Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Tatakau Shisho - Book Of Bantorra, - Armed Librarians


Mumusan
post Oct 10 2011, 01:03 AM
Post #1


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



Genre: Action, Fantasy, Mystery


Intr-o lume in care oameni morti sunt transformati in carti si stocati in Biblioteca Bantorra, unde oricine citeste una din aceste carti poate afla detali despre trecutul acelei persoane. Biblioteca este intretinuta si protejata de Bibliotecari Inarmati (Armed Librarians), care manuiesc diverse puteri sau magii, inamicii lor sunt o secta cunoscuta ca Sindeki Kyoudan.

Trailer

Imi place grafica e detaliata, are diverse efecte si felul in care se bat, actiunea, primul episod poate parea cam superficial, but it gets better, cat despre povestea in sine mi se pare okay, cateva ideii pe care nu le-am mai vazut cum ar fii personajul principal Hamutz, care ii cam enervanta intr-un fel si pare ca nu ii pasa de nimeni, chiar mai rau le propune unora o lupta pan' la moarte. Imbina elemente tematice din secolele XIX si XX, din America si Europa, in special, numele lor sunt cam ciudate. Am vizionat 13 episoade pana acum (intr-o zi), and looking forward to see the rest.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Oct 10 2011, 08:15 PM
Post #2


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



L-am urmarit cand aparea ca On-Going. E un anime cu multa actiune si o poveste cu multe surprize. Mi-a placut, merita vazut in orice caz de fanii genere-ului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Oct 13 2011, 09:47 PM
Post #3


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



seen it, like it ... l-am terminat ieri, as zice ca ii cam underrated, e un anime de actiune bun, dar pare ca ar fii trebuit sa aiba mai multe episoade mi s-au parut cam ingramadite evenimentele si firul povesti in sine probabil ca ar fii avut vre-o 50 de episoade, daca ar fii fost mai dezvoltata povestea unor personaje din anime si totusi episodul 14 e 98% review din episoadele anterioare, anyways it was nice seeing it.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 07:40 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |