Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

10 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Chestii ENERVANTE la anime-uri...


Demona
post Aug 6 2005, 01:07 PM
Post #21


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Mi-am dat seama ca urasc personajele principale... they are all too... stupid! :mellow:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

liantasse
post Aug 6 2005, 03:45 PM
Post #22


Liantassė is a Knight of Bygone Times
***

Group: Members+
Posts: 248
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.001
Points: 214
Gender:



Toate-toate personajele principale?! Din toate anime-urile de pe lumea asta? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Aug 6 2005, 04:20 PM
Post #23


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



QUOTE(liantasse @ Aug 6 2005, 03:45 AM)
Toate-toate personajele principale?! Din toate anime-urile de pe lumea asta? :)
*



Cam da... sunt mushy, sappy bastards... wuss!!! WTF?!?!?!?!?!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Aug 6 2005, 05:04 PM
Post #24


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



hai sa incerc sa gasesc personaje principale care sa nu fie asha (nu ca sa te contrazic, doar fun)

Arumi (Abenobashi)
Priss (BBGC, oricare din ele)
Ayane (GK 21)
Excel (duh)
Sybel (Black Magic M66 - tre sa citesc si manga zilele astea)
Motoko Kusanagi
...
in fine, nici nu mai stau sa ma gandesc. eventual sa-si mai dea si altii cu parerea <_<

uhm... tipi, tipi.. nu-mi vine nici unul in minte... :lol:
uhm... Jubei, din Ninja Scroll?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

liantasse
post Aug 7 2005, 01:40 AM
Post #25


Liantassė is a Knight of Bygone Times
***

Group: Members+
Posts: 248
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.001
Points: 214
Gender:



Dear Lady Demona, eu n-am vazut prea multe anime-uri la viata mea (de ex n-am vazut nici una din seriile mentionate de DMW... :( ). Deocamdata, preferatul meu e Miyazaki, si am incercat sa vad cit mai multe de el, si/sau de la Studio Ghibli...

Well, din astea, in NICI UNUL din cele vizionate de mine pina acum (Princess Mononoke, Spirited Away, Howl's Moving Castle, Laputa-Castle in the Sky, Kiki's Delivery Service, My Neighbor Totoro, Whisper of the Heart, Porco Rosso) personajele principale nu erau nici mushy, nici sappy, nici bastards, nici wusses!!! :) Can you believe that?! :lol: Desigur, nimeni nu era perfect (tare plictisitoare ar mai fi fost atunci anime-urile!), dar pe parcursul filmului, pe linga ca they were doing some serious growing, aratau ca au o gramada de calitati pe care, crede-ma, as da orice sa le am si eu, in si mai mare masura decit in prezent! Personajele astea erau: curajoase, hard-working, witty, pline de umor, loiale, cu multa imaginatie, pline de compasiune, si asa mai departe! Sigur, nu toti aveau toate calitatile astea, si nu toti in acelasi grad, dar totusi, concluzia e ca pina acum eu am vazut mai mult personaje admirabile in rolurile principale, decit contrariul.

Singura serie mai lunga pe care o urmaresc in prezent este Cowboy Bebop. Iarasi: personajele principale sint niste oameni super, toti patru!! Cu defectele lor, desigur, dar totusi niste oameni pe care cred ca mi-ar placea sa-i cunosc si in realitate. Spune-mi ca nu ti-ar placea un baiat ca Spike!! B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Aug 7 2005, 10:55 PM
Post #26


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



Ayane (GK 21)
Jubei, din Ninja Scroll?

hehe ... nu ma mir DMW de alegerile tale ... nici de inversunarea demonei ... cei care se chinuie sa para rai isi dezvolta singuri un fel de complex fata de good things ... cand in realitate nu le-ar displace asa mult ... at least that's what i think ... kill me if i'm wrong :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Aug 8 2005, 08:41 AM
Post #27


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



axi, nu inteleg ce vrei sa spui? :P
"alegerea mea" - personajele alea erau cele pe care nu mi le aminteam si care nu mi se par "mushy, sappy bastards". Jubei e singurul care mi-a venit in minte atunci :lol: dar nu-mi place ca personaj, caracteziarea lui e prea mediocra. doar ca nu e mushy, sappy bastard.

Ayane imi place. imi plac speech-urile ei, reactiile ei din primul OVA... si hey, mai citeste o data sig-ul Dianei :lol:

+

on topic, inca ceva ce ma seaca in anime:
fetele (eventual cu varsta neprecizata) care arata de parca sunt la scoala primara, mai putin anumite detalii anatomice :rolleyes: nici nu sunt sigur daca asta mai e lolicon :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Aug 8 2005, 10:58 AM
Post #28


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



bine bine :P i jumped to conclusions :P ... ayane stiu ca-ti place, nu m-as fi indoit de asta ... si ce leg are cu semnatura dianei? (curiozitatea ma omoara, ma duc sa ma uit la semnatura)
si nah ... si desenatorii astia au probleme ... uneori cam grave :P ... cred ca seamana destul de mult cu cliseul ala de personaj principal pervers (baiat bun de altfel) care nu stiu cum face da mereu ajunge cu mainile sau fatza prin detaliile alea anatomice :D
damn, all this talking makes me hungry :P ... off i go ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

transe
post Aug 10 2005, 12:30 PM
Post #29


poison gurl
***

Group: Members+
Posts: 282
Joined: --
From: in my mind
Member No.: 333
Points: 154
Gender:



In general nu imi plac finalurile-ori sunt prea triste ori vagi...daca tot lasa loc de continuare macar sa o shi faca :unsure: Trebuie sa stau shi sa analizez fiecare cuvant al personajelor ca sa interpretez corect finalul?
Ah da...shi ma enerveaza personajele retardate gen Chii (Chobits)... :angry: :angry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Aug 10 2005, 12:41 PM
Post #30


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



Chii... Chii...
Chii mai merge, ca are o scuza si are cateva scene tari, dar Chibiusa... <_<

axi, faza cu accidental groping e deja penala. + cred ca si dk ar pica pe spate peste tipa, legat fedeles, tot ar putea sa atinga cumva ceva esential. contorsionistele sunt nimic pe langa tipii astia...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tharrayil
post Aug 12 2005, 04:18 PM
Post #31


The Wanderer
**

Group: Members+
Posts: 59
Joined: 31-July 05
From: Galati/Bucuresti
Member No.: 1.704
Points: 60
Gender:



Yup, asta e un fel de adaptare la legea lui Murphy cu "felia de paine cade intotdeauna cu fata unsa in jos". Ce ma mai enerveaza e sa vad suvoaiele de sange care sar in toate partile cand respectivii vad cea mai mica bucatica de lenjerie intima... Probabil ca sunt atatea animeuri in care se intampla chestiile accidentale din cauza dorintei de a face asta in realitate (se mai intampla si pe la noi prin autobuze :rolleyes: ) dar e imposibil la ei in societate. :P

...imi place Love Hina, dar eu am citit doar manga-ul... E pur si simplu amuzant sa vezi cum si-o ia de fiecare data Keitaro pe acolo: pumni, picioare, etc...

Alt lucru pe care l-am intalnit si m-a enervat la culme e ca un personaj sa aiba ticuri verbale-> cel la care ma refer e sa adauge la sfarsitul fiecarei fraze "no da", dar asta nu e nimic :rolleyes: daca v-ati uitat la Yumeria, e acolo una mica ce mai obisnuia din cand in cand sa se plimbe zicand non-stop "nano da", asa ca dupa 3 episoade cu faza respectiva, deja nu mai puteam sa-mi scot din cap tampenia aia. It's very addictive... <_<

Am reusit sa vad Wolf's Rain pana la capat, dar a fost nevoie de multa vointa ca sa-mi astampar setea de a da un Shift-Del... Cea mai misto faza e pe la jumate, cand incep episoadele *frumoase* in care vezi ce s-a intamplat pana atunci... din perspectiva tuturor celor 4-5 personaje, un episod pentru fiecare perspectiva...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

GXT
post Aug 14 2005, 12:51 AM
Post #32


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 9-August 05
From: in darkness
Member No.: 1.719
Points: 2
Gender:



:huh: si totusi parca multe din lucrurile enumerate fac parte din toata originalitatea unui anime, adik eroi tineri , k se tipa mult , k se prelungeste suspansu, baiat fraier cu multe fete adik mi se par lucruri kre fac dintr-o animatie un anime veritabil ... pana acum chiar nu am gasit lucruri p care sa le urasc la un anime, ador genu asta si singurul lucru poate ar fi faptu k uneori nu apuc sa citesc titraju si aici sunt 2 variante , ori citesc eu mult prea greu ori titraju se schimba mult prea repede :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Masatoshi
post Aug 14 2005, 11:45 AM
Post #33


Japan National Team Supporter
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: Tokyo-to,Shibuya-ku,2-1-15 Shibuya
Member No.: 164
Points: 1.529
Gender:



urasc clonarea diferitelor personaje care se afla in mod "suprinzator" in aceleasi situatii"surprinzatoare"... cu alte cuvinte apar multe anime-uri comerciale care nu au nici un rost pe lumea asta..de fapt au unul, ca Harry Profit, sa faca BANI! OKANE,OKANE!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Aug 14 2005, 04:25 PM
Post #34


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



QUOTE(GXT @ Aug 14 2005, 12:51 AM)
si totusi parca multe din lucrurile enumerate fac parte din toata originalitatea unui anime, adik eroi tineri , k se tipa mult , k se prelungeste suspansu, baiat fraier cu multe fete adik mi se par lucruri kre fac dintr-o animatie un anime veritabil ... pana acum chiar nu am gasit lucruri p care sa le urasc la un anime


am dat quote pt a se observa detalii de genul: toata originalitatea unui anime :lol:
2 intrebari:
1. cati ani ai?
2. de cati ani te uiti la anime?

in plus, din cate stiu eu "anime" e un termen pt "animatie japoneza". singurul lucru care face dintr-o animatie un anime veritabil e originea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

GXT
post Aug 15 2005, 06:17 PM
Post #35


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 9-August 05
From: in darkness
Member No.: 1.719
Points: 2
Gender:



QUOTE(Sidonix @ Jul 29 2005, 09:00 AM)
heh....eu zic ca detaliile astea care va enerveza pe voi fac parte integranta din animeuri...live with them...
*



am vrut sa zic ceva legat de ce a zis sidonix

ok, la partea cu exprimarea am gresit, dar ideea tot se poate intzelege, k majoritatea lucrurilor inshirate aici fac parte dintr-un anime si il fac special fatza de alte animatii ... si pana la urma de ce te deranjaza k folosesc termenul "anime" ? ai vrea sa-l inlocuiesc cu "desene animate" ( stiu k e un termen destul de neplacut pt userii de p acest forum )

si pana la urma kre e faza cu quote-ul ... "a se observe detalii de genul" ... incerci sa pari un profesor in anime afisand greselile mele in felul asta si pana la urma nici nu lamuresti problema cum trebuie, arunci doar o definite incompleta despre ce inseamna anime si crezi k totu e clar

iar cu intrebarile, la fel, nu le vad rostu ... iar nu intzeleg, ma crezi vre-un pusti pierdut pe forumul asta <_<

cat despre mine poti sa afli mai multe de la topicul pt membri noi, nu trebuie sa-mi arunci un chestionar in fatza ... puteai sa-ti dai seama k sunt nou de la nr de posturi kre p moment le numeri p degetele de la o mana

si dak prin ce ai zis ai vrut sa ma ajuti, mersi, dar n-am nevoie de indrumarile tale, sunt convins k sunt foarte multi oameni cu bun simtz p forum kre stiu sa si explice cand userii incepaturi ;) fac greseli
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Aug 15 2005, 06:53 PM
Post #36


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



DMW deci, yo nu am vazut nici unul din anime-urile alea spuse de tine shi sincer... ma lasa rece cam tot... In fine... Whatever... Anime lovers go for it... enjoy it... yo ma las de "meserie"... :mellow:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

liantasse
post Aug 15 2005, 11:51 PM
Post #37


Liantassė is a Knight of Bygone Times
***

Group: Members+
Posts: 248
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.001
Points: 214
Gender:



Oooh, cum, Lady Demona, ne parasesti?! :( I surely hope not!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Aug 16 2005, 05:41 AM
Post #38


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



hai pa, c ya around. si daca tu esti plictisita si fara chef nu e neaparat nevoie sa strici cheful si la altii, pretinzand ca nu-ti place nu stiu ce la anime ... nu-ti place nu te uita, nu e ca si cum te-a obligat cineva sa intri pe forum sau sa te uiti la anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Aug 28 2005, 10:52 AM
Post #39


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



QUOTE(axi @ Aug 15 2005, 05:41 PM)
hai pa, c ya around. si daca tu esti plictisita si fara chef nu e neaparat nevoie sa strici cheful si la altii, pretinzand ca nu-ti place nu stiu ce la anime ... nu-ti place nu te uita, nu e ca si cum te-a obligat cineva sa intri pe forum sau sa te uiti la anime.
*



Why am I suppose to like all the freakin` anime in this freakin` world? De ai nu potzi tu sa te uitzi la anime-uri ca nu ma uit eu? Give me a freakin` break... Whatever... O dam off-topica...

IN CONCLUZIE: exista chestii PRO shi CONTRA anime... ca la orice alta chestie in this life! Topic closed!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BladeDancer
post Aug 29 2005, 09:00 AM
Post #40


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: --
From: surounded by my bloody blades
Member No.: 1.568
Points: 31
Gender:



Cel mai enervant lucru mi se pare ca sunt scoase la un moment dat shi nici macar nu s-au terminat(de exemplu Ynuyasha de pe A+) :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

10 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:45 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |