Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> !!! Interlude???


axi
post Nov 27 2004, 01:02 PM
Post #1


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



am vazut de curind anime-ul acesta. sunt curios daca l-a mai vazut cineva, daca sunt curiosi de prin bucuresti vi-l dau eu.
deci ... anime nou ... 2004 ... 3 ova-uri a cate 40 minute ...
povestea spusa la persoana intaia a personajului principal este oarecum misterioasa inca de la inceput ... apoi pe parcurs ne gasim intr-o lume multidimensionala unde legile realitatii asa cum o stim noi nu mai functioneaza ... personajul trece printr-o mare dilema, care trebuie sa o rezolve pina la final. detalii de pe animenfo:
http://www.animenfo.com/animetitle,1370,ts...,interlude.html
mie mi-a placut ideea povestii ... foarte intortocheate si care chiar si la sfarsit iti lasa impresia ca nu ai inteles chiar totul.
[spoiler:f3d6805fe9]are putin din ideea matrixului in ea, aceasta poveste, si finalul aduce aminte destul de mult de lumea din afara matricei[/spoiler:f3d6805fe9]
mi se pare un anime care ar trebui vazut ... este mai deosebit decat majoritatea plictisitoarelor povesti ale eroului care-si salveaza iubirea si traiesc fericiti ever after.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Nov 29 2004, 10:23 PM
Post #2


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Am sters praful de pe folderul unde erau cele 2 ova-uri si am zis sa-i dau o sansa.

Hm...Interlude....interesant, ciudat, fascinant, trist. Un anime foarte misto regizat care aduce foarte mult a Matrix.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Nov 30 2004, 06:44 AM
Post #3


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



da zeri ... ma bucur ca l-a mai vazut cineva :D , ce praf domle ca e anime de anu asta, daca era de mai demult il gaseai ingropat sau ce? :P
si cred totusi ca sunt 3 ova-uri nu doua :P
si sunt curios thou ... [spoiler:2c1038b9e1]tipa de la sfarsit pe a carei "cutie" lipeste poza aia cu el si tamaki maiko ... cine e? e sora lui mai mica mutsuki? sau e chiar maiko?, da maiko murise, deci o fi mutsuki ... cu toate ca ai zice ca e maiku dupa cum se comporta personajul[/spoiler:2c1038b9e1]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Nov 30 2004, 08:08 AM
Post #4


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



QUOTE
Hm...Interlude....interesant, ciudat, fascinant, trist. Un anime foarte misto regizat care aduce foarte mult a Matrix.

Hm, trist?! I like trist.... :roll: Cred ca mi-am gasit urmatorul anime, mai ales ca aduce a Matrix! :P

Thanx AXI! /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Nov 30 2004, 09:13 AM
Post #5


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



L-am leachuit mai de mult de pe oDC si l-am lasat in pace pe hard pana intr-o zi cu soare :D ...si da sunt 3 ova-uri, greseala mea.

Trebuie sa ma mai uit inca odata la anime-ul asta, ca sa-mi clarific unele intrebari, dar cred ca ai dreptate, cutia aia era a lui Mutsuki. Cred ca Tama-chan murise atunci cand "legile fizicii s-au dat peste cap", iar Aya era una dintre cele 12 persoane selectate pentru programul Pandora, dar care mai tarziu "s-a deconectat", si de aceea el pleaca la sfarsit sa o caute,

Oricum, cred ca abia la a doua vizionare iti dai seama mai multe. Btw, el isi zice vreodata numele?, cum il cheama?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Nov 30 2004, 08:06 PM
Post #6


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



nu zeri ... nu-si zice numele niciodata ... chiar si pe animenfo e specificat asta, ii spun nameless acolo :P (ma gandeam la filmul "the hero" unde asa il cheama pe eroul principal :P )
zeri ... vezi cu spoilerele nu strica bucuria lu tenshi si a altora care or vrea sa-l vada :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tzur
post Jan 2 2005, 03:12 PM
Post #7


the researcher
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 97
Points: 82
Gender:



L-am vazut ... mi se pare ca am scris shi la "Anime Noi" cand il aveam mai proaspat in cap.
Ce-mi mai aduc aminte acum e ideea de baza (care sta shi la baza Matrix): Lumea in care traim s-ar putea sa nu fie lumea reala ..... shi baietelul respectiv se trezi in capsula din visul criogenic. In jurul lui se intindea un pustiu de praf .... fiintca doar praful mai ramasese din lumea reala :P.

A, imi mai aduc aminte de melodia genericului de sfarsit ... e o melodie cantata de copii de gradinitza, da a naibii melodie mi-a ramas intiparita adanc pe creier shi acuma (intr-atat m-a zgariat de tare pe creier :P).

Oricum, daca puneti mana pe el uitati-va ca merita, mie mi-a placut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jan 5 2005, 05:03 AM
Post #8


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



mie mi-au placut intro-urile ... sunt szuper ... monologurile ... perfecte ...
prima oara cand apare ... ma si gandeam ce naiba o fi cu asta ... apoi ... a fost like ...wow! :)
si cum curge povestea .. ruperile de ritm, decupaje din povestire ... pigmentate cu intoarceri in timp si mementouri ... si outbreaku final ... oh :D very nice :P
tenshi ... l-ai vazut bre already? ... sunt nerabdator sa aud si alte pareri ... mie mi-a placut f mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Jan 9 2005, 03:53 PM
Post #9


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



Okey... Interlude, dupa ce am pus gheara pe el cu ajutorul lui axi m-am uitat la el, daar am uitat sa postez... si acum dupa ce m-a atentionat axi m-am gandit sa nu o mai frec aiurea si sa fac ceva in Duminica de dinainte de scoala...
Mi-a placut super mult cum s-a derulat firul povestii, chiar daca a fost nevoie sa ma uit de 2 ori la al doilea si al treilea OVA ca sa pot pune cap la cap povestea :D . A fost altceva fata de anime-urile pe care le-am vizionat pana acum si a fost chiar o vizionare placuta. /love
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jan 15 2005, 10:42 PM
Post #10


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



10q dash ... stiam eu ca o sa-ti placa ...
*entering scouting 4 next victim mode* ... /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Aug 6 2005, 07:00 PM
Post #11


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Ia te uita ca exista un topic si pentru anime-ul asta...trebuia cautat putin...

Eu am vazut OVA-ul din greseala curata. Un anime extraordinar...mi-a placut lumea in care se desfasoara...un univers multidimensional in care legile realitatii sunt deformate pana aproape de disparitie totala. Toata povestea emana un aer de mister foarte puternic, povestirea la persoana I ajuta la formarea acelei atmosfere iar interludurile sunt unicate in materie de anime urmarit de mine.
Am sa revad aceasta poveste pentru a-mi clarifica cateva lucruri si probabil am sa revin. E un anime experimental....pacat ca nu sunt mai multe asa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Aug 8 2005, 06:34 PM
Post #12


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



cyber ...cum adica ... te indoiai ca exista? adica era pe manga-anime si crezi ca nu-l faceam si aici? :P ... aici macar rezista si cei interesati sa posteze pe la topicurile de anime ;)
pai trebuie sa revezi si sa revii ASAP sa mai discutam :P ... poate o sa-l revad si eu, e unul din anime-urile care merita asta ... cred ca chiar weekendul asta poate ;) ... sunt convins ca nu am dat destula atentie interludurilor ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

liantasse
post Aug 9 2005, 12:07 PM
Post #13


Liantassė is a Knight of Bygone Times
***

Group: Members+
Posts: 248
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.001
Points: 214
Gender:



Axi, mersi ca m-ai indrumat aici! Pai daca reusesti sa-l revezi, abia astept impresiile, poate ma mai lamuresc si eu cit de cit :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 14 2005, 09:26 PM
Post #14


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Seen it. Interesant, original... dar nu as zice stralucit. Mici greseli. De ex, pers care erau in capsule erau rase in cap. Dar pers principal, dupa ce iese din capsula si vrea sa plece dupa Aya, are parul deja destul de mare. Nu asta ar fi problema... poate baiatul a asteptat ceva timp inainte de a pleca. Problema e ca urmele lui Aya inca exista. Ehhh... Poate sunt eu prea pretentioasa. <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Aug 14 2005, 09:31 PM
Post #15


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



poate avea peruca mey :P ... bine ca macar greselile erau mici :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 14 2005, 09:33 PM
Post #16


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



"Poate avea peruca"??? Geezzzzzzzzz. Ce raspuns! M-ai lamurit... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Aug 14 2005, 09:45 PM
Post #17


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



Axiiiii nui asa ca iti faci o pomana joi acuma si imi aduci si mie animeul asta :D pls...ppls

nu de alta da sa am si io ce copmenta aci sa nu mia postez offtopic ..cum fac acuma :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Aug 14 2005, 10:01 PM
Post #18


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



super tare animeu
idee este marfa .. o lume gen matrix in care omenirea "este salvata" de distrugere.
si "alesu" tre sa gaseasca iesire din aeasta lumea pentru a putea incepe o viata noua.
chiar ma captivat . .pacat ca a fost o serie scurta
scurta dar merita vazuta din plin
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Masatoshi
post Aug 14 2005, 10:30 PM
Post #19


Japan National Team Supporter
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: Tokyo-to,Shibuya-ku,2-1-15 Shibuya
Member No.: 164
Points: 1.529
Gender:



nu aveti un link spre un review "interlude". tot am auzit vorbindu-se depsre el..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 14 2005, 11:49 PM
Post #20


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Masatoshi @ Aug 14 2005, 11:30 PM)
nu aveti un link spre un review "interlude". tot am auzit vorbindu-se depsre el..
*



Ceea ce tot faci tu se numeste "spam" si este total inutil. <_< Ai facut acelasi lucru si cu "Cossette". Uite aici niste adrese de unde te poti documenta despre orice anime doresti: www.animenewsnetwork.com si www.animenfo.com. Daca ele sunt prea greu de tinut minte, ai intotdeauna un mic site... f simpatic de altfel... care este www.google.com. <_<
Plus, daca ai fi avut putina rabdare sa citesti ce s-a scris la acest thread (sau macar la primul post), ai fi vazut ca axi a postat si un link pt mai multe info. <_< Dar e clar ca ceea ce urmaresti este sa ai cat mai multe posturi la activ. <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:16 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |