Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages « < 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Otaku Festival 2010 (14-16 Mai)


Mikael
post May 19 2010, 10:02 AM
Post #61


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



@Kratozz frate eram nervos, sorry dar tot timpu cosplay-ul iese aiurea, ba prezentatorii, ba juriu, ca sa nu mai zic de faptul ca tot timpu intarzie cu 30-45 min. eh asta e sa speram ca poate o sa iasa mai bine incepand cu nijikonu urmator
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post May 19 2010, 10:36 AM
Post #62


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



QUOTE(usagy @ May 18 2010, 09:13 PM)
De acord cu tine, dar aici afirmatia ta cum ca a primit 10 pe rochie se cam bate cap in cap cu afirmatia lui reenheart care a zis ca s-a depunctat faptul ca o costumatie nu a fost facuta de concurent.


tocmai m-am uitat la filmulet din nou. Artelle a dat 10, Notorious a dat 8 si Madalin 5. Ideea e ca probabil cosplayerita a inteles ca Artelle i-a dat 5 in momentul in care a iesit de pe scena si a tras concluzia pe care a tras-o atunci pe loc. Reen fiind in culise si nestiind ce nota a dat Artelle de fapt, probabil ca a stras si ea alta concluzie... si uite asa se creaza confuzii in lant :)

QUOTE(usagy @ May 18 2010, 09:13 PM)
Probabil insa acum fiind la inceput se doreste incurajarea cosplayului, indiferent ca e 100% cumparat de pe x site.


Oricum cosplayul se incurajeaza. Un costum bun merita note mari. Daca e facut de cosplayer si are si detalii grele si care arata bine, atunci da, merita o nota f buna!

QUOTE(usagy @ May 18 2010, 09:13 PM)
Totusi, cu o masina de cusut performanta (nu neaparat industriala), cu un triplock si ceva cunostinte poti sa faci ceva decent.


Heh, trust me, stiu ce spun, o masina performanta ESTE una industriala si costa de pe la 1200 de lei in sus, iar un triplock de pe la 2000 d elei in sus. Tinand cont ca majoritatea cosplayerilor nu lucreaza ci primesc bani de la parinti.... well, do the math yourself!

PS. rochia roz nu era decenta, era foarte buna!

QUOTE(usagy @ May 18 2010, 09:13 PM)
Curiozitatea mea era : juriul pune macar mana pe costumul respectiv sa vada cum a fost confectionat? Se pun cateva intrebari despre confectionarea lui? Sau se merge pe : arata bine, deci e facut de altcineva.  Dar vorbesc aiurea, ca tot nu a contat asta in vreun fel la concursuri  :D .
*



Well, eu daca as fi in juriu as pune intrebari despre cum au facut costumele. Te prinzi daca le-au facut ei din primele raspunsuri... nimic mai simplu...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post May 19 2010, 10:36 AM
Post #63


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Auzi, ia lasati-o mai incet cu "sa speram ca iese mai bine la anul". A iesit fain ACUM. Na, am spus-o. Doamne, greu de multumit mai is oamenii...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thunder
post May 19 2010, 11:56 AM
Post #64


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 19-May 10
From: Inima Ardealului, adica Cluj
Member No.: 9.719
Points: 73
Gender:



No, asta e... unii sunt usor de multumit :lol:

eu sper ca la urmatorul fest sa se rezolve majoritatea problemelor ca sa putem sa gasim altceva de corectat!

Sunt sigur ca cei care organizeaza au ciulit urechile si au notat toate sfaturile si criticile constructive!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

reenheart
post May 19 2010, 01:00 PM
Post #65


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 6-December 08
Member No.: 8.008
Points: 103
Gender:



corect, Artelle a dat 10 pe costum. Am vazut video-urile. My bad, imi cer scuze pt confuzie si imi retrag commentul respectiv din post pt a nu da nastere unor viitoare dispute.

Edit: gasitu-am pe youtube inregistrari de vineri seara, de la concertul Anli Pollicino - http://www.youtube.com/view_play_list?p=D3E02D307CB42ECA
hmm, parca sonorizarea n-a fost asa proasta XD pot sa inteleg fiecare vers ^_^ anyway, enjoy the eyecandy
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post May 19 2010, 02:32 PM
Post #66


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



neata tuturor ^_^ ... Ce pot sa zic decat felicitari organizatorilor si, bafta multa si de acum in colo. Am citit 80-85% din toate comentariile aduse aici si deja ma doare capul :D

Nu am multe critici sau laude, de adus pt ca am petrecut mai mult timp prin sala de spectacole. O singura observatie am aici: A lipsit aerul, fapt ce putea fii remediat prin ventilarea incaperii mai eficienta (se puteau folosi geamurile din dotare mai bine :D ).

Apoi, a fost putin neplacut sa urmaresc GameX-ul difuzat in ambele zile. Putea fie impartit in 2 bucati fie puteau fii pregatite 2 "episoade" separate.

Singura observatie pe care o am de adus "capitolului" de cosplay este indreptata catre prezentatori. Domnisoara (imi scapa acum numele personajului) vorbea de parca nu mancase in ultimile 3 zile (fara suparare). Rolul prezentatorilor, este acela de a capta atentia publicului si de o focaliza catre ceea ce urmeaza a fii vizualizat (in cazul de fata), si nu acela de a rade pe seama "oaspetilor" sau de a-i goni de pe scena. Modul in care cosplayerii din prima zi erau "poftiti" afara de pe scena a fost in cel mai bun caz gresit ales.

Cum a zis si Alexander cu alte cuvinte, buna desfasurare a unui astfel de eveniment este data atat de organizatori cat si de vizitatori. Cand lumea se inghesuie la intrare ca la carne, sau cand se vorbeste in sala de spectacole ca pe stadion, sau cand aerul devine irespirabil, atunci lucrurile nu pot merge asa de bine pe cat ar putea sa mearga.

In rest toate bune si frumoase. M-am simtit bine si astept cu nerabdare editia urmatoare ^_^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post May 19 2010, 07:03 PM
Post #67


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Daca toata lumea si-ar face singura costumele cati cosplayeri buni ar fi in total?
Eu ma refeream ca poti sa stai in spatele bunicii si sa ii spui unde si cum sa coasa la masina daca nu te pricepi , nu comanda.

QUOTE(usagy @ May 19 2010, 07:08 PM)


Iar daca o persoana nu are habar pai de unde o sa poata sa diferentieze matasea de saten, sau chiffonul de voal? Am cazuri care nu deosebesc un bumbac de dantela  :lol:  De obicei croitoreasa se ocupa de tot, tu doar duci poza. Expertul face tiparele apoi, croieste, coase, surfileaza...etc. Ma insel?:P


*



Pai e vorba de vizual , de asta zic ca e un efort. Daca un cosplayer isi alege singur materialele si se duce la bunica sa l ajute sa croiasca nu vad unde e wrong.


Nu ma refeream sa se dea comanda la o croitoreasa efectiv , dar daca le faci cu cineva care stie , si tu stai acolo langa , cred ca e implicare . Repet ca e imposibil ca toti iubitorii de cosplay sa stie sa croiasca perfect(profesional) . In plus cosplayerul e doar un model .Se da nota pentru cat de mult arata ca personajul. Daca s-ar da nota pe croiala s ar face concurs de croit anime costumes.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bebe
post May 21 2010, 02:05 PM
Post #68


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 45
Joined: 21-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.780
Points: 105
Gender:



Damn... dar s-a scris ceva nu gluma >_< Abia azi am reusit si eu sa citesc ce-i pe aici, si o sa zic si eu cateva chestii din ce-mi mai amintesc, sper sa nu ma repet (prea mult). Oricum am mai vorbit direct cu lumea si mi-am mai spus parerile si prin alte parti.

S-o luam oaresicum la rand:

Proiectiile/sunetul etc: am inteles care au fost problemele si deh. N-am ce zice. M-ai mult pot zice ca m-au deranjat probele de lumina and stuff pe scena in timpul proiectiilor ~_~

Despre cosplay... ca de obicei, multa palavrageala. E totusi aiurea (si poate jignitor) ca lumea sa plece din prima pe ideea ca "asta e sigur cumparata" - nu cautati scuze sau motive, stiu ce-am auzit si unde. Dar asta e mentalitatea din romania si deja tine de bunul simt nu de organizare. Pentru ca exemple de genul gasesti peste tot (si ca tot ziceati voi de feedback la revista CosplayGen, forward la o intrebare care mi-a pus-o cineva: aveti dreptul sa folositi pozele respective? Daca ati cerut sau scrie acolo unde le-ati luat ca se pot folosi etc. I don't really care, in final e problema voastra, dar sunt curios).

Cred totusi ca cea mai buna idee e cea a lui Shinju: sa fie intrebati cosplayerii cum au facut costumele. Asa chiar si daca au stat in spatele bunicii tot au vazut ceva, au inteles ceva, au dat si ei o cusatura si intr-un final tot o sa ajunga sa-si faca singuri costumele daca nu inca. Probabil ca s-a notat asta in lista aia de "to do", right Methos?

Restul problemelor stiu ca au fost deja discutate si idei se gasesc spre rezolvare, si mi-e prea lene intru in detalii.

La AMV-uri zicea cineva... stai sa verific... asa, Valexa. Da, castigatorii au fost chemati pe scena (desi si eu am plecat din sala, am auzit anuntul). E adevarat ca in momentul in care s-au terminat proiectiile sala s-a golit, dar se poate face altceva: inainte sa fie difuzat AMV-ul (cel putin la ultimele 3 locuri), se anunta cine si ce, si atunci se cheama autorul inainte de proiectie; nu cred ca o sa mai plece cineva din sala fara sa vada AMV-ul, chiar daca il stiu; si afla si cine era autorul (thought it was kind'a hard to miss the screaming girl running down the aisle).

Asa... ce mai era? Nush, mai notasem cateva chestii de prin comentarii random, o sa le iau la rand:
QUOTE(Methos)
Lucru care l-am observat si am si intrebat. Au fost multi care au facut cosplay , costume hand made foarte reusite care mi-au spus ca nu au intrat in concurs pentru ca nu vroiai sa fie huiduiti. (lucru care este destul de deprimant sa il auzi)


Si eu am vazut multa lume si chiar am intrebat pe cineva "de ce a mai venit in costum daca nu participa" la care mi s-a raspuns foarte aspru "da lasa omul in pace, daca n-a vrut n-a vrut" (or something like that). Noh, ii lasam in pace, dar astfel de persoane trebuie incurajate sa participe. Nu doar de organizatori - fac aici o mica paranteza ca tot se lua lumea de Mada, macar el a avut o parere pertinenta, notele au fost consecvete (a notat pe toata lumea dupa aceleasi criterii si per total n-au afectat clasamentul) si si-a justificat notele si chiar a dat sfaturi acolo unde trebuia. Ca putea sa fie mai putin strict deh, fiecare cu parerile lui.

Uff... era sa-mi uit ideea. Deci, cosplayerii trebuie incurajati atat de organizatori cat si de noi, publicul. Si da, aici ma refer la grupuletul care vocifera pe sus (desi eu nu v-am auzit decat de vreo 2 ori, dar sunt si mai greu de urechi). Insa asta intra deja la "mentalitatea de romania" de care ziceam mai sus, in aceeasi categorie cu unele gesturi de pe scena atat din partea cosplayerilor cat si din partea prezentatorilor (sorry, trebuia sa mai zic si eu odata ~_~)

Legat de ce era la intrare (ca tot suntem la subiectul asta) desi mi s-a parut mai putina aglomera ca data trecuta, vorba lui Methos (parca? :huh: ) sa fie un voluntar acolo inainte de cei cu bratari, care sa faca putina ordine si care sa nu lase lumea sa se propteasca ca nesimtitii in fata usii fara nici o treaba ~_~ (yeah, si eu m-am oprit odata, dar nu eram chiar in fata usii ca unele persoane). Cat de intrat fara sa plateasca, la inceput multi si-au luat bratari dinainte si la 11 au fost lasati sa intre (Reactive chiar m-a dat afara ca am intrat mai devreme, chiar daca aveam bratara - si da, stiu ca a fost placerea lui personala >_<). Ca sa nu mai zic ca [,] comunitatea nu e chiar atat de mare si lumea se cunoaste deja, e mai usor sa retii cine si-a luat si cine nu. Cat am stat eu acolo intr-o pauza (vreo 5-10 min) n-am vazut nimic de genul si lumea care intra chiar venea din proprie initiativa la mine sa-mi arate brata - desi n-aveam nici o treaba cu organizarea, vorbeam cu Ioana sau Maki sau cine mai era pe-acolo.

Asa, si ca tot veni vorba de mancare (thx Ioana for the sandwich :rolleyes: ) am mancat si niste sushi de etajul 2; erau 2 fete care-si adusesera ingrediente si ce-au putut si-au facut acolo pe loc ceva, spre rusinea mea nu stiu mai multe detalii, but it was good :3

Also, good ideea with Jack intre skit-uri, ar fi bune niste scenete, eventual care sa implice si prezentatorii - ca sa nu se plictiseasca lumea. Waiting for Aku *___*

Anyway, nush... probabil am mai uitat ceva dar daca e sa-mi amintesc o sa revin.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post May 21 2010, 03:31 PM
Post #69


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



Avand in vedere ca mie lene sa dau quote selectiv :P
urmatoarele :

@ bebe : CosplayGen este revista worldwide si la fel ca si OtakuMag are toate accepturile. Ca fapt divers pozele care le-ati vazut acolo au fost trimise chiar de cosplayeri ( fiecare un x numar de poze din care echipa a facut selectia ). So nu va faceti griji de copyright shit.

Despre "to do" listul meu pot zice ca este destul de mare avand in vedere ca eu ma reprofilez inspre alte zone in afara de Gaming, unde spre bucuria mea (si vor primi tot sprijinul meu) au venit cei de la Gogito si de la BattleKon.

Pana acum eu eram doar cu partea tehnica dar cum cineva mi-a zis "e bine sa incerci chestii noi " imi voi baga nasu si alte zone.

De asemenea rugaminte in caz ca mai posteaza lumea pe aici.
NU imi pasa daca un subiect a mai fost discutat sau nu, chiar daca parerea voastra e asemanatoare cu una din paginile anterioare as insista sa o ziceati ( pentru uni chiar conteaza lucrul acesta )

Peace
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post May 21 2010, 08:41 PM
Post #70


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



I haz ideea cum sa nu se faca inbulzeala prea mare la intrare: folosind ingradituri din alea mobile(cum e la casa de abonamente metrou de la unirii), ca sa directionezi coada, (in caz ca exista evident) si lasi o intrare si undeva o iesire. and problem solved :D pe undeva se intra, si ca sa intri daca e coada stai frumos la coada si iti astepti randul. Astfel si verificatul va fi mai usor si nu o sa se faca imbulzeala cand multi vor sa iasa si altii vor sa intre.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post May 21 2010, 11:39 PM
Post #71


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



@Bebe
Editorii premianti pe scena, HA! Ca sa ne luam tricoul si volumul din Twillight? Hai frate las-o... Daca vrem cu adevarat sa facem ceva ne filmam desktopul cu programele de editare ruland si explicam cum am facut si ce si la ultimile 3 sa fie proiectate filmele de explicatie. Numai ca tot e aiurea. In fine, face bine la epin(parca asta era expresia - nu nu sunt 645645chaner).

@Mitsuki Chan - si restul care sunt cu "Vai costumele sunt facute/originale!"
Give me a fucking break, sincer, ca fix asta ne roade acum... In fine, se pot face 2 sectiuni mari si late, 1 pentru cele cumparate si cealalta pentru 'originale'.

Also let me make a note here: Daca eu ma imbrac precum faggotul ala de Light sau cum il cheama din Carnetul (cu ale carui pagini ma sterg la...) Mortii... Ma duc la primul SH si caut o jacheta de costum si niste pantaloni. O VAI L AM CUMPARAT!!!!!!!!!ONEONEONEONEONEONE!

Depinde de costum, pentru ca teoretic poti cumpara si piese din el cand cumperi o jacketa sau stiu eu ce altceva.

PROPUN CA TURA VIITOARE CEL CARE NU SI A CROSETAT SOSETELE SA FIE BANAT! :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post May 22 2010, 10:45 AM
Post #72


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



:mellow: :mellow: :mellow: :huh: :huh: :huh: :blink: :blink: :wacko: :wacko: :wacko:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 22 2010, 12:52 PM
Post #73


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Bwahaha!! Ce-am mai ras la asta cu sosetele... Sincer, eu mereu m-am gandit ca, daca vreau sa fac cosplay, as vrea pe cat posibil sa fac singura componentele, pana si o camasa..dar la sosete chiar ca nu m-am gandit..! rotfl!!!
Cat despre intrare, desi nu stiu eu cum e acolo si locatia nu e mereu aceeasi banuiesc, cred ca aveam cam aceeasi idee ca si Kratozz.. decat ca mai simpla: deschizi o usa pe care sa intre numai o persoana odata si intra unul cate unul..desi la inceput o sa fie cam greu ca se-aduna lumea sa intre, mai incolo n-o sa mai fie asa de multi, ... cred... ><

Ah, am 2 intrebari: Nijikon si Otaku Con sunt facute de aceiasi organizatori? si.. Cine a castigat la cosplay? Am citit undeva ca la grupa au fost fetele cu Akatsuki pe primul loc, dar de individual nu stiu.. ^^

Hm hm.. o idee la care nu renunt nici moarta e concursul de karaoke... Ma rog, eu nu oi renunta, dar e doar o sugestie ^_^

Humz humz data viitoare chiar ma duc, si particip si la cosplay! Am zis..de data asta aproape am mers, dar pt ca am ajuns sa nu recunosc drepta de stanga, ma trezisem sambata pe la 5 dimineta, am adormit putin doar pe la 3 dimineta a doua zi (duminica, si m-am trezit, am si racit in ziua aia ca am stat numai in curent, si am ajuns sa-mi petrec ziua plina de regrete, si asta in somn, caci nu m-am mai trezit pana pe la 1, si apoi am stat putin la calculator si am adormit foarte repede pana luni... :lol; Vai si-amar de mine.. Si daca merg probabil ca va fi numai in una din zile...cand e cosplay-u la care ma duc. Si asta e o poblema pt astia care nu-s din Buc, si care vor/pot sa rearga numai o zi ca si mine, ca daca vor sa participe la anumite activitati din diferite zile, trebuie sa aleag..desi inteleg faptul c nu poti sa le pui pe toate intr-o zi si a doua sa nu mai fie nimic astae pierderea ghinionistului.. :P

PS imi cer scuze ca a trebuit sa uziti [cica] sfatui de la careva care ici n-a fost la conventie pana acum.. -.-'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post May 22 2010, 12:58 PM
Post #74


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



@"M"otan :P
nu ai de ce sa iti ceri scuze. ideiile sunt bine venite de la oricine.
la cosplay grup da a castigat VisiualMadness cu akatsuki stuff thing, iar la individual a castigat un vocaloid (tipa cu funda in par, in caz ca gasesti poze)
Niji si Otaku au in mare parte aceasi organizatori, dar corele ( ca sa zic asa ) e diferit. :P ( hard to explain :P
hope it covered all ure question :P
si chestia cu karaoke are un loc rezervat prin lista aia magica :P, asa ca iti recomand sa ajungi la nijikon :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bebe
post May 22 2010, 01:53 PM
Post #75


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 45
Joined: 21-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.780
Points: 105
Gender:



@Alexander: Era o idee mai sus cu asta, si se zicea ca nu se poate pentru ca lumea pleaca din sala. Ce-am zis eu a fost doar o completare, dar daca tu ai trac sau n-ai chef sa afle lumea ca-ti place Twilight sau pur si simplu ti-e lene sa te feresti de rosiile din public, treaba ta. Poate ca tot tu o sa castigi ceva si data viitoare (sau poate nu ~_~) dar nu cred ca ai ceva de spus legat de premierea in sine sau altceva. Noi ne-am spus parerile si ideile asa cum am fost indemnati, tu ti-ai spus-o pe a ta si ca sa nu mai intru in detalii, organizatorii or vedea ce-o sa faca cu fiecare (aluzie la Death Note-ul tau).

Other than that, n-a fost concurs de karaoke? Recunosc ca n-am stat pe holul ala prea mult, dar zicea cineva ca s-a inscris pentru concursul de karaoke de a doua zi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post May 22 2010, 02:30 PM
Post #76


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



@Bebe, si cine a venit cu ideea - Problema cu faza asta e ca totul pana la cele 10 AMV-uri e build up, iar eu nu m-as urca pe scena pentru ca nu am ce sa zic. O sa incepem toti cu "multumesc firmei Coca Cola, lui Dumnezeu",etc ? Nu, ceea ce se spune e cum a fost facut amv-ul, therefor I said ca ar trebui facute niste videouri pentru explicatie. E una cand zici color correction si alta cand arati efectiv ce naiba ai facut. Am sa incerc sa fac niste exemple, desi nu stiu cand voi termina pentru ca da, si asta dureaza.
Cat despre trac... Tu esti cel cu sapca pe cap permanent, nu eu. :D


@Lord Methos - mane, daca bagati karaoke va rog eu nu bagati in sala mare sau... pe undeva de unde s-ar auzi in toata cladirea. PLEASE! Oricum poluarea fonica e grava la conventii deobicei, daca mai sunt si 20 de fangirlitze care sa cante in cor... eu imi fac stand cu apa si aspirine. Mechanist zicea ceva de un cort afara, numai ca depinde si de sistemul de sunet, sunt sigur ca nu va fi bine sa se auda pe o raza de 500 m in orice directie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NicholasBlack
post May 22 2010, 02:51 PM
Post #77


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 1-December 09
Member No.: 9.237
Points: 14
Gender:



fotografiile:

http://s10.transfer.ro/storage/otakufest_0...y-4b65db3b0.zip


... de data asta in mai putin de o luna [nou record personal XD]

Pe aceasta cale tin sa multumesc tuturor celor care au facut posibila recuperarea... capacului :D. se stiu ei; glorie eterna, pierce the heavens, stuff like that.

Poate data viitoare putem organiza un photo corner, cu reflectoare si un decor minim, gen cortina, scaun/ canapea, cum fac strainezii, ca anul asta sesiunea foto a semanat cu scenele de gun kata din Equilibrium. Bezna intrerupta de flashuri si abia pe urma vezi ce a iesit...


Peace :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KittyTeea
post May 22 2010, 02:55 PM
Post #78


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 144
Joined: 29-June 09
From: Bucuresti
Member No.: 8.806
Points: 355
Gender:



Au mai spus ai altii, dar la o conventie manga/anime ar trebui sa fie manga de vanzare si lucruri legate de anime: postere, stickere...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post May 22 2010, 07:38 PM
Post #79


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



QUOTE(KittyTeea @ May 22 2010, 02:55 PM)
Au mai spus ai altii, dar la o conventie manga/anime ar trebui sa fie manga de vanzare si lucruri legate de anime: postere, stickere...
*



Cu exceptia manga-urilor, a caror lipsa a fost discutata (desi, mic offtopic, au fost ceva manga-uri si pe acolo, plus otaku magazin, cosplay gen si niste albume de BD romanesti), anime stuff am vazut pe acolo. Era standul ala, chiar aproape de intrare, unde am vazut tot soiul de maimutoi de plus, figurine, brelocuri, chestii cu model anime si tot asa :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post May 23 2010, 03:34 AM
Post #80


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



@alexander : nu o sa fie afara si nici in sala mare. mom este doar o teorie ( nu dam mai multe detalii :P ) ( sala o sa fie una mica care sa nu deranjeze pe cei din jur )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 05:48 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |