Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

7 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Hellsing Ova Series, despre noua serie hellsing


Elise Kerdiffe
post Jan 29 2006, 11:47 AM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 4-December 05
From: anywhere & nowhere...
Member No.: 1.947
Points: 26
Gender:



Well...vreau si eu sa stiu daca mai stie cineva ceva despre noua serie Hellsing :D
Stiu ca pe net umbla un filmulet de 30 de minute numit Hellsing I OVA Digest For Freaks in care se povesteste cum Seras Victoria a devenit vampir & partea in care ea & Alucard il intalnesc pe Alexander Anderson...& din cate am vazut pana acum...respecta mai mult povestea din manga & everything looks a lot better decat the other Hellsing anime.
Daca stie cineva cand apare sa pot descarca episoadele please tell me *begs*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 29 2006, 11:55 AM
Post #2


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



OAV-ul apare pe 10.02.2006. Si o sa mai dureze putin pana va fi subat.
Iti sugerez acest link.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jan 29 2006, 12:18 PM
Post #3


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



QUOTE
tiu ca pe net umbla un filmulet de 30 de minute numit Hellsing I OVA Digest For Freaks in care se povesteste cum Seras Victoria a devenit vampir & partea in care ea & Alucard il intalnesc pe Alexander Anderson...& din cate am vazut pana acum...respecta mai mult povestea din manga & everything looks a lot better decat the other Hellsing anime.


Aceste este "specialu" si am torrentul la el, dar nu este subtitrat. Si in afara de Victoria, mai exista o noutate:Integra este politista :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Elise Kerdiffe
post Jan 29 2006, 12:53 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 4-December 05
From: anywhere & nowhere...
Member No.: 1.947
Points: 26
Gender:



Multumesc mult pt link, Kisa. ;)
Da, din pacate nu este subtitrat. :(
Pana ce va aparea vreun episod...ma voi hrani cu specialul :P
& din cate am auzit eu...episoadele din seria noua vor avea 53 de minute...or something like that :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 29 2006, 01:40 PM
Post #5


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 29 2006, 02:03 PM
Post #6


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(CyBeR @ Jan 29 2006, 01:40 PM)
Ca un mic teaser, asa arata OVA-ul. Astept subtitrarea si eu asa ca raman la poze pana apare aia.
*



Daca te referi la Hellsing OVA-Digest for Fleaks, il gasesti aici... subat chiar... sau cel putin asa se lauda ei: link. E pe prima pagina a site-ului pt ca abia azi a aparut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Jan 31 2006, 07:33 PM
Post #7


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Ahhhhhhh.....yeeeeeesss today i had a special treat.....*slurp, slurp* *licks mouth* HELLSING SPECIAL....Boy was it good, delicious si satisfacator.

Abia l-am asteptat si a meritat. A fost absolutely delicious. Sa-l vezi din nou pe Alucard...nebunu' Alucard....vampiru' Alucard...dementu' Alucard in actiune.....umple sufletul de bucurie. It really was smthg special. Mi-a placut la nebunie. A fost bestial.

Au aparut nishte lucruri noi....Integra mai cool desenata.....Celas mai kawaii (in sp la faza cand se trezeste cu Alucard langa ea si zbiara :D )mai mult sange (de care ducea lipsa :twisted: ) si o muzica noua si absolut nemaipomenita....se imbina cu actiunea rezultand ceva super (mai ales la fazele cu priest vampire la sf.....aoleu ce momente). E Hellsing la un alt nivel....OVA-ul se pare ca va fi ceva......wooooww

Totusi am si eu o mare observatie si o mare intrebare: mie imi merge cam nashpa...adik se vede ca mai sare peste nishte frameuri si nu stiu de ce. Mai intai nu prea mergea deloc. Pe urma am luat un codec special ptr el recomandat de G-spot....si acum merge dar tot cu nishte laguri......de unde credeti ca e prbl....io zic ca de la felul in care a fost codat....i need help! sper totusi ca ova-ul il voi vedea lacrima :)

I'm looking forward to it...i will enjoy it...completely, and thoroughly enjoy it mwaahahahahah...mwahahahahaha *licks lips*

LE: @VirginBlood: Integra nu e politista :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 31 2006, 08:33 PM
Post #8


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Nu e de la codare, e de la codecul tau. Cum i-am recomandat Kisei sa ia si sa instaleze Ace Mega Codec Pack 6.03, asa iti recomand si tie. Ruleaza aprx orice...

Am vazut primul episod din OVA deci...impresionant as putea zice. N-am sa devin fanatic cu "WOOOOWWWWWW! CE TAAAARE!" dar pot sa spun ca Geneon deja a facut o treaba mult mai buna decat Gonzo in productia acestui Hellsing. De la grafica mult mai bine lucrata (si atmosfera geniala care e instaurata) pana la hinturile de poveste. Nu cunosc manga asa ca nu bag mana in foc sa zic ca au schimbat cate ceva din mecanica Hellsing deja cunoscuta dar din cate am citit pe net, OVA-ul va fi mult mai apropiat de povestea originala din manga decat a fost seria. Iar asta in general se traduce cu un anime de o calitate superioara.

Sadismul unor situatii din acest prim episod m-a dat total pe spate.
"-Police woman, are you a virgin?
-Yes *BOOM!* "
Fara intrebari, fara acea bucata romantica din serie...un simplu "Da" si glontul i-a spulberat plamanul. Frumos, foarte frumos.


Astept urmatoarele episoade. Pana acum, chiar daca nu prezinta aprx nimic nou pt noi, e un inceput promitator.


Later EDIT:
Din cate s-ar parea, fac o mica-mare greseala eu in postul asta. Nu e vorba de primul ep din OVA, ci de Special. Multumesc Scorp ca ai atras atentia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 31 2006, 10:16 PM
Post #9


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Post mai mult sau mai putin offtopic

Am si eu o rugaminte...numai spuneti ca ati vazut primul OAV.....ca n-ati vazut. Ati vazut SPECIALUL!!! Primul OAV apare peste 10 zile.

Din poze pare grafic mai bun...dar pt mine acceasi serie slaba ramane o sa ma uit la oav-uri ca sa vad si eu cu ce-au continuat ei povestea....sau sa fie mai exact actiunea ca poveste anime-ul asta n-are
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 31 2006, 10:49 PM
Post #10


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Sorry Scorp...I call it as I see it.

(IMG:http://img384.imageshack.us/img384/9071/bscap4543kb.jpg)

Iar pe ANN, data de lansare pt OVA e aratata ca fiind 25 Ian 2006. So tell me, what should I belive?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Jan 31 2006, 11:38 PM
Post #11


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



belive what the might google sez :D
mistocut ....
bloody si amuzant :-) ce pot sa zic :D
gotta love intergra and da little big boobed babe:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Feb 1 2006, 12:15 AM
Post #12


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Excelenta faza din spoiler Cyber.....am incercat si eu odat' Acecodec pack si nu mai mi-a mers nimic :D....mai vad eu ce fac.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Feb 2 2006, 01:45 PM
Post #13


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



ANN-ul must be the most stupidest anime database site. Pe bune. daca vrei sa afli lucrui klumea intrii pe anidb.net . Daca o sa faceti asta o sa vedeti ca de fapt asta e un special si nu oav-ul 1 .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Feb 2 2006, 02:02 PM
Post #14


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Da, aici imi recunosc greseala. Nu m-am uitat atent la ce scria la episoade pe anidb. Post initial editat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Feb 4 2006, 07:11 PM
Post #15


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Oy there,

tocmai am vazut Hellsing I OVA Digest for Fleaks. Vroiam sa incep postul spunand k nu mai inteleg nimic, dupa c unii au spus k Digest-ul e OVA-ul, si altii k e doar un special.. pana la urma crek m'am lamurit cu faptul k e doar un special (whatever that means)..
Oricum un lucru e cert: se simte k nu e facut de aceeasi casa d productie kre a facut anime-ul Hellsing..

Structura este cam atipica pt un OVA(dar normala pt un special poate), in sensul k nici nu continua povestea de dupa anime, nici nu reia animeul, ci sunt evidentiate doar 2 scene importante din anime, si anume: transformarea in vampir a Victoriei de catre Alucard (corespunzatoare ep1 din anime) si intalnirea cu Alexander Andersson(e cu 2 s? :P ) (nu mai tin minte exact in c ep a avut loc in anime).
Grafica este mult mai muncita, si peste cea din anime, cu o singura mentiune: Alucard este desenat mai najpa/aiurea/nasol (pick one) decat in anime.. cel putin asa mi s'a parut mie. In afara d asta, totul arata mai bine, inclusiv Victoria kre e mai dotata la toate capitolele.. hehe, mult mai dotata :P

Muzik e noua, dar mi se pare mai slabuta pana acum fata de ceea ce putea fi auzit in anime-ul original. 2 melo din animeul original mi'au ramas in minte.. din noul Hellsing, pana acum nu mi'a ramas nimic in minte. Nu spun k melodiile sunt najpa; din contra se potrivesc perfet cu scenele d actiune.. doar k nu sunt memorabile. Parerea mea!

Sa nu uit: dupa cum a spus si Rezo, Integra nu e politista.. nu in OVA Digest for Freaks pe kre l'am vazut io.

Rezo, problema ta e ori de la codare caz in kre n';ai ce'i face, ori de la decodare, kz in kre iti recomand ultimele pakete d codecuri.

Ajtept primul OVA de pe 10.. o sa mai revin cu impresii dupa ce voi fi vazut ep1 din OVA!

Am zis!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Feb 4 2006, 09:49 PM
Post #16


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Ai dreptate cu muzik Shuin da se potriveste manusha :D

Cu codecurile am rezolvat...se pare ca formatul H264 in care a fost codat manaca muuuuuuuult procesor..deci la mine il ia dintr-o inghititura..noroc cu mplayer ca merge acceptabil.

Ink odata nu-i mai ziceti ova e Special. Ova-ul o sa apara..numar zilele deja...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Feb 6 2006, 01:39 PM
Post #17


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Am rasfoit si eu specialul...ca de uitat creierul si ochii mei n uau rezistat. Eu cat am vazut ca ati zis ca arata super si ca Integra arata marfa chiar ma gandeam ca asa si este.....imaginati-va uimirea mea cand am vazut cat de varza e totul.

Integra ara naspa in draci, seaman atat de mult cu Alucard incat daca nu ar fi blonda si ar avea sani m-ar putea pacali. Alucard e desenat mai urat decat orice am vazut pana acuma, are niste maini de zici ca se scarpina in talpa stand drept. Altceva e acel ranjet(ca zambet nu esigur) pe care il au toate personajele...ma la Alucard intelegeam...desi si la asta e tras de par...da la Integra si Victoria numai inteleg....au niste fetze cu ranjetele alea.....e ceva ce n-ar mai fi.

Ce iar am gasit deranjant a fost scena cand Victoria se controleaza sa vada daca mai are sanii si modul in care era desenata.....total out of place.

Daca OAV-urile sunt la fel.....chiar nu ma uit la ele....stateam in dubii daca s-o fac sau nu avand in vedere ca serie mi s-a parut o prostie crunta.....acuma in prop de 80% nu ma uit la oav-uri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 7 2006, 08:44 AM
Post #18


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



So... seria tv mi-a placut. Chiar f mult. Cat despre acest OVA/Special, trebuie sa fiu de acord cu Scorp. God, just what was that?! :blink:

Ok! Sa incepem usurel... Ori nu-mi mai amintesc eu seria tv, ori si-au batut astia joc de conceptia de vampir. What was that? Only "a virgin of the opposite sex may become a vampire"??? Si ghoul devine cand victima vampirului nu este virgin/a??? That is soooo not true. Nu am citit nici o carte cu vampiri care sa sustina asa ceva. Si nici in seria tv nu se mentioneaza asa ceva (that is if my memory is still good :P ).

Continuad, trebuie sa remarc "chestia" care a devenit Sir Integra... :blink: Just what is she? Unde a disparut tipa super cool si calma? Cine e pers cu ranjetul ala stupid pe fata?

Selas Victoria... Chiar este penibila cand se trezeste si este Alucard langa ea. Nu mi se pare genul de anime in care sa bagi un pers desenat "dumb style". Se duce tot farmecul...

Mdeah... Sper ca Hellsing Ultimate nu va fi tot asa... aproape o bataie de joc... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Feb 7 2006, 12:10 PM
Post #19


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



:blink: m'am lamurit. Cred ca voi renunta si la hellsing...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Feb 7 2006, 07:12 PM
Post #20


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Hai sa fac un pic p avocatul diavolului...

In primul rand Digest'ul nu prea jtiu ce e.. se vehiculeaza k ar fi specialul, ceea c nuj exact c inseamna, dar e posibil sa nu reflecte in totalitate calitatea OVA-urilor.

Apoi, nu pot decat sa fiu d acord cu scorp (halal avocat so far) in ceea c privejte modul in kre e desenat Alucard.. adik e deranjant, si vb lui s scarpina in talpi cu mainile alea. Per total e desenat aiurea nu e vb numai d maini.. pana si fatza e aiurea.. adik Alucardul din seria anime era un tip fain si tanar.. asta zici k e un degenerat sado'maso (ceea c e totusi f aproape de personalitatea lui Alucard) kre arata k dreq.. parerea mea!
Aaa, si au cam exagerat un pic cu ranjetele.. Defapt, da' si nu.. pt k la c te'ai putea ajtepta de la un 'cast' asa d degenerat: un vampir sadic kre gasejte placere doar in lupta, un calugar kre lupta in numele Domnului dar el insusi e o abominatie, si o lidera d organizaite secreta (am numit'o aici p Integra) probabil mai axata p lupta si sadism dekt insusi Alucard... Dak privejti lucrurile din unghiul asta, aproape k par normale ranjetele alea demente...

Acum sarim la partea in kre apar specialul... momentul ala in kre Victoria verifik sa vada dak mai are gaura d glont, in kre e desenata 'dumb style', se numejte 'comic relief' si e intalnit in toate formele d entertainmente.. L'ai mai intalnit si in anime t asigur, dar posibil sa nu fi bagat d seama.. Imi amintesc k astfel d momente erau dese in Full Metal Alkemist, knd fratii erau desenati simplu in unele faze comice. Sincer nu ma deranjeaza astfel d momente comice.. Poa' k nu prea le'a iesit asta cum ar fi vrut, dar nu e ceva kre sa deranjeze.. pana la urma tine d gustibus...

Apoi.. nu pt grafik sau pt scenele d actiune m'am uitat la seria anime.. ci pt Alucard.. el sustine toata seria. Situatiile dinainte de lupta, toata gargara (aceea gargara kre se pare k nu ii placea lui Cyber) facea deliciul pt mine.. momentele in kre inainte de a purcede la o lupta, lupta kre dura f putin in principal datorita skilului lui Alucard d excelent luptator, Alucard isi arata dispretul fata de adversari.. Dialogurile alea dinainte d lupte, aroganta lui Alucard, sadismul, si placerea cu kre isi desfiinta victimele, toate astea m'au facut sa'mi placa Alucard.. pt asta m'am uitat la o serie anime pur actiune, cu o poveste slaba per ansamblu, si violenta gratuita.. De fiekre data dadeam drumul la un nou episod, doar sa ajung la momentul in kre Alucard intra in scena si isi insulta victima pt k apoi sa se dezlantuie asupra ei. Asta mi'a placut la seria anime, si dak sperati k OVA-urile vor aduce povestea complexa si/sau complikta, grfik geniala, sau scene d actiune extraordinare (desi unele sunt kiar f bine realizate) cred k ar trebui sa cautati in alta parte... Eu unul sper doar k o sa'l mai vad p Alucard playing cool on his victims, inainte sa le trimita in jos... Amen!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 09:01 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |