Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Iron Man & Wolverine Anime Teasers, animes due 2010


Ranma-kun
post Jul 26 2009, 10:52 AM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:






Source i got from Coyotee(he to laizi to post :P ): http://www.sankakucomplex.com/2009/07/26/i...ailers-impress/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

uZuRu17
post Jul 26 2009, 01:40 PM
Post #2


G.O.T.H. LORD Sascheya D. Shikamaru
**

Group: Members+
Posts: 71
Joined: 18-June 09
Member No.: 8.755
Points: 209
Gender:



Kawaii !!! (~,~)

totusi cum aflu si eu cand apar? ca sa le vad si eu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jul 26 2009, 02:56 PM
Post #3


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Am scris sub titlu "anime due 2010", probabil in spring season, deci prin Aprilie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Harlequin
post Jul 27 2009, 10:28 AM
Post #4


The Royal Dark Jester
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 25-May 09
From: The Royal Court
Member No.: 8.672
Points: 80
Gender:



Sounds sweet, dar tot am impresia ca Wolverine arata ciudat... then again, poate doar m-am obisnuit eu prea mult cu felul in care arata in comics si in filme. XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jul 27 2009, 11:45 AM
Post #5


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



E un "Bishounen with a mullet"(mullet se numeste freza aia tampita), cum zicea un alt ranma de pe reddit.com . They pussyfied Wolverine, de la un hardcore biker la bishounen.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jul 27 2009, 01:02 PM
Post #6


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Ironman arata bine, dar Wolverine... Imi place Wolverinul din cartoons, animalul de care se indragosteste si se indragosteste de Gray. Prea mult par in anime. :lol: Poate se va dovedi a fi ceva spectaculos pana la urma, dar mi se pare cam aiurea sa incerci sa schimbi imaginea unui erou consacrat. E destul de riscant.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jul 27 2009, 01:54 PM
Post #7


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Dap, vezi ce au facut cu Goku in Dragonball Evolution, went down as worst movie I have ever seen.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jul 27 2009, 02:01 PM
Post #8


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



La Dragonball Evolution nu am vazut decat reclama de pe Animax. Nu mi-a starnit suficient interesul incat sa-l caut, sa-l vad. Dar cam asta este povestea anime-urilor transformate in filme. E nevoie de foarte multa munca sa iasa ceva bun. Asta daca nu este vreun slice of life, fara efecte speciale prea multe.

P.S. Te refreai la live action, nu? Sau am facut eu vreo gafa? Sunt cam in urma cu anime/manga/live action stuff.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yugi
post Jul 29 2009, 09:42 AM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: 13-December 08
Member No.: 8.038
Points: 83
Gender:



QUOTE(Kisa @ Jul 27 2009, 02:01 PM)
La Dragonball Evolution nu am vazut decat reclama de pe Animax. Nu mi-a starnit suficient interesul incat sa-l caut, sa-l vad. Dar cam asta este povestea anime-urilor transformate in filme. E nevoie de foarte multa munca sa iasa ceva bun. Asta daca nu este vreun slice of life, fara efecte speciale prea multe.

P.S. Te refreai la live action, nu? Sau am facut eu vreo gafa? Sunt cam in urma cu anime/manga/live action stuff.
*





iti dau dreptate...Dragonball Evolution a fost ca film bazat pe anime deplorabil de rau dar daca vezi filmu ca un simplu film nu a fost nici rau de tot dar nici bun...dar acum intorcandune la Wolverine si Iron Man...cu tranzitiile de din filmele de anu viitor asta o sa fie prima data cand un erou marvel a aparut vreodata in varianta anime...problema e urmatoarea...eroi astia si filmele(animate,live action) in care au aparut sunt de origine americana si nu stiu cat de bine o sa se traduca in varianta japoneza...totusi vad o problema URIASA cu Wolverine...in primul rand el e de origine canadiana NU japonezaasa ca nu inteleg ce cauta el in Japonia omorand samurai su demoni...in fine nu incep sa critic de acum dar prezic ca asta cu Wolverine nu o sa semene mai deloc cu comik books
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jul 29 2009, 09:48 AM
Post #10


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Sunt total de acord cu tine, yugi. Parca vad o masa de fani Wolverine furiosi pe frumuselul cu demoni. Puteau macar sa-i dea alt nume. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jul 29 2009, 10:57 AM
Post #11


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Well din cate am vazut Wolverine seamana cu Ninja Scroll, eu am sentimentul ca anime-urile astea nu-s chiar facute pentru publicul american ci pentru cel japonez. Am mai vazut anime-uri facute dupa comic-uri sau filme americane, gen Animatrix sau Batman. Nu aratau pe departe ca astea, erau ca un cartoon american, asa ca presupun ca sunt gandite pt publicul asiatic mainly.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Jul 29 2009, 01:21 PM
Post #12


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



IronMan arata bine, chiar foarte bine. Plus ca la roboti/mecha japonezii se pricep, deci sunt slabe sansele sa o dea in bara.
Dar Wolverine... nah, o sa fie varza. Poate va fi bun ca anime cu un tip pe nume tot Wolverine, care are tot puteri de vindecare accelerata si care are tot gheare, dar nu ca adaptare a lui Wolverine din X-Men.
Ala era un tip manly, brutal si din topor, destul de scund si bine legat. Avea carisma lui, dar era altfel. Nu inteleg de ce n-au facut ceva in genul comicsomanga-ului facut de Nihei cu Wolverine. Aia chiar a fost o fuziune reusita intre stilul japonez si eroul american.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kurono
post Jul 29 2009, 01:26 PM
Post #13


Vicious
**

Group: Members+
Posts: 61
Joined: 17-June 09
Member No.: 8.751
Points: 139
Gender:



Wolverine: Snikt! a fost masterpiece. Dar Nihei e Nihei...cand am auzit prima data de un anime Wolverine, eram in al 9 lea cer, acum... :|
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ZaKiddo
post Aug 2 2009, 04:14 PM
Post #14


Professional Daydreamer
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 27-July 09
From: Bucuresti
Member No.: 8.896
Points: 35
Gender:



Americanii au luat de la japonezi anime-uri si le-au stricat facand live action movies (vezi "Dragonball Evolution") ... si mai nou japonezii iau de la americani eroi Marvel, si poate si DC, si le refac in still anime

La Wolverine se vede o schimbare major si din cauza asta fani (inraiti) al originalului nu vor accepta asta usor ... dar ramane de vazut cum arata tot pachetul

Eu sunt curios cum arata ambele si le astept :D

....

Oare ce alti eroi ar merita sa fie "japonizatzi" ??

Blade?... Punisher? Amandoi pusi pe razbunare... unu cu o katana (deci deja japonezilor ar trebui sa le placa) si celalalt cu arme multe si mult sange ... Blade - anime, ar fii interesant
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Aug 2 2009, 05:19 PM
Post #15


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Sincer, daca era orice alt erou de Comics nu ma interesa, dar de ce au trebuit sa il strice tocmai pe Wolverine, the major point about him was his badass looks and character, WTF have they done :cry: .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Aug 5 2009, 11:19 PM
Post #16


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



IronMan arata bine, e un pic cam soft si un pic cam cartoonish, personajul negativ cam casanova, dar merge.

Wolverine nu are nici o legatura, tipul ala nu o sa aiba niciodata farmecul lui Logan, cum apare nebarbierit, cum misca nasul ca sa miroasa, cum maraie nemultumit...
Ce e in trailer e un Samurai Scroll care nu inteleg de ce trebuie sa fie cu gheare in loc de spada...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 6 2009, 10:06 AM
Post #17


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Wolverine seamana cu Vampire Hunter D :lol: Probabil e aceeasi echipa de graficieni care a fost la VHD: Bloodlust .... nu de alta da seamna grafica destul de mult.

Iron Man arata chiar ok ... dar vedem doar armura nu si cum arata Tony Stark.

Oricum in ambele se vede ca povestea n-are nici o treaba cu povestea personajelor .... da are toata treaba cu Japonia :lo:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Annie_May
post Aug 6 2009, 08:01 PM
Post #18


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 23-July 09
From: In munti
Member No.: 8.887
Points: 19
Gender:



I'm Wolverine's number one romanian fan ;) asa ca trag speranta ca orice s-ar face cu si despre el va fi awesome. Aveam 14 ani cand ma uitam la X-Men doar ca sa vad ce-a mai facut. Asa ca n-o sa-l abandonez tocmai acum.
Astept sa vad serialul propriu-zis inainte sa ma pronunt. Oricum au fost foarte multe variante de Wolverine (de la scund si paros, pana la tall, dark and handsome si mi-au placut toate), asa ca... de ce nu si unul anime? Oricum ar fi, Wolverine e Wolverine e... Wolverine :)
Dupa parerea mea Logan are a lot to do with Japan. In primul rand a fost casatorit cu o japoneza (Mariko Yashida - a major love of his life) si din cate stiu a primit si pregatire de samurai, iar codul lor de onoare i se potrivea de minune... desigur pana sa nu-l apuce furia incontrolabila (berserker rage) atat de specifica lui.
Deci, sunt rezervata pana la vederea produsului finit. Oricum, producatorii sunt atenti si la reactiile publicului. Probabil contau pe reactii negative, pe soc, stupoare etc. Dar poate ca o sa-i ia in seama si pe cei nemultumiti si or sa mai aduca ceva schimbari.
Singura mea cerere ar fi sa-l faca cu ochi albastri :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:31 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |