Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

68 Pages  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ultimul anime Vizionat INTEGRAL, Reloaded


Coyotee
post Nov 4 2005, 10:57 AM
Post #1


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Ok ppl, din cauza ca vechiul topic Ultimul anime vizionat se facuse cam mare, am decis reinitializarea acestuia. Cel vechi a fost incuiat si va fi mutat in curand in arhiva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Nov 4 2005, 11:51 AM
Post #2


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Dupa cum am promis:

Angel Sanctuary - mi-a placut

Nota: 9 si titlu de fff interesant

Acum..nu stiu.. a avut un story foarte interesant si foarte ascuns. Totusi cred ca am priceput mare parte din el. Oricum vreau sa fiu sigur ca l-am inteles deoarece mi-a placut.
Mai intai ingerii ataca demonii luandu-i prin surprindere; Alexiel este impotriva=> declanseaza revolta impotriva lui God =>ataca Azuiltul => exhausted =>separare body si spirit. Acum spiritul ei este in Setsuna. Kurai vrea sa o readuca la viata pe Alexiel => are nevoie ca spiritul ei sa se trezeasca =>incercarile sale.
In acelasi timp Katan (inger devotat cauzei lui) rupe sigiliul lui Rosiel ca sa il readuca in Auilt si se reinstaureze ordinea (care ordine ???) deoarece ingerii isi cam faceau de cap. Rosiel (despre a carui orientare nu prea stiu ce sa cred) vrea si el sa o trezeasca pe Alexiel ptr ca o iubea ??? nu sunt sigur de asta. Oricum => cam toti o vor inapoi. Kira e si el pe acolo. El a fost ca un guardian ptr soulul lui Alexiel ? Si astfel se incerca trezirea. Da numai ca Alexiel e cam somnoroasa...dupa parerea mea aceasta somnolenta se datoreaza dragostei dintre Setsuna si Sara. In sfarsit se baga Katan => Sara moare = > Setsuna goes berserk (hmmm tree sa ma uit si la asta ca l-am luat :) ) => Tokyo goes BOOM => vine Rosiel si se trezeste Alexiel vine si Seraphita explica necesitatea mortii lui Sara si se tremina cu plecarea lui Setsuna dupa soulul ei. Deci Setsuna e reincarnarea lui Alexiel si este ingerul salvator...
Povestea cre ca am inteles-o...acum prbl e cam am si io niste nelamuriri pe care le pun sub forma de intrebari:
1) Alexiel s-a trezit si ce o sa faca acum, va continua lupta impotriva ingerilor corupti...va deveni un God bun ? de ca tre sa-l elibereze pe Seraphita
2) Daca ii gaseste sufletul lui Sara o va readuce la viata ? Cand se va reintoarce va reveni tot in trupul lui Setsuna ?
3) Dragostea dintre Setsuna ai Sara..care a fost de fapt scopul ei...trezirea lui Alexiel ?
Remarca: dragostea dintre Rosiel si Alexiel se aseamana un pic cu cea dintre Setsuna si Sara.
4) What's with all the "we'll kill each other..only then our genesis will unfold" din sfarsit.
5) Oare de ce o iubeste Setsuna pe sora sa?
6) Cine-i fetita de la sf si ala era Rosiel cumva ?
7) Morala daca exista...

Deci asa ca o mare concluzie totul se reduce la faptul ca ingerii au devenit corupti si este nevoie de cineva care sa readuca ordinea in Azuilt, nu? Si cum Alexiel a initiat asta acum e randul lui Setsuna sa continue ceea ce a inceput ea...da' cum?

P.S. Dati un pm cu raspunsurile ca sa le citesc sigur plsplsplsplspls
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Knight
post Nov 4 2005, 12:24 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 23
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 393
Points: 27
Gender:



Ultimul anime.... hmmm, am luat o pauza la ep 78 din Inuyasha si am vazut Erementar Gerad.
Un anime plin de aventuri cu personaje simpatice dar care poate ca sufera un pic la capitolul dialog si regie... puteau replicile sa fie mai putin fortate (asa mi s-au parut, nelalocul lor cateodata, de parca nu trebuiau spuse mai degraba) si evenimentele un pic mai cursive mai... bine legate.
Au incercat sa faca un anime de aventuri cu de toate in el dar niste detalii... il tin din a fi un anime de referinta.
Muzica a fost foarte reusita si vocile bine alese, no other comments here. Culorile sunt foarte vii, totul vibreaza de culoare :P, iar animatiile sunt ok (puteau fi mai cursive).
Nu dau note, ca ar fi cam subiectiv, overall mi-a placut destul de mult ca sa ii ignor neajunsurile :P.

Acum am reluat Inuyasha, 101 eps so far and still watching. Mi se pare o epopee super cu persoaje puternice, bine ancorate in universul pe care incearca sa-l descrie.

Poate doar Kikyo e cam enervanta si e doar o piedica stupida in calea tuturor; oricum ai privi-o e o fatuca dezorientata, o ramasita a ceea ce poate ca a fost Kikyo care pune bete in roata lui Inuyasha de cate ori poate. ("draguta" faza cand Inuyasha,Kagome si toti erau sa moara din cauza prostiilor facute de ea si ea indrazneste sa zica ca nu l-ar lasa sa moara pe Inuyasha... complet stupid cand tocmai asta facuse... mde...)
Sper ca macar inainte sa ne paraseasca sa i se mai lumineze nitel ... sufletul ca sincer imi e mila de ea(sau ce mai are din el :P).

Si ca un spam de sfarsit: Kagome e un personaj feminin superb, plin de feminatate dar si foarte puternic !
Slava domnului pt asta ca nu as mai fi putut suporta inca un personaj feminin plangacios care sa boceasca din toti rarunchii la fiecare 2 episoade, *sigh*.

Spam over. :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 4 2005, 01:36 PM
Post #4


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



ultimu vazut o fo Rozen Maiden si m-am oprit la ep 7 din Honey & Clover...diseara il termin si o sa o stresez pe ruxi :D...a...urmeaza Green Green :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Nov 5 2005, 08:58 PM
Post #5


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Am terminat si eu de vazut Green Legend Ran, thanks to Sid for this one...ai avut dreptate, e un oldschool dragut care aduce putin a Now and then, here and there, atat prin lipsa apei cat si prin fetitza cu parul argintiu care seamana cu Lala-Ru. Ciudata metoda au avut extraterestrii aia de a-i opri pe oameni de la autodistrugere :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Iusty
post Nov 5 2005, 09:22 PM
Post #6


Sad in a sad world
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: 28-September 05
Member No.: 1.832
Points: 156
Gender:



Well, sincer, pe calc, nu m-am mai uitat de mult... Ultimul pe care l-am văzut a fost Elfen Lied, care mi-a plăcut la nebunia. Şi acum... īmi face cu ochiul un Green Green, dar nu ştiu cīnd o să mă apuc să mă uit la el. Oricum, am mai văzut ep din Inu, Bleach īn ultimul timp... cam atīt.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rockeritza
post Nov 5 2005, 09:32 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 48
Joined: --
From: acum, aici.
Member No.: 1.271
Points: 13
Gender:



Hellsing!!! superb.
ca sa nu mai zic ca imi place de mor melodia de la inceput.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagaroth
post Nov 6 2005, 08:52 PM
Post #8


Captain
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 19-October 05
From: New Avalon, NAIS - Colege of Military Sciences
Member No.: 1.881
Points: 0
Gender:



Pai ultimul anime vazut a fost Full Metal Panic toate 3 seriile, I want more and more.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aniya
post Nov 6 2005, 10:32 PM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 83
Joined: --
From: Bucuresti (deocamdata)
Member No.: 347
Points: 13
Gender:



well, pentru ca am avut ceva timp... am apucat si eu sa ma mai uit la cate ceva... si anume
1. Fruit Basket (care mi s-a parut super funny...)
2. Fullmetal Alchemist

si acuma vreau sa ma apuc si eu de Samurai Deeper Kyo (pe care l-am lasat pe la ep 8 din lipsa de timp)

PS> nu am murit... nu m-a gasit nimeni fara cap... doar k am avut prea multe de facut... (cine zicea ca e usor la facultate??? :blink: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Nov 7 2005, 01:51 AM
Post #10


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



Ultimu' defapt,ultimele(ca ma uitam la mai multe deodata) au fost Eflen Lied,Scrapped Princess si Green Green TV!!! Toate au fost dragutze in felul lor,sunt genuri destul de diferite! Next up: S.CRY.ED!!! :D
ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Nov 7 2005, 10:14 AM
Post #11


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



2x2=Shinobuden - bineinteles parodie. Nu pot sa spun ca exista un plot, cel putin nu in primele 5 eps cate am vazut eu. Sunt putine personaje: 3 fete, o chestie ciudata galbena si vreo 6 ninja de decor. Au loc numai situatii aberante prin care se face misto de mai toate animeurile ecchi. Destul de obositor de urmarit daca vrei sa stai cu mana pe tastatura sa citesti fiecare replica (iar vorbesc toate personajele ametitor de repede). Dar pentru amatorii de asemena animeuri poate fi un deliciu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dianas
post Nov 7 2005, 10:26 AM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 26
Joined: 6-November 05
From: somewere...beyond the clouds...
Member No.: 1.918
Points: 71
Gender:



sa vad ..ultimul anime vazut este Trinity Blood (animeul are 24 de episoade) tocmai au fost scoase si ultimele episoade..mangaul este mult mai tare..desi nu am inca aces la tot..parerea mea animeul este f bine desenat..bine am inceput si eu ca oricine..primul anime vazut de mine fiind cam prin 97 Sailor Moon ddupa care care a fost Gost in the Shell..acum sunt aproape la zi cu animeurile noi.. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mitii
post Nov 7 2005, 10:51 AM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 332
Points: 36



Hmm...ultimu a fost kannaduki no miko (parca asa se scrie :unsure: )...un shoujo-ai...care sincer m-a cam dezamagit. Un subiect destul de slab...(ca sa nu zic idiot)...totu se bazeaza pe o mare neintelegere care era cat p'aci sa aduca sfarsitul lumii or smth.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

hanna_ichi_me
post Nov 7 2005, 11:58 AM
Post #14


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 38
Joined: 21-October 05
Member No.: 1.893
Points: 78
Gender:



animatrix. l-am vazut asear. bine... nu e chiar 100% anime si e lucrat in colaborare cu animatori americani.
oricum, mi s-a parut super tare partea de animatie, oamenii aia sunt pur si simplu geniali
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 7 2005, 12:33 PM
Post #15


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



am luat la calitate lacrima ^_^ Wolf's rain :) si l-am inceput ieri...hmm...scenariu si grafisme beton...cred ca o sa fie un titlu de referinta in colectie :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Nov 7 2005, 02:12 PM
Post #16


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Revizionat...mai pe sarite ce-i drept...Magic Knight Rayearth OVA la calitate "lacrima"...mi-am ucis destul ochii cu RM-urile vechi. Mi-am adus aminte cum animatia buna e total inutila intr-un anime prost...review pending.

Vazut School Rumble...misto comedia, astept si eu OVA-ul si eventualul sezon 2...

And going hot with Honey & Clover...impresionant pana acum. Pot spune ca cel mai bun aspect al acestui anime sunt personajele sale...sunt la episodul 8 acum si continui fara mila...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Darksama
post Nov 7 2005, 05:00 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 52
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 67
Points: 106
Gender:



Ultimul vazut a fost "Louie the Rune Soldier". Amuzant dar ma asteptam ca macar la sfarsit Louie sa faca ceva spectaculos magie and stuff :D but nothing ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Astarteea
post Nov 7 2005, 06:20 PM
Post #18


...
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 30-September 05
From: ...
Member No.: 1.840
Points: 250
Gender:



Am terminat Trinity Blood. Nu-mi vine sa cred ca am reusit sa il vad in doua zile, probabil ca dupa aceasta experienta voi lua o mica pauza, astfel de doze concentrate imi cam dauneaza. Frumos, pana la urma nu pot sa spun decat ca este frumos si ca merita vazut. Totusi parca as vrea si o continuare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Gabriel
post Nov 9 2005, 07:39 AM
Post #19


Fallen Archangel
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 6-November 05
From: Forever in Limbo ... hihihi
Member No.: 1.919
Points: 47
Gender:



Ultimu film anime pe care l-am (re)vazut , oare pentru a cata oara , a fost Ninja Scroll the movie . Filmu asta e prea belea , are atata dulce violentza in el , incat nu ma pot satura de el .
Intr-o zi cu soare , a venit un tovaraz pe la mine shi m-a luat cu faze de genu "ce te uitzi ba la desenele astea animate , nu-tzi mai vine o data mintea la cap " . Shi i-am pus Ninja Scroll-ul , exact la faza cu padurea , cand ii rupe mainile monstru ala unui ninjac shi i le smulge din carne cu totu . In ziua aia n-a mai plecat tovarashul meu cu ideea ca animeurile sunt desene animate ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Iusty
post Dec 4 2005, 11:14 PM
Post #20


Sad in a sad world
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: 28-September 05
Member No.: 1.832
Points: 156
Gender:



De ultima dată de cīnd am scris, am mai văzut 30 de episoade din Bleach :D ...chiar de unde īncepea partea interesantă. Acum sīnt la ep 51... şi mai vreau :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

68 Pages  1 2 3 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:36 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |