Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Anime Music Videos (AMV)


cilu
post Jan 12 2005, 02:21 PM
Post #1


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Buuun, acuma stiu ca majoritatea dintre voi aveti sau ati vazut multe amvuri. Dar banuiesc ca sunt shi unii care nu au vazut/auzit (the newbies in special).
Nu am verificat daca mai este sau nu un topic asemanator dar in principiu mi-ar place sa vorbim aici despre amvuri.
Am avut o perioada obsesia amvurilor, decurs in care am tras vreo 10 GB de pe net. Cum auzeam de un anime, cum luam un amv sa vad secvente din el.
Sa numesc unul mai reusit imi e peste mana ca foarte multe mi-au placut. Unul interesant de tot a fost o combinatie intre Cowboy Bebop shi Trigun, in care Spike din CB il urmarea pe Vash din Trigun. Shi piesa era ceva in genul Shakka Zombie - Tainted Donuts.
Altul foarte bine realizat (shi la asta ma refer sincronizare muzica-actiune) a fost un AMV din Memories, pe un techno remix de la The Phantom of the Opera.
Well, daca se va anima topicul o sa zic mai multe, pana atunci ta taaaa :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Druidess
post Jan 12 2005, 02:41 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 40
Joined: --
Member No.: 686
Points: 2



Un amv... ceva mai diferit de cele obisnuite a fost "On your mark".. piesa cu acelasi nume - Chage & Aska.Produs de Ghibli in 1995 si regizat de Miyazaki...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Jan 12 2005, 02:47 PM
Post #3


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Ori nu stiu eu de aceasta chestie ori am impresia ca nu iti e clar ce e un AMV (no offence meant). Cel mai bun si mai cunoscut exemplu care a rulat si la televizor indraznesc sa zic ca a fost Wamdume Project - King of My Castle luat din animeul Ghost in a Shell.
AMV presupune secvente luate dintre-unul sau mai multe anime shi puse pe o anumita piesa. De exmplu unul foarte frumos care mi-a placut a fost secventele din batalia Gohan - Cell puse pe No leaf Clover de la Metallica.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Druidess
post Jan 12 2005, 03:03 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 40
Joined: --
Member No.: 686
Points: 2



No offence taken.

http://www.nausicaa.net/miyazaki/oym/

Despre asta e vorba.Aici apare catalogat ca Music Film... My bad atunci.In alte locuri era catalogat ca si anime music video.. pentru ca totusi asta e,nu? Si cel de la Wamdue Project era aceeasi chestie... nu era neaparat o compilatie.La fel si in cazul videoclipurilor de la Daft Punk si seria Interstella 5555. Si stiu ce e un amv... ^_^ . E unul care imi place destul de mult... Evangelion/Rammstein - Du hast.Se potrivesc bine versurile si ritmurile cu ceea ce este si ceea ce simte Shinji.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Jan 12 2005, 03:22 PM
Post #5


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



A, dap, btw confudasem amvul de la eva pomenit de tine cu Rammstein - Engel tot de la eva, unde au reusit aia sa sincronizeze miscarea buzelor cu versurile. Si au facut o treaba realativ buna. E unul dintre preferatele mele btw... Cat despre Daft Punk, tin minte shi eu seria respectiva de fapt clipurile, shi foarte vag ceva mentionat despre aceasta serie, daca e o serie intr-adevar........
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Druidess
post Jan 12 2005, 03:46 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 40
Joined: --
Member No.: 686
Points: 2



Da,si acela e reusit,si e printre preferatele mele.Tare distractiva treaba cu sincronizarea. Altul destul de reusit mi-a parut mie Enigma - Gravity of love / Rurouni Kenshin.Cam mushy,dar dragutel.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Jan 12 2005, 11:02 PM
Post #7


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



ehh cu AMV-urile sunt abia la inceput doar vreo 400mb :( da incerc sa ma cultiv cat de cat :P
oricum cele mai bun care l-am vazut cred ca este un amv la angel sanctuary facut pe melodia chop suey de la SOD si poate end of evangelion pe melodia end of all hope nustu daca melodiile nu au avut o contributie majora la parerea mea despre aceste amv-uri dar cert e ca se potriveau de minune ..macar din punct de vedere al versurilor
...a si sa nu uitam sectiunea funny trigun ..beer song rulz here :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Jan 13 2005, 08:19 AM
Post #8


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



End of all hope nu era cumva Nine Inch Nails? Anyway, unul marfa de tot e la DBZ cu o piesa din st-ul de la Fight Club.
Si de obicei, la cele de la dbz imi place ca e multa actiune astfel poti pune orice melodie pentru ca se sunt de toate in aceasta serie. (Chiar daca ma cam plictiseste de la un timp incoace sa aud numa de dbz in sus shi in jos).
Obsesia mea cu amvuri a inceput cu rurouni kenshin. Intamplator am dwld un amv, sincer nu imi aduc aminte care, shi stiu ca m-a impresionat foarte mult. Apoi, tot cautan am dat peste, heart of sword, numai ca era endingul de la kenshin pus la un amv cu trunks. Sincer nu stiam who the hell is trunks, aveam o mica suspiciune ca ar fi dbz (vazusem doar dragonball pana atunci ceea ce dadusera pe tvr2 demult de tot, shi un pic din inceputul lu dbz - raditz vegeta shi cam atat). Apoi inca unu tare de tot, Kenshin + Ninja Scroll - Godsmack - Awake, excelent amv.
Daca vreti funny, try Kenshin - They might be giants - Particle man. I absolutely love that.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 13 2005, 10:32 AM
Post #9


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



am inceput sa "colectionez" amv cam de 3 ani...cautam pe vremea aia in disperare seria dbz,dar atunci trebuia sa ma multumesc doar cu amv dbz...acum am o placere in a vedea amv..de multe ori amv fiind ami bune ca seria din care sunt luate imaginile..
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jan 13 2005, 12:05 PM
Post #10


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



pentru a va potoli setea de amv, intrati pe animemusicvideos.org , care este mama tuturor AMV-urilor. O.O

eu am AMV-uri de 1,15 G, adica 32(pare cam putin) in total. am dldat mai multe dar am sters vreo 10 care erau deplorabile.

tin sa mentionez ca cel mai bun pe care l-am intalnit a fost Naruto's World - einhander. excelent, sunet, melodie, mixaj perfect ce include multe efecte speciale. daca sunteti logati, il gasiti aici sau pe narutocentral in format real(trebuie sa dldati real player , se gaseste usor pe net)


alte AMV-uri bune...toate sunt rock

Reveille-Bleed the sky(sange la greu si mixaj excelent)
Naruto- The one and only sasuke(godsmack-i stand alone) /love
naruto-the rivalry(i hate everything about you)
naruto-fanfarria(rock mega-mix)
naruto-toushi(sr-71 goodbye)
hellsing & trigun-x(system of a down)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Jan 13 2005, 12:21 PM
Post #11


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Hehehe, sunt membru acolo inca dinainte de a sti de anime club....... vad ca ai o obsesie cu naruto, ce mai spargi gheata cu hellsing :D. Am un singur amv de la naruto, ceva linkin park, dar e neconcludent......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nuriko
post Jan 15 2005, 03:51 AM
Post #12


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: --
Member No.: 703
Points: 2



cel mai interesant amv vazut...hmm,final fantasy,binenteles :D
suteki da ne si tot pe secvente final fantasy- liberi fatali,destiny,eyes on me-superb tribut pt final fantasyVIII
amvuri pt anime am vazut cateva,iar mai dragut ar fi fost Chop Suey - Angel Sanctuary,Spirit Never Dies - Shounen Bushidou(secvente din f multe animeuri numai cu baieti /smile ) Bohemian Rapsody - Evanghelion,Must be dreaming - RahXephon
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Druidess
post Jan 15 2005, 07:29 PM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 40
Joined: --
Member No.: 686
Points: 2



^ Yep.. Chop Suey avea sintagmele acelea cheie "angels deserve to die" .. si " why have you forsaken me" care erau de efect in contextul animeului...
Tocmai m-am uitat acum la 3amv-uri dragutele... toate ff8 .. Linkin Park - papercut,Offspring-Staring at the sun,3 doors down - kryptonite si cel mentionat si de Nuriko.... Eyes on me... Sweet. /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jan 15 2005, 11:21 PM
Post #14


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



3 doors down il am si eu si e szuper ... imi place f mult
mai am niste amv-uri angel sanctuary ... nu mai stiu muzica acum si mi-e lene sa caut ...dar sunt szuper.
imi pare rau ca nu am destule amv-uri din rah-xephon :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

transe
post Jan 18 2005, 09:25 AM
Post #15


poison gurl
***

Group: Members+
Posts: 282
Joined: --
From: in my mind
Member No.: 333
Points: 154
Gender:



Angel Sanctuary is the best ever!! 8) ..hmm...ah, da...shi de la DBZ imi place Drowning Pool 8) 8) " let the bodies hit the floor.." /gg Cred ca imaginile se potrivesc cel mai bine pe aceste melodii ( sau invers ) :P
PS: thank u cilu pt toate AMV-urile :kisskiss:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Jan 18 2005, 09:33 AM
Post #16


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Cu cea mai mare placere Trance :oops: anytime u're wellcome.
Stiu ca am vazut unul recent de la Chronoss Trigger, shi m-am dat de ceasul mortii sa caut animeul respectiv shi pana la urma am aflat ca erau FMVurile din joc. At least got that cleared :D
Un amv foarte bun e Offspring - staring at the sun, un mixaj cu filmuletze de la ff4 pana la ff8, foarte bine realizat, unul dintre favoritele mele , by far.
Altul cred ca e 3 doors down - kryptonite, shi il are in centru pe Gohan. E printre top 5 la mine in lista :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

transe
post Jan 20 2005, 06:17 PM
Post #17


poison gurl
***

Group: Members+
Posts: 282
Joined: --
From: in my mind
Member No.: 333
Points: 154
Gender:



Mai sunt 3 amv-uri care mie imi plac foarte mult:
Lain, Akira & GITS _Nine Inch Nails-The Beco-;
Rurouni Kenshin_Vast-Touched- 8)_intr-adevar o prezentare f frumoasa a anime-ului pe aceasta melodie; imi place amv-ul deshi nu imi place filmul /sweat
Cowboy Bebop_Weezer-Only in dreams _ cred ca este o prezentare mai romantica a anime-ului (imi place partea in care personajele alearga; aproape ash alerga shi eu cu ele):Pu: imagini artistice /...
in afara de acestea 3, ar mai fi shi cel de la Kite_Mindless Self Indulgence-Molly-...disturbingly bloody...

Oare exista amv-uri cu Kiddy Grade?? :hatena:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

VanHellsing
post Jan 23 2005, 07:11 PM
Post #18


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 27
Joined: --
Member No.: 405
Points: 2



eu am gasit un amv No Reason care imi place fff mult , il puteti gasi shy voi la http://c.1asphost.com/XFACTOR87/No%20Reason.ace , partea misto e ca e facut de un roman
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jan 23 2005, 08:09 PM
Post #19


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Cel mai tare AMV ever este Yakikorosu facut dupa filmu Battle Angel Alita supranumit BAA...super tare...si muzica si imaginile sunt awsome !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DjSpider
post Feb 17 2005, 10:59 AM
Post #20


Enlightened Demon
**

Group: Members+
Posts: 87
Joined: --
From: On Death Row...
Member No.: 799
Points: 208
Gender:



Bonjour, mes ami!!!
AMV misto sunt:
-Dolphins Cry:SSJ2 GOKU vs. Majin VEGETA
-Hail Satan(Mindless Self Indulgence):Nappa A Sayan Tirrant
-videoclipul cu Inuyasha(scuze ca nu mai stiu cine il canta :oops: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:42 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |