Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

7 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Discutii despre universul Dragon Ball


Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #61


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Eu stiam ca Vegeta a avut coada odata, atunci cand a venit pe Pamant. Nu mai stiu ce s-a intamplat cu ea, dar daca a avut-o o data ,(avea "radacina"),ce-l impiedica sa o faca sa "creasca" cum a facut-o Goku?
Asta ma enerveaza pe mine la Vegeta!!!! El prefera sa moara decat sa-si calce pe mandrie.Mandria lui e de admirat, dar pana la un punct.
Ce sa spun...Ii cadeau picioarele daca facea fusion dance cu Kakarot.
Vezi Doamne se facea de ras!!! In fata cui ? In fata unor "puny earthlings"ca Yamcha, Gohan ,Chichi?So what !!!Rezultatul fuziunii e un tip super-cool(dupa cum declara toti in Gt ).Asa ca it's worth the effort!!
Sunt de parere ca poate n-ar fi fost de acord cu faza cu clestele,dar sigur pana la urma ceda,doar scopul era sa-l ajute sa se faca ssj4.Cred ca intelegea si el ca scopul scuza mijloacele!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #62


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



Posibil dar pana ceda el la temperamentul sau inventa Bulma o Lampa fermecata cu care s ii creasca coada lui Vegeta fa ra sa i-o mai traga afara cu clestele :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #63


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Cand io am zis ca Bulma putea sa inventeze ceva pentru ai scoate coada lui Vegeta ai sarit in sus: ca n-are cum,ca asa si pe dincolo;si acu vii si spui acelasi lucru!!! Not fair man! :evil:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #64


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



Eu am mentionat chiar, ca Vegeta nu ar fi avut rabdarea pt. a ii se scoate coda prin modul in care ia fost scoasa lu Kakarot , eu nu stiu de ce Im not fair :cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucifer
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #65


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: Hell
Member No.: 124
Points: -10
Gender:



RABDAREA?!.....Bejiita.....credeam ca il cunosti mai bine pe Vegeta......daca nu ar fi vrut SINGURUL motiv ar fi fost mandria.....nu rabdarea..... Cred ca te-ai exprimat gresit.......
Si, dark-man....de ce esti asa de recalcitrant?......Te-ai ofticat pe noi?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #66


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



Lucifer eu m-am exprimat foarte bine , eu pur si simplu spuneam ca el nu ar fi avut nici rabdare intr-un timp asa de scurt sa stea de scos coda si intr-un mod atat de caraghios si de :D zonorant la adresa lui
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #67


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Nu m-am suparat, mah!! Stii doar ca sunt mai ofticos din fire! :twisted:
Hai ca deviem en-gros de la subiect,dar nu prea mai sunt multe chestii de spus la acest topic!Daca vreti propuneti voi alt subiect.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucifer
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #68


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: Hell
Member No.: 124
Points: -10
Gender:



Alte subiecte la alte topicuri........Aici nu putem sa vorbim decat despre asta.....Vrei sa se supere M_Vejita pe noi?...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #69


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



Eu zic ca ar mai fi ceva lucruri de spus daca stam sa ne gandim mai bine .Eu zic sa reflectam asupra pers.lui )V( Vegeta .

Ps. Poate aici vine Scorpio cu sinteza persoanei lui Vegeta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #70


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Buun! Mai gaseste tu lucruri noi de spus despre aceasta lupta intre titani si eu te ascult cu placere ! Io sunt secat de idei la ora asta(dupa teza la fizica).
Hit me...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #71


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



Ok zic sa mai intervina M_Vegeta sa spuna daca :idea: mea despre o analiza atat de mult dorita de Scorpio, a lui Vegeta este o :idea: buna. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #72


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



E o idee buna,dar se ocupa deja cineva de ea(Scorpio)! Iar daca il analizezi pe Vegeta,va trebui sa-l iei la bani marunti si pe Goku ,apoi pe Gohan si pana la urma pe toti (lucru care intentioneaza sa faca si Scorpio).
Dar, avand in vedere lipsa noastra de inspiratie,cred ca ar fi o idee buna sa incepem analiza de pe acum :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #73


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



Ok you first . Caracterizeazal pe Brolly intai ,dar nu in 3 randuri apoi il vom caracteriza noi pe Vegeta ,si cand zic noi ma refer si la M_Vegeta daca este deacord cu mine bine inteles.Adica fiecare sa spuna ce il caracterizeaza pe Vegeta ,OK :?:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #74


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Cred ca exista deja un topic despre Brolly ,unde a fost "disecat" de catre "critici".Daca tii inadins sa continuam analiza, hai sa ne mutam la topicul cu Brolly si sa postam acolo! OK?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #75


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



S-a ales praful de analiza mea :cry: Scrisesem 1/2 din ea.....si s-a stricat Windows-ul.....si a trebui sa formatez..si s-a pierdut...deamu..prin vacanta ce-o sa am timp de ea...asta e....cand esti a 12-ea..mai ai timp pt. tine un ciuci :D

Daca sunt care au timp de asa ceva...pot sa faca...dar sa fie ceva serios..adica vreau sa vad acolo vro 2-3 pag.....ca al meu avea 1 si 1/2 si nu era gata..deci...vreau seriozitate.

P.S: Nu ma ifurati ma ideile altora..fara voia lor.... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #76


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



ok scorpio...las ca il caracterizez eu pe vejita....daca tu nu esti in stare!! :P just kiding...pana sambata o sa apara un topic nou:caracterizari !! acolo o sa gasesti ''disecarea '' personalitatii lui vejita
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #77


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



M_Vegeta..daca-l faci ai grija sa tratezi cum trebuie si defectele..nu sa vad un post de prea slavire a lui Vegeta...ca ma sucaresc si-mi fac timp sa iti dau un raspuns-eseu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #78


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



scorpio..nu te stresa!!nui fac altare [e forum!!are destule ...:D
eu am sa incerc sa fiu cat mai obiectiv,dar nu pot garanta.un lucru e sigur :no sa fie ceva de genu:majin vejita is the best!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #79


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



eu m-am gandit sa o iau usurel,cu inceputul!asa ca am sa-l iau la ''puricat'' pe print un toate ipostazele prin care a trecut!aici intra si filmul ''bardock special''pe langa serie...

:D 1 :bardock special:in film nu se pune accent pe pe mandria sa,ci pe cruzime{modul in care ii termina pa saybaymeni}si pe setea sa de putere,pt ca pe planet vejita nu prea avea parte de lupte adevarate!la un momendat merge la freeze si ii cere fara pic de stres o misiune adevarata pt ca se plictiseste!un alt fapt care demomstreaza sangele rece al printului este modul in care primeste vestea distrugerii planetei natale!el nu se opreste din mancat,ramane la fel de rece cand afla ca e singurul saiyan ramas in viata!

:P 2 :saiyans saga:aici mandria si cruzimea lui vejita sunt de nemasurat.isi dovedeste cruzimea omorand saiybaymenul care a pierdut in fata lui tenshinhan si pe nappa pt ca a pierdut in fata lui kakarotto!un alt argument adus pt a sustine mandria lui vejita e ''discursul'' pe care il tine in fata lui kakarotto in care ii explica pe indelete cum un ''low class soldier'' nu poate sa faca fata unui ''elite soldiere''.dar cu toate asetea,a luat-o in final{exista si exceptii:kakarotto,bardock-care din low class ajunsese sa lupte de la egal la egal cu elitele lui freeza}

:> 3 :freeza saga : in freeza saga,dupa ce isi revine ,vejita e sigur ca zarbom si dodoria ii sunt inferiori{ ,dar nu la surclasat inca pe freeza}.
o lovitura puternica data egoului sau e atunci cand afla ce el nu a devenit super saiyan si este omorat de freeza{mie nu mia placut cand ii zice lui kakarotto sa razbune moartea starmosilor ,distrugerea planetei..etc..pt ca a zis-o plangand...asta in vesiunea americana..in cea japoneza vejita plange pt ca freeza i-a distrus onoarea!!!..parerea mea e ca e un moment de slabiciune!!}odata reinvat ,mandria isi ia locul cuvenit in comportamentul lui vejita si se crede iar cel mai puternic din univers si revine in android saga ca un super saiyan!

:D 4: androids and cell saga :in aceasta saga,vejita trece definitiv in tabara cel buni!ci toate astea,el nu permite nimanui sal termine pe kakarotto,acest drept fiindui rezervast doar lui!!!egoul lui creste cand devine ssj si il termina pe #19.dar sufera si o lovitura puternica cand este invins de #18 .dupa ce se antreneasa in hyperbolic time chamber,vejita e sigur ca nu va avea probleme cu cell,iar dupa ce il snopeste pe cell in forma a doua,ii propune sa asimileze pe cineva ca sa aiba si el cu cine lupta.cell o asimileaza pe #18 si vejita pierde.in timp ce priveste lupta dintre kakarotto si cell,vejita realizeaza ce este surclasat de kakarotto.o alta lovitura sub centura pt egoul sau a fost cand fiul lui kakarotto si nu fiul sau il termina pe perfec cell!dupa ce trunks e omorat de cell,vejita se enerveaza si incearca sa razbune moartea ''sangelui'' sau.dar nu are power level suficient si este salvat de la o moarte sigura de gohan!atunci se intampla minunea:vejita isi cere scuze{prima si ultima data } lui gohan pt ca a fost prea dur cu el!

:D : buu saga : in buu saga,vejita vrea sa profite de cele 24 de ora pe care le avea la dispozitie kakarotto ca sa redevina persoana cruda care era in saiyan saga si sa il invinga pe kaakrotto odata pt totdeauna!tot in buu saga,cand vejita realizeaza ca nu poate sal bata pe majin buu,il inbratiseaza pe trunks si ii spune ca ii pare rau ca nu ia dat mai multa atentie!!!{al doilea moment de slabiciune parerea mea}este singura data cand vejita lupta pt a salva ceva,pe cineva,nu doar pt asi satisface egoul.el chiar se sinucide incercand sal termine pe buu.dupa ce buu ii absoarbe pe goteks,gohan si piccolo vejita este readus la viata si lupta alaturi de kakarotto impotriva lui8 buu!in cee din urama vejita isi calca mandria in picioare si accepta sa fuzioneze cu kakarotto si apare in scena vejitto!!asta il capaceste pe evil buu,si se lasa facut bomboana{i'm the stronger coffe candy in the universe}ca sa ii poata salva pe cei asimilati.in buu kakarotto si vejita se sepra ,iar dupa ce ii salveaza pe ce asimilati,evil buu revine la forma sa primara:kid buu.luptra se muta pe Kaioshin-kai{palneta kaiosinilor} unde vejita rezista eroic atakurilor lui bu{in timp ce kakarotto incerca sa fac spirit bobm} in timpul luptei impotriva lui buu ,vejita realizeaza dece kaakrotto e mai tare :lupta sa protejeze pe cei dragi si pe toti nevinovatii din lume...asda dandui o putere mai mare.dandusi seama ca are si el o familie de protejat,vejita renunta {parerea mea e ca nu renunta niciodata-in gt cand se trans in ssj 4 e ff mandru ca e din nou egal sau mai puternic decat kaakrotto}la ideea de a l surclasa pe kakarotto si recunoaste:
"Kakarotto, you're number 1!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #80


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



Ok vad ca te-ai tinut de treaba eu nu am apucat inca sa imi formulez o idee pe care sa o scriu dar pot sa iti spun ca ai dreptate in ceea ce ai spus si este un punct de vedere bun. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 17th April 2024 - 01:30 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |