Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Calendar Anime Toamna-iarna 2010


Sidonix
post Oct 20 2010, 12:37 PM
Post #21


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... odata cand eram eu tanar :P eram si eu purist si foarte picky si rejectam multe insa dupa 18 ani de vazut anime realizez ca n-ai cum sa opresti evolutia indiferent care este ea si in ce directie se duce. Asta se traduce in just sit, wait and watch and hate or like if u want. Discutam pe niste forumuri in afara de o petitie globala a fanilor pentru a determina un curs mai "calitativ" al prezentului si viitorului animatiei insa este doar o iluzie. Piata nipona dicteaza ce se produce in marile studiouri iar criza ucide multe din proiectele individuale care nu au sprijinul sau nu intra in grila/planul de productie al acelorasi studiouri.
Revenind la gunoaiele din prezent :P
* Jelly Fish Princess ep 1 ca prima impresie tot slice otaku life insa sa zicem cu ceva turnura diferita... fetish-urile mi se par ciudate oricum insa mai vedem
* Star Driver din ce am obs pina acu are deja un patern de Sailor Moon adica episodu si monster/mecha defeat... ceea ce mi se pare putin mai bine ca nu mai pare atat de gay ci devine ecchi :lol: si surpriza a crescut si ratingul la serie la niponi :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 20 2010, 01:15 PM
Post #22


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



yup, yup ^^ besides, it's not like there aren't lots of other stuff to do besides watching anime

Kuragehime imi place, e relativ amuzant, I'm definitely a Kuwawa fan. and yea, otakuness is through the roof again
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Oct 20 2010, 02:31 PM
Post #23


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... singurul lucru freaky din Kuragehime observat pina acum sunt sprancenele lui Tsukimi >.< desi as mai adauga si peruca aia aliena :D artwork-ul seriei pare desprins din Paradise kiss.

ps: apropo de "mizeriile" ce au acaparat industria anime dau exemplu de emisiuni de genul asta ce indoctrineaza populatia nipona deschizand apetitul de ecchi :lol:


no shame anymore among the girls in japan :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Oct 20 2010, 03:54 PM
Post #24


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



am vazut si eu primele 2 ep din ironman si sunt cat de cat oki: grafica faina, atmosfera de film, actiune si intriga cam putina, personaje slab dezvoltate (momentan). pare sa aiba potential...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 20 2010, 04:44 PM
Post #25


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Tamayura - e cute, dar cam plictisitor
Otome Youkai Zakuro - mi-a amintit de Ookami-san to Shichinin no Nakamatachi, momentan e ok. sa vedem cum se mai dezvolta povestea intre timp.
Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai - prea mult moe si "otakuness" pentru mine <.<
Kami nomi zo Shiru Sekai - iarasi dezbat subiectul "ero games"....
Iron Man - mie nu mi-a placut nici versiunea americana deci nu am avut prea mari asteptari de la el. Grafica e reusita.
Hyakka Ryouran: Samurai Girls - povestea nu pare sa fie cine stie ce, iar grafica e prea stridenta. My eyes! >.<
Bakuman - momentan e ok. A nice slice of life

Mai adaug la cele mentionate anterior:
Hakuouki Hekketsuroku - mi-a placut primul sezon pt. ca era "full of bishies", iar acum ca i-au imbracat in western clothes arata si mai bine. Dar nu recomand seria oricum, doar celor care au trecut cu bine de primul sezon.
Fortune Arterial - vampires in the sunlight? Good thing they don't sparkle :lol: . E ok, nimic deosebit.
Yosuga no Sora - desi la inceput am crezut ca va fi incest se pare ca Haru nu e indragostit de sora lui, doar vice versa....sau cine stie. Momentan mi-a atras putin atentia prin faptul ca povestea evolueaza mai repede decat m-as fi asteptat. It's not boring :P . Fazele echii spre hentai puteau fi scoase <.<.
Star Driver - Galactic Pretty Boy?Really?! Wasn't this supposed to target the male audience?
Togainu no Chi - Interesting. Pacat ca e shounen-ai.
Soredemo Machi - uneori e amuzant alteori nu...
Kuragehime - am o presimtire ca va fi bun. Pana acum primul ep. a fost cute :D .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

element22
post Nov 15 2010, 03:00 PM
Post #26


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: 16-September 06
Member No.: 2.997
Points: 144
Gender:



spun doar cele care merita mentionate ,cel putin pentru mine :

Yosuga no Sora - este foarte bun , grafica dar povestea e ft tare,pacat ca au sctricat cu comedia lor hentai * si au facut pe parti

Shiki--continua m-a dezamagit complet ep 14 sau 15 si nu cred ca ma mai uit !

Ore.no.Imouto.ga.Konna.ni.Kawaii.Wake.ga.Nai. cred ca cel mai bun comedy ,normal life din iarna asta ,dar ma intreb dc nu continua Nyan Hoi,Kampfer si mai ales Amagami SS care e de acum din vara ,eu inca nu am gasit ep noi!

Super.Robot.Taisen.OG.The.Inspector. -nush dc toata lumea star driver cand e alternativa asta mecha ft ok ,nu pt mine ca nu imi place genu' mi-a placut decat geass


Togainu.no.Chi asta vroiam sa subliniez ca anime e ft interesant ca actiune,poveste ,pers principal se poate compara cu cei din top de actiune

Break Blade - astept partrea III-a
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 23 2010, 05:21 PM
Post #27


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... mai adaug
* Koe de Oshigoto! ... primul oav vazut recent, intetia ar fi cica de a intra in pielea unei young school girl converted by her sister to become a seyiu eroge... un comedy explicit gen Futari Ecchi ce depaseste borderline hentai..
*Togainu ar fi un action ok daca tenta de gay nu ar fi atat de evidenta... some of those remarks freaks me out >.<
* probabil cel mai important titlu al perioadei ar fi Mardock Scramble ce am avut un peek advertize in Star Driver ep 5 si arata interesant si probabil se va lasa asteptat o perioada sper ca nu prea mare...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Megiddo
post Nov 23 2010, 10:49 PM
Post #28


Awesome Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 17-October 08
From: Bucuresti
Member No.: 7.761
Points: 413
Gender:



Star Driver e awesome. Parca aduce putin a Gurren Lagann la stil insa e prea school centered sa iasa ceva la fel de bun.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

element22
post Nov 23 2010, 11:56 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: 16-September 06
Member No.: 2.997
Points: 144
Gender:



mai bun mi se pare super robot taisen ..
Sidonix * daca la togainu te referi la Rin - e ft ok dupa parerea mea,chiar mi se pare un personaj complex,el si pers principal sunt singurii care imi plac din serial ..cred ca e bro' lu shiki* (i think)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Nov 24 2010, 03:37 PM
Post #30


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Isn't Star Driver gay? Really now. Toate pozele pe care le vad arata gay. Sparkly Space Boyz. but people keep watching it, so I ask again, is it good?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

element22
post Nov 29 2010, 11:40 PM
Post #31


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: 16-September 06
Member No.: 2.997
Points: 144
Gender:



eu sunt fan Gravitation ... revenind la togainu no chi e bine facut pe masura ce trec episoadele e si mai bun si pe criza asta de filme/animeuri bune nu poti sa nu te uiti ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 30 2010, 12:40 AM
Post #32


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE(Moonsparkle @ Nov 24 2010, 03:37 PM)
Isn't Star Driver gay? Really now. Toate pozele pe care le vad arata gay. Sparkly Space Boyz. but people keep watching it, so I ask again, is it good?
*


E asa de gay ca nici mie nu-mi vine sa ma uit pana la final...
Totusi, seria e destul de populara printre baieti...surprinzator @.@.

Din colectia de toamna eu momentan m-am indragostit de Kuragehime, e amuzant si chiar ma face sa astept cu nerabdare urmatorul episod :D .
La restul ma uit doar ca sa pierd vremea...desi nu am mai prea avut timp in ultima vreme. Trebuie sa reiau si Katanagatari...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Megiddo
post Nov 30 2010, 10:25 AM
Post #33


Awesome Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 17-October 08
From: Bucuresti
Member No.: 7.761
Points: 413
Gender:



@Moonsparkle Watch it and you'll understand why boys like it. And no its not because of the small touches of fagotry here and there. Crazy mech designs, awesome soundtrack presarat cu fanservice "decent", by the time Takuto does the sailor moon thingie you don't give fuck about it, everything seems too awesome.

Also, Togainu e cu adevarat gay/ pt. gay. <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

element22
post Nov 30 2010, 11:12 AM
Post #34


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: 16-September 06
Member No.: 2.997
Points: 144
Gender:



Poate nu te-ai uitat la toate episoadele ...Togainu e ft tare )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Megiddo
post Nov 30 2010, 12:01 PM
Post #35


Awesome Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 17-October 08
From: Bucuresti
Member No.: 7.761
Points: 413
Gender:



I doubt theres no more gay romance in the later episodes so .....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

element22
post Nov 30 2010, 12:05 PM
Post #36


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: 16-September 06
Member No.: 2.997
Points: 144
Gender:



so what ... ai ceva intresant de spus sau iti dai cu pararea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Megiddo
post Nov 30 2010, 12:19 PM
Post #37


Awesome Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 17-October 08
From: Bucuresti
Member No.: 7.761
Points: 413
Gender:



Cateva persoane mai sus ziceau despre Star Driver ca e foarte gay and I perceived that as an insult to the series therefore I had to clearly point out which is gay and which is not.
And yes I like to bash shonen ai stuff.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Nov 30 2010, 02:30 PM
Post #38


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



M-am ferit de Iron Man si chestiile gay.. si nu ma grabesc sa ma uit la ele. Nu atata timp cat inca ruleaza:

The world God only knows - e destul de amuzant + I like VNs and stuff:D
Ore no Imouto - nu ma asteptam sa imi placa... cel putin nu cu topic-ul asta usor... deviant :lol: dar a ajuns sa imi placa destul de mult... greutatile prin care trece un otac :D
Kuragehime - frate... daca asta nu e un anime smecher atunci poate incep sa ma uit la chestiile alea gay. Si culmea in seria asta e un crossdresser... ehem, forget I said that. E un josei ... dar consider ca e pt toate gusturile.
Shiki - imi place ... dar nu stiu de ce. Adica daca ma pui sa-l analizez e un anime slab. Oh well.
Bakuman - neat.. dar cam lent

Wgok, Ore no Imouto si Kuragehime s-ar putea sa ma fi prins fiindca au in comun otacii de un fel sau altul... Oricum e un sezon bun :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Nov 30 2010, 07:52 PM
Post #39


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Animeurile din sezonul asta care chiar au reusit sa-mi pastreze interesul sunt:
Kuragehime
Bakuman - de la creatorii lui Death Note, deci era de asteptat sa vina cu o poveste buna
Otome Youkai Zakuro - nu prezinta si nici nu transmite ceva foarte "inteligent", dar e relaxant si cute

In rest, celelalte serii ale sezonului:
Fortune Arterial - o tema prea des obisnuita, pusa in aceeasi ipostaza banala
Kami nomi zo shiru sekai - ar putea iesi ceva foarte bun, depinde de sfarsit, insa ma deranjeaza "imprumuturile" pe care le-a facut
MM! - another school life+ecchi
Moto to love-ru - nu mare diferenta fata de To love-ru, dar parca putin mai bun
Oreimo - imi place ca prezinta o tema realistica, si aici ma refer doar la partea in care esti nevoit sa ascunzi ca iti plac animeurile ca oamenii sa nu te catalogheze
Shinrei Tantei Yakumo - e prea indiferent tratata seria, pacat..
Soredemo Machi wa Mawatteiru - ah, comedia asta parca ar descrie anumite momente din viata mea, insa nu are nimic special. ma enerveaza grafica in primul rand, dar ar putea iesi ceva bun..
Tamayura - e cute, dar prea static.

Si alta seria a sezonului la care am renuntat dupa primele 2 episoade : Yosuga no sora - as vrea si eu sa fiu lamurita daca exista o poveste in toate "imaginile" respective. Mi-am zis ca ma mai uit la vreo 2 episoade sa vad cum "evolueaza", dar nu cred ca are sens pentru ca nu are ce sa evolueze. Inafara de coloana sonora care este stricata de "poveste" nu mi-a placut nimic. Nici macar grafica ... "noua".

Cam atat cred ca e ceea ce urmaresc din sezonul asta. Ca serii ongoing ar mai fi Shiki care e bestiala, dar nu se pune la sezon XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 1 2010, 02:28 PM
Post #40


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



La mine au ramas in prim plan
*Ore no Imouto ... Kirino & Kuroneko best team tsudere vazut de mine pina acum :)
* Soredomo Machi un comedy non-conformist despre maids cu mult apeal... ending song-ul este epic... Maid Power! :lol:
* Otoshimo Forte care as putea zice a.k.a Ecchi Games saga :lol:
* The World Only God Knows inca ma tine conectat pentru faptul ca inca nu intuiesc ce punct vor sa atinga lol
*MM! a devnit un sado saiyajin power comedy :D
* Ikka Musume a inceput sa imi placa mai mult ca in primele episoade probabil pt ca a inceput sa-mi para rau prin ce trece saraca Ikka- geso ! :D
*Kuragehime e so and so insa imi place Clara :lol:

Din action:
* Magical Index II e primul si probabil au facut ce am vrut eu initial si anume au accentuat mult pe Misaka & Kuroko care sincer face toata arca Index & Touma inutila, cel putin Touma mi s-a parut inutil din prim ep da ma rog nu sunt eu creatorul
* Star driver eh, inca il urmaresc pur si simplu pentru a vedea finalul din moment ce am inceput, in rest ma lasa rece
* Beelzebub din pacate nu va aparea inca oav-ul deci mai mult ca singur voi vedea seria in 2011...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 07:20 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |