Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

7 Pages « < 3 4 5 6 7 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Nijikon 2011, Impresii, poze, discutii :P


TGeorgeMihai
post Oct 25 2011, 03:07 PM
Post #81


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 26-December 10
Member No.: 10.262
Points: 392
Gender:



Dap, si eu l-am descarcat asta noapte si apoi am realizat ca e facut de tine :D Foarte frumos, chiar am vrut sa vad si animeul si acolo a venit dezamagirea: este doar un fel de demo/preview de 15 min :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Oct 25 2011, 03:14 PM
Post #82


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



mie nu mi-a placut ameveu tau tessa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Oct 25 2011, 03:44 PM
Post #83


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



A, da, imi amintesc imaginea aia :lol: Eram atat de concentrata sa aflu din ce anime e ca nu am mai vazut altceva decat numele anime-ului :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 25 2011, 03:49 PM
Post #84


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



@Mihai, nu e un demo, e un anime de scurtmetraj. Are o idee si toate cele incorporate in el :P . Ai vazut si celelalte 3 episoade de la Amazing Nuts? Mi-au palcut mult si celelalte 3. The credits are made from the first episode: Global Astroliner.

@Methos: asa, si?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

TGeorgeMihai
post Oct 25 2011, 04:44 PM
Post #85


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 26-December 10
Member No.: 10.262
Points: 392
Gender:



Da, le-am vazut, arata frumos si storylineul interesant, imi place mult modul in care sunt desenate "Global Astroliner Number" si "Kung-Fu Love" ... si la fel si "Joe and Marilyn" cum sunt facute 3D (ceva gen fantasy), dar mare pacat ca sunt de scurt metraj, meritau sa fie de macar o ora :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Oct 25 2011, 06:40 PM
Post #86


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



EDIT: Holy cow what should I do?? are 3 metri postul meu!!!! sa-l impart in 2-3 posturi? sa sterg mult din el?? No, rather, you should get used to it, o sa vedeti multe in viata mea lunga.

Um-hum, de-abia marti si deja 5 pagini... marti seara si eu stau si citesc paginile in loc sa-mi invat pt testul de maine :lol:

Eu am fost doar in prima zi, ca deh, nu sunt din Bucurestiu' vostru Xd (< sorry, that was a joke). Am pariat pe ea pt ca, desi as vedea mai degraba cosplayul pe grupe din ziua a doua, poate ramaneam fara ce vroiam sa-mi cumpar, fiind a doua zi se manca tot. :lol: And I wanted my piece of KANAME ☆ <3333 .LOL. Now I'm staring all day long at that cover... as fi vrut totusi posterul ala sa aiba si un bishie..ahem..male character pe o parte, personajul macar, nu cosplayerul. Zic si eu, ar fi fost mai corect asa, pt toti fanii. Haha. Oh, si ca sa stiti, nu dau vina pe organizatori pt asta, doar ma bagam si eu in seama.

Mai intiai sa vad ce quote-uri mi-am pus de-o parte si apoi zic ce mai e in plus de zis (daca mai tin minte pana la sfarsitul postului)

@ DmonHiro: "Deoarece am ratat COMPLET concursul de AMV (DAMN YOU NEGA-SHEEP)"
I second that. De fapt, cea mai grea parte a fost aia cu papercraftul. Dar nu zic ca nu mi-a placut. A fost distractiv. Am vorbit si cu fetita de langa mine care il facea pe Allen (si m-a mirat, pt ca parea mica si a vazut D Gray-man, care n-avea decat sa-l vada in engleza. Pai cand copiii ca ea se fac mari, limba romana o sa se inlocuiasca cu engleza)! xd Anyways, m-am contrazis putin cu ea (intr-un mod prietenos bineinteles). Ea zicea ca personajul pe care-l fac eu e fata, eu ziceam ca-i baiat. Si tot asa, pana i-am spus ca am vazut eu animeul si a zis "aaah!!". Am fost geloasa pe Allen-chan al ei ca STATEA IN PICIOARE, pe cand Lulu al meu (din Code Geass, asta am facut ca nu prea aveam loc sa scotocesc dupa un alt personaj pe care il stiam si deci el era singurul cunoscut.) se dadea peste cap de cate ori incercam sa-l pun in picioare. Si la 2 incercari, ii cadea capul. Also, unul din lipiciuri a impietrit asa ca l-am cojit eu pe deasupra ca sa mearga ca nu mai aveam acolo, vreo 3-4 insi. Oh, si n-am mentionat ca mi-am luat foaia cu designul si m-am apucat s-o decupez pe unde am nimerit prin Nijikon, avantajul fiind ca imprumutasem foarfeca prietenei mele, pe care o adusese de acasa. Apoi m-am asezat si pe jos langa stand, in drumul oamenilor,mai pe langa mai pe colo pana am prins loc la masa. Asa am pierdut eu vreo ora si n-am mai apucat nici Amv-ul. By the way, rezultatul a fost oribil. Nici nu stiam ce se face cu una din chestii daca nu vedeam pe ici colo. Si cu nimic. M-a ajutat si fetita de care ziceam mai devreme. Ca feedback, as zice sa lipiti pe perete un fel de instructiuni simple de asamblare, poate. Eu nici n-am stiut daca sa tai toate partile albe (le-am taiat, si poate de-aia nici n-a mai stat in picioare). Ce s-a intamplat in ziua de azi cu Lulu? L-am zdrobit prin buzunar, l-am uitat undeva (dar l-am si gasit acolo unde era cand m-am intors!!!) uitati, cam asta a patit el. LOL
Sa ma intorc la subiect, eu stiam ca sunt si pe siteul Nij AMV-urile, dar mi-e greu sa le descarc, nici n-am loc in calc (si cand zic N-AM inseamna ca N-AM. Nici un giga =))) ), plus ca vazute pe eran mare e total epicness.
tot de la DmonHiro, acelasi post: "A castigat pana la urma cineva acolo? Mingile alea afurisite nu prea vroiau sa intre. "
Poti s-o mai spui o data. Si eu am si fost proasta si n-am schimbat nu stiu ce-ul si fulgerul pe pasi. Random note, cel care imi explica spunea "poti sa schimbi pe un pas sau doi" si eu ii zic "ce inseamna pas?" bwahahah. Credeam ca vorbeste de "pas"="piua" sau ceva. Also, era Kratozz? Daca da, eu una trebuie sa te admir, ca si pe toti cei care au avut stand acolo. Toata luma vorbea calm, frumos si rabdator. Si pt proasta de mine. Fata de la standul Animevents era foarte draguta, si imi zicea "hai ca mai ai putin! inca 15 secunde!" Poate oi fi eu mai ratata, dar chiar ma simteam incurajata, sau mai bine zis ma facea sa zambesc si sa plang lacrimi de bucurie ca in sfarsit intalnesc oameni atat de draguti. Cum zicea si Baka man in povestea lui. Revenind pt o clipa la faza cu mingiile, domne, aveam o gramada de mingii si una..NICI una NU a nimerit in gaura aia. Erau si niste baieti de la standul chibi.ro/anime-mania care s-au dat putin mai in spate sa nu ma incurce (desi era o gramada de loc). Pana la urma am castigat o insigna. Desi I was a loser. And I felt sad i didn't change those freakin' lightnings with steps. Dar multumesc mult de tot pt insigna.
Despre povestea lui Baka man, chiar ca o poveste frumoasa care te face sa-ti para rau ca uneori categorizezi romanii (<talking about myself) as bad people who like to tease and make fun of you. Desi de prima oara cand am pus piciorul intr-o conventie am simtit, cum mai zice cineva, sau zicea, nu mai stiu unde am vazut, ca o conventie e ca o petrecere in familie, numai ca mai mare. sau asa ceva. sau a citit in Cosgen? Naiba mai stie :lol:
Din nou revin la Nega-Sheep, ca sa mai dau niste feedback: ce mi-a placut a fost ca nu trebuia sa castigi sau sa faci mare performanta la fiecare concurs, ca lumea te trecea. xd Daca mi-l puneau pe Lulu in picoare pierdeam instantaneu. Ce nu prea mi-a placut, si asta nu din vina voastra, ci din vina felului meu de a fi: la partea cu Ayariku in care reproduceai o imagine (btw eu n-am vazut semn la Ayariku, am intrebat daca e acolo sau nu standul corect lol), am primit o poza cu 3 oameni, si 2 trebuia sa fie cosplayeri si al treilea eu. =)) Si nu stiam cum sa fac caci mi-era greu sa intreb pe colo, lumea poate nu stia despre ce e vorba cand ii puneai sa stea intr-o pozitie anume, si gaseam cosplayeri multi cate unul si nu stiam cum sa fac, sa iau unul si apoi ce sa fac, sa-l trag dupa mine pana mai gasesc pe cineva? Dar asa e, m-a incercat calumea pe plan psihologic si de socializare, cred ca din cauza aluia si gamingului mai aveam nitel si ma dadeam batuta (btw la ce au folosit numele? nici nu ati intrebat "cine esti?" la sfarist. xp) La gaming, pt ca ma gandeam ca tot ce as putea eu ar fi DDR, intrucat habar n-am sa folosesc o chestie de-aia, telecomanda de jocuri ce-o fi (uitasi cum se numeste). Si tre sa va zic ca am si incercat sa caut cum se foloseste cu o zi inainte. Pan la urma am jucat Mario ala cu racing, am vazut pe ce se merge inainte si in rest am dar si eu de aia in stanga si dreapta. lol. Mi-era sa nu stric ceva.


@ Tessa and LordMethos"
<<NU MAI EXISTA GRUP SI INDIVIDUAL ...... doar asa ca sa stii>>
"Am auzit si eu ca acum se numeste reprezentare or something, for those lonely kids that have no friends to make a show with? XD"
hahaha, asa o fi, dar noi daca suntem batrani si am nimerit de cum era prima data, nu o sa schimbam niciodata in totalitate felul de a spune. Uneori asa, uneori asa. Uneori zici zece mii de lei, uneori 1 leu.

@ nezumichan: "Unde mai punem ca eu am intrat cu vreo 10-15 minute mai devreme ca sa prind loc"
Si eu am venit mai devreme si apoi aflu ca tre' sa mai stau o ora intreaga : )) Am observat ca nimeni nu pleca din sala. Toata lumea isi proteja locul de-abia prins. =))) that made me lul. Stiau ca nu au nicio sansa sa prinda altul mai tarziu. Asa ca , cateva sute de oameni au stat acolo si au vazut clipuri de diferite feluri. Dar am avut si eu satisfactiile mele. Am ghicit unii cantareti, ca de exemplu TM Revolution, sau Angela (de la Yakuiindomo), dar nu si pe Hitomi cu Just a Japanese Girl sau cum se numea melodia (pe care am incurcat-o cu Ayumi Hamasaki, ca na, eu m-am gandit la Inuyasha cand am auzit-o, dar n-am si nimerit-o corect xd). Mi-a placut ca cel care a facut selectia a multumit pe toata lumea. Melodii ca ale lui Hitomi pt baieti (cu videoclipuri mai pt ei, desi nu stiu sigur daca a placut sau nu aia, nu-s baiat ca sa ghicesc), si chestii ca si DbSK (asa le zice?) sau ce-a mai fost pt za fangirls care tipau cat le tineau plamanii. M-a mirat ca au tipat pana si la Haruka Kanata. ^^
Dar cel mai bine au mers MMD-urile, si eu m-am prapadit la ala cu subtitles, mi-au placut asa mult incat am cautat imediat a doua zi pe internet sa le gasesc (si la ala cu subtitrarile a fost mai greu de gasit). Mentionez ca in prima zi am ajuns acasa si am dormit pana a doua zi la 10 jumatate.
Pentru doritori:
CLICKY CLICKY CLICKYY (< pt cei care vor trece peste post, sa vada)
Primul pe care l-am vazut cu Luka (subtitles)
original: http://www.youtube.com/watch?v=JUT2EX28-Ms
Luka & the others pe care nu le stiu version: http://www.youtube.com/watch?v=THHWWFI4bIo
Al doilea, cel cu mustatile si melodia in spaniola-italiana:
http://www.youtube.com/watch?v=40O46H1Td-A
Am ras de m-a durut burta (m-a durut mai tare la primul lol) la cum dadeau fetele ochii peste cap =))
Astea le-am vazut eu, as fi cautat si altele daca le-as fi vazut, asa fara sa le stiu nu pot.

@ nezumichan again: "am stat la standul Anime-Mania/Chibi.ro/Mangazen "
Chiar? atunci poate chiar te-am vazut. Ca am participat la NegaSheep


@ reenheart: ""nu stim daca merita sa stau la film/anime pentru ca nu stiu ce ruleaza""
Cam asa-i, caci nici nu stiam ce or sa dea. La screeningul anime am aflat acasa ca e Ojiisan no Lamp pt ca mi-a zis fata cu are eram ca e vorba de unul care face lampi sau ceva, si pt ca l-am recunoscut pe Hiroshi Kamiya (desi Kamiya nu m-a ajutat cu nimic la cautare ca nici nu stiam cum sa caut doar cu seiyuu-ul, dar nici n-am incercat ca am gasit usor)
Dar ma simt mandra acum ca pe forumul asta sunt printre putinii care stia de dinainte de filmul de la Niji ce anime are Tessa la avatar. Nici n-am vazut vreo secventa din film, ca s-o spun pe-aia dreapta.

@ Ramziel: "don't remind me, inca mai ma gandesc la premiile care le avea la boabe XD,"
Vrei sa spui ca la chestia cu mutatul boabelor primeai ceva? In orice caz nu stiu daca vorbim de acelasi lucru dar eu (la animevents) de-abia-mi puteam misca mana, parca aveam ceva, zici ca era inghetata. Am reusit vreo 4-5 boabe si una pe masa ca n-am mai avut timp s-o ridic si sa o duc pana la sfarsitul drumului.

@ TGeorgeMihai: mersi pt link, mai vad si eu ce MMD a fost. Apropo, si eu de-abia am aflat ce-i aia. Sau mai bine zis am intuit ca nu m-am dus dupa definitie. ^^

@Coyotee: "..o sa fie in curand disponibil, impreuna cu o mare parte din materialul proiectat pentru download
(Keep an eye on this topic). "
Really? Then I'm waiting patiently!! Multumesc!!11

Ce mai am de zid:
Am vazut si eu partea cu hartia igienica aruncata pe scena in filmari. Chiar urat din partea lor. Mie mi-a placut mult. A fost la cosplayul din KHR-Varia (scuze nu stiu numele grupurilor inca, trebuie sa ma mai uit inca o data ca sa le tin minte). Fortunately nu a nimerit pe nimeni ca sa-l incurce sau ceva. Dar sigur au fost distrase de haritia aia. Singurul lucru care mi-a placut legat de asta, a fost partea cand tot publicul a ras cand a vazut hartia fiind trasa de pe scena cand cortina era trasa. In plus, la partea cu maneaua, aia trebuia sa fie amuzant, dar am observat multe interjectii negative. Nu prea inteleg de ce, totusi. pt ca manelele lor favorite au fost desacralizate sau pt ca li s-a parut de prost gust? In fine.
Dar am vazut ca au fost doua grupuri Katekyo. Ma intreb daca au planuit de dinainte sau daca erau de fapt membre ale aceluiasi grup, despartit in doua special pt concurs.
La KHR-Tsuna family, unfortnuate wig incident, dar mi-a placut sceneta. Si glumele haha. Si Dino mi s-a parut grozav. Grozava,adica.
K-On-ul mi-a placut. Ce pot spune in minus e ca fetele nu prea au 'mimat' bine cantatul la chitara. Cand nu mai era chitara ele tot cantau la chitari. Also, mi-au furat ideea cu cantatul. Doar ca ele au implinit 18 ani inaintea mea. No, joking. XD
Mi-am uitat intr-un timp geaca la masa la care puteai desena, langa cei de la..ce era acolo..a da, Transilvanian..Play..sau asa ceva? (cand m-am dus sa ma uit la premiere). Am zis ca gata, ori o gasesc luni pe forumuri listata la obiecte pierdute, ori deja cineva si-a improprietarit-o. Nici nu prea am purtat eu geaca aia, nici sa numar pe degete cred =))) Dar m-am mirat ingrozitor de tare sa vad ca tot acolo era. Si am lipsit macar juma de ora. Si mai si statea cineva pe scaunul respectiv, dar n-a dat geaca de-acolo. Om bun, oameni buni, multumesc. Acolo l-am uitat si pe Lulu mai incolo. Am zis ca asta sigur nu mai are atata noroc. Dar l-am gasit si pe el. Imi dau lacrimile, sunt emotionata rau de atata bunatate. Si tot acolo am vazut pe cineva desenand. Ii zic eu fetei cu care eram: "stilul asta seamna cu..." *ma pun pe ganduri pt ca aveam un mic lapsus* *fata se ridica sa plece* "..dawn alexis" *ma uit pe desen* *adresa contine 'dawn alexis'*. I feel sad pt ca n-am fugit dupa ea. xd

In concluzie, mai faceti Nijikon va rog io frumos ca mie place-îmi. 'Nu stiu altii cum sunt', da mie imi placu. Si as vrea sa mai vin. da vreau karaoke. xd (eh nu va oblig lol) Ar fi interesat chiar si un concurs. ^^ L-as organiza chia eu daca as avea cum. Dar n-am.

Btw, oameni buni si la intrare. Fata care mi-a pus bratara a fost foarte kind si nimeni nu s-a purtat deloc urat. Ba din contra. Si toata lumea statea la coada. Si era ceva coada.
PS E prima data cand scot bratara direct pe mana fara sa o rup. Simt ca am o amintire completa de data asta. Xd

EDIT2: Multumesc tuturor pt poze si filmari!! Nu stiti cat de bine prind celor care nu pt veni sau care n-au card de memorie la tel sau camera de fotografiat/filmat!!! Multumesc mult de tot!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Oct 25 2011, 07:53 PM
Post #87


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



Cateva poze si de la mine: http://dl.transfer.ro/2011.10.22-23_Nijiko...5oct-c9f4ad.rar . Get them while they're hot :lol:

QUOTE
@ nezumichan again: "am stat la standul Anime-Mania/Chibi.ro/Mangazen "
Chiar? atunci poate chiar te-am vazut. Ca am participat la NegaSheep

Tot ce se poate. In prima zi erau o gramada de oameni care au trecut pe acolo si ma feream sau le recuperam mingiile care se rostogoleau pe sub standul nostru :lol: This is me in prima zi (cea din mijloc). Oricum, n-am stat non-stop pe acolo, m-am mai si plimbat, deci e posibil si sa ma fi ratat. Ah, sau poate m-ai vazut cand ti-ai luat bucata de pergament, eu m-am ocupat de majoritatea din ziua aia, mai putin cand am fost la cosplay + rezultate cosplay.
Kratozz e roscat si cu ochelari. Nu tin minte sa fi fost alt tip pe la standul acela, deci cred ca pe el l-ai intalnit. Am auzit de la el ca au fost cativa care au nimerit. Dar, oricum, el a dat cate ceva la toata lumea care a facut questurile :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Oct 25 2011, 07:55 PM
Post #88


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Ca tot s-a vorbit de cosplay.. eu le-as fi dat primul loc fetelor care au facut cosplay in K-ON :D

Mi s-a parut foarte frumos ca au cantat live si nu au facut playback. E drept, prestatia lor ar fi putut fi imbunatatita, deci nu o sa comentez locul pe care l-au primit, dar subiectiv vorbind, au fost cele mai tari!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 25 2011, 08:20 PM
Post #89


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Yup, o prestatie live ar trebui apreciata. Ca pana acum toti se inregistrau acasa si doar faceau "clipsing" pe scena XD. Daca ar fi stiut si sa cante la instrumentele acelea ar fi fost ceva :P .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Oct 25 2011, 08:20 PM
Post #90


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



nezumichan, se poate sa fi fost tu. Nu prea pot sa-mi amintesc fetele oamenilor daca nu ii vad macar de doua ori sau daca nu mai uit bine sau cine stie cum tin minte, dar stiu ca fata avea parul lasat si lung. :)
ooh, ce-am cautat-o pe Menma din AnoHana in jocul ala, ca n-o mai gaseam deloc. Si o apasasem prima.
I got them pictures, multumesc nezumichan, acum, impreuna cu pozele lui Bavarezu (multumesc!!), nu mai am loc in C, sa vad cum le dezarhivez :lol:

@Bakaman: daca nu cantau live, atunci, ma intreb ce mai ramanea de sceneta lor..ca la instrumente doar mimau.
Despre mangazen...sa comentez oare aici sau la topicul propriu?

PS imi cer scuze de greselile enorme din postul de mai devreme, nu-mi vine sa cred ca aveam pana si erori de ortografie!!

Edit: Tessa, daca vorbim doar de "a nu se inregistra acasa", au mai fost si Gin si Misa ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 25 2011, 08:24 PM
Post #91


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



@Botam, eu nu am prins tot cosplay-ul. De aceea am si spus ca nu-mi dau cu parerea cine ar fi fost mai bine sa castige. Doar am spus ca mi s-a parut ciudat ca a castigat un personaj non-anime. Eu din ce am vazut doar mentionam ce mi-a palcut. Si am vazut mai putin de 30%. XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post Oct 25 2011, 08:25 PM
Post #92


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



Omg, ce de lume de pe forum am vazut pe acolo fara sa stiu cine e fiecare! Cred ca tre' sa incep si eu sa vin pe la intalniri...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Oct 25 2011, 08:27 PM
Post #93


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Ah, nu, nu te-am invinuit sau ceva, doar spuneam ca au mai fost si ele. Desi la cele doua, mi s-a parut putin ciudat ca au vorbit, direct acolo, dar in engleza. Nu le-ar fi fost poate chiar mai usor de memorat replicile in romana? Ah, asta e un plus, ele au trebuit sa invete ce zic. Dar pe inregistrari nu mai inteleg nimic eu in engleza. @_@ Lol Bine, nu din prima. Dar ce, ca nici in romana n-am inteles.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Oct 25 2011, 08:35 PM
Post #94


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



QUOTE(Botan @ Oct 25 2011, 09:20 PM)
dar stiu ca fata avea parul lasat si lung. :)
*

Yup, that was me :3

QUOTE
Despre mangazen...sa comentez oare aici sau la topicul propriu?
Comenteaza unde vrei. Daca e ceva mai general, nu neaparat legat de Niji, mai bine la topicul dedicat. Either way, ii bag eu lui Bebe sub nas postul tau, he'll read it.

Si pentru ca am uitat mai devreme o chestiuta pe care vroiam sa o zic (forgive me, I'm ill si puterea mea de concentrare tinde spre 0), adaug aici.
QUOTE
da vreau karaoke. xd (eh nu va oblig lol) Ar fi interesat chiar si un concurs. ^^
I second that. Anul trecut mi-a fost prea frica, anul asta n-a mai fost karaoke :( Un concurs ar fi super, dar ar fi o mare problema cu publicul - s-a vazut la cosplay ce lipsa de bun simt au avut unii. La karaoke ar iesi si mai si XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post Oct 25 2011, 08:41 PM
Post #95


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



Nu cred ca trollii ar fi o problema majora la karaoke. Nici la Niji n-au fost, in afara de aia care au aruncat cu hartiile. Parca anul trecut a fost mai naspa (huiduieli catre juriu cand anuntau notele, etc)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Oct 25 2011, 08:44 PM
Post #96


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Ast-asai. Un concurs de karaoke + troli = nu se stie ce va fi. Dar pana la urma troli sunt peste tot, fie ca vrei fie ca nu.

Oh, multumesc pt bunavointa! Haha, intrebasem despre mangazen mai mult asa, ca sa ma aflu in treaba (oricum planuiam sa postez in topicul concursului), nu ma deranjeaza daca nu-l citeste sau nu vrea sa-l citeasca sau cine stie ce, i l-as putea baga si eu in nas. Doar ca n-am eu ce sa fac decat sa comentez peste tot si despre tot si sa fac si mofturi, pe langa asta. =))

Si eu am uitat sa zic ceva: Mi-a placut in prima zi de Hei (Darker Than Black), arata grozav, asa inalta si cu cosplayul ala. La fel si Kamijo. Mi s-a parut ca se potriveau ca personajele respective. Si am vazut un Noctis (FF). Noctis cosplay is a 'want' for me. xd Oh, sa nu mentionez de Athena (Saint Seya). Mi-a placut si cum a intrat pe scena la preimiere, mergand intr-o parte ca n-avea loc. Si da, mai era si fata din Angel Sanctuary care avea o rochie frumoasa...
Astea sunt toate din prima zi.

Si asta chiar trebuie mentionata. Dadeam eu tarcoale pe-acolo, si am vazut pe balustrada scarilor (cum se numea si aia, iar am lapsusuri, sau am zis bine?), statea un Shino din Naruto, sau cel putin asa mi s-a parut mie ca este. Si statea pe vine acolo pe balustrada si se uita doar. Si eu am dat o tura de Nijikon si cand m-am intors tot acolo era. Very in character! :P


Fili: erau, dar mai degraba vorbeau intre ei, deci nu se mai numeau troli. Am fost si eu trol cand fetele care prezentau au zis "pt nu stiu ce apasati 1, 2 sau 3" si eu am zis "4" : )) Sorry 'bout that. Dar am zis si..2 parca? care era cosplaygen :lol:
Asta, si anul asta n-a fost juriu. Pare putin ciudat la inceput, cand nu-i vezi comentand. Oricum, la cosplay de grup parca nu mai comentau de mult (juriul adica). Apropo, pentru chestia cu mersul in Londra a fost numai la individual, nu? pardon, costume. (si vroiam sa zic corect!)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Oct 25 2011, 10:11 PM
Post #97


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



Botan thanx a lot for appreciation *bows*. In prima zi a fost atat de aglomeraaat a trebuit sa vii sa zici: hey is Botan de pe A-C sa stiu si eu fata din spatele desenelor de la desenul saptamanii. Cum zicea si Nezumi mai sus, roscat cu ochelari (a uitat sa zica de chelie :D :twisted: )

Ma bucur ca ti-a placut concursul ! Ideea era sa castigi avand fun :) Si sper ca poza cu cosplayeri ti-a iesit pana la urma (era intentia sa mearga lumea sa aprecieze cosplayerii, sa interactioneze intre ei, sa comunice :rolleyes: ). Si concursul cu oaia a fost un pic mai greu :) pentru cei care nu erau aproape :) but still I hope that everyone enjoyed it as much as I did. Multumesc pentru participare la anul o sa avem pregatit totul mult mai bine *hint we have already a main theme brewing * :D

Also o sa multumesc lui Kaeru pentru Nega Sheep a iesit superba :D thx

Also cum zicea si Oita Fermecata pe celor cu hartia igienica trebuia sa li se taie bratara, eventual scosi afara, simple as that. Te duci frumos cu nenea de la paza si rezolvi. Nu e vorba de romani e vorba de needucati care sunt peste tot... so daca nu merge cu binele, sa fie cu batzul , tai cheful la toti restul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post Oct 25 2011, 11:36 PM
Post #98


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



Se pare ca va distrati pe seama cosplay-ului, now I regret not seeing it <_<, iar concursul cu Nega Sheep mi s-a parut interesant, daca e anul viitor, in caz ca il veti mai tine, te voi ajuta cu clientii :D

@Botan : eu cred ca l-ai vazut pe Kratozz, caci nu prea l-am vazut sa plece de la stand.....cat despre premii....don't remind ME...adica m-am antrenat putin si ma descurcam asa bine, iar cand incepeam concursul dadeam fail-uri la greu...

cat despre karaoke....nu am cine stie ce voce...but yush, ar fi o idee interesanta :D, iar trolii....pur si simplu ignorai si se vor satura in mai putin de 5 minute...sau cum a zis Kratozz chemi paznicul <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

reenheart
post Oct 25 2011, 11:37 PM
Post #99


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 6-December 08
Member No.: 8.008
Points: 103
Gender:



two things:

1. A fost juriu, compus din 4 persoane: Reactive, Ruxi, Asra si Forbin. Au jurizat in ambele zile.

2. Un concurs de karaoke se poate tine intr-o sala bine izolata fonic. Anul trecut (sau acu doi ani? ma rog..) am beneficiat de o asemenea sala (numita si "sala mica", avea intrarea prin stanga, daca va amintiti) insa anul acesta nu. Daca exista fonduri si circumstante pozitive (gen, sa nu fie deja inchiriata de altcineva pentru alte evenimente), atunci e posibil sa revina concursul de karaoke "in meniu". Keep your fingers crossed, yes? ^_^

Edit:

QUOTE
sau cum a zis Kratozz chemi paznicul

... sau ma chemi pe mine :D Am ceva experienta la capitolul "da-i afara" :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post Oct 25 2011, 11:41 PM
Post #100


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



*croses fingers* that's wut I am doing....
Ehh.....nu poti invinui juriul pentru tot, after all they are only humans, poate....zic doar poate...anul viitor reusesc si eu sa ma inscriu la Cosplay O.o, desi ce am in gand sa fac e destul de dificil, in special modul in care vreau sa il fac, talking 'bout the costume T_T......g'night people ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 12:19 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |