Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Angel Beats


Sidonix
post Aug 31 2010, 07:56 PM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Angel Beats e probabil cel mai original blend de actiune cu story ce mi-a retinut atentia pe 2010 si desi a fost un let's try it and 2-3 ep cu putin pe edge de quit ma bucur ca l-am terminat... poate a fost putin prea emotional pentru mine insa recunosc ca este un must see din multe perspective... ->
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Aug 31 2010, 08:12 PM
Post #2


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Nu am putut sa trec de primul episod. Prea kitsch imo...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 2 2010, 04:21 PM
Post #3


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... aparent pare kitch dar dupa ce vezi ansamblul iti schimbi opinia si recunosti ceva nou diferit chiar socant insa nu fac spoiler >.>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Holyatheist
post Sep 2 2010, 10:44 PM
Post #4


Wielder of sarcasm
***

Group: Members+
Posts: 160
Joined: 2-September 10
From: Sibiu
Member No.: 10.001
Points: 420
Gender:



Angel Beats a fost original, si cu un final neasteptat de bun :twisted: dupa cum a spus Sidonix daca spun mai multe fac spoiler. Matrix cu drama plot. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hikikomori?
post Sep 3 2010, 12:24 AM
Post #5


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 17-March 09
From: Tg-Mures
Member No.: 8.491
Points: 1.159
Gender:



Seria asta gave me tears... and i love the piano in the op
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Holyatheist
post Sep 3 2010, 12:35 AM
Post #6


Wielder of sarcasm
***

Group: Members+
Posts: 160
Joined: 2-September 10
From: Sibiu
Member No.: 10.001
Points: 420
Gender:



cantecul de la pian e foarte frumos, poate cel mai frumos op , exceptand cel de la elfen lied :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post Sep 10 2010, 08:03 PM
Post #7


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



Angel Beats a fost una din surprizele foarte placute ale anului 2010. Nuff' said.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Oct 13 2010, 10:56 AM
Post #8


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



O surpriza foarte placuta acest anime, nu ma asteptam sa mai vad ceva de asa talie facut in zilele astea. Este absolutely must see. Now if you'll excuse me eu ma duc sa incerc opening-ul la pian.
@Holyatheist Nu cred ca are rost sa incerci sa le compari, amandoua sunt superbe. Bow to the composers!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akuro
post Oct 13 2010, 08:10 PM
Post #9


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 5-October 10
From: Jimbolia pe langa Timisoara
Member No.: 10.073
Points: 21
Gender:



fai fain mie mio placut
mo dezamagit putin finalul dar e bun
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Oct 13 2010, 10:17 PM
Post #10


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



QUOTE(Akuro @ Oct 13 2010, 08:10 PM)
mo dezamagit putin finalul dar e bun
*



O sa presupun ca nu ai vazut prea multe finaluri de anime, eu il consider a fi exceptional. Sunt satul de finalul obvious, bland and emotionless care nu dezvaluie nimic deosebit. Aici sfarsitul explica semnificatia numelui Angel Beats, unul dintre cele mai bine alese nume din cate am vazut pana acum, si eu pot spune ca am o boala cu alegerea nume si titluri. Numai pentru asta si anime-ul merita si trebuie vazut.

Edit: Acum am observat Happy birthday Akuro ! ... daca mai apuci sa vezi astazi...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Dec 26 2010, 03:35 PM
Post #11


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Dupa cum era de asteptat de la studioul Key si de la Maeda Jun, animeul e unul dintre cele mai bune ale anului. De mult asteptam sa imi fac ceva timp si sa il urmaresc, avand in vedere ca Air, Clannad si Kanon se afla printre favoritele mele. Nu am fost dezamagita deloc, finalul a fost exceptional ;_;. Totusi, nu s-a ridicat la nivelul animeurilor mentionate mai sus, din punctul meu de vedere. Grafica a fost excelenta, coloana sonora la fel (de asteptat =D). Personajele m-au impresionat toate, dar l-am adorat pe T.K. - mult prea tare tipul :lol:
Imi pare rau ca mai vad pe unele siteuri ca se spune ca e overrated, pacat, inseamna ca oamenii nu au ajuns deloc la esenta.
Vad ca nimeni nu si-a spus parerea concreta si nici n-au dezbatut tema, iar eu n-am chef sa vorbesc singura momentan, so... cam atat. Dar oricum, consider ca e un must watch daca esti fan al studioului Key, a lui Maeda si nu numai c(:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

The.Z
post Dec 26 2010, 06:25 PM
Post #12


Elite Alcoholic
**

Group: Members+
Posts: 40
Joined: 1-November 10
From: Jud Mures,Sighisoara
Member No.: 10.156
Points: 89
Gender:



QUOTE(Holyatheist @ Sep 3 2010, 12:35 AM)
cantecul de la pian e foarte frumos, poate cel mai frumos op , exceptand cel de la elfen lied  :P
*


De acord 110% :)


QUOTE(Akuro @ Oct 13 2010, 08:10 PM)
fai fain mie mio placut
mo dezamagit putin finalul dar e bun
*



Finalul a fost superb,mie mi-a placut foarte mult... :rolleyes: ok,scz dar tu cu siguranta ai vazut foarte multe animeuri,si esti expert :lol: <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Jul 12 2011, 08:55 PM
Post #13


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



Tocmai l-am terminat si inca mai sunt un pic shook up. Nu ma asteptam nici intr-o mie de ani la asa un final. De fapt, cred ca si daca as fi stiut cum se termina, tot m-ar fi emotionat la fel de mult.
A fost un anime bun din toate punctele de vedere. Grafica superba, coloana sonora exceptionala, personaje bine conturate, fiecare cu propriul trecut care nu are cum sa nu te atinga, iar povestea, in general, bine pusa la punct si dezvoltata.
E de necrezut cum reuseste sa iti dea impresia ca e ceva si apoi sa ia o intorsatura la care nu te asteptai si sa iti dai seama ca, de fapt, nu e nici pe departe ceea ce parea in primul episod. De aceea, cei care il judecati dupa primele episoade faceti o mare greseala, e mult mai mult de atat in feluri pe care nici macar nu le banuiti.
Otonashi si Tenshi mi-au fost cei mai apropiati de suflet. Scena mea favorita e cand incalca regulile si mananca impreuna tofu din ala picant in cantina. Mi-a placut mult de el ca a fost singurul cu mintea si inima indeajuns de deschise cat sa lase la o parte prejudecatile si sa se apropie de ea. Iar ea a fost mult prea dulce, nici nu ma asteptam sa descopar un personaj atat de frumos si de cald in ea (dupa cum ziceam, primele episoade sunt misleading).
Si restul personajelor au fost interesante, fiecare a avut ceva aparte. Evident, TK a fost absolut genial, ii iubesc replicile in engleza. Dar pe locul doi la personaje preferate cred ca am sa ii pun pe Yui si Hinata, episodul 10 mi-a placut la nebunie.
Un alt lucru care mi-a placut a fost formatia Girls Dead Monster si spectacolele lor. Nu prea am vazut eu animeuri cu formatii muzicale, asa ca poate ce am sa zic suna prosteste, dar m-a incantat cum au fost animate miscarile lor in timpul interpretarii - foarte naturale si minutios detaliate.
Un 10 din toata inima din partea mea, impreuna cu recomandarea sa il vedeti si sa il apreciati asa cum merita. Nici nu stiu cum sa imi exprim profunda parere de rau fata de cei care nu ii pot vedea esenta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Mar 4 2012, 01:25 AM
Post #14


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Acum ma pot numara si eu cu mandrie printre cei care au vazut Angel Beats. I loved it sooooooo much!!!! O poveste care nu prea are sens, si singura invatatura cu care te lasa este ca Everyone deserves a second chance! Faza cu God a ramas inca in pom, but who cares?! (poate ca nu am inteles-o eu bine) In ceea ce priveste grafica si personajele: totul a fost aboslut superb! Cel mai tare design l-a avut Yui: catushe, nu stiu ce fel de ciorapi erau aia, cred ca niste bande, si Devil tail? O intrabare: era de pe planeta Deviluke? :)) In ceea ce o priveste pe ea si pe Hinata, e singurul lucru pe care am reusit sa-l ghices ca se va intampla... Inca de cand o tot tachina el, mi-am dat seama ca la sfarsit vor fi impreuna...it usually happens that way. In ceea ce-l priveste pe Otonashi, la inceput am crezut ca va fi cu Yuripee, but something was telling me the contrary...Ep 3 (parca atunci a disparut Iwazwa), 10 si 13 au fost cele mai emotionante...10 mi-a dat impresia de "That's what love is all about". I was so happy! Ultimul episod a reusit ceea ce alte anime-uri nu au mai reusit de foarte mult: 2 tears. Pe tot parcursul ceremoniei de absolvire, my eyes were wet... mi-a amintit de propria ceremonie de la liceu... Iar cand Kanade a inceput sa-i spuna lui Otonashi adevarul si l-a pus sa repete ca o iubeste, my eyes overflowed...
Un anime extraordinar, deosebit, cald, incantator :wub:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Mar 4 2012, 11:09 AM
Post #15


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Need second season <_< .

Himitsu23 a reusit, once again, sa imi fure cuvintele (ai ceva microfon plasat in camera mea sau ce? :P).

Prima data am crezut ca ma uit la Haruhi, but then I was like: "Oh...you won't make me cry...nope...I'm a man...oh, fu*k *sniff**sniff*.

In fine, acum trebuie sa citesc manga. Din cate am priceput, se continua povestea? Sau am priceput rau?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Mar 4 2012, 01:01 PM
Post #16


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



@darczon69
Cred ca manga e prequel.

Oricum, pentru mine Angel Beats a fost o dezamagire imensa. A avut atat de multe personaje secundare care au fost pur si simplu ignorate in final, iar setting-ul nu a ramas aproape in totalitate neexplicat. In plus, nici ideea nu e originala.

Sfatul meu e sa cititi Little Busters fiindca asa puteti sa va dati seama cat de slab e in realitate Angel Beats.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Mar 4 2012, 01:30 PM
Post #17


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Oh shush...acum sunt in mijlocul lui Muvluv Unlimited...nu ma apuc de Little Busters (yet)! <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:33 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |