Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Continuarea Serialului Inuyasha!


Alinaoptispe
post Sep 4 2005, 01:44 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 30-August 05
Member No.: 1.768
Points: 2
Gender:



Cum ati dori sa se continue noua serie Inuyasha?Ce subiecte ati crea pt un nou sa continuarea serialului?

Attached thumbnail(s)
Attached Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Sep 9 2005, 02:25 AM
Post #2


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Nu stiu...din punctul meu de vedere...sa moara Naraku,Kikyo sa invie c(PE BUNE-NU IN TRUP DE PAMANT)cu ajutorul giuvaerului..Inuyasha sa ramana hanyou..Kagome sa se intoarca in vremea ei si sa uite tot ce s a intamplat .Miroku sa ramana cu Sango si sa aiba multi copii si Kohaku sa fie langa ei.Kagura sa fie libera si sa raman cu sesshy ....iar Rin sa fie copilul lor adoptiv..Koga cu Ayame :P Si sa uite de Kagome...si in final.Kagome cu Hojo
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Sep 9 2005, 08:35 AM
Post #3


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Mitsuki Chan @ Sep 9 2005, 03:25 AM)
Kikyo sa invie c(PE BUNE-NU IN TRUP DE PAMANT)cu ajutorul? giuvaerului..
*



Kikyo nu mai are cum sa invie "pe bune". <_< Si chiar daca s-ar intampla asta, nu ar putea relua viata pur si simplu de unde s-a intrerupt. Daca ai vazut seria (sau macar putin din ea), ai observat ca s-au intamplat f multe in <viata> ei. Si chiar ea spune la un moment dat ca in forma actuala (lut si cenusa) e "libera sa iubeasca, libera sa urasca" or smth like that.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumiere
post Sep 9 2005, 12:00 PM
Post #4


One of the Lost Ones
**

Group: Members+
Posts: 21
Joined: --
From: Planet Hell
Member No.: 1.373
Points: 17
Gender:



Nu prea cred ca are vreo sansa Kikyo sa invie. Ma resemnez... Eu nu sunt nici fan Kikyo nici Kagome (nu ma hotarasc intre ele). In orice caz, daca va fi o continuare nu vreau sa se termine ca un film american cand toata lumea e fericita, toti obtin ce si-au dorit si tipul rau vede brusc "lumina!" :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Sep 10 2005, 02:15 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



ok, sa nu ma bateti pt faza asta. intai cititi. k?^^'

in lupta finala, inu sa moara din cauza ranilor. bineinteles pe naraku il cara dupa el in hell, heaven... unde vreti. Shikon no Tama sa devina complet si e incredintat lui kykio (nu ma intrebati cum, la partea asta nu m-am gandit.... poate mana lui amaterasu). ea trebuie sa indeplineasca o dorinta tuturor care au fost implicati in lupta asta inainte de a disparea din lumea asta cu shikon cu tot.. ergo, sango il recapata pe kohahu miroku scapa de gaura neagra , everybody's happy except kagome, a carui dorinta e sa-l revada pe inuyasha... ea se intoarce in timpul ei (shikonul dispare, deci nu se mai poate intoarce in Sengoku Jidai). Isi termina studiile, faculta o face in america si intr-na din veri(sau primaveri) se intoarce fiindca bunicul ei ii scrie ca o inflorit goshinboku. urca treptele de la templu si vede pe cineva sub copac. cineva cunoscut... inuyasha in human form se intoarce spre ea si ii zambeste.
se termina cu cei doi imbratisati sub goshinboku in petale albe.:)


well? ce ziceti?
stiu, stiu sunt o romantica incurabila dar... that's me, folks!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kitty-ana
post Sep 29 2005, 04:33 PM
Post #6


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: --
From: Bacau
Member No.: 1.684
Points: 26
Gender:



erikson,asta e chiar romantic(mult prea)

Varianta mea:Narak devine din ce in ce mai puternic pana cand crede k il poate ucide pe Sesshomaru,dar acesta este aparat(prin minune) de Kagura.Mirat de acestlucru Sesshomaru decide sa o razbune,shi combina puterea lui cu a lui Inuyasha pt a-l invinge pe Naraku,dar dau gresh.
Li se alatura shi Kagome dar tot nu reushesc...Naraku vrea sa ii omoare shi reusheshte.In viatza de apoi totzi cei ucishi se reintalnesc shi reinvie cu ajutorul sabiei lui Sesshomaru...ishi unesc iar fortzele shi il doboara pe Naraku.Giuvaierul revine la forma initziala iar Kikyou il ia din nou cu dansa in lumea de apoi(de data aceasta il tine acolo).
Shi finalul fericit:Inu cu Kagome;Sango cu Miroku;Kouga cu Ayame;Sess cu Kagura;Rin cu Kohaku....THE END B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Konoko
post Oct 1 2005, 07:23 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 26
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 1.601
Points: 72
Gender:



n-as putea sa propun inca o continuare pt ca nu am vazut inca tot serialul.

Dar Mitsuki Chan, eu nu cred ca Kikyo poate invia pe bune si sa ramana si kagome in viata. Caci doar au acelasi suflet. In plus eu am ajuns sa o plac mai mult pe kagome...e ea mai prostanaca...dar tocmai asta o face simpatik si draga :lol: si mi se pare ca se potriveste mai bine cu inuyasha pt ca pare mai de varsta lui. Kikyo parea mai matura....

Imimplace continuarea propusa de erikson :P

Lumiere, te cred...si eu uneori simt la fel si ma enerveaza...dar nu cred ca inuyasha este genul de serial in care lucrurile sa se termine altfel decat bine...in plus exista ceva care te face sa te simti bine cand lucrurile se termina cu bine...

Cu personajele negative...nu prea stiu...unele as vrea sa nu devina pozitive, fiindca am impresia ca se strica....altele ma bucur daca devin pozitive :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumiere
post Oct 2 2005, 10:34 AM
Post #8


One of the Lost Ones
**

Group: Members+
Posts: 21
Joined: --
From: Planet Hell
Member No.: 1.373
Points: 17
Gender:



Konoko, nu spuneam ca mi-ar placea sa aiba un final trist. Dar ceva de genul Naraku devenind "bun" si cerandu-si iertare de la toti si luptand alaturi de Inuyasha pentru bine ar fi total nepotrivit. <_< oricum nu cred ca e vreo sansa sa se intample asta.

Tot ce sper e sa existe o continuare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Oct 2 2005, 10:37 AM
Post #9


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



InuYasha sa aiba final trist? :lol: Asta i-ar da o aura de seriozitate, iar Inu e doar un anime fantasy pt copilashi. ^_^
Cu toate ca trebuie sa recunosc ca o continuare in care Kagome moare sub ochii lui InuYasha ar fi tentant. :twisted: Gomen, fani InuYasha-anime, dar chiar ar fi amuzant... :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Julia Joanne Black
post Oct 5 2005, 02:01 PM
Post #10


Fantasy Writer
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 24-September 05
From: London.... or Japan..
Member No.: 1.821
Points: 339
Gender:



In primul rand, din cate am aflat Inuyasha manga are 500 de capitole si este terminata. Mai urmeaza doar o minune s-o faca astia in anime.Ce final vreau??
Kikyio sa-si accepte soarta, aceea ca ea deja este moarta si locul ei este in lumea cealalta, Naraku sa moara odata ca m-am saturat de el, Inuyasha sa devina om cu ajutorul Shikonului si traiasca fericit alaturi de adevarata sa iubire(KAGOME), chiar daca nu recunoaste asta, el o iubeste...in fine....Sa se distruga Giuvaierul pt ca si-asa au murit prea multi oameni din cauza lui....Si totul sa termine ca un happy ending ca in telenovele....(cu casatorii,copii etc....)

Gata....am aberat prea mult pe ziua de azi :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Konoko
post Oct 16 2005, 06:35 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 26
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 1.601
Points: 72
Gender:



Lumiere, ai perfecta dreptate in privinta lui Naraku...aici sunt de acord cu tine :D

Kagome4inuyasha4 ever, imi place la nebunie continuarea ta...e pe gustul meu :D ...desi i-as cam duce un pik de tot dorul lui naraku <_< ...numai un pik
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Dec 16 2005, 02:15 AM
Post #12


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



narku moare kikyou se duce undeva in nord si incearca sa duca o viata cat de cat normala(episodul cu urmasii lui urasue,sfarsitul,replica lui kikyou) kagome va ramane cu inu si miroku cu sango (clasic :rolleyes:) ma rog nimic prea interesant,dar cred ca rumiko il va face mult mai bine decat noi acuma...sper numai sa nu fie aceasi dezamagire ca la ranma...just keep hoping! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CelticMist
post Apr 13 2006, 01:02 AM
Post #13


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 10-April 06
Member No.: 2.399
Points: 17
Gender:



sal. cel mai bine ar fi ca Rumiko-sama sa se puna iar la treaba si sa insceneze in continuare episoadele din Manga - bineinteles cu micile diferente existente - I yearn for more stuff! Hey, niste forums germane si americane fac un sondaj - cine ar vrea sa vada un film -si nu animat, cu actori reali - dupa seriile din Inu Yasha???? EEEUUUU!!!
SI VOI?`

Ja ne, mina! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Apr 13 2006, 02:25 PM
Post #14


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Īn general autorii manga nu prea au drept de decizie asupra variantei anime. Chiar dacă Rumiko ar decide să finalizeze manga asta nu īnseamnă nimic. Anime s-ar putea să se facă sau nu, să se termine la fel sau nu, etc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Apr 14 2006, 12:53 PM
Post #15


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



Chiar dak nu se va face anime sper sa ne alegem cu filme macar. dak nu trebuie repede sa fac rost de manga! mai bine totusi ceva decat nimic.
si ink ceva nu cred ca va avea final trist! asta in nici un caz. dar s-ar putea sa fim lasati cu ochi in soare. si asta ma sperie mult.
dar dak ma gandesc mai bine e posibil si finalul trist. adik si Kenshin s-a terminat cu The End american dar continuarea din Seisouhen n-a fost prea mare comedie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Apr 14 2006, 03:15 PM
Post #16


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Ăsta e unul dintre lucrurile care mie-mi place la anime şi la poveştile asiatice īn general: nu eşti niciodată sigur de happy-end.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkbombonik
post Mar 10 2007, 12:19 PM
Post #17


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



poi...normal (dupa parerea mea) inu sa-si sezvaluie sentimentele fatza de kagome..si ea fatza de el :)...miroku cu sango;cred k multi de aici ne dorim un happing ending..si eu sper asta din toata inima mea!acest desene,povestile din el.mau pus pe ganduri,in anumite situatii :P fara abateri d la subiect :huh: ...in concluzie:InuYasha si cu fratesu sal omoare pe naraku,Inu sa ramana cu Kagome iar sango sa ramana cu miroku :wub:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hitomi
post Jun 1 2007, 12:03 AM
Post #18


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 30-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.378
Points: 61
Gender:



Sa-l distruga pe Naraku odata, Kikyo se nu mai invie inca o data, Inuyasha sa se hotarasca si sa-si declare sentimentele fata de Kagome, un happy end total.... bineinteles si Sesshi sa-si gaseasca si el ceva de facut.....Miroku sa renunte la aventuri, chestii dintr-astea :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Furorina_Yakushi
post Jun 3 2007, 06:35 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 3-June 07
Member No.: 4.406
Points: 42
Gender:



Deci finalul ar fii cam aşa, Inuyasha nu moare īn lupta finală cu Naraku reuşind să īl īnvingă īmpreună cu Sess ...tote bune şi frumoase :blink:
Kikyo pleacă şi uită de Inuyasha şi Kagome.
Dar de data asta Kagome este exct alta se transformă īn semidemon datorită givaerelor

(IMG:http://i17.tinypic.com/4kvj8nk.jpg)

Avīnd trei copii: doi băieţi şi o fată...


Kagura rămīne cu Sess avīnd şi ei pe acolo nişte copii, la fel se īntīmplă şi că Miruko şi Sango <_< Iar, Rin şi Kohaku mai au de aşteptat acum sunt doar prieteni :rolleyes:
Un final idiot ştiu da nu am ce să fac nu pot intra prea mult īn detalii plus că vroiam să mai bag personaje noi da apoi se considera fan fic numai titlul īi lipsea <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

akasha
post Jul 30 2007, 03:53 PM
Post #20


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: 11-July 07
Member No.: 4.699
Points: 130
Gender:



pai eu sper sa se faca in continuare animeurile dupa manga...

apropo...in manga kagura moare,la fel si rin...iar kikyo e prezenta in Shikon...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:50 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |