Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Shinobi Fansub, traduceri manga-anime in romana


NON
post Apr 24 2008, 10:42 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 25-December 07
Member No.: 5.799
Points: 18
Gender:



Salut tuturor. As vrea sa va prezint un grup care se ocupa de traducerea in limba romana la anime ca Naruto si Bleach (si deasemenea vom avea si alte serii in curand).
Am inceput de cateva luni si am tradus ultimele episoade care au iesit. Cele vechi le vom traduce abia intram in vacante caci la moment fiecare e ocupat cu scoala.

Ca sa vedeti cum au iesit va ppropun linkul la unele episoade

Naruto 54 - Megaupload

Naruto 55 - Megaupload (facut de un nou membru, tleilax care se invata acum dar totusi a facut o treaba foarte buna)

Bleach 166 - FileFactory

Bleach 167 - Megaupload (deasemenea facut de tleilax)
Torrent(acesta este un torrent pentru Bleach 167, am incercat sa vedem cum va merge.)

Deci, sper ca stiti cum se foloseste megauploadul, e destul de simplu. Pentru intrebari sa scrieti aici.

Sper sa va placa si sa ne sustineti in continuare. As vrea sa-mi scrieti si parerile despre episoade cum au fost facute.

Deci, Shinobi este un grup care traduce manga la Naruto si Bleach deja de cateva luni (si vom faci si alte serii in curand). Ne staruim sa facem cele mai calitative si rapide capitole in limba romana, toti traduc manga in limbile lor, de ce sa nu facem si noi asa in limba noastra am zis eu, si asa s-a inceput proiectul. Va aduc ca exemplu ultimele capitole traduse de noi (desi pe forum gasiti mult mai multe)

Naruto 396 - Sendspace
Youtube Manga Video Clip (un experiment ce facem noi, adica clipuri manga video cu muzica, este la acelasi cap 396)

Naruto 397 - Sendspace

Bleach -106 - Sendspace

Bleach -105 - Sendspace

Pentru celelalte care le-am tradus le gasiti pe forumul nostru.
Deasemenea suntem primul grup de traduceri in romana care pune capitolele sale si pe Mangashare.

Ne gasiti deasemenea aici - Shinobi Romania (sper sa nu fie spam in acest caz, un mod de aici sa stearga linkul)

P.S. - Echipa Shinobi cauta ajutoare pentru traduceri, oricine stie bine sa lucreze cu photoshopul, sa traduca bine din eng sau din jap, sa poate face sub la video, si are dorinta sa faca acest lucru impreuna cu noi este binevenit. Vrem sa reusim sa traducem cat mai curand si episoadele vechi.

Astept parerile voastre. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:53 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |