Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Fani Naraku Si Sesshomaru


Alinaoptispe
post Sep 4 2005, 01:48 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 30-August 05
Member No.: 1.768
Points: 2
Gender:



Ce credeti k urmareste Naraku,un personaj atat de malefic?dar fratele mai mare al lui Inuyasha....e asa de misterios si increzator incat te poate baga in ceata numai privindu-l...

Attached thumbnail(s)
Attached Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 4 2005, 10:41 PM
Post #2


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



hm..Naraku..cred ca urmareste un vis pe care il are de foarte mult timp, un vis care inseamna totul pentru el, si fara de care ar fi un nimic.Totul se invarte acelui vis , pentru care ar face orice...oare care e visul?Vom afla sau nu? :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moon
post Sep 4 2005, 11:07 PM
Post #3


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 3-September 05
Member No.: 1.776
Points: 2
Gender:



Atat Naraku cat si Sesshoumaru sunt interesanti prin tot ceea ce reprezinta.Naraku denota o inteligenta rar intalnita prin modul in care actioneaza si pune totul la cale, in timp ce Sesshoumaru este invaluit de mister cu fiecare pas pe care il face,ca sa nu mai vorbim de calmul de care da dovada in aproape orice situatie si mai ales de prestanta sa unica.Nu stiu daca neaparat Naraku ar avea un vis.Nu cred ca s-ar preta la visuri.Este manat doar de placerea de a face rau si de a distruge.Oricum amandoi sunt perfecti in ochii mei.

Attached thumbnail(s)
Attached Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Sep 4 2005, 11:38 PM
Post #4


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



"Ce urmareste Naraku?" World peace! <_< Geezzzzzz. Te-ai uitat macar la 3-5 eps inainte sa pui aceasta intrebare?
Iar Sesshomaru urmareste sa aiba o relatie perfecta cu InuYasha. <_<

@VirginBlood: :lol: Great answer! :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sandokan
post Sep 5 2005, 01:15 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 6-August 05
Member No.: 1.712
Points: 0
Gender:



Sa vedem naraku este dupa giuvaier ca toata lumea de altfel din cauza si din motiv ca el nu e demon deplin incearca si el marea cu degetul, Seshumaru nu urmareste el prea multe ar vrea tesaiga dar nu are o mana sarcutu Oare cine i-a taiat lui mana :twisted: eu cred ca el vrea iubire dar nu stie cum sa i marturiseasca kagurei :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odeena
post Oct 20 2005, 09:21 AM
Post #6


Mean People Exterminator
**

Group: Members+
Posts: 95
Joined: --
From: Nevermore
Member No.: 1.484
Points: 221
Gender:



Cred ca Naraku urmareste sa obtina giuvaierul intreg pentru a isi mari puterea, dar in acelasi timp are si o placere diabolica de a face rau... Totusi, dintr-un anumit punct de vedere eu zic ca e de admirat, fiindca are o inteligenta care ii permite sa ii manipuleze pe toti cei din jur fara ca el sa se puna propriu-zis in pericol. Cat despre Sessohumaru... la un moment dat, in filmul al patrulea, are o replica: "My only desire is to fight the ultimate opponent"... asa ca eu cred ca asta urmareste. Cat despre ceva sentimente fata de Kagura... ma indoiesc ca ar exista.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Konoko
post Oct 22 2005, 09:24 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 26
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 1.601
Points: 72
Gender:



Naraku si Sesshoumaru...simpla lor prezenta ma face fericita!!!:D
Nu stiu ce sa zic...in primul rand consider ca ambele personaje sunt deosebit de complexe si tocmai de aceea este atat de greu sa-ti dai seama ce vor cu adevarat...
Eu cred ca au fost creati anume asa ca sa starneasca controverse...si in acelasi timp pentru a lasa libertate imaginatiei si intitativei spectatorului sau cititorului...
Parerea mea este ca Naraku urmareste sa aiba o stapanire cat mai mare...vrea sa devina cel mai tare dintre demoni...sa-i subjuge pe toti (demoni si oameni)...acest scop este insotit si impulsionat de placerea lui de a face rau si de a vedea suferinta...Din ce am observat Naraku se comporta exact ca un intrigant de curte...stie exact pe cine sa inversuneze si cu cine sa inversuneze...stie sa observe si sa se foloseasca ata de slabiciunile cat si de atuurile celorlalti si...daca puteti observa adesea atuurile cuiva sunt insotite in actiune de slabiciunile sale...cum a fost in cazul lui Sesshoumaru...cand Naraku i-a dat mana de om si bucata de giuvaer ca sa-l distruga pe Inuyasha s-a folosit deopotriva de puterea lui sesshoumaru si de slabiciunea lui: Ura pentru Inuyasha si dorinta de a avea Tessaiga

Sesshoumaru mi se pare ca nu are un anumit scop...Sesshoumaru cauta ceva...ceva ce s-ar putea ca nici el sa nu stie...Sesshoumaru are tot felul de nedumeriri...Il uraste pe fratele sau si pentru ca il considera parte responsabila de moartea tatalui lor, dar si pentru ca fiind semi-demon nu respecta superioritatea rasei pure care este Sesshoumaru, ca sa nu mai vorbim si de faptul ca Sesshoumaru este si intaiul nascut. Sesshoumaru nu ataca la intamplare si nu omoara din placere. In plus este extrem de mandru...are insusirile specifice aristocratului...mandria si dispretul fata de cei inferiori rangului sau, dar in acelasi timp are si onoare...nu ar lovi intr-un adept sau cineva care i-a facut bine. Eu cred ca problemele lui Sesshoumaru se leaga de originea lui...o alta insusire de aristocrat, se revendica de la obarsie
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Oct 28 2005, 05:25 PM
Post #8


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Hmmm.....Naraku este,dupa parerea mea un tip care are o obsesie...ca si alti bad guys....cucerirea lumii.Dar,ca si altii ca el,isi pune pionii sa-i faca treburile murdare.I HATE HIM.E un LOSER!
Sesshoumaru.....nu este un tip rau.El doar are pica pe Inuyasha pt ca tatal lor i-a lasat lui I Tetsuaiga.In realitate,are o inima mare.Numai pentru simplul fapt ca a salvat-o pe Rin.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sagga
post Sep 24 2006, 05:36 PM
Post #9


say what?
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 24-September 06
From: terra :))
Member No.: 3.037
Points: -1
Gender:



Naraku vrea sa devina 100% demon si pentru asta are nevoie de giuvaer El este jumatate om jumatate demon asa ca nu poate sa fie cel mai puternic dintre toti demonii si sa "cucereasca lumea" (viseaza si el).

Sesshoumaru este doar rau si crede ca daca este fratele mai mare a lui Inuyasha trebuie sa fie mai bun decat el si sa-l invinga cu orice pret iar Tessaiga sa fie a lui.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

caroline
post Sep 24 2006, 10:59 PM
Post #10


~ forever dreaming... ~
***

Group: Members+
Posts: 224
Joined: 25-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.903
Points: 279
Gender:



Naraku este intr-adevar malefic - parerea mea. Dar, trebuia sa fie si un persoanj negativ ca sa existe si actiune, nu?
Sesshomaru nu mi se pare rau. Chiar este personajul meu preferat. Mai degraba as spune despre el ca exista tristete in sufletul lui. Intr-adevar, e mai rece...si destul de singuratic, Dar e clar ca Jaken si Rin nu ii sunt indiferenti, are "grija" de ei, ii apara, asa ca nu e total lipsit de sentimente.
Nu l-as include la really bad guys. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 06:13 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |