Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

5 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Paradise Kiss, Parakiss


Sidonix
post Dec 12 2005, 04:57 PM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



chiar daca nu am ajuns decit pina la ep 7 (ultimu scos pe torente) cred ca pot sa-i fac un mic topic...Parakiss it's love and style without prejudice...Paradise Kiss it's about breakin' the rules...am fost total surprins cind am inceput sa vizionez anime-ul...heh...talking about bold remarks...adica...aham...citez " does it hurt ?...I'm too big...No, just push it harder " O_O...wow ! now that's a long way inside the audience ^_^...sunt curios ce air time a avut pt ca prin continutul frazelor se adreseaza exclusiv
unei audiente mature...heh...ce mult s-au schimbat anime-urile in ultimii ani...sunt titluri interesante daca scotocesti bine printre noianul ce se revarsa pe piata...revenind la Paradise Kiss remarc ideea scenaristica inedita...schimbarea de mood e foarte rapida...Parakiss se desfasoara intr-un ritm alert tinind cont si de faptul ca are 12 episoade...Grafismele sunt excelent lucrate cu mare atentie la detaliu (fluturele de diamant e superb)...Yukari a.k.a. Carrie - Caroline are pictata in momentele de photo shoot o aura superba...real strike a pose...Jouji a.k.a George mi s-a parut cel mai interesant desi se va mai contura imaginea lui pina la final...ce pot spune despre mr. George who drives a Jag..uar E-type...e un fel de I'm too sex for my hat...and this and that...bisexualitate caruia cred ca ii v-a pune capat Caroline :)...romatism furtunos dintr-o perspectiva adulta...propuneri indecente directe si raspunsuri pe masura...imi amintesc comentariul lui Caroline..."It was my first time...the next day I moved in George's apartment" :)...now that's my kind of relation...hahaha...acuma serios vb comentarii de genu asta te surpind chiar si in filme...cred ca sunt condimentele care aprind anime-ul...Arashi este tipu excentric...amuzant acu de siguranta din buza :)...I mean that's hardcore...impreuna cu Miwako fac un cuplu neobisnuit...insa nu cred ca s-a voalat tot in anime...astept sfirsitul si o sa revin cu concluzia finala..ja ne.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Dec 12 2005, 08:03 PM
Post #2


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



"I'll satisfy you so much that you will die." O afirmatie care spune multe... f multe... :twisted:

So... uhm... speechless...

Am vazut primele 6 eps (ink ma mai chinui cu eps 7 pe oDC). Sugoiiii... Fara liceeni... Ma rog, e Carrie/Caroline/Yukari, dar renuntza la liceu pt ca nu asta era ceea ce vroia ea sa faca (cum s-a exprimat?... "d c sa fac liceu daca nu vreau sa fac facult?"... or smth like this). So... chiar nu-mi gasesc cuv... Un anime despre viatza. Cu probleme de care te lovesti in fiecare zi... cu o fata care isi ia viatza in maini (marele ei noroc e frumusetea fizica ---> ajunge model).

Cand i-am vazut pe Miwako si Arashi pe masa de biliard, i was like "OMG!" Chiar au bagat asa ceva intr-un anime? Chiar nu se mai chinuie personajele sa obtina un amarat de sarut innocent? Sugoiiii! Imi place f mult cum vb Miwako si cum se refera la persoana ei (parca ar fi un copilash)... si cu cata dezinvoltura vb despre sex... :P

Carrie si George sunt wow! :P Iar George... eh... chiar ca e "I'm too sex 4 my hat". :P "Modest" ("I'm too big" :lol: ), cu inclinatii sexuale incerte :twisted: ... ce mai! Este absolut delicios! :P De fapt tot anime-ul este delicios...

Yummy... :P

P.S. Cred ca e primul anime in care pers principal feminin isi pierde virginitatea... cel putin e primul vazut de mine... :P

[later edit] Am vazut si eps 7. ---> "If you want me to teach you about bondage any time is fine." (George catre Miwako)
Eps asta nu face nik altceva decat sa ma faca sa vreau sa vad mai mult... :P
Sunt curioasa cum va evolua relatia dintre Carrie si mama ei. Cu toate ca fata crede ca a fost abandonata, mama ei este cea care s-a interesat daca Yukari poate sa redea examenele...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 13 2005, 10:48 AM
Post #3


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hahaha...ce superexcitata esti mey Kisa...so Parakiss made u real wet :P ...revenind la discutie...nu stiu cit mult va evoluat relatia mama fiica...presimt ceva furtunos intre caroline si george....e prea perfect set up-ul...
ps: cauta pe torentele de la animesuki...acolo il gasesti pe 7...si in general tot ce e fresh :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Dec 13 2005, 11:08 AM
Post #4


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Sidonix @ Dec 13 2005, 10:48 AM)
hahaha...ce superexcitata esti mey Kisa...so Parakiss made u real wet  :P
*



Ara... ara... Sid-kun... watch ur language... mai sunt si copilashi pe forum... si inocentza lor trebuie protejata. :twisted: Really now... that's not nice... <_<

Eu zic ca trebuie sa aiba o evolutie relatia mama-fiica. Daca lucrurile ar ramane asa, totul ar fi prea simplu. Plus... ca trebuie sa o apuce mustrarile de constiinta pe Carrie pana la urma (doar este un anime) si sa incerce o reconciliere.

Ceva furtunos intre George si Carrie? Poate o alta fata care sa isi bage coada in relatia lor... sau poate o ia razna cu moda (la un moment dat, Arashi zice ca George nu e genul de barbat care sa faca o femeie fericita). Dar inclin spre ipoteza cu o alta fata (oarecum un clishee anime).

P.S. Cum am scris si in celalalt post, am vazut eps 7 pana la urma. Tks pt sugestie, dar nu am viteza buna la torente... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 13 2005, 01:39 PM
Post #5


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



off topic : hihi... ce motive copilaresti invoci pt a nu recunoaste adevaruri :P...asa cum tu nu esti onesta cu tine insuti :P , nici eu nu sunt nice :P
hmm... Arashi stie el ce stie...il cunoaste bine pe George...ma gindesc pina la ce nivel o fi avut contact cei doi...haha...George are o personalitate complexa si un spirit liber...clar din cele vazute si din modul cum reactioneaza iti poti da seama cita experienta are in all that involves love...totusi momentul intilnirii celor doi a avut un spark...cred ca a simtit ceva in Caroline...frumusete atat exterioara cit si interioara, naturalete...un ochi format ca al lui simte cind vede ceva special...cred ca lui Caroline ii place sa fie sedusa...nu mai are rabdare sa urmeze cursul firesc al societatii...after u tasted the forbiden fruit u want more...u expand your vision...well see.
edit: hmm...daca ma gindesc bine ce seductie...nu a avut timp nici sa respire :)...mai mult instinct.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Dec 13 2005, 02:02 PM
Post #6


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Arashi si George?! :blink: U think too much... si cica eu aveam o imaginatzie yaoi-sta. :blink: Daca imi amintesc bine, Arashi cu Hiro si cu Miwako sunt cei care au un trecut comun. In cel mai bun caz puteai zice ceva de Arashi si Hiro... cu toate ca nici asa nu era cazul intrucat Arashi ii cere lui Miwako sa nu mai vb cu Hiro...
Si chiar daca George vroia sa-i bage tacul lui Arashi in... bip :P ... asta nu inseamna decat ca este un prost jucator de biliard. :twisted: Putem vb in schimb despre o rel intre George si Seiji (ca tot se lauda cel din urma ca ar face orice pt George... asta in timp ce il privea cu multa... hm... smth :twisted: ).

Cat despre spark-ul din mom intalnirii lui Carrie cu George... huh?! :blink: Ne referim la acelasi moment? Chiar primul? Cel din fatza scolii ei? Cand ea era nervoasa si isi cerea notebook-ul inapoi?

P.S. Nu sunt onesta cu mine? :blink: U do think too much. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Dec 13 2005, 02:26 PM
Post #7


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



hei hei ce se intampla pe-aci? sid you brat vrei sa ti-o iei? ai o imaginatie care zburda rau pe mirishte. ok George are look de bi dar cu Arashi n-are absolut nici o treaba, lucru care se vede foarte clar de altfel. cum ai ajuns tu la concluzia asta?
mie sincer nu-mi place Caroline in mod deosebit. miwako e mult mai intersanta din toate punctele de vedere. ce-mi place mie mult la animeul asta e atmosfera in general, pe care as compara-o oarecum cu viata pe care o duc niste preteni de-ai mei din aceeasi bransha (faculta de arte, sectia design vestimentar). similaritatile sunt frapante, parca traiesc anul 4 de faculta cand ieseam cu ei. gata ca o iau si eu pe off-topic. realismul acestei serii e inca o bila alba. personajele sunt foarte fain prezentate, fara exagerari. sunt curioasa ce va fi de acum incolo.

ps: totusi tot mai tare e Honey and Clover..sau poate sunt eu prea subiectiva lol (morita - samaaaaaaa :P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 13 2005, 03:22 PM
Post #8


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



damn...au sarit fetele cu gura pe mine...hahaha...nu mai poate face omu o supozitie la mijto ca-i taiati avintu :P....sparku la care ma refer nu e primu moment...daca retin eu bine atunci nu era decit infatuarea pt Hiro insa in subconstient s-a produs ceva in momentul cind se intilnesc cei doi... scena de pe scari o aprinde pe Caroline...cred ca retin bine...anyway...va fi mai putin reliefat cuplu Arashi-Miwako...accentu e pus pe George-Caroline...nu stiu daca poti emite pareri conturate total, inca daca tinem cont ca sunem la jumatate si inca se evolueaza,insa pt fiecare caracter in parte poti intui pe baza celor aratate pina acum...cred ca o sa-mi opresc comentariile aici pt a astepta finalul si discutam atunci...until then think of this slogan : don't u wish your boyfriend was hot like me...don't u wish your boyfriend was a freek like me...don't U .... muahahahaha... :twisted: ...well cel putin aplicabil din perspectiva lui George :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Dec 16 2005, 02:23 PM
Post #9


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Beware! Spoilers in my post! :P

So... am vazut eps 8 (de data asta luat de pe torente... tks Sid) si am fost putin uimita. Chiar daca decizia luata de Caroline (de a se intoarce acasa) e una f buna, nu ma asteptam (ma asteptam sa gaseasca vreo scuza la faza cu modeling-ul si parintzii)... Vroiam sa zic ca o consideram mai puternica, dar... adevarul e ca asa a dat dovada de asta... Macar nu mai fuge de mama ei si o confrunta pe aceasta cu dorintele si aspiratiile ei. Eram sigura ca trebuie sa evolueze relatia mama-fiica intr-un mod sau altul... :P

All in all very nice eps. But I really don't get George... Chiar atat de mult ii este frica sa nu ajunga Carrie precum mama lui?... :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 16 2005, 11:09 PM
Post #10


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



ah...ce placut...am reascultat Lonley in gorgeous...shic song :) ...eu inca incerc sa vizualizez imaginile...ce schimbari bruste de scenariu....bine ca nu am comentat prea mult mai devereme si nici acum nu vreau sa comentez prea multe...fascinante schimbarile....aveam impresia ca o sa asist la un jurnal al unei celebre fotomodele in sitlul tipic american...a girl has run away from home and slept through 'till fame...nope e diferit ... izbitor modul in care sunt luate deciziile...matur e putin spus...cum zice si mama lui George...Caroline are o gindire adulta si nu stiu daca actioneaza sub impulsul incertitudinii dragostei...heh...faza cu soneria e bestiala...ma gindeam ca nu e adevarat ;) ... I wanted u to greet me ! But u have the key... si apoi cut and direct in fast undress and horny let's do it scene...ce bine e surprinsa realitatea :) ...reversul de pe scari e frustrant isi totodata excelent conceput dupa parerea mea..."Yesterday night when we were in bed I though What a stupid woman"...I'am not thinkin' that....heh...momentele astea ma face sa-mi urasc genul masculin...deja ma opresc din comentarii pt ca nu stiu ce ne rezerva scenaristu...pina acum mi-a captat toata atentia...a...ar mai fi the return home scene...a mother is always amother...si copii nu trebuie sa uite asta...si vedem ce v-a urma....sunt curios ce pot face in 4 episoade ?! ...un nou sezon ? ...hmm...ar fi bine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 20 2006, 03:03 PM
Post #11


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



And it's over... si imi pare rau de asta... i want more... :P

S-a terminat seria si acum se stie clar ca nu exista posibilitatea unui nou sezon (chiar daca manga are mai multe detalii se opreste in acelasi punct).
Mi-a placut finalul. Mi s-a parut corect si posibil in lumea reala. Consider ca atat Jouji, cat si Caroline au evoluat ca si personaje (cu toate ca nu ar fi stricat daca ar fi avut seria mai multe eps). Am fost tentata sa-l categorizez drept "porc" pe el in prima instanta. Dar mi-am revizuit parerea catre final. In momentul despartirii au incercat amandoi sa para strong, dar dupa ce nu au mai fost fata in fata ambii aveau lacrimi in ochi. Si d c zic ca e corect si real totul? Pt ca asa s-ar intampla si in viata reala. Cei doi si-ar vedea de viata lor... chiar daca ar insemna sa apuce pe drumuri diferite. O bila alba pt faptul ca nu a plecat si ea la Paris... caz in care rel lor s-ar fi consumat de tot pana la urma. Poate si ei au realizat asta...
Si Caroline se casatoreste... si se duce la un party de Craciun impreuna cu viitorul ei sot imbracata cu o rochie facuta de Jouji...
Ce regret este ca nu ni se spune nimic despre destinul lui Miwako si Arashi. Ce se va intampla cu ei? Vor ramane impreuna? Isi vor pierde "pastilele" lui Miwako efectul de tot (fata ii spune lui Hiro ca nu mai aveau acelasi efect ca inainte)? Am inteles ca in manga ar fi explicate chestiile astea. Concluzia: trebuie sa citesc si manga! ^_^

All in all, buna seria. Mi-a placut si se afla printre preferatele mele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 27 2006, 11:51 PM
Post #12


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



well, it's over indeed...cred ca imagiantia mi-a luat-o inaintea scenaristului :)... story-ul nu s-a indreptat spre ceea ce credeam eu...totusi...the catwalk scenes au fost superb realizate...poate fi un exemplu de banalitate ce poate da senzatii tari...ceva la fel de interesant a fost si modul in care s-a conturat un sfirsit aparent imposibil intr-un singur episod...finalul e o fila de viata mai mult decit happenin' in every day realities...un lucru m-a deranjat...de ce show me ten years laters ?!...mi-a stricat din visare...damn it...deviez in a nega ideea acceptarii viitorului...jeesh...prefer lonely in gorgeus decit after ten years <_< ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 28 2006, 11:42 AM
Post #13


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Sidonix @ Jan 27 2006, 11:51 PM)
un lucru m-a deranjat...de ce show me ten years laters ?!...mi-a stricat din visare...damn it...deviez in a nega ideea acceptarii viitorului...jeesh...prefer lonely in gorgeus decit after ten years  <_< ...
*



Dar ce intelegi tu prin "lonely in gorgeous"?

Era clar ca Carrie si Jouji nu vor ramane impreuna. Si imi place ideea cu "10 years later". Singurul meu regret este ca nu stiu ce s-a intamplat si cu Jouji dupa o astfel de perioada de timp. In acele cateva min "dupa 10 ani" ne-au aratat cum a evoluat Caroline (parerea mea). Ma refer la peretele cu poze ale ei (poze din reviste de moda, poze semi-nud, parca si dintr-o reclama sau film)... adik Yukari made a life 4 herself. And that's good.

P.S. Un happy end-ing ar fi stricat tot farmecul seriei. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 28 2006, 01:47 PM
Post #14


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



eh...endingu nu a fost nici happy nici sad... are un iz banal...situatiile de genu fiecare isi vede de viata ma lasa rece...yukari s-a realizat ...si!? big deal, join the rest...ceea ce s-a intimplat timp de 12 ep s-a sters cu buretele normalitatii de zi cu zi...lonely in gorgeous au fost trairi ce au disparut in ceata realitatii...au stricat farmecul...eu tind sa cred ca nu asta a fost intentia scenaristului...probabil din motive ce tin de broadcasting s-a terminat astfel...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 28 2006, 01:57 PM
Post #15


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Sidonix @ Jan 28 2006, 01:47 PM)
ceea ce s-a intimplat timp de 12 ep s-a sters cu buretele normalitatii de zi cu zi...lonely in gorgeous au fost trairi ce au disparut in ceata realitatii...
*



Si nu poate fi gasit farmec si in treaba asta? Ceata realitatii si viata de zi cu zi... Sunt ceva normal. Lonely in gorgeous a fost un eps in viata lui Carrie, o intamplare care a nascut un vis si ambitie pt ea. Si poate fi cu atat mai mult apreciat, cu cat nu s-a extins la nesfarsit. Caroline nu mai avea cum sa fie lonely in gorgeous si dupa 10 ani. People aren't... Poate Jouji ar fi putut fi... Dar probabil ar fi fost o dezamagire pt mine daca ar fi fost. Nu stiu... Din punctul meu de vedere, Parakiss este despre o... sa zic minune e exagerat rau de tot... despre ceva deosebit care se intampla once in a life time.

P.S. Lucrurile cu adevarat bune in viata, vin in esente mici si tari... or so they say... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 28 2006, 09:22 PM
Post #16


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



George pleaca sa creeze haine haute couture...drogul ce-l tine in viata continua a fi injectat...he was and remained lonely in gorgeus...eu nu pot gasi nimic fermecator intr-o societate ce iti fura identitatea si te obliga prin natura ei sa te conformezi...heh...people aren't my ass...some are, and we call them genius or insane...depinde de impactul asupra normalitatii cotidiene :)...poate o iau putin razna...heh...revenind...Parakiss ca minune nu cred...ca amintiri ce iti raman intiparite in memorie toata viata as putea accepta ideea sa zicem...eu il vad mai mult ca o experienta de viata...ce simplist suna...jeesh
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Feb 15 2006, 11:27 PM
Post #17


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



am ramas impresionat de seria asta desi cativa carcotasi prin jur erau de parere .."asta e serie mai mult pt fete :P"
ahaam mie mi-a placut la nebunie ... si stilul in care este desenat si personajele si actiune
despre partea de realism nu stiu ce sa zic..imi vine greu sa cred ca la o adica toate se potrivesc asa cum trebe ...cum i se intampla lui caroline in cariera :) singura parte relista a fost poate finalul un deznodamant normal pt relatia lor in care au fost doar scantei pe ici pe acolo

PS dap Caroline nu e chair cel mai interesant personaj e pe alocuri chiar anosta dar tocmai din punctul asta de vedere e cel mai realist personaj
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Mar 19 2006, 04:11 PM
Post #18


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



QUOTE
"I'll satisfy you so much that you will die."


Ce ti`e si cu fansuberii astia.. i do have another version :D
I`ll make you fatally ecstatic :lol:

Anyway, Paradise Kiss e unul dintre cele mai bune animeuri vazute in ultimul timp. Desi finalul mi s`a parut super aiurea. Tare as fi vrut ca macar sa castige big prize, desi explicatia lui George de ce nu era suparat mi se pare extraordinara, si de altfel as fi vrut ca macar dupa cei 10 ani sa ramana impreuna. Niste figuri de oameni. <_<
Ce m`a impresionat cel mai mult a fost atmosfera. Un anime care curge natural, ador atelierul lor si mai ales faptul ca vesnic e muzica, ceea ce face ca lucrurile sa fie mult mai placute. De altfel, hainele oe care le poarta Miwako sunt atat de frumoase. sunt speciale. Moda in acest anime recunosc ca e superba.
George e cea mai mare figura . 18 aniO_o.. give me break, asta era problema mea cu varsta in anime. Ii dadeam ceva mai mult de 27... Si personalitatea lui, un idealist, modul in care astepta de fiecare data ca ea sa faca primul pas... eh, macar era sensibil :lol: si tintea ca Yukari sa nu ajunga ca mama lui.
Am ramas si eu putin O_o de modul liber in care este abordata tema sexului. In afara de Miwako care vb de parca ar vorbi despre mancare, scenele, care sunt cam 3 la numar mai deocheate, au fost... prea tari :lol:. Cred ca erau si necesare.
Am ajuns pana la urma sa consider animeul ca pe o lectie de viata. Ruta lui Yukari pana la sfarsitul seriei este exemplara. No spoliers.

Hm.. am cam uitat ce aveam de zis... :D Stiu insa cu sigurantza ca sunt innebunita dupa Lonely in gorgeus, o inteleg pe Kisa acum si ca animeul e printre cele mai bune. Il recomand tuturor :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Innocent
post Jul 18 2006, 02:35 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 77
Joined: --
Member No.: 1.030
Points: 241



Pentru un motiv care scapa mintii mele senile la aceasta ora nu pricep de ce am vazut abia acum doua zile ep 11 si 12... ma oprisem la ep 10 (how silly can you get?)

Si mie seria mi-a placut foarte mult... desi mi se pare ca George se rasfata oarecum in relatia cu Yukari. Pot sa inteleg de ce nu vroia ca iubita lui sa fie precum mama lui insa de aici si pana la a chinui saraca' fata... Adica, fara suparare, ce faza e aia sa te ridici din pat in timpul unui preludiu si sa pleci :angry: ?

Si mie mi-ar fi placut sa ramana impreuna sau macar sa "consume" relatia asta (nu neaparat fizic)... :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deja Vu
post Aug 6 2006, 12:35 PM
Post #20


Diabolique
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 2-August 06
Member No.: 2.820
Points: 75
Gender:



Fascinanta serie care m-a tinut conectata emotional pina la sfirsit.Iubire si capricii pe fundalul zbuciumat al lumii fashion-design-ului.Daca ar fi sa caracterizez intr-un cuvint personajele ar fi ceva de genu : George sofisticat, Caroline inocenta, Arashi creativ, Miwako kawaii.Nu stiu ce as mai putea comenta pe linga cele spuse insa as mai aduga ca inocenta dragostei e cea mai importanta insa maturizarea este inevitabila.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:30 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |