Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Momente memorabile


Kisa
post Aug 29 2005, 10:50 AM
Post #21


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



1. Usagi in cabina telefonica... really sad... nu mi-a venit sa cred ca e posibil asa ceva intr-un anime Sailor Moon...
2. Cand se lupta Sailor Mars cu una din cele 4 surori de pe Luna Neagra. Si apare Rubeus (sau cum il cheama) si ii zice tipei ca ea nu conteaza or smth like that. Si ea vrea sa le omoare pe Sailor Senshi odata cu ea. Si Mars ii ia apararea si ii explica ca nu e singura and all.
3. Minako doneaza sange ca sa demonstreze ca si ea are o inima buna. Dupa care fuge cu cristalul inimii ei. Pur si simplu mi s-a parut touching disperarea ei de a dovedi ca si ea este o persoana buna la suflet.
Si ar mai fi o groaza, dar nu mi le amintesc acum pe toate. Plus ca ar insemna sa scriu prea mult si mi-e lene... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Aug 29 2005, 02:56 PM
Post #22


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



usaghi in cabina telefonica ? - la ce faza te referi kisa ? ca m-ai facut curios.Detaliaza putin
o faza superba e lainceputul sezonuli 5, cand usaghi trebuie sa treaca printr-un tunel de spini pt a ajunge lamamoru
- si intalnirea dintre chibiusa si hotaru e super, de fapt otate scenele cu hotaru sunt super
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 29 2005, 04:21 PM
Post #23


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Erynloth @ Sep 20 2004, 11:14 PM)
- usagi, stand in cabina aceea de telefon si plangand fiindca a parasit-o mamoru, soooo sad!


La faza asta ma refeream, Emanuel, cand Usagi il vede pe Mamoru cu o tipa pe motoreta lui or smth. Si se opreste intr-o cabina telefonica, se lasa pe vine, isi strange mainile in jurul mijlocului si incepe sa planga...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

transe
post Sep 13 2005, 07:15 PM
Post #24


poison gurl
***

Group: Members+
Posts: 282
Joined: --
From: in my mind
Member No.: 333
Points: 154
Gender:




Tocmai am revazut partea a 2 a din SM acum cateva zile
QUOTE
usagi, stand in cabina aceea de telefon si plangand fiindca a parasit-o mamoru
...shi se mai duce shi sa ishi ceara iertare deshi nu era vina ei :(:( that's just too sad <_< Dintr-un oarecare motiv am retzinut in special scenele amuzante din SM, nu shi cele triste.(Poate pentru ca in final totul se termina cu bine??)
Imi place scena in care Mamoru calca pe capul lui Rei - mi s-a parut cea mai amuzanta ever :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Sep 13 2005, 11:22 PM
Post #25


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



faza memorabila .... si mortala
in FF VII AC .. dupa ce tifa il bate pe unu din bad guys incepe melodia de la victory .. in final realizam ca e un ringtone (numa cei care au jucat jocu) vor intelege la ce ma refer:-)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 14 2005, 05:27 AM
Post #26


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



mentos sama ... e belea mare mey ... aici era vb de momente memorabile din sailor moon ... nu din advent children :P ... nici nu stiu ce sa fac cu postul tau ... asa ca il las aici ptr posteritate cu toate ca parca tin minte ca era si un topic d-asta ptr toate anime-urile pe undeva
on topic: moment: imi place faza cu versiunea imbunatatita de mascatul in frac :P ... pacat ca avea ochelari si ataca cu creveti :P ... dar a speriat dusmanul ... hihihi :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miko
post Sep 14 2005, 08:52 PM
Post #27


soultaker
***

Group: Members+
Posts: 281
Joined: --
From: land of confusion
Member No.: 391
Points: 148
Gender:



eu imi amintesc cand Mamoru visa ca nu se poate apropia de Usagi pt ca i-ar provoca moartea....mi-a ramas in cap imaginea cand o visa pe ea si o oglinda se spargea sub ea lasand-o sa cada in gol si se auzea vocea aia de fundal care il avertiza... :huh:
axy....este, este un topic pt momente din anime...in general...la General Anime parca :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

TheoScumpy
post Sep 20 2005, 02:57 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 26
Joined: 16-September 05
From: constanta
Member No.: 1.799
Points: 53
Gender:



o scena memorabila a fost cand seiya e intr-o cabina telefonica...apropo iar de cabine telefonice :lol: :lol: cand vrea s-o sune pe usaghi...dar se stapaneste si spune: I must be stupid ..cuuuuute :wub: :wub: :wub:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iro
post Sep 30 2005, 09:39 PM
Post #29


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 29-September 05
From: Pitesti
Member No.: 1.835
Points: 16
Gender:



ok,ok, eu is nou p-aici,dar de seriile extra se poate aminti?...ptr k mie mi s-o parut super misto cand, in filmul cu regina ghetii, Luna e salvata de astronom...sau atunci cand incep sa danseze balerinele alea de gheata;desi neindividualizate,ca si concept is foarte interesante.
si apoi mai e o faza,in seria a patra, cand moare Safir si tipa aia care il placea simte.
aia m-a impresionat pana si pe mine. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagami
post Oct 10 2005, 12:40 AM
Post #30


Lonely Loner
**

Group: Members+
Posts: 45
Joined: 23-September 05
From: nowhere
Member No.: 1.820
Points: 116
Gender:



have to go back years...intotdeauna mi-au placut episoadele in care se murea,cred ca am vazut de cateva ori cum mureau pe rand celelalte sailor in sloiurile alea de gheata in prima serie...and you could see them suffer..sadici japonezii astia :) then..susnumita faza cu cabina telefonica, scena cu visul lui mamoru cu oglinda sparta (parca era si ceva cu niste trandafiri ofiliti)..a, si scenele cu hotaru in camera aia plina de papusi.mai sunt multe dar mi-e lene
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Oct 15 2005, 02:18 PM
Post #31


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Momente memorabile?Hmmmm.....multe.Nu am citit to ce s-a spus,asa ca daca ma voi repeta,o sa va rog sa ma scuzati.
1.Seria 1:moartea lui Nephrait.Pana si luptatoarele au plans,caci in final el se indragostise de Naru.A avut o moarte tragica.A murit protejandu-si persoana iubita
2.Seria 1:moartea lupatoarelor Sailor.Destul de sad,nu vi s-a parut?Au murit pentru a o proteja pe Sailor Moon.
3.Seria 2:Batalia dintre Ayakashi Sisters si Sailor Warriors,pe melodia Ai no Senshi.Destul de fain.
(IMG:http://i7.photobucket.com/albums/y275/immo20/CA2FDD1.jpg)
4.Seria 1:Apariatia lui Sailor Venus.Momentul in care luptatoarele sailor si-au dat seama ca Sailor V=Sailor Venus.
5.Tot seria 1,cateva momente comice:cand zburau obiecte in capul lui Mamoru(ex:lucrare mototolita,pantof),cand Rei vroia o intalnire cu mamoru si in loc sa pice in bratele lui,a cazut pe asfalt si M era sa o calce pe cap,cand Usagi,intr-un trenuletz condus de un panda,la o frana brusca a dat cu capul de spatele cuiva,si-a cerut scuze si l-a observat pe Mamoru....ce a urmat,vesnica tachineala,cand prof haruna era ofticata ca nu primise si ea o scrisoare de dragoste(ep cand Nephrite s-a dat drept Tuxedo Kamen),etc....prea multe.
6.Seria 2:Ail si Ann,desi se faceau gelosi unu pe altul,se iubeau.Momentul memorabil l-a constituit cel in care Doom Tree a vrut sa-l omoare pe Ail si Ann l-a salvat,sacrificandu-se.
7.Seria 2:Moartea lui Safir.Diamond a realizat greselile pe care le facuse,dar prea tarziu.
8.Seria 2:Cand Chibiusa s-a transformat in printesa pt a lupta alaturi de Neo-Queen Serenity,mama ei.
9.Seria 3:Cand Haruka a fost luata drept baiat.
(IMG:http://i7.photobucket.com/albums/y275/immo20/HARUK10.jpg)
10.Seria 3:Sacrificiul lui Uranus si al lui Neptune.
11.Seria 3:Cand Sailor Moon a primit energie de la Mercury,Mars,Jupiter si Venus pt a se transforma in Super Sailor Moon si a o salva pe Hotaru.
(IMG:http://i7.photobucket.com/albums/y275/immo20/Sailor_Moon-5356.jpg)
TO BE CONTINUED.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rox_deea
post Nov 1 2005, 03:31 PM
Post #32


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 1-November 05
Member No.: 1.907
Points: 22
Gender:



pai...faze emotionante
seria 1:transformarea lui Usagi de fata cu Mamoru
seria 2:cand Tuxedo o salveaza pe Sailor Moon de la moarte sarutand-o
seria 3:aparitia talismanelor la catedrala,iubirea dintre Haruka si Michiru(exact inainte de faza cu catedrala..cand se tin de mana); sfarsitul seriei cu adevarata Messiah...very touching+Sailor Saturn
seria 4:avem sarutul dintre Helios si Chibiusa fapt ce motiveaza iubirea lor
seria 5:moartea inner senshi...extrem de sad+viclenia din final al cuplului Uranus-Neptun(lupta cu Galaxia)...kalumea.....dar si suferinta lui Usagi si drumul celor 10 sailor catre Nehelenia.

Oricum ce m-a impresionat de fiecare data este atunci cand personajele se hotarau sa mearga la lupta cu mult curaj si sa o protejeze pe SM chiar cu pretul vietii...indiferent ca e vorba de:Inner senshi,Outer senshi sau Sailor Starlights

Attached thumbnail(s)
Attached Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Katy
post Jan 1 2006, 07:45 AM
Post #33


absent ME
***

Group: Members+
Posts: 181
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 254
Points: 103
Gender:



Mare parte din momentele la care ma gandeam eu s-au spus deja... in afara de unul... chiar la inceputul seriei a 5a: profetia lui Saturn... si melodia aia superba... :(( m-a facut sa plang ep ala: "I am a Sailor Senshi borned out of love for everythig...eternal.." Si cum arata ea.. Mi se pare asa de trist...
Offtopic: am un amv cu SM care se numeste Usaghi's Fear.. pe o melodie superba.."but i fear i have nothing to give/and i have so much to lose" cantata live.. cine poate sa-mi spuna cum se numeste melodia si cine o canta? :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

seandreea
post Feb 15 2006, 08:45 PM
Post #34


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 8-November 05
Member No.: 1.937
Points: 347
Gender:



Eu nu am mai revazut decat rpima si ultima serie asa ca o sa zic din acestea.
1. s-a mai spus.. insa asta e preferata mea.. din seria 5 cand Usaghi este depasita de situatie.. toti vor s-o apere pe ea, iar ea vrea un moment singura si cand il vede pe Seiya cu trandafiru izbucneste.. cade in genunchi si incepe sa planga (sunt undeva pe acoperit si dk nu ma insel incepe sa ploua). In acel moment Seiya ingenuncheaza si el, ii pune mainile pe umeri si o intreaba :"Am I not good enough?"
2. Tot din seria 5 episodul in care Amy vrea s aii convinga pe Yaten si Taiki ca nu a fost vina lui Usaghi ca a fost Seiya ranit si ca e sigura ca si el ar fi facut la fel (vorbea cu Taiki)... si la sfarsitul episodului Taiki admite ca avea dreptate.
3. Yeap.. tot din 5 ... seria mea preferata :P
Momentul in care Saturn o intreaba pe Fighter dk tine la Usaghi si cand el zice ca da ii spune ca atunci au un tel comun.. sa o protejeze si pleace cu celelalte 3 "outers" sa o invinga pe Galaxia, lasandu-le pe cei 3 cu Usaghi ci Chibi-chibi intr'un loc sigur.
4. Finnaly din prima serie :P
Mi-a placut la nebunie destainuirea din lift al lui mamoru, urmata de transformarea lui Usagh ca sa il salveze.

Ar mai fi multe... mai ales din 5, insa ma rezum la acestea.
Ce sa zic... mie imi placea intotdeauna cand isi dadeau seama cine e ... desi trebuie sa recunosc in anime erau exagerate... in manga se stia destul de repede cine e cine. Va dau un exemplu.. In prima serie mamoru isi da seama ca Usaghi e sailor moon in acel episod cu autobuzul ciudat... cand apare Rei... cand stau unul langa altul in autobuz si el se uita la ea.In anime nu mai stiu ce se intampla atunci... insa nu afla pana la episodul amintiti mai sus.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Mar 17 2006, 05:50 AM
Post #35


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



warning: spoooiler

Toate fazele de mai sus sunt cu adevarat memorabile si mi-a placut sa le citesc descrise de fiecare in parte si nu cred ca as putea sa le descriu eu mai bine sau mai original decat ceilalti, asa ca nu-mi ramane decat sa adug urmatoarele faze (pe care nu le-am gasit in celelate posturi..sper sa nu ma insel...si daca cineva a pomenit deja fazele astea scuzeeeeeee):
*Aparitia lui Flores, prietenul lui Mamoru din copilarie (ma rog, pe care l-a cunoscut la spital) si care este hotarat sa o "ucida" pe Usagi...mi-a ramas intiparit in memorie campul de flori si fetele care , rand pe rand, spun catt de imp este usagi in viatza lor si modul in care transforma ceea ce Flores vede ca defecte s in punctele forte ale lui Usagi.. (am plans cu lacrimi de crocodil de fiecare data cand am ajuns la partea asta :P)
Imi mai place foarte mult cand
* In sailor stars cand atat lui Seyia, cat si lui Usagi le este interzis sa se mai vada si...Seyia o invita la concertul lui si canta de fapt pt ea transmitandu-i telepatic ...*cryes* ..ce inseamna ea pt el si cat de greu ii este sa nu o aiba alaturi..si ea este in roata aia mare...
*un alt moment de care imi amintesc (desi a trecut o groaza de timp de cand am vazut eu prima serie) este cand pleaca cu parintii in minivacanta...e episodul cu o legenda despre o femeie care din gelozie se transforma intr-un monstru (cabd il vede pe mamoru si el nu-si aminteste de ea ...cu melodia aia superba pe fundal ...cand este intrebata de ce plange si ea spune ca nu plnge , ci este de la razele lunii care care ii ard ochii...hai ca povestesc tot episodul :P)
O sa incerc sa ma opresc aici, pentru ca pe masura ce scriu imi amintesc alte si alte faze si risc sa intru prea mult in detalii...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Mar 17 2006, 01:14 PM
Post #36


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



--faza din carusel cand seyia incearca sa o sarute pe usagi, si ea il respinge

--cand se strang toti in casa la usagi sa joace carti, si apare un monstru si se ascund toti pe unde pot

--moartea lui uranus si neptun, cand mor tinandu-se de mana

--episodul cu chibi-usa si helios, m-a impresionat muult

si mai sunt destule, i`ll be back
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nightmares20
post Mar 19 2006, 03:17 PM
Post #37


Unregistered









Sunt foarte multe momente memorabile dar am sa zic numai 3 care din cate am observat nu cred ca sau zis:
1 in prima metaserie: episodul 44 cand Usagi si celelalte Sailor Senshi afla ce sa intamplat defapt ce sa intamplat cand Dark Kingdom a atacat Silver Milenium momentul cand Endymion incerca sa o apere pe serenity dupa care momentul cand incercau sa se prinda de mana dar au fost omorati de Quen Metalia, Sacrificiul facut de Quen Serenity. Tot aici in prima metaserie iara un moment emotionant a fost in ultimul episod cand mamoru moare si monologul lui usagi miau dat lacrimile la faza aia.
2 in a doua metaserie cand au fost prinse de rubeus cele 4 sailor senshi si usagi nu stia ce sa faca.
3 in a treia metaserie episoadele 12-13 au fost emotionante iara cand Kaorinite vroia sa iei cristalul pur a lui Usagi si acolo au fost niste momente destul de triste si melancollice.
noa momentan am scris destul o sa mai revin yo cu ceva :P
Go to the top of the page
+Quote Post

Angerona
post Apr 28 2006, 12:34 PM
Post #38


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 26-April 06
Member No.: 2.484
Points: 53
Gender:



hmmm...eu am vazut sailor moon cand eram in generala ultima data...(si sunt la fac) si mi-a placut enorm..fazele ce mi-au ramas in memorie au fost:

1. cand in seria intai au murit fetele
2. cand sailor moon era ingenunchiata in fata lui endimion plangand si tinea ..brosa...sau...don't now...something...k sa-i aminteasca de iubirea lor(era brain washed park)
3. faza din cabina telefonika..pe care a amintit-o kisa(foarte trist)...si chiar in acelasi episod...Usagi s-a dus la Mamoru ...si si-a cerut scuze si l-a luat in brate..(cute and sad)
4. cand au murit Neptun si Uranus

sunt multe...hmmm...mi s-a facut pofta sa revad atatea episoade
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sailorcorvus
post Nov 28 2006, 08:52 PM
Post #39


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 436
Joined: 25-November 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.338
Points: 716
Gender:



Tot Sailor Moon este memorabil , exceptional , super incredibil , dar cea mai remarcabila faza este atunci cand sailor moon distruge puterea raului in ultima serie si atunci cand in seria unu o distruge pe Queen Beryl. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Jun 19 2007, 11:37 AM
Post #40


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



Momentele care intotdeauna m-au facut sa plang in hohote au fost atunci cand toate luptatoarele se sacrificau pentru printesa lor(spiritul de echipa intotdeauna ma misca foarte tare :D ), transformarea lui silormoon in Serenity, fazele de la sfaersitul luptelor mari cand SailorMoon isi deschide sufletul si cu caldura in suflet si in priviri e gata sa-si imbratiseze adversarul...sunt sute de momente memorabile...e o serie memorabila ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:51 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |