Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ce Va Intereseaza La Alti Useri?


IceJack
post May 2 2009, 01:11 AM
Post #1


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



De dragul curiozitatii pe o scara de 1 la 10 va rog. Incercati sa fiti cat de cat onesti.


avatarul -

grupul de useri din care face parte (user,super-user,admin,etc) -

numarul de posturi -

prezenta pe forum (activitatea pe mai multe subgrupuri, in alte cuvinte: cat de mult conteaza sa ii vedeti numele la Last Post Info pe pagina de 'cuprins' a forumului) -

activitatea pe forum (numarul de posturi pe zi/saptamana) -

cat de on topic sunt raspunsurile -


personalitatea (pe forum) -

continutul raspusurilor in general (on-topic si off-topicuri, umor, glume si mai tot ce scrie) -

corectitudine gramaticala -

semnatura -

sub forumurile vizitate frecvent -

puncte-

localitate-

sexul
(baiat/fata) -

varsta -


unele chestii se pot afla numai de la view profile

Cam astea ar fii, daca mi-a scapat ceva sa ma anuntati ... presimt multe note intre 4-6 :rolleyes: .

La activitate ma refer cat de multe posturi pe zi / saptamana face respectivul/iva, deci va intereseaza mai mult daca azi are 220 si maine 320? Vazute de la profilu userului, de exemplu Total Cumulative Posts 135 ( 0.3 posts per day / 0.12% of total forum posts )"

La continutul raspunsurilor in general ma refer in special la off-topicuri. Una e un off-topic de genu 'LOL si mie imi plac desenele' si alta e un off-topic inteligent.



Imi cer iertare daca nu m-am exprimat adecvat, astept sugestii daca considerati ca ceva s-ar fii putut exprima altfel.

Thx for the help/suggestions/honesty to: Garden Girl, Emanuel, kittzy, EcsTasY, Animal, shuin, neaty, HEartLES, Missa-chan, milki.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post May 2 2009, 08:41 AM
Post #2


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Ce Va Intereseaza La Alti Useri? u mean.

avatarul - 1 (toti incercam sa fim cat mai originali sau cel putin sa gasim un avatar reprezentativ pentru persoana noastra)

grupul de useri din care face parte (user,super-user,admin,etc) - 2 (sincer, daca ai cu cine sa faci schimb de opinii, nu prea conteaza grupul din care face parte)

numarul de posturi - 1 (aici conteaza calitatea posturilor. Nobody needs bulk-posters daca se bate apa in piua, i guess..)

prezenta pe forum (activitatea pe mai multe subgrupuri, in alte cuvinte: cat de mult conteaza sa ii vedeti numele la Last Post Info pe pagina de 'cuprins' a forumului) - 9

activitatea pe forum (numarul de posturi pe zi/saptamana) - 1 (vezi "numarul de posturi". P-asta ai repetat-o)

cat de on topic sunt raspunsurile - 9 (pana la urma, nu suntem in /b/, nu ?)

personalitatea - 10 (dar bineinteles, depinde de individ)

continutul raspusurilor in general (on-topic si off-topicuri, umor, glume si mai tot ce scrie) - 10 (apreciez un simt al umorului desptept si niste puncte de vedere originale)

corectitudine gramaticala - 10 (nu cred ca se pune problema dezacordurilor p-aici, din cate am observat, insa prescurtarile ma zgarie pe creier si nu ma obosesc sa citesc postul user-ului respectiv. Also, punctele de suspensie puse in prostie ma fac sa-i dau skip)

semnatura - 1 (vezi "avatar")

sub forumurile vizitate frecvent - uhm.. 1

Chestiile astea se cam repeta.. Not rly much to say about it. De exemplu, "numarul de posturi" ar intra in categoria cu "activitate pe forum", apoi "cat de on topic sunt raspunsurile" ar intra cu "continutul raspusurilor in general", setul (avatar + semnatura), in rest e okay ^_^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post May 2 2009, 10:38 AM
Post #3


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Da mi-a scapat V-ul ala aseara, oboseala si vinul :P. Mersi ca mi-ai atras atentia, am explicat unele chestii, sper ca se intelege acum la ce ma refeream. Am mai pus cateva chestii care v-ar interesa sa nu nu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post May 5 2009, 08:49 AM
Post #4


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



Interesanta idee :P
presupun ca 1 inseamna nu ma intereseaza deloc, iar 10 - foarte tare:

- avatarul: 7 (cum pe multi nu ii cunosc personal, ii identific dupa avatar)
- grup: 4 (nu prea are importanta)
- nr posturi: 8 - e forum, vii aici pt a posta - daca nu postezi.. ce cauti aici ?
- prezenta: 6 - cam la fel cu precedentu, dar mai putin important
- activitatea: 4 nu prea verific asemenea statistici
- ontopic: 9
- personalitatea: 3 - nu prea sunt sigur ce vrea sa fie asta...
- continutul: 10 - calitatea conteaza
- corectitudine: 8
- semnatura: 6 - funny, dar mai putin important ca avatarul
- subforumurile: 4 nu prea verific
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post May 5 2009, 12:04 PM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



- avatarul: 4
- grup: 1
- nr posturi: 8
- prezenta: 3
- activitatea: 3
- ontopic: 7
- personalitatea: 8
- continutul: 10
- corectitudine: 10
- semnatura: 3
- subforumurile: 1
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kitzzy
post May 5 2009, 12:23 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members
Posts: 22
Joined: 4-April 09
Member No.: 8.541
Points: 33
Gender:



- avatarul: 8
- grup: 4 (...)
- nr posturi: 6-
- prezenta: 4- nu tre sa fii intotdeauna prezent
- activitatea: 4
- ontopic: 9
- personalitatea: 9-deobicei personalitatea te determina sa vorbesti sau sa nu mai vorbesti cu aceea persoana
- continutul: 10 -
- corectitudine: 8
- semnatura: 7 - uneori din semnatura iti poti da seama si ce fel de persoana e user-ul
- subforumurile: 3
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post May 5 2009, 02:55 PM
Post #7


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



- avatarul: 2
- grup: 0
- nr posturi: 4
- prezenta: 4
- activitatea: 5
- ontopic: 8
- personalitatea: 9
- continutul: 10
- corectitudine: 9
- semnatura: 2
- subforumurile: 0

Vad ca au mai aparut cateva categorii.
-puncte- 0
-localitate- 0
-sexul (baiat/fata) - 0
-varsta - 2
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post May 10 2009, 12:50 PM
Post #8


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



da alte categorii au aparut pe ...2 sau 3 mai :P
oh well incet si incet se mai inmultesc opinile

La personalitate trebuie sa va ganditi cat de mult va influenteaza personalitatea ce reiese din posturile userilor.

In alte cuvinte daca cineva da ranspunsuri on topic, corecte gramatical, inteligente, bine informate dar in acelasi timp arogante, jignitore si derogatore cat de mult o sa va intereseze respectivul?
La fel si pentru opusul situatie: raspunsuri off-topic, cu greseli gramaticale, neinteligente, neinformate dar in acelasi timp inocente, umile, comice.

Bine astea sunt extreme dar ar trebuii sa fie suficient pentru a intelege ce vreau sa spun, desi probabil ca o sa dispara pentru ca este prea usor. (ma gandesc ca pentru toata lumea conteaza daca cineva este un ipocrit sau nu)

Personality type refers to patterns of relatively enduring characteristics of behavior and the psychological classification of different types of individuals
(asta in caz ca am facut eu terci din explicatie, ceea ce e destul de posibil, dar greu de vazut in aroganta mea :P)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post May 10 2009, 03:15 PM
Post #9


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Nimic. Sincer.

La inceput intram pe forum pt a discuta despre anime-uri si atat...prieteniile cu alti useri au venit ca o consecinta a prezentei mele pe forum.
Ergo, nu ma intereseaza nimic per se la ceilalti useri, desi cum am mai spus, mi'am facut ceva prieteni pt care sunt recunoscator.

Ca sa nu'ti stric topicul, voi folosi template-ul:

- avatarul: 0
- grup: 0
- nr posturi: 0
- prezenta: 0
- activitatea: 0
- ontopic: 0
- personalitatea: 0
- continutul: 0
- corectitudine: 0
- semnatura: 0
- subforumurile: 0
- puncte: 0
- localitate: 0
- sexul (baiat/fata): 0
- varsta: 0
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post May 10 2009, 03:53 PM
Post #10


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



QUOTE(IceJack @ May 10 2009, 12:50 PM)
Personality type refers to patterns of relatively enduring characteristics of behavior and the psychological classification of different types of individuals[/i] (asta in caz ca am facut eu terci din explicatie, ceea ce e destul de posibil, dar greu de vazut in aroganta mea :P)
*


Oh my, ce simt autocritic :P.

Sorry de offtopic, dar simteam nevoia s-o spun :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HEartLES
post May 10 2009, 05:04 PM
Post #11


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



1. Simtul umorului
2. Personalitatea
3. Continutul raspusurilor in general -----> toate trei cu punctaj maxim . ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post May 10 2009, 06:41 PM
Post #12


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Avatarul: 8 - da, conteaza destul de mult avatarul fiindca acesta reprezinta, intr-un fel, user-ul. Ma uit la calitatea pozei folosite, la design-ul acesteia. Acestea imi arata cat de interesat este user-ul de propriul aspect si desigur, ma ajuta sa-l gasesc mai usor.

Grup: 5 - pentru mine e irelevant de cele mai multe ori, dar uneori tin cont mai mult de ceea ce spune un admin/mod decat un user normal.

Nr posturi: 1 - singurul lucru care releva de aici este activitatea. Daca aceasta conteaza sau nu, vedeti mai jos. :)

Prezenta: 3 - nu e foarte importanta. Imi dau seama insa daca user-ul respectiv este intr-adevar interesat sa poarte discutii pe aici sau nu.

Activitatea: 3 - la fel ca prezenta, nu foarte importanta. Totusi, userii mai "veterani" tin sa aiba un impact mai puternic asupra celorlalti fiind cu mai multa experienta.

Ontopic: 7 - conteaza sa fi la subiect, dar uneori mai prinde bine si ceva offtopic. Destinde atmosfera. Fara exagerari insa.

Personalitatea: 8 - conteaza pentru mine fiindca dupa personalitatea care reiese din posturile respectivului user imi dau seama cum sa ma port cu acesta, cum sa-i vorbesc and so.

Continutul: 10 - conteaza categoric continutul unui post.

Corectitudine: 9 - si aceasta este foarte importanta, dar se mai accepta si greseli daca sunt neintentionate.

Semnatura: 6 - fata de avatar, aceasta nu conteaza la fel de mult insa si dupa aceasta imi dau seama de caracterul user-ului. In fond, si ea trebuie sa-l reprezinte.

Subforumurile: 0 - uhum...nu mi se pare important. Poate pe user-ul respectiv nu il intereseaza subiectele de la toate subforumurile.

Puncte: 0 - irelevant. Nici nu ma uit la ele.

Localitate: 1 - doar asa, sa stiu daca e de prin apropiere sau nu.

Sexul (baiat/fata): 1 - nu prea, dar uneori ma inteleg mai bine cu baietii decat cu fetele.

Varsta: 5 - nu prea conteaza fiindca nu tin cont de aceasta, ci de felul cum sa comporta user-ul respectiv. Totusi, nu poti astepta maturitate de la un pusti de 10 ani si atunci iti dai seama ca nu te poti pune la mintea lui. :) La fel, daca dai peste unu de 30+ sau asa, iti dai seama ca are mai multa experienta si ai ce discuta cu el.


Cam asta ma intereseaza pe mine la alti useri. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post May 10 2009, 10:27 PM
Post #13


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Shu-Shu (sorry am citit prea mult Questionable Content), e oki , nu imi strici nimic daca zici ca useri nu te intereseaza in general (sper cam am zis bine asta), dar mersi ca te-ai gandit la mine totusi. :wub:

Garden Girl, nu fii pacalita, aia e doar metoda mea de a induce in eroare lumea, la fel ca raspunsul asta... la fel ca admiterea ca raspunsul e o inducere in eroare ... la fel ca atentionarea de a nu fii pacalita ... la fel ca ... *GAH* (m-am pierdut) :twisted:



Daca totusi considerati ca nu am pus punctul pe I cu explicatiile la personalitate(sau orice alt punct) puteti sa incercati voi o explicatie, nu ma supar si probabil aceea care o sa imi placa mai mult (sau o sa fie pe aproape dar comica ca naiba) o sa fie pusa acolo in paranteza ca explicatie 'oficiala'.

P.S. Numai Shuin are dreptul la raspunsul ala.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post May 16 2009, 09:45 AM
Post #14


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



QUOTE(IceJack @ May 10 2009, 10:27 PM)
Garden Girl, nu fii pacalita, aia e doar metoda mea de a induce in eroare lumea, la fel ca raspunsul asta... la fel ca admiterea ca raspunsul e o inducere in eroare ... la fel ca atentionarea de a nu fii pacalita ... la fel ca ... *GAH* (m-am pierdut)   :twisted:

IceJack, inteleg ideea si mai inteleg si ca esti foarte atent la detalii & shit, iar la faza asta nu cred ca ai indus lumea in oroare (cel putin nu pe mine lol). Oricum, recunoasterea e primul pas spre vindecare.. Sau ceva de genu. In plus, era doar o constatare, cuz i find it interesting on people <3
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

milki
post May 25 2009, 03:12 PM
Post #15


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 25-May 09
Member No.: 8.673
Points: 8
Gender:



- avatarul: 2
- grup: :-??
- nr posturi: :-??
- prezenta: :-??
- activitatea: :-??
- ontopic: :-??
- personalitatea: 10
- continutul: 9
- corectitudine: 8
- semnatura: 2
- puncte: :-??
- localitate: :-??
- sexul (baiat/fata): :-??
- varsta: :-??
Sunt noua pe aici si din cauza aceasta nu prea stiu ce ma intreseaz la alti useri :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Jun 2 2009, 09:17 AM
Post #16


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Hehe e oki, sa speram ca stai pe aici destul cat sa te hotarasti ce iti place la altii de pe forum :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:42 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |