Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Anime Movies Sync


Kratozz
post Feb 15 2010, 09:54 AM
Post #21


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



nice comment Ecstasy :) poate candva mai facem vreun Makoto Shinkai... deci cand ma uit la filmele lui parca nimeresc in alta lume.. atat de frumos e totul si vivid.
Anyways 80% downloaded paprika :D apropo ce lume sincronizeaza la asta ? Poate racolam lume noua :twisted: ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Feb 15 2010, 12:07 PM
Post #22


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



Eu l-am vazut, il am si pe dvd original, ala scos in Rumeinia. Ca toate productiile lui Satoshi Kon mi-a placut si-l recomand :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Feb 15 2010, 05:01 PM
Post #23


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



QUOTE
cand ma uit la filmele lui parca nimeresc in alta lume


Si ma chinuiam acum cativa ani sa conving lumea sa se uite la Hoshi no Koe. Tipul are peisaje incredibil de frumoase.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Feb 15 2010, 05:52 PM
Post #24


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



Da Shinkai is a genious, Hoshi no Koe e superb, cu imaginile alea si dragostea imposibila. Sau 5 cm/second tot un masterpiece - doamne ce mult mi-a placut ala :rolleyes: zapada aia grea frunzele firave de sakura. dragostea celor doi uhhhh imaginile incredibil de frumoase si in acelas timp triste... Sunt sigur ca ai vazut si She and her cat - dureaza numai 5 minute si mai e asta Tooi Sekai - Ambele is scurte dar superbe ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Feb 15 2010, 06:56 PM
Post #25


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



QUOTE
Sunt sigur ca ai vazut si She and her cat - dureaza numai 5 minute si mai e asta Tooi Sekai - Ambele is scurte dar superbe


Tu ce crezi? :P . She and her cat si Tooi Sekai le-am vazut dupa Hoshi no Koe, cand am devenit curios in ceea ce-l priveste pe autor. In perioada aia devoram tot ce insemna 3D CG iar Shinkai foloseste elementele 2D/3D exact cum consider si eu ca ar trebui sa fie o compozitie finala 2D (i.e. anime) ... as putea sa vorbesc ore despre lucrarile lui :rolleyes: .

Paprika... hm... daca pe vremuri eram fan Production I.G. in mare parte datorita Gits-ului, trebuie sa recunosc ca Madhouse este una dintre cele mai bune case de productie. As zice ca Madhouse si Studio 4ΒΊ sunt printre preferatele mele. N-as zice ca Paprika e cea mai buna lucrare a lor dar cu siguranta o sa va placa. Are rost sa spun ca sunt fan Susumu Hirasawa? Daca o sa mai am timp poate il revad ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saeko
post Feb 15 2010, 10:56 PM
Post #26


member
***

Group: Members+
Posts: 126
Joined: 6-July 08
From: bucuresti
Member No.: 7.160
Points: 347
Gender:



eu am deja de ceva zile paprika in calculator dar one piece mi-a acaparat atentia zilele astea ; acu as putea sa a bag la vizionat paprika da sunt rupta de oboseala si cu inceput de febra musculara si plus mai am info ce tre bagate inapoi in calculator asa ca probabil o sal vad abia miercuri
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Feb 15 2010, 11:16 PM
Post #27


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



offtopic: febra musculara :]
on topic: aaa... paprika... aha... merita vazut... am mai spus asta? :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Feb 15 2010, 11:35 PM
Post #28


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



aaa da da azi incepe vazutul paprika :) mai sunt 2 sptmni inainte :P am cand :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Feb 21 2010, 11:39 AM
Post #29


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



Vazut Paprika :) e un film superb. In primul rand ma bucur ca e o ecranizare a unei carti. Si din ce zice wikipedia, autorul Yasutaka Tsutsui, scrie mult sf si e foarte apreciat in Japonia plus ca in ce scrie foloseste dark humor si satira. Deci deja avem un oarecare substrat care sa ne puna pe gandite.

Filmul incepe destul de incet ca sa evolueze mult si sa se termine incredibil. E un film despre vise si puterea viselor. Toti visam, toti avem dorinte si fara sa vrem visele se intercaleaza cu realitatea. Visele noastre sunt sustinute de doirnte care se transforma in actiuni... Si toate visele noastre se aduna intr-o defilare nebuneasca si groteasca condusa de frigidere si broaste ce canta din tromboane. Sunt sigur ca parada viselor visate de omenire ar arata identic cu cea din anime.

DC-mini iti ofera insa altceva, iti ofera impartirea unui vis unei dorinte.. acea scapare de inhibitii si bucuria de a nu visa in singuratate (cu referire la unirea lumilor paralele din the place promissed...). Don't we all want to share our dream with someone? Insa "simple sharing" nu e de ajuns, si asta mi-a placut cel mai mult in film. Totul trebuie sa fie condimentat cu ceva in plus. Aaaand here comes "Paprika". Acel piper care face lucrurile banale sa fie interesante, sau face un simplu cuvant sa sune diferit. Paprika e acea gandire libera si sincera care nu se teme de nimic si care-i tot timpul vesela. Paprika - personajul acea femeie pe care vor s-o gaseasca barbatii (ex. polititstului). Ea e intelegatoare, iubitoare si supportive; vesela si jucausa insa in acelas timp poate fi stricta si directa sau chiar nemiloasa cand trebuie. She heals souls si cu ea gasesti pacea. Fiecare are "Paprika" lui pana la urma, acea samanta de nebunie, geniu, dragoste, imaginatie etc etc etc

Momente care mi-au placut: paprika pe nor zburand as a super hero, paprika cand prinsa in ace si modul ei de a vorbi, la fel cand mananca pop corn in cinema (e funny) nemaivorbind de scena sarutului din visul politistului cat si restul visului lui

Tot animeul e ticsit cu suprarealism care poate fi redus foarte simplu (daca inlocuim imaginile cu visele cu cate un simbol) la o poveste frumoasa de dragoste, care a fost condimentata cu imaginatie si transformata intr-o poveste ireala si interesanta. Thumbs up pentru film :) si apropo, the theme song e superb :)

PS. pheeew vai de capul meu ce lung a iesit mesajul
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Feb 22 2010, 09:33 AM
Post #30


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



good one! specially the part about paprika :)
eu am vazut filmul de ceva timp, si nu il mai am prea clar in minte... pot sa zic ca mi-a placut mult atunci, dar nu sa-l mai vad odata...
mult suprarealism, niste glumite, colorit viu, muzica lejera + love love love.

waiting for next week's movie :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saeko
post Feb 22 2010, 11:12 AM
Post #31


member
***

Group: Members+
Posts: 126
Joined: 6-July 08
From: bucuresti
Member No.: 7.160
Points: 347
Gender:



avand in vedere ca doar eu si kratoz am vazut paprika pt syncul asta inteleg ca propunerea mea nu a fost f inspirata ; desi nu -mi pare deloc rau ca l-am vazut ; nu prea mai am ce sa scriu dupa un ditamai reviewul lui kratos ; am putea incepe sa ne gandim la urmatorul film si poate o sa fie amai multa lume ; paote gasim ceva nou
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Feb 22 2010, 12:30 PM
Post #32


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Primul film inca trebuie sa il vad, dar Paprika l-am vazut candva anul trecut. :) A fost superb, si-a dus veacul o vreme pe lista mea de anime-uri preferate inainte sa fie inlocuit de noi veniti, dar nu e genul de film la care poti comenta dupa cateva luni except for "e foarte bun". :D

How about Wonderful Days sau First Squad?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Feb 22 2010, 02:03 PM
Post #33


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



Solly dudes :unsure: n-o sa mai scriu asa mult :( i just liked it that is all

As propune tot de Satoshi Kon Millennium Actress

Desi vreau sa vad si First Squad - pare foarte interesant :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Feb 22 2010, 04:27 PM
Post #34


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



no worries kratozz, e oki sa scrii cat vrei... cine vrea sa comenteze o face (depinde si de film, ca la unele chiar nu ai ce sa dezbati), cine nu, nu. that's all
si eu vroiam sa vin cu un film, dar toate 3 propuneri arata bine... asa ca o las pe alta data... si votez pentru first squad :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saeko
post Feb 22 2010, 04:39 PM
Post #35


member
***

Group: Members+
Posts: 126
Joined: 6-July 08
From: bucuresti
Member No.: 7.160
Points: 347
Gender:



eu am vazut first squad ; da nu ma deranjeaza un skip de data asta; mai mult one piece ; nu pot sa zic ca am fost profun impresionata de ideea animeului dar imaginea si felul in care e realizat e interesanta si merita vazut
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Feb 22 2010, 09:43 PM
Post #36


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Sunt pentru Wonderful Days :> . Si cred ca o sa dau o tura pe anidb si impartasesc cateva filme pe care vroiam sa le vad neaparat si n-am apucat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Feb 23 2010, 05:51 PM
Post #37


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



or you know, guys, tinand cont ca urmatorul film pica pe 1 martie am putea sa ne uitam la ceva cu tenta primaveratica. hmm? :D Miyori no Mori sau Whisper of the Heart

First Squad nu stiu la ce calitate se gaseste si singurul grup care l-a tradus in engleza pare dubios, asa ca eu imi indrept votul inspre Wonderful Days :P

edit: ce ziceti sa mutam de acum incolo discutiile la Synched Anime Watching ca sa ramana topicul asta curat?

LE: First Squad vs Wonderful Days!!! who will win, who will win? First Squad takes the ball and uh- ... awaiting votes :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Mar 1 2010, 09:29 AM
Post #38


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



ce film vedem?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Mar 1 2010, 03:14 PM
Post #39


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



First Squad scores. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Mar 1 2010, 06:28 PM
Post #40


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



Yeeeeeey :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:34 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |