Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Get backers


yuki
post Dec 17 2004, 08:53 AM
Post #1


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



e un anime care desi nu promite mult in primele doua episoade s-a dovedit a fi bun de vazut . Are de toate, si comedie, si actiune si momente mai sensibile dar mai ales lupte. si grafica e foarte buna. Merita vazut . Nu vreau sa dau spoilere dar cand ajunge la faza cu Mugenjou nu te mai dezlipesti. Luptele sunt klumea...si sunt multe personaje interesante , mai ales Akabane Kuroudo. Nu am timp sa scriu mai multe dar incercati-l ...merita.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Dec 17 2004, 11:14 AM
Post #2


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



nu vreau sa dau spoilere dar mi-a placut cu toate ca are mari defecte de cursivitate a actiunii si povestii
mido era cel mai simpatic :P ... a real heart braker :D
finalul era previzibil ... nu zic mai multe ca sa nu fiu spoiler :P
per total mi s-a parut ca are mult prea multe episoade, daca actiunea s-ar fi continuat direct dupa prima intrare in Mugenjou cu a doua intrare, fara cele vreo 10-15 epis care sunt intre ... poate ar fi fost mai bine. oricum ... merita vazut ... actiunea te cuprinde uneori cu totul pe alocuri si suspansul e mare :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LArSON
post Dec 17 2004, 03:09 PM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 513
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 26
Points: 290
Gender:



pe mine m-au captivat mai mult primele eps. si mai putin restul, dar a fost ok overall.

Daca aveti de ales, alegeti versiunea saikou-fansubs, poate A-E si evitati neaparat versiunea AJ pentru ca are un font foarte greu de citit
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Dec 17 2004, 06:00 PM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



un anime nice da cam putin cunoscut daca e sa ma iau dupa cat de putina lume a postat pe aicea....axi cum adika final previzibil nu au dezlegat misterul foratretei mai e loc si de continuare care sincer nu mi-ar displace

PS muzica destul de reusit in special opening-urile......a da si akabane rulz :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Dec 17 2004, 08:21 PM
Post #5


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



[spoiler:b1f106dd54]test ... de ce nu merg spoiler tagurile?[/spoiler:b1f106dd54]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Dec 17 2004, 09:27 PM
Post #6


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Ba merg Axi...inca foarte bine.

Abia am luat si eu seria desi o vroiam de mai multa vreme.Ma apuc si eu de ea dupa ce termin cu Scrapped Princess.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Dec 18 2004, 12:33 PM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Pe mine m-a dezamagit faptul ca nu au continuat partea cu "The Last Children", adica bine ne spune ca Himiko e una dintre ei, dar cine sint ei, care e povestea lor, si ma rog baka unde e sfirsitul... ha HA, vreau sfirsituuuul, oare o sa mai faca si o continuare si continua acolo?, nu prea cred.
[spoiler:7ffbea5353]Cel mai mult mia placut de Ban, si faza cea mai tare e cind cinta la vioara, cred ca era vioara.[/spoiler:7ffbea5353]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Dec 19 2004, 01:02 AM
Post #8


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



mda ... vroiam sa zic si eu ceva despre sfarsit da serios va zic ca mie nu-mi merg spoiler tagurile ... textul ala "test" era pus ca spoiler si degeaba :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Dec 20 2004, 12:09 PM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Da vad ca nici la mine nu merg spoiler tag-urile, ultimul rind era cu spoiler.
Apropo de Last Children, am mai cautat pe internet, toata lumea e nelamurita si astepta sa iasa manga-ul poate o sa dea mai multe explicatii pe acolo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Aug 6 2005, 07:08 PM
Post #10


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Eh...de cateva luni stagneaza topicul...vin si eu acum cu cate ceva.

Am vazut pana la ep 19 din serie...sunt foarte dezamagit. Sunt la ep 19 de prin aprilie si asta fiindca mi-e lehamite sa mai continui. Actiunea e plictisitoare iar povestea e previzibila....pacat...am sa incerc sa termin in lunile astea dar ma indoiesc ca rezist.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Aug 8 2005, 06:29 PM
Post #11


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



hmm ... cum ziceam si acu juma de an si ceva :P ... problema animeului asta e ca e prea lung, in rest e clar gandit ca un anime comic si cu priza la public, cu un happy ending previzibil, si cu o poveste relativ liniara unde e cam clar ce o sa se intample ... singurul care mai face nota discordanta e akabane ... per total momentele mai interesante sunt cele din fortareata, ar fi fost poate mai bine sa se renunte la vreo 20 de episoade care sunt clar cam de umplutura ... personajele care ne intereseaza se puteau prezenta in cateva episoade, dar ma rog ... nimic nu e perfect.
cyber ... incearca sa te mai uiti, partea finala e mai interesanta ... de pe la episodul 35-40 incolo parca :P ... rabdare si tutun! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ibarbar
post Sep 12 2005, 05:24 PM
Post #12


ANIMEniac designer
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: --
From: Bucuresti :)
Member No.: 522
Points: 421
Gender:



Hmm eu tocmai am terminat ep 25 cand se termina povestea cu Makobex. Mi-a placut, e drept ca e cam mindless action dar are si chestii faine si te tine in scaun, cel putin pe mine.. Sunt curios sa vad cum continua mai ales ca toti zic ca de acum nu mai e asa fain.

Da vedem, o sa scriu aci iar cand il termin :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Sep 12 2005, 05:48 PM
Post #13


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Si mie mi-a placut mult, l-am vazut pe tot, insa sfarshitul mi s-a parut cam prea rapid, multe episoade nu au legatura, dar in the end se sfarsheshe abrupt si nu aflam de fapt intregul mister cu Babylon Tower, are loc de o continuare, ash dori sa o vad, sau macar sa o citesc ca manga, apropo, a citit cineva mamga-ul ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 12 2005, 06:13 PM
Post #14


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



mangaul e licentiat :angry: si m`am chinuit juma de an sa fac rost de el, si l`am ddl torrent in japoneza si ma uitam ca matza in calendar :angry:

dar animeul a fost super taree...:sigh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ibarbar
post Sep 15 2005, 08:37 PM
Post #15


ANIMEniac designer
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: --
From: Bucuresti :)
Member No.: 522
Points: 421
Gender:



Gata, l-am terminat, toate 49 ep.

Fain, se termina destul de bine. Si ma enerveaza aia care vor totul mura in gura de genul ca de ce nu ne zice trecutul lui Midou Ban, de ce nu zice ce e cu Last Children si de ce nu ii arata pe cei din varful Babylon City.

Oricat as vrea si eu sa stiu astea, nu voi fi asa tzaran sa zic ca e nashpa ca nu le-am aflat. Pt ca atunci ce farmec ar avea sa ti se dea totul pe tava ? Eu unde imi mai folosesc imaginatia ?

Pt mine succesul unei carti/film/anime e cand imi da posibilitatea sa imi imaginez elemente ale universului respectiv, cand dezvolt ce mi se spune deja. De asta e atat de interesant cititul si nu l va inlocui niciodata filmul, pt ca citind esti liber sa iti imaginezi, si de asta apreciez animeurile care te lasa sa explorezi.

Bah, gata ca ajunge.
Eu recomand Getbackers. Parca ar semana un pic cu Onizuka la senzatia "light-hearted" pe care ti-o da.

Un anime bun, nu excelent, dar bun.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post Sep 19 2005, 02:27 PM
Post #16


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Cool, unul din cele mai bune anime vazute, cel mai tare ep..comedie..cel cu spitalizarea lui Ginji..mai aveam putin si cadeam de pe scaun de ras :P , bine au mai fost si altele... Iar ultimul episod misto faza cand Ban l-a pocnit pe ala in fatza :lol: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 19 2005, 05:14 PM
Post #17


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



dap ibarbar ... e destul de comic ... personajele sunt destul de bine conturate, e si timp destul in 49 de episoade, dar uneori ma intreb dc s-au chinuit atata si cu personajele secundare. adica e bine sa stii ce si cum despre fiecare, dar parca au insistat prea mult aici. si cu toate astea akabane ramane misterios pana la final.
imi placea cel mai mult de midou ban ... logic, doar e eroul pozitiv :P ... insa acum imi place mai mult de akabane ... plus ca il consider cel mai puternic dintre toti, midou ban nu putea sa exagereze prea mult iar ginji avea nevoie de fortareatza ptr a deveni imparatul fulgerelor ( :D ce aiurea suna in romana :P ... nici zeul tunetelor nu suna mai bine :P)
si imi place la final cum ramane ... ar fi fost prea aiurea sa moara akabane ... asa as fi crezut ... finalul cliseu asa ar fi parut normal ... din pacate ii mai ia din aura negativa lui akabane finalul asta :P ... damn :twisted:
in rest ma bucur ca place la lume, e unul din anime-urile lungi pe care l-am urmarit cu placere, in ciuda carentelor si a faptului ca nu e nimic deosebit la el ... si il recomand ... e placut si alert ... mai putin episoadele alea pe la jumate, daca supravietuiti alora o sa va placa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ibarbar
post Sep 19 2005, 11:08 PM
Post #18


ANIMEniac designer
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: --
From: Bucuresti :)
Member No.: 522
Points: 421
Gender:



Ce imi place cand ii scoate Ginji lamele din corpu lu Akabane :twisted:

Cea mai buna descriere a seriei e ca iei pe Vash din Trigun, pe Onizka si pe Alucard din Hellsing si iti iese GetBackers :D :P

Oricum mi-e mi-a placut pt veselie si relaxare. Nu am pretins la GetBackers sa ma dea pe spate ca Boogiepop sau Texhnolyze.

Tre sa stii si ce vrei de la un anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Sep 20 2005, 11:04 AM
Post #19


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Cea mai interesanta faza mi s-a parut cind ajunge Mido sa cinte la vioara(sau era violoncel, <_< ), iar cea mai nasoala era cind s-au batut cu maimutele. oricit de buni ar fi ei, tot au mancat bataie de la niste maimute, hahaha, si inca de doua ori.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post Sep 20 2005, 12:26 PM
Post #20


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Dar episoadele cu o tenta romantica.. :rolleyes: ...Love Shido & Madoka..haha nu ma asteptam ca Ginji sa fi avut o iubita :P ..este un anime care are de toate..de aceea imi place
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:29 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |