Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Taverna - vorba... la o halba de bere


Sch00phy
post May 11 2005, 11:57 AM
Post #41


The original wielder...
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: --
From: Focsani
Member No.: 384
Points: 25
Gender:



Cam greu, Chris!
Da' pentru tine, incerc! :roll:
Sa vedem totusi ce-o sa iasa...

P.S. Si mai postati si voi ceva, mah!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post May 12 2005, 09:25 AM
Post #42


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Pai scrii in continuare ca doar e topicul tau... :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post May 12 2005, 12:59 PM
Post #43


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



La doleantele lui Schoophy postez si eu: "ceva, mah!"


Kidding...

Daca careva a citit Salvatore ar putea sa-mi zica si mie de care carte sa ma apuc de la el??? Am cam multe si sunt total in plop cu alegerea. Daca nu am ce recomandati...gasesc!

Meanwhile....playing Drakan! :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post May 13 2005, 07:17 AM
Post #44


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Drakan ????!!!!! Ma chinui de vre-un an sa fac rost de el... din nou... Da-mi-l si mie Cyber !!!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post May 13 2005, 01:29 PM
Post #45


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Scuze Chris dar cred ca am uitat sa mentionez care Drakan...eu joc The Ancient's Gate pe PS 2. Sorry!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post May 16 2005, 10:17 AM
Post #46


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Fuck... si nu poti sa - mi faci si mie rost de el pe PC ? PLEASE !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post May 16 2005, 02:06 PM
Post #47


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Tocmai am incheiat convorbirea telefonica prin care se stabilea ca luni sa primesc primul drakan pe PC...nu stiu sigur daca are si filmulete si restu',...dar jocul e. Interested??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post May 17 2005, 10:45 AM
Post #48


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Da, sunt interesat !!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sch00phy
post Jun 30 2005, 11:50 PM
Post #49


The original wielder...
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: --
From: Focsani
Member No.: 384
Points: 25
Gender:



Nu mai are nimeni nici un proiect??? Nici o fantezie??? Not even a dream, or a nightmare, perhaps??? Hm??

Atunci scrieti va rog ce mai faceti, cum e casa vecinului sau , ma rog, cat mai e mararul din piata, just write something, goddamit!!! Ma plictisesc singur pe-aici! :cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jul 11 2005, 09:19 AM
Post #50


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Bai... n-am terminat cu examenele asa ca nu ma pot lua de joc...
Cyber, cum mai e cu Draken... ? mi-l mai dai si mie ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sch00phy
post Aug 21 2005, 03:27 AM
Post #51


The original wielder...
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: --
From: Focsani
Member No.: 384
Points: 25
Gender:



Good to be back, finally!
Sper sa devina si sectiunea asta mai activa!! :rolleyes:
Am intentia de a "regiza" o noua povestioara la aceasta sectiune.
Hope to see you people posting! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Nov 5 2005, 05:15 PM
Post #52


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Am revenit dupa ceva timp, did you miss me ? :P

Hai sa facem ceva de threadul asta, ma ajuta cineva ? se baga cineva ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 27 2006, 03:20 AM
Post #53


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



hm..the smell of beer !!!! yeeey ! frost , ce mai e nou mosh ??? nu am reusit sai fac poze "subiectului"...the gfriend...a lu da blue L
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jan 27 2006, 05:42 PM
Post #54


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



no prob Majin... ca cica nu mai are chipurile...

Auzi, tu cand incepi vacanta ca vreau sa vin prin Iasi, si vreau sa te prind si pe tine pe acolo.

Ti-a dat Lumps berea de la mine, nu ? B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 27 2006, 08:22 PM
Post #55


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



parca da :D , no, cand vii in iasi..da un telefon..merem la o bericioaica :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Jan 28 2006, 01:41 AM
Post #56


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Usa tavernei sa deschise cu un zgomot ce trada lipsa de folosinta recenta,probabil clientii fideli foloseau usa din spate...sau geamurile. Odata cu vantul race intra si el,la fel de rece pasind cu pasi grei, bletemand frigul,temperaturile incredibil de mici pentru perioada asta a anului si lipsa unei caciului capabile sa ii acopere urechile lungi de elf care din cauza frigului devenisera albastre. Barmanul intelese cateva din blesteme dar ajunse la concluzia ca elful ce se indrepta spre el injura zeii si norocul folosind o amestecatura de cuvinte din mai multe limbi,poate folosea cuvintele care ii se pareau mai potrivite din fiecare limba...sau frigul ii se urcase la cap.
Se oprii in fata barmanului, se uita in jur, blestema de data asta faptul ca toate mesele din colturile tavernei erau ocupate, se intoarese spre barman si dandu-si la o parte cateva fire de par ce ii se desfacuseera din restul celor prinse la spate zise: "O ciocolata calda"
Uimit barmanul ii raspunse: "Aici e o taverna nu o cofetarie,trebuie sa consumi cel putin o bautura alcolica"
"O sa fiu o vreme in zona, asa ca pentru moment da-mi o ciocolata calda, alcolul vine pe urma" veni raspunsul din partea elfului.
Barmanul vru sa zica ceva dar se lovii de priverea strainului,abia acum observa ca ochii lui erau invaluiti de o lumina rosie ca sangele ascunzandu-i pupilele. Se uita mai bine la el,avea o pelerina rosie pe spate si o roba neagra cu marginile rosii asemanatoare cu ceea pe care o au vrajitorii,mana dreapta era acoperita complet de un fel de manusa din un material ca matasea ce se unea cu roba dar mana stanga era descoperita, (vede-ti avatarul si pune-ti o roba pe sub pelerina) se gandii bine si apoi raspunse "Fie...dar apoi bei ceva mai scump...intre timp spune-mi nuleme tau ca sa nu te strig straine"
"Azareth" raspunse elfu si apoi se indrepta spre o masa situata la marginea tavernei se aseza pe scaunul de lemn iar de sub mantie scosa cu mana stanga o sabie in teaca, dupa forma parea o katana cu munlte ornamente ciudate pe maner si teaca.
Azareth se uita inca o data in jur, incercand sa vada daca recunoaste pe cineva din cei cativa oameni care erau prin taverna si apoi isi indrepta privera spre flacara unei lumanari asteptandu-si ciocolata calda ,mormaind ceva cu o fata ganditoare "...what a dump" apoi scoase din buzunar 1 cristal mare multi color,de care erau legate cu un fir auriu 2 cristale mai mici verzi. Aseza usor cristalul mare pe masa, isi puse un cristal verde in o ureche si altul in cealalta,inchise ochii si incepu sa dea din cap pe ritmul unei melodii pe care numai el o auzea (Escaflowne-Empty The Pocket :P)

(am ajuns si eu prin zona) :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 28 2006, 01:57 AM
Post #57


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



Ningea slab ... Noaptea era fara luna. Tot ce se auzea erau urletele lupilor din padurea vecina orasului. Isi stranse pelerina in jurul sau ... Ura ca apa sa-i umezeasca parul si pielea. Statea pe balustrada prispei hanului in care deabia intrase ... Isi scoase pachetul de tigari . . . Primul fum il relaxa...Mai trase un fum ... Ninsoarea se intetise, iar fumul topea fulgii dni jurul lui ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Feb 6 2006, 01:14 PM
Post #58


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Isi dadu pelerina jos si incepu sa se stearga de apa ce ii curgea din cap. In lumina vaga de la lumanare, o elfita ce statea in celalalt capat al tavernei, langa semineu il vazu si i se paru foarte interesant. Se ridica si se duse la el. Azareth vazu o umbra care se legana senzual pe perete si se facea din ce in ce mai mare. Uimit, isi indrepta privirea catre centrul tavernei si ramase uimit. Persoana ce venea catre el avea o aliura nobila. Isi puse pelerina uda pe scaun si isi dadu cu mana prin par incercand sa isi aseze firele rebele dar nu reusi, acestea ramanandui zburlite in fata. Elfita zambi catre chipul caraghios ce il avea acum Azareth si il intreba daca nu cumva ar vrea sa ii tina companie la masa ei, unde poate sa se si usuce si incalzeasca. Acesta raspunse ca i-ar face placere si se prezenta : Azareth iar elfita facu la fel : Layla.
Cei doi se duc la masa de langa semineu. Layla, curioasa de muzica ce o asculta Azareth isi scoase repede cristalele sale mici, de culori albastre, sii le conecta cu un fir de argint la cristalul mare al lui Azareth, dupa care ii oferi din tigarile sale luate dintr-o padure apropiata orasului ei de nastere. Erau facute din frunze de Dark Treant.

P.S.: Frumoasa intorsatura Ice, plus ca a iesit klumea tare idea de combinat fantasy cu autohtonul... :D
P.P.S.: Vreau si eu Crystal Player si Tzigari dinalea !!!!!!!! :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Feb 26 2006, 02:50 PM
Post #59


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Azareth accepta o tigare pe care o aprinsa la flacara plapanda a lumanari,trase 2 fumuri dupa care tusi un pic...de la fum probabil...desi o raceala e la fel de posibila, stinse tigarea apasat in scrumiera din tabla de pe masa amintindu-si de ce se lasase de fumat. Isi ridica privirea de la ultimul fum al tigarii muribunde si se uita catre elfita ce statea cu el la masa,lumina lumanari arunca umbre senzuale pe fata ei invaluind-o in mister,,nu putea scapa de sentimentul ca are sange nobil daca nu chiar regal in ea "e puternica,cu toate ca stie sa isi ascunda puterea tot reusesc sa o simt...e chiar foarte puternica" isi nota in gand. Privirile li se intalnira pentru un moment iar din reflex Azareth isi intoarse ochii spre flacara lumanari "ochii sunt oglinda sufletului" ii rasuna in minte, dar apoi gandurile i se intrerupsera la auzul rasetului elfitei,isi ridica privirea din nou si ii obseva zambetul divin aproape "Layla..." repeta in gand apoi mintea ii fu strafulgerata de un sentiment de pericol iminent isi intoarse imediat privirea spre o portiune a zidului privind parca prin el,mana ii se inclesta pe teaca sabiei.
Layla observand gestul il intreba: "s-a intampalt ceva?" vazand ca Azareth parca era in transa isi repeta intrebarea "Azareth...s-a intampla ceva?" Azareth nu sesiza nimic in vocea ei care sa ii spuna ca si ea l-a simtit desi putea bineinteles sa ascunda asta,se intoarse spre ea,isi lua mana de pe manerul sabiei,schita un zambet atot stiutor si ii raspunse: "Nu mai suntem singurii care pot distruge locul asta" si apoi parca lipsit de orice ingrijorare continua: "Deci Layla, ce fel de elf esti? Lumina asta nu ma ajuta sa imi dau seama?" dar in gand isi zise "E puternic...si a stat in acelasi loc de ceva vreme...nu l-am simtit inainte...e puternic...o sa fie interesant...daca nu chiar distractiv". Apoi isi goni gandurile pentru a o putea asculta pe Lalya cu minte limpede desi un gand ii tot zbura prin minte "e chiar frumoasa"

P.S. Mersi chris astept continuarea ;)

P.S. 2 avatarul asta se potriveste mai bine cu personajul(cu exceptia blocurilor din fundal)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Feb 27 2006, 07:51 PM
Post #60


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Mergand catre usa, Azareth observa o persoana ridicanduse in picioare si apropiinduse de ei. Era un dark elf ca nici un altul: inalt, musculos dar totusi inteligent, primele 2 caracteristici fiind totusi ciudate pentru aceasta rasa de elfi iar Azareth o stia.
Acesta se apropie de Layla si o saruta pe obraz. Layla, exaltata, il ia in brate. Azareth ramase uimit, nu stia ce sa mai creada, dar simtea forta de mai inainte in aceasta persoana. Dupa 2 minute de bucurie, Layla il prezenta fratelui ei...

P.S.: Trebuie sai alegem destinul in ce priveste tzigarile :P :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 12:11 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |