Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

6 Pages « < 4 5 6 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kino No Tabi Sync


Kratozz
post Apr 16 2010, 06:05 PM
Post #101


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



Actually moonsparkle :P u disregarded your own rule :) azi la 20:00 trebuia postat soo u spoil big time :D unless ai scuza ca stai la 8 ore diferenta de noi :P muahahahahaha (sweet revenge is sweet :D :twisted: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Apr 18 2010, 10:01 PM
Post #102


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Ep 10, Mechanical Dolls
What a waste. Nu putea si Kino sa le zica ca pot trai pentru omenire in general? Sau ca in satul de dupa deal sigur sunt oameni care eu nevoie de ei? Damn design flaw. Si refuz sa iau chestia asta ca si meditatie filosofica: scopurile noastre sunt fix la fel de ad-hoc si arbitrare ca si ale lor. Ugh. Sau poate asta era filosofia?

Ep 11, Her Journey
"Peaceful" girl with the expert bodyguard: asta e o tendinta enervanta (sa indraznesc sa zic a tipelor?) de a ignora realitatea atata vreme cat le convine. Daca s-ar fi trezit si-ar fi mirosit trandafirii ar fi inceput sa-si puna intrebarile dificile gen "cum de au supravietuit pana acum" sau "oare omul asta de ce vine cu mine?". Oh well.

"Wise man": Iarasi o chestie f. faina strecurata in final. Viata wiseman-ului si a lui Kino pot fi foarte asemanatoare... dar _motivatia_ conteaza. Kino face ce face tocmai pentru ca este extrem de self aware.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Apr 23 2010, 06:58 PM
Post #103


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



he he he Rogue am venit sa ne certam :) :twisted:

vis a vis de eps 10 nu inteleg de ce Kino trebuia sa le creeze un sens ? si anume fiindca si scopurile ei erau la fel de "arbitrare" si "ad hoc " nu le putea da un scop, fiecare crede in scopul sau propriu :)

iar vis a vis de eps 11 percep diferit ignoranta care o atribui tipelor. Dupa mine femeia aia stia foarte bine ca tipul o apara, insa pastra aparenta de "fetita buna si cuminte care nu stie nimic" pentru ca se temea/nu vroia sa accepte unele adevaruri.

Iar cu intarziere despre ultimul episod: locuitorii tarii sinucigase erau la fel de rai cu toti calatorii, cum au fost tratati si ei in timpul calatoriilor lor, in care au fost alungati cu pietre. Toate astea se schimba odata cu apropierea sfarsitului, pentru ca numai atunci incepi sa simti presiunea timpului si tinzi sa te intrebi ce este cu adevarat important si ce nu este. Atunci si-au dat seama despre unele adevaruri care sunt straine tineretii... as buddhists say: odata ce incetezi sa te temi de moarte si sa accepti existenta acestea multe lucruri devin mai clare... gone sa ma uit la special :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Apr 25 2010, 09:56 PM
Post #104


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



double posting .... again :unsure:

first filmele + special:
The Tower Country wasn't such a big deal, mitul biblic cu babilonul a fost folosita de prea multe ori... si fuga dupa un ideal pe care nu-l intelegem e o parte din viata noastra.
Mi-a placut mai mult primul film "life goes on" in care ni se arata un pic din trecutul lui Kino. Am selectat si cateva fraze "a life doesn't have to achieve something to be consider meaningful" si fraza repetata tot timpul: ca oamenii nu stiu cum cad lucrurile which is very much true. Nu am inteles de ce Master a trimis-o pe kino la femeia aia nebuna ?
Anyway mi-a placut mult si ultimul film cu country of sickness care e foarte trist :( dar in schimb putem s-o vedem pe kino cu parul decolorat and she looks nice :)

In general animeul a fost foarte foarte fain cu a lot of insights si idei cat si story fain. Mi-a placut mult si op and ending themes cat si muzica in anime, care a fost slow cu note triste dar in acelas timp linistitoare. Am avut si o linie clara de crestere a personajului cat si o multime de situatii care fac o comparatie cu real life. Mi-a placut foarte mult si cred ca il pun in my favs animes :)
Daca ar fi sa-i dau note animeului ar fi cam asa: Sound - 9 Story - 10 Character Development - 9 Value - 10 Enjoyment - 9 medie- 9.4

Din punct de vedere a sync-ului zic ca a fost un pic mai slabut decat bakemonogatari cu un nr mai putin de oameni si raspunsuri postate, desi am prins discutii interesante si am vazut multe puncte de vedere. That is all folks, astept si alte pareri si thnks for sync-ing and not "sinking".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 4 5 6
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 12:33 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |