Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Seriile Slayers


Archer
post Aug 16 2005, 12:08 AM
Post #41


Dreamer
**

Group: V.I.P.
Posts: 27
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 436
Points: 1.804
Gender:



Yo!


Pana acum am vazut toate filmele si prima serie ..... cateva episoade din a 2 a serie ... sincer prima serie nu m i se pare foarte marfa :( ... dar de la a 2 a parca devine mai interesant ^^ ... trebuie sa le vad pe toate :P :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Sep 14 2005, 05:24 PM
Post #42


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Abia acum am vazut acest topic (NU TRAGETI) asa ca sorry ca scriu ata de tarziu. :)

Seriile Slayers mi-au placut de cand le-am vaz prima data (pe A+ ep 8-13 din Next). Pot spune ca sunt un mare fan de cand am vazut primul ep (08). M-am atras imediat chiar daca nu a inceput cu un mare BOOM (i like those hee-hee) dar pana la urma am vazut si eu niste vraji la sf. Mi s-a parut super. Stateam sa vad si reluarile de la 23:00. Pana la urma am reusit sa fac rost de toate seriile iar acum caut cu disperare filmele pe care abia astept sa le vad.

Cateva impresii: LINA ROCKS RULES RULZ cum vreti sa ziceti :D ... ce se poate spune despre un asemenea personaj care imi place din atatea puncte de vedere: umor, gandire, replici, actiuni, SPELLS. E super mai ales cand se enerveaza (ep in care au cautat scrolul acela care pana la urma era o colectie de dansuri rituale => DRAGON SLAVE sweeeeeet :) ) Pe de alta parte este si dragut desenata... deh sa fie si mai interesanta.

Gourry este si el dragut mai ales ca nu se prinde de abs nimic dar are si el momentale lui de glorie cand mai zice o filosofie (cand se jucau cu caracatita in turnul papusilor :D ). Puncte in plus ptr Sabia Luminii !

Zel + Ameliala un loc ar putea constitui o Lina d.p.d.v. al magic powerului dar le sta mai bine separati. Amelia este ujn monument de laughs mai ales la discursurile 'eroice'. Zel saracu' e cam napastuit de soarta.

Martina o pomenesc cu titlul foarte bun de 'comic relief'... a fost draguta. Face cuplu bun cu Xellos.

Despre actiune... a fost progresiva incepand cu TV->Next si culminand cu Try. Oricum ep sunt foarte bine gandite si nu ai timp sa te plictisesti. Totusi mai puteau sa lucreze la sf din Next. Muzica mi-a placut. Grafica la fel.

Cam atat acum despre Slayers din partea mea dar daca cineva mai vrea sa vb de el sa posteze aici :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

L@dy D@rkness
post Dec 28 2005, 09:44 PM
Post #43


Yinyang mistress
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 28-October 05
From: Yin tranquillity
Member No.: 1.902
Points: 122
Gender:



e dragutza seria Slayers mai ales Lina imi place
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lord_of_nightmares
post Dec 28 2005, 09:55 PM
Post #44


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: --
Member No.: 1.345
Points: 0
Gender:



Pe A+ n-au fost toate seriile. A fost doar Slayer Tv si Slayers Next,Slayers Try nu a fost(asta mi sa parut cea mai reusita dintre toate).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Dec 28 2005, 10:33 PM
Post #45


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



slayers e serie foarte haioasa io mai degraba as pune-o la comedii :P
pacat ca nu baga try-ul ca la inuyasha au luat episoade noi io ma asteptam sa dea si la slayers.pacat :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Abel Nightroad
post Dec 31 2005, 10:53 AM
Post #46


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



pai in reclama spune ca au mutat slayers in weekend dar la ce ora ? eu nu prind A+ decat dupa ce se termina minimax-ul and that sux

back on-topic :
slayers is coooool !!! am vazut Tv si Next, fiecare a avut episoade bune, dar si unele puse "la gramada" si s-ar fi putut renunta la ele fara sa afecteze seria.

dintre filme am vazut doar Slayers Perfect si Premium.
presonajul favorit : Naga :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 20 2006, 12:17 AM
Post #47


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Revive on topic

Pey tinand cont ca A+ mi-a indeplinit o mareeeee dorinta si a inceput sa dea si Slayers Try am inceput si eu in sf sa vad ultima din cele trei super serii Slayers.

Laudele sunt de prisos. Actiunea ca de obicei este mare. Personajele noi aduc ceva nou. Valgaav este the new bad guy iar Filia este absolut adorabila in rolul ei de human-dragon cu funditza roz la coada (kawaii).

Lina se tine tare. Apare si o aluzie la mine si in rest same old slayers-fun-eat a lot-stuff. Merita vazut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Mar 20 2006, 12:27 AM
Post #48


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



bah .. daca tot ati dat revive ...
ca care are slayers toate seriile DVDRIP ? ca vrea si je pt colectie
pana acum am 1-16 din slayers dvd (calitate lacrima :D ) dar vreau RESTUUUU
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 21 2006, 11:01 AM
Post #49


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Glad to hear it. Eu le am shit quality==torrent mkv primele doua serii si avi Try. As fi interesat de unde le-ai luat tu. Le vreau si eu good quality ptr ca merita.

LATER EDIT......economisesc spatiul Pey deci tu ai 1-16 din Tv? Alea e de la mine si nu-s chiar lacrima <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Mar 21 2006, 11:09 AM
Post #50


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



o parte de al abel nightroad (de pe hub) si am inceput sa iau restu de pe mirc :D (but its a slowwww processs
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jun 23 2006, 06:28 AM
Post #51


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Revive :lol:
Methos, daca mai ai nevoie de ele, say it so ca le am eu, la randul meu luate de la cineva caruia ii datorez multumiri cu carul *bows*

Well, am terminat si eu prima serie , cap - coada si mi`am adus aminte de ce Slayers era seria mea preferata si mai ales de ce o iubesc asa mult pe Lina Inverse. Fiinta asta e un fenomen :D Si o data cu ea, si celelalte personaje. U just have to love her ^__^
Laude aduse si motive... sunt 3 pagini deja aici... eu ma declar SLAYERS ADDICTED!!! :lol:

Apoi, am vazut si The motion picture, subat in engleza which sucked big time!!!!!!!!!! Mare parte din farmecul animeului il are vocea Linei! Nimeni nu poate sa interpreteze mai bine decat Megumi Hayashibara cea care canta si OP si ED :D Care apropo, imi plac la nebunie...
Revenind la film, mi`a parut putin rau ca nu au aparut si restul, gen Gourry si Amelia, dar Naga aia e mortala :lol: Subiectul filmului a fost cam ciudat, dupa serie.. plus ca mi s`a parut ca spellurile Linei sunt cam diferite.. but she was the same :D

Ce regret la seriile pe care le am, este ca cei care l`au ripuit i`au taiat ED si OP din episod si ii taie din farmec. Chiar imi place sa le vad.. :(

Well, in concluzie voi reveni cand voi vedea cate ceva din restul. In urma unor eforturi imense de a afla oridinea de aparitie a tot ce inseamna Slayers, m`am hotarat intr`un final sa ma uit intai la toate filmele, care is doar cu ea si Naga si apoi la serii, sa ma delectez cu umorul de nota 10 :D


Cum ziceam, revin cu editu :D
Frapat: Slayers - The book of spell. Cele 3 OVAuri au fost pur si simplu mortale. In afara de faptul ca rasul lui Naga s`ar putea sa ajunga sa ma obsedeze, ultimul, ucenicia lui Jeffrey a fost cel mai tare :lol:
Episodul "oglinda,oglinjoara" , de asemenea, super tare. Reflexia Linei cu pers exact opusa... adica o plangacioasa :lol:. There was a nice line there... "If ur shadow is like that, just what kind of personality do you have?" :lol:
Slayers great and return sunt bestiale din simplul motiv.. ca Lina exista :D Lina si personalitatea ei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ice hunter
post Sep 13 2006, 04:27 PM
Post #52


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 5-September 06
Member No.: 2.960
Points: 5
Gender:



Da afost misto dar a avut o multime de episoade.Dar filmele de la Slayers au fost cele mai interesante.

Adminul: itzi recomand sa DEZVOLTI mesajele postate. Aceste mesaje de o singura propozitie pot fi considerate SPAM fara probleme. Acest tip de mesaj merge DOAR pe shoutbox. Ai fost avertizat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Sep 14 2006, 01:52 PM
Post #53


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Care serie ti-a placut cel mai mult ice hunter? Vreo vraja preferata ai :P? Cum ti s-a parut finalul la Try? Mai spune si tu ceva ca animeul merita sa fie discutat!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Sep 22 2006, 02:47 PM
Post #54


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



AM vazut candva pe a plus si animeul asta slayers. Dar, cum cei de la aplus sunt atat de seriosi :lol: :blink: au bagat alte animeuri peste. Dar tot l-am vazut pe internet. Oricum, inapoi la oile noastre: v-a placut sau nu? De ce credeti ca titlul este Slayers si nu Lina Inverse sau asa ceva? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Mar 14 2007, 10:28 PM
Post #55


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



QUOTE
De ce credeti ca titlul este Slayers si nu Lina Inverse sau asa ceva?

Probabil pentru ca ar fi sunat prea telenovelic Lina Inverse (nu ma gandesc decat la telenovela Kassandra :lol: ) si Slayers ii caracterizeaza pe ei... din cate am inteles, inseamna luptatori sau smth like that :P

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Mar 14 2007, 10:50 PM
Post #56


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



am vazut si eu Slayers, slayers next si slayers the motion picture.
Ce pot spune - este un anime fain, foarte funny :D . Nu este sub nici o forma o capodopera, dar este bun. Personajele sunt foarte faine - mi-a placut cel mai mult Amelia :P si Silphiel (care apare destul de putin :( ).
Din punctul meu de vedere, treburile cu slayers stau astfel : atunci cand animeul se tine de comedie, e bestial (sunt momente cand am ras cu lacrimi). Problemele incep cand devine serios - povestea nu-i nimic deosebit ( the standard fantasy fare), iar cand apar the big bad monster that want to conquer the world... si incep magiile (ragna blade, dragggon slave...etc ) = :blink: serialul se duce in jos. As fi preferat sa fie numai comedie.
Desi per total mi-a placut mult ( ii dau 4 stele din 5), totusi sper finalul lui slayers next.... cam raman in pana de idei ( serialul da semne de oboseala, glume rasuflate...) motiv pt care m-am oprit si nu m-am mai uitat la slayers try.
Cat despre motion picture - well, Naga face toti banii :D - povestea obisnuita, dar merita vqazut pt naga.
Un anime recomandat pt iubitorii de comedie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Mar 15 2007, 08:38 AM
Post #57


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Emanuel, nu te opri! :P
Daca ti-a placut pana acum, e pacat sa nu vezi si Try. Pentru ca pe mine, Try m-a facut fan. Revad si eu acum, sunt la episodul 15 din prima serie, ca pana acum le-am vazut cam pe sarite, si am mai pierdut niste lucruri din actiune (un episod, doua inainte de culcare :lol: ). Ultima serie e mult mai buna decat celelalte, si da un final in care explica niste lucruri despre lume, si oricum, da un final si pentru personaje.

Un lucru bun la Slayes e ca sunt "serii", au fiecare o poveste noua, un bad guy nou... lucru diferit de multe din anime-urile lungi, care sufera din cauza ca povestea nu se termina niciodata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

demon dragon
post Mar 16 2007, 08:54 AM
Post #58


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 16-March 07
Member No.: 3.955
Points: -94
Gender:



ma dak vreti ceva nou din slayers am eu 3 ep. is super tari sau cel putin asha mi se par mie ca imi place la nebunie salyers-mica vrajitoare
;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 2 2007, 09:42 AM
Post #59


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Trivia:

Intr-una din seriile Tv de la Slayers, exista o referire la un tablou celebru (adica apare desenat pe un fundal... nu e o imagine subliminala, se vede o scena intreaga). Unde apare si despre ce tablou e vorba?

Hai sa va vad, marii fani Slayes! :lol: Daca o sa fie nevoie, o sa dau hint. :P

Later Edit:
Cum nu pare nimeni interesat, eu o sa pun raspunsul:
E vorba de episodul 12 din Slayers Try. Minutul 08 si secunda 51: apar ceasurile desenate ca in tabloul Persistenta memoriei de Dali. Iar fata lui Gaury si a Linei (00:08:13) fac aluzie la un alt tablou, la The Screem lui Edvard Munch.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Apr 5 2007, 09:32 PM
Post #60


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Slayers not a masterpiece... dah... se pare ca unii asa o considera :angry:

De "Tipatul" mi-am dat seama. Pentru Dali a trebuit sa citesc spoilerul. Foarte dragut trivia :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:34 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |