Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Seriile Neterminate


elpreda
post Jun 4 2008, 09:44 PM
Post #1


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



M-am uitat putin prin forum si nu am vazut un astfel de topic, daca exista deja unul imi cer scuze.
M-am gandit gandit ca ar fi bun un topic in care sa scrii seriile pe care nu le-ati terminat de vazut si de ce, la ce episod v-ati oprit, ce nu v-a placut sau daca nu ati mai gasit episoade.
Incep eu:
One piece, grafica foarte proasta; e adevarat ca nu grafica e cea care conteaza cu adevarat, dar toate au o limita. Story sucks, si mai totul despre el nu mi-a placut. M-am oprit dupa 70 de episoade.
Fruits Basket, m-am oprit dupa ce am vazut primul ep. M-am apucat sa ma uit la el crezand ca e un fel de romance, ceea ce eu aveam nevoie atunci, si cand am vazut acel desen exagerat de copilaros m-a cam pus pe ganduri.
SPOILER: dar cand i-am vaut pe aia ca se transforma in animale am zis gata, e prea de tot.Poate ca e un anime bun, nu am cum sa-mi dau seama dintr-un ep, dar atunci aveam nevoie de ceva mai serios.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post Jun 4 2008, 10:42 PM
Post #2


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



Renkin San-kyuu Magical Pokaan
De ce....de ce ma chinui doamne.Eu care credeam ca e ceva comedie la care chiar pot rezista sa ma uit.Alas it was a total and complete failure after ep 1...
Dar o recomand tuturor care au ceva probleme mintale sau sunt sub 10 ani >_>
Lucky Star
It just plain sucks....deci fara drept de apel acest anime nu ma atrage cu nimic. No story, no cool characters, not funny at all, dumb in all the ways it can be...
To sum it up: TOTAL FAIL!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jun 5 2008, 06:53 PM
Post #3


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Spiral. Mi s-a parut atat de plictisitor incat am renuntat dupa vreo 5 episoade. Nu inteleg cum a putut sa placa la atata lume.


DarkRaitei te avertizez in legutura cu semnatura. Dupa cum zice in regulament, la care ai si link in semnatura, semnatura nu trebuie sa depaseasca 300 pixeli in inaltime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jun 6 2008, 11:31 AM
Post #4


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Din seriile considerate bune doar la Berserk am renuntat dupa vreo 4 episoade. Au fost si unele care nu mi-au placut, dar le-am terminat.

In rest, zeci de serii (probabil), de ongoing, incerc 1-2 episoade si renunt.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Jun 6 2008, 01:51 PM
Post #5


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Zombie Loan. De ce? Pentru ca nu a reusit sa ma atraga povestea. Grafica era ok (nici cine stie ce stil artistic dar nici ingrozitoare) insa povestea... parea reluata sau poate pur si simplu la acel moment nu aveam chef de asa ceva (desi nu cred ca o sa reapuc seria vreodata).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Jun 6 2008, 03:04 PM
Post #6


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Heh heh Muza-chan... momentul adevarului... am renuntat la Noir pe la jumatate. Sorry :)


In general cam toate anime-urile la care m-am oprit dupa 1-2 episoade au fost extraordinare. Mushishi: ep 2, acum sunt fan si mi-am comandat manga. Juuni Kokki, ep 4: am cumparat cartile de pe amazon. Ouran Host Club, overloaded la ep 1 - love it. Toate le-am reluat dupa un an sau mai mult.

Cele pe care nu le-am reluat: Noir - just not my type (?), One piece - dupa muulte episoade la un arc exagerat de stupid, Fushigi Yuugi, ep 10 - a bit too childish.

In general incerc sa vad 4-5 ep dintr-o serie inainte sa renunt, mai ales cand tind sa abandonez din cauza genului prea original (mushishi, ouran, excel saga) pentru ca intotdeauna dupa ce ma obisnuiesc se dovedesc a fi f. faine. Singurul motiv "legitim" de a abandona este atunci cand mi-am facut o idee despre seria respectiva, e dragutza dar nu merita timpul - gen fushigi sau one piece. Dupa reteta asta ar trebui sa mai incerc odata noir-ul dar... nu acum.



LE: Probabil ca threadul o sa fie plin de comentarii care sar in apararea unui anime sau a altuia, dar Fruits Basket chiar nu e copilaros...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Jun 6 2008, 03:08 PM
Post #7


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Nodame Cantabile- pur si simplu pt ca incepusem manga cu ceva timp inainte de anime, la care nu mi-a placut deloc grafica, insa povestea foarte mult. Cand am observat ca animeul urmareste cam in mare parte manga am zis ca ce rost are sa vad si anime-ul cu o grafica ce oricum nu imi place si in care stiu ce se intampla ^_^ .
Ah my Goddess (seria)-la inceput m-a plictisit, iar pe la ep 13 m-a enervat pur si simplu si l-am lasat in pace. Si acum tin minte exact episodul si am o vaga impresie ce scena a reusit asta :unsure:
Meine Liebe-in ciuda faptului ca are o grafica pe gustul meu si f multi bishies, pur si simplu m-a plictisit, simteam ca nu se intampla absolut nimic in el. :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alcyndore
post Jun 6 2008, 04:43 PM
Post #8


...
**

Group: Members+
Posts: 74
Joined: 19-November 07
Member No.: 5.595
Points: 743
Gender:



Din cele mai cunoscute si care au placut la multa lume, dar mie mi s-au parut foarte plictisitoare sunt Chobits, Koi Kaze, Shinigami no balad. M-am straduit sa ma uit la 2 episoade, dar cu greu am reusit sa nu adorm.
Chobits cred ca o sa-l reiau dar cand o sa am ceva mai mult timp si rabdare.
Celelalte doua cu siguranta nu mai le reiau...
Am in plan sa vad Noir... sper sa nu fiu dezamagita.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Julia Joanne Black
post Jul 1 2008, 08:41 AM
Post #9


Fantasy Writer
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 24-September 05
From: London.... or Japan..
Member No.: 1.821
Points: 339
Gender:



Well.. nu am apucat sa termin One Piece.. Ma oprisem undeva pe la episodul 76, dar din lipsa de timp l-am lasat balta. Nu ca nu mi-ar fi placut :P

Elfen Lied... dupa primul episod visam numai sange :)) Nu mi-a mai trebuit.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jul 1 2008, 09:17 AM
Post #10


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Care imi vin in minte... Trigun - crap cappedy crap crap crap. Overrated, pointless, annoying, unfunny, dumb, pestriţ si lungit (pentru ce ofera). Hellsing Ultimate - same crap as Hellsing (care oricum mi s-a parut boring and dumb), doar ca toata lumea ranjeste... i didn't get the joke, that made me feel stupid, so i dropped it. One Piece... boring fights. Yep, rubber man doesn't cut it for me... and don't get me wrong, three swords were damn cool (omg, THREE SWORDS), but... per ansamblu partile interesante is eclipsate de zaniness. Death Note... mult prea pretios pentru mine, de fapt atat de pretios incat m-am simtit superficial ca nu m-am prins ce-i asa de profund sau genial la el. Se complace intr-o logica defectuoasa, facuta functionala de omnipotenta autoarei asupra propriului univers, si camuflata intr-un produs superior prin folosirea unor personaje afectate si vezi doamne interesante (si zic asta obiectiv, mie mi-a fost greu sa ma atasez de vreunul).

Yep, daca mai imi aduc aminte revin...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kun san
post Jul 1 2008, 09:48 AM
Post #11


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 139
Joined: 3-October 06
Member No.: 3.066
Points: 1.073
Gender:



FLCL, m-am oprit dupa 4 episoade. Stiu, nu mai era mult.
Unul din putinele cazuri cand m-am luat dupa review-uri si am fost dezamagit. Da, este inteligent, dar pentru mine genul de umor de acolo e... :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Jul 1 2008, 01:48 PM
Post #12


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Īncă n-am terminat Death Note. Mi-a plăcut foarte mult prima parte (cred că bănuiţi ce īnţeleg prin "prima" şi "a doua" parte) dar schimbarea care a delimitat-o de a doua mi s-a părut că a stricat totul. Şi apropo, am făcut paralela cu Spiral şi mi-a plăcut tocmai din acest motiv. Chiar dacă lui Trickster i s-a părut falsă toată punerea īn scenă. Sīnt suficient de rare serialele bazate pe raţionament deductiv.

Am multe seriale, chiar celebre, pe care īncă nu le-am terminat. O să revin la ele īntr-o bună zi. Era să fac şi greşeli, de exemplu din Kiddy Grade am văzut primele episoade cīnd a apărut şi l-am abandonat. Ulterior am mai văzut īntīmplător un episod de la interior şi m-am răzgīndit. Who knew...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Jul 1 2008, 07:24 PM
Post #13


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



foarte rar mi se intampla sa abandonez un anime inceput, deoarece am grija sa verific inainte de a ma apuca de un anime, si apoi, daca incep ceva termin. totusi, am patit si eu sa renunt la cateva :P :
- love hina : dupa primul episod am zis pass. ok, poate animeu evolueaza si devine mai bun, dar un anime in care la fiecare 5 min. avem fanservice e un mare no no pt mine. It was just too much. Plus, unele faze sunt PREA exagerate.
- da capo : am renuntat la eps. 22 -mai aveam putin, dar pur si simplu nu mai puteam. A mers din rau in mai rau, ma plictiseam de moarte, si sincer nu ma mia interesa de loc cum se termina.
- now and then, here and there : am renuntat dupa 5 eps. Animeu e bun, interesant, dar problema e ca nu-i deloc genul meu. Autorii s-au straduit din rasputeri sa scoata tot ce e mai rau din oameni si sa puna pe ecran. personajele parca erau toate nebune, de la king Hamdo si pana la shuu. It was just painfull to watch, so I couldn't stand anymore.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

princess_serenity
post Jul 19 2008, 02:06 AM
Post #14


Incepator
**

Group: Members
Posts: 26
Joined: 16-February 08
From: 1Decembrie/ilfov
Member No.: 6.183
Points: -486
Gender:



SPIRAL kre k am vzt doar un episod sau doua
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:36 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |