini mai mici , ok :wink:
Cat despre Sesshoumaru, imi aminteshte de Picolo din DBZ, scuze ca fac asemanari intre Inuyasha si DBZ, numai ca si picolo la inceput tot asha era un bad-guy urat de toata lumea, apoi a devenit super soft de cand a trebuit sa-l antreneze si sa aibe grija de Gohan, si a devenit mai mult un tata pentru el decat Goku, cred ca de acolo s-a si inspirat Rumiko Takahashi cand l-a creeat pe Sesshoumaru, de acolo si de la printul Diamond ,conducatorul familiei lunii negre din Sailor Moon, el arata fix la fel cu Sessho, lucru evident, deoarece nu numai ca au cam aceleashi trasaturi feminine ale fetii si acelashi par argintiu, dar au si amandoi o semiluna in frunte, ceea ce e clar copiata de la Sailor Moon, ca dovada am sa atashez o imagine :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Dec 17 2004, 08:57 PM
Post #13


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



cred ca e cam deplasata comparatia Sesshoumaru Diamant. Stiu multe personaje care seamana cu personaje din alte seriale. Despre unele pot spune chiar ca sunt clone. Plus ca mie imi dau un feeling total diferit nu numai cele doua personaje dar si serialele in sine. Cu ce nu m-am lamurit inca : relatia dintre Rin si Sesshoumaru e parinte copil sau devine ceva mai mult ? Pe la sfarsitul seriei imi dadeeu impresia ca vor ramane impreuna. Peste cativa ani Rin nu ar mai fi un copil...iar la Sesshoumaru nu se pune problema de varsta. Desi in ultima se intrezarea ceva intre Kagura si Sesshoumaru...pacat ca au abandonat seria.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome
post Dec 18 2004, 01:40 AM
Post #14


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



Hai sa zicem ca nu au abandonat seria ... pls hai sa zicem asta :roll: /cry :cry: eu tot sper...

cat despre Sesshomaru ...eu cred ca nu este un bad guy si da este gorgeous ...am zis :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Dec 18 2004, 05:03 PM
Post #15


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



ba nu hai sa zicem ca au abandonat-o si ca o vor relua....ca altfel s-a terminat si asta a fost....sau poate fii o alta serie....la Gensoumaden saiyuuki s-au facut 3 serii si firul initial al povestii nu a vansat prea mult de la primele episoade. So there is hope. Mai iese poate si un film....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Dec 19 2004, 12:52 PM
Post #16


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



cate eps are in total seria?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Dec 19 2004, 03:38 PM
Post #17


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



parca 164...si 4 filme. dar eu as vrea sa stiu daca s-a intrerup si manga, sau Rumiko Takahashi inca mai continua povestea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome
post Dec 20 2004, 04:05 AM
Post #18


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



Din cate stiu eu Rumiko mai continua manga /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Dec 20 2004, 01:19 PM
Post #19


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



So eu as vrea sa continue seria...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

tmwtp2002
post Jan 4 2005, 10:58 AM
Post #20


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 341
Points: 34



QUOTE(Immortality)
So eu as vrea sa continue seria...


167 este ultimul episod aparut + 4 OVA-uri pana acum. Seria e continuata din cand in cand printr-un OVA(cam unul pe an). Ultimul episod(167) a aparut prin 2000, deci e putin probabil sa mai faca un nou sezon. Manga inca mai apare: ultimul capitol e 390 :shock: !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:53 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |