Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mermaid Melody, Romance


Noli
post Mar 16 2007, 03:21 PM
Post #1


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Nu stiu sigur daca mai exista topic cu acelasi subiect,eu am cautat si nu este...in caz ca mai exista si incalc vreo regula acest topic poate fi sters.

Mermaid Melody este o serie anime creata de Michiko Yokote,primul sezon(Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch) avand 52 de episoade ,iar cel de-al doilea sezon (Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch Pure) avand 39.
Povestea incepe cand o mica sirena ,pe nume Lucia,salveaza un baietel de la inec,deoarece acesta cade de pe un vas de croaziera care este lovit puternic de un val.Pe mal el este inca inconstient,iar Lucia pentru a-l salva,ii ofera perla ei(perla pe care o are numai o sirena ce urmeaza sa fie printesa).Ea se indragosteste imediat de el.
Dupa cativa ani,Lucia se intoarce pe pamant pentru a-si gasi perla,fara de care ea nu poate deveni printesa.Asa il cunoaste pe Kaito,baiatul pe care ea l-a salvat.Ea il recunoaste,nu este sigura ca este el cel pe care l-a salvat,el insa nu are cum sa o recunoasca deoarece forma ei umana,nu seamana prea mult cu cea de sirena.
(IMG:http://i163.photobucket.com/albums/t293/Noliy/ep_01_10.jpg)
Oceanul este atacat de clanul Phantalassa,un grup de demoni maritimi.Liderul lor este Gaito.Acesti demoni sunt pe urma perlelor pe care le detin sirenele.Lucia afla intre timp ca lumea in care traieste ea a fost invadata si trebuie sa adune celelalte 6 perle pentru a o readuce la viata pe legendara zeita Aqua Regina,ea fiind singura care-i poate opri pe demoni.Pentru asta,ea impreuna cu Hanon si Rina(alte doua sirene) isi unesc fortele si lupta impotriva raului.
(IMG:http://i163.photobucket.com/albums/t293/Noliy/3mermaids.jpg)
Pe parcurs apar si alte sirene.
Lucia descopera ca cel pe care l-a salvat in trecut este Kaito,este indragostita de el,dar el nu are aceleasi sentimente,deoarece este indragostit de ea ca sirena.
(IMG:http://i163.photobucket.com/albums/t293/Noliy/205_1145_1_48_p_01_b.jpg)
Ea insa nu ii poate spune ca este sirena,deoarece conform legendei,ea se va transforma in bubbles(bule de apa).Astfel ea incearca sa-l faca sa isi dea seama ca ea e cea de care el este indragostit.Asa incepe povestea de dragoste dintre cei doi,o poveste care mie imi place foarte mult...poveste pe care o veti descoperi,daca urmariti aceasta serie.
(IMG:http://i163.photobucket.com/albums/t293/Noliy/last_1.jpg)

In sezonul 2 se schimba multe si asta ar insemna mult prea mult spoil...asa ca voi continua povestea dupa ce veti urmari primul sezon.
Poate ca rezumatul pe care l-am facut nu este prea reusit,poate ca nici povestea nu va atrage,poate pare de copii,insa nu este chiar asa...dar asta va veti da seama numai daca incercati sa vizionati povestea.
Din nefericire acest anime a fost licentiat,dar nu in intregime...din aceasta cauza am fost si eu dezamagita,dar am urmarit povestea si fara subtitrare...s-a anuntat ca la sf anului va aparea ori dublat in engleza,ori vor continua cu subtitrarile.Ideea este ca primul sezon are doar 33 de episoade subtitrate,iar al doilea doar 7 :( sper totusi sa fie cineva care sa urmareasca acest anime...sau probabil deja exista persoane care au vazut anime-ul in intregime).Mie mi-a placut foarte mult,sper sa nu fiu singura :)

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 16 2007, 04:40 PM
Post #2


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



uuu... new anime :D mie-mi plac mult seriile fantasy, romance. i wonder if i can find it... :unsure: avatarul banuiesc ca e tot din anime ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 16 2007, 08:51 PM
Post #3


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Ma bucur ca esti interesata...de gasit il gasesti,gasesti torrente de la lunar anime...apoi un site care stiu ca are toate episoadele mai putin cateva din ultimul sezon dar pe parcurs apar...vizionare placuta.daca nu-l gasesti si ai nevoie de ajutor,sa-mi spui.eu te ajut :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Mar 16 2007, 10:06 PM
Post #4


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Stie cineva un site unde macar sunt povestite episoadele nesubtitrate, daca nu se gasesc cumva subtitrari separate pt. ep 34-52?^^
Iar sezonul 2 va fi subtitrat pana la sfarsit sau nu se stie?
Stiu ca sunt cam off topic, dar nu vreau sa ma apuc de serie daca voi fi nevoita sa o las pe la mijloc :(.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 17 2007, 01:16 AM
Post #5


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Din nefericire nu exista subtitrari,asa am inteles,m-am interesat peste tot pe unde am putut si nu exista urma de subtritrare...s-au gandit niste fani sa traduca ep 50 si 51(le-am gasit pe youtube) si desi traducerea nu e perfecta deloc,macar mai intelegi ceva din ce se intampla...despre episoade nu am gasit nimic,nici un rezumat nimic...eu cand am inceput sa ma uit nu stiam ca de la ep 34 nu vor mai fi subtitrari si in apropierea episodului am aflat si am ramas cam socata,dar am continuat sa-l vad...oricum eu sunt in cautare de informatii,deci voi posta ce voi afla...sper sa gasesc o solutie
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 17 2007, 10:42 AM
Post #6


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



de anime reusesc sa fac rost de pe hubz... dar doar ep traduse... restu cred ca doar de pe site=ul de care ne-ai zis merge sa le luam... dar de manga stii ceva? ca nu am reusit sa gasesc decat primele 3 volume cred...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 18 2007, 02:16 AM
Post #7


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Despre manga :( nu prea stiu nici eu...stiu ca si eu am vrut-o dar n-am gasit-o si m-am lasat...pt ca am citit in diverse locuri ca nici manga in engleza nu ar fi,acele pers de la care citeam eu,asteptau sa apara anul asta manga,sa o poata citi...nu stiu ce s-a intamplat de fapt si de ce au oprit deodata subtitrarile si nici manga nu a fost lansata,cel putin nu complet...in america nu exista aceasta manga...am citit pe youtube diverse plangeri din partea fanilor...de asta zic.eu dupa ce am citit ce ai scris am cautat mult,dar momentan...nimic.sper sa aflu ceva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Mar 18 2007, 01:55 PM
Post #8


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



am auzit de el de mult si abia astept sa il vad. Dar am o rugaminte : nu poate cineva sa faca un bine si sa imi faca o copie la el si sa mi-o trimita prin posta :P ? evident, platesc eu toate cheltuielile - animeu are vreo 3 gb si la ce viteza de download am, nu prea ma incumet sa il incarc :(
Eventual putem face trade - am si eu o lista mare de anime (si unele destul de rare) - trimit si eu in schimb.
Merci tare mult
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 18 2007, 02:34 PM
Post #9


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Eu am inceput de mult downloadul,dar nu l-am mai terminat...dar cred ca are mai mult de 3 GB,pt ca in total sunt 91 de episoade,sa zicem de 170 mb,desi unele au mai mult,deci ar fi mai multi GB.daca esti interesat,eu fac copie...dar sa-mi spui exact ce vrei.Vrei ambele serii?Din curiozitate as fi vrut sa stiu ce lista de anime ai?sa contina romance...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 18 2007, 04:04 PM
Post #10


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



pey pure a iesit tot? nu erau scoase doar 7 ep? park n-am vaz nici raw-urile :unsure:
chiar am inceput sa-l vad. sunt la ep 12. :D it really is kiddy like :P sailor moon (in ceea ce priveste transformarile si ce e legat de partea asta) amestecat cu aishiteruze baby (referindu-ma la personaje si la actiunea... "statica"). nu prea-mi place vocea Luciei - e exact ca in aishiteruze baby... parca nu ar fi suflet in personajele astea... dar oricum, povestea e foarte dragutza. ;) nu stiu ce o sa ma fac in momentul in care o sa ajung la ep 33 :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 18 2007, 06:37 PM
Post #11


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Sunt de acord cu tine in ceea ce priveste transformarile si vocea Luciei,dar in timp m-am obisnuit cu vocea ei.Poate nu am explicat bine...au aparut 7 episoade din sezonul Pure,subtitrate,si doar la ele am gasit torrent...si tocmai acum am descoperit ca site-ul de unde faceam eu download s-a inchis pentru o perioada :o nu se poate...pana ajungi la ep 33 sper sa gasesc ceva...daca nu,le poti viziona pe youtube,ca acolo sunt toate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 18 2007, 07:53 PM
Post #12


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



no way... :( nu mai e bun site-ul?? *sigh* that's too bad.... oh well... e si youtube o alternativa.... -_-
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Mar 18 2007, 09:26 PM
Post #13


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



pai uite cum zic : da-mi tu un email ( ca tie nu iti merge pm - nu ai 30 de posturi ) si iti trimit lista mea (am destule romance :P ) si vedem cu facem
merci mult
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 19 2007, 12:26 PM
Post #14


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Crystall,site-ul e doar inchis pentru o perioada dar va fi deschis...am gasit insa ce vroiam sa gasesc,ca stiam ca mai e ceva...dar episoadele sunt format wmv,dar le poti converti in avi...le poti vedea si in format wmv,nu e o problema...doar sa ai un video player care sa citeasca tipul asta de format.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 19 2007, 05:38 PM
Post #15


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



nu-i problema formatu... ;) i can watch anything :lol: so... ce ai gasit? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 22 2007, 12:46 AM
Post #16


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Crystall,site-ul despre care vb eu ca s-a inchis,s-a redeschis :) iti voi trm maine un pm,cu tot ce trebuie,sper sa-ti fiu de ajutor.
Emanuel,n-am mai rasp la ce ai scris,nici nu am dat e-mail.Trimit maine e-mail
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Mar 22 2007, 06:46 PM
Post #17


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



abia astept :) . ti-as fi trimis PM, dar nu iti merge pt ca nu ai inca 30 de posturi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Mar 22 2007, 06:57 PM
Post #18


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Il gasiti aici, trebuie sa va faceti cont si atat. E pe Megaupload. Am verificat acum primul episod si merge, e in format avi.
http://www.animea.net/series

Later Edit:
Uite si torrent: http://a.scarywater.net/lunar/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 22 2007, 07:04 PM
Post #19


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



noli, nu prea ai cum sa-mi dai pm intrucat nu ai 30 posturi.. :( nu poti sa scrii aci, in topic?
thx, muza_chan, for the link ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 23 2007, 12:59 AM
Post #20


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Vroiam sa ajung sa am 30 de posturi...adresa e http://www.mmppp-stars.co.nr/

Mai am inca 2 adrese,dar nu ai nevoie de ele,pt ca ce gasesti pe acele 2 gasesti pe acesta.In legatura cu torrentele,eu deja mentionsem de lunar anime... :(
La ce episod ai ajuns Crystall?Si daca ai trecut de 33,cum e?Eu sper ca te-am ajutat cat de cat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:31 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |