Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Unreal Tournament 2004


zeri
post Feb 28 2004, 02:49 PM
Post #21


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Serverele alea: games.gameszone.ro (217.156.46.20) si demuerte.ro (82.78.9.6) sunt de UT2004. Servere de UT2003 nu prea am vazut pe acolo.

Eu mi-am instalat demo-ul de 2004 si m-am conectat fara probleme.

Pacat ca nu ati intrat mai multi aseara. Mi-am luat bataie de la niste baietzi simpatici :) Nice game Demiurgus :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Feb 28 2004, 03:33 PM
Post #22


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



Aseara a fost chinuitor :) Diseara de la 22.00 o sa stau cu ochiu pe servere ( sper sa nu mai am loss si de data asta -_- )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Feb 28 2004, 04:36 PM
Post #23


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Fratilor,eu chiar incep sa va urasc din tot sufletul.N-am net ca sa ma pot bucura si eu de ceva maceluri.In plus,cred ca am sa cresc la urmatorul nivel cu botii,ca nu mai am treaba de acum.Din cate am citit pe aici,mai am de mers pana la nivelul vostru dar si un fir de par isi are umbra,asa ca ne vedem cat ai curand pe un server(sper).

Eu sunt de acord cu cei care cred ca LG e un rahat.Si eu prefer pe departe Sniperul din primul Ut.Asta eras rolul unui sniper,sa faci fraguri fara sa fii vazut,din umbra s-ar putea zice.Cine nu poate face fata unui sniper cu experienta ar face bine sa invete sa se miste.Personal,l-am stresat pe unu ca nu reusea sa ma nimereasca dar numai Dumnezeu stie cum imi batea inima cand vedeam cate un glont explodand intr-un perete la 2 mm de mine.Asta-i sniping,unic ca senzatie si pentru sniper si pentru cel tintit.

Poate ca sunt un nostalgic al primului Ut dar la ce gust nasol mi-a lasat prima versiune de UT 2k3 jucata n-aveti cum sa ma invinovatiti.Racheta de Redeemer exploda ca una normala,Flak-ul domina meciul si de la un Km departare,etc.

P.S>care-i noua arma de distrugere in masa in ut 2k4???Nu cred ca poate fi mai misto decat the holy Redeemer.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Feb 28 2004, 06:58 PM
Post #24


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



SNIPER = devastating dmg, SLOW RELOAD TIME!!!!
Ziceti-mi si mie...care din calitatile astea le avea cea din Ut...Singura calitate era ca nu iti arata pozitia...de parca ar fi zeci de harti imense sa nu-l vezi pe ala... :roll: !!!
E bine gandita in 2k3..nu am ce sa zic...si io m-am adaptat greula ea..dar e o arma superba per total!!!

In hartile de Death Match...as vrea sa-l vad io pe ala care moare din sniper ..si nu prea stie de unde sa tras...inseamna ca-i II cu harta... :lol: !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Guardian
post Feb 29 2004, 11:21 PM
Post #25


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 161
Points: 2



Te referi la sniping in UT2k3 sau in UT ...nu de alta dar e destul de normal sa 'vezi' de unde ai fost luat din moment ce este un bartai fulgerul (in 2k3) si este normal citeodata sa nu vezi de unde ti-a venit beleaua in UT ...tinind cond ca UT este mult mai sumbru si intunecos (asa cum ii sta bine unui shooter suparat) :P
Adica e dragutz foc Antalus ...nam ce zice ...dar parca prea seamana a loc de picnic ...in schimb Leviathan (genul ala) se potriveste mult mai mult cu ideea jocului. (sper ca nu bat cimpii) :D
Daca vrei damage mare si slow reload time pai atunci vezi AWP-ul din cs ...end of story ...
BTW ...sa stii ca pina si Epic au recunoscut ca nu s-a ridicat UT2k3 la nivelul UT-ului.sooooo :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Mar 1 2004, 12:54 PM
Post #26


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



nUs..unde a recunoscut Epic chesti asat...insa ..de obicei jocurile noi ..de dupa 2000...oricat de bune ar fi...sunt luate ca "umbre" ale predecesorilor...si nu prea e bine...
E adevarat...dupa 2000 a aparut o invazie de jocuri...si poate asta e motivul principal..insa 2k3 si ut1...sut totusi cu mult diferite...si chiar imi place de 10x mai mult game playul din 2k3...
Ce nu-ti place la antalus..da harta de picnic pt MACEL!! :twisted: !!Ai o gramada de harti sumbre...ca de ex..Curse 3..one of my favorites!! Intr-un cuvant ..ai diversitate..
Tocmai am facut la un prieten..un joc de unslaght...n-am ce sa zic...e absolut SUPERB!!! 2k4..o sa fie super tare pe fata...si au mai bagat si niste skinuri...mai ales la gagici...de pici pe jos!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Guardian
post Mar 1 2004, 02:29 PM
Post #27


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 161
Points: 2



Pai tocmai...e harta de picnic cu aroma de macel ...aia e. Mai ales cind vad ca zboara bucati de oameni in flacari (ma rog ...nu inteleg de ce iau foc de la flack ) deja parca simt miros de gratarel de la magazinu arabului de la parter :P
De blesteme am tot avut parte ...sa traiesti.
Faza cu gagicile e discutabila ...e misto ca pici jos au ba? hmmm...adecatelea ...daca pici jos nu te omoara "the bitch"?
M-am prins ...sint misto desenate gagicile alea ca sa poti sa spui cu naduf "f******* *** fa" cind te mai omoara cite una. hehehe
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Mar 1 2004, 05:28 PM
Post #28


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Deci in principiu 2k3.e cu mult mai up too date decat cel vechi...dar nus de ce uni oameni..il prefera pe ala...cred ca i-a spalat pe creier prea mult CS(o aberatie de joc...pt anul incare suntem)!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Mar 1 2004, 06:27 PM
Post #29


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Eu inca nu pot sa-mi explic cum tot timpul 24/24 sunt pline serverele CS (sau cantar), iar cele de UT daca au in medie 3-4 oameni pe ele e bine. La inceput am inteles ca UT-ul necesita un calculator mai rasarit...dar totusi... acuma cam toata lumea are un comp pe care se poatea juca UT. Stiu oameni care isi iau Athloane suparate sa le mearga CS-ul bine...aberatie crunta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Mar 1 2004, 08:35 PM
Post #30


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



lasa...ca m-am chinui sa intru pe un server de Unslaught...in demo..
Problema are un raspuns simplu...pt ca sa joci pe net Ut 2k3..iti tre cd key original...in timp ce cs e free..Nu -s cat de corect e sa fie...din moment ce e mod de Half Life...ca multi uita de unde a plecat toata chestia...Apropo prefer sa joc de 10x mai bine HL in multi ..decat aberatia de CS
Nus...sa vad daca rezist 2 saptamani pana apare jocul(15 martie)!! S-ar putea sa-mi incalc regula...si totusi sa bag demoul....ma mai gandesc.... :? !!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Guardian
post Mar 1 2004, 10:55 PM
Post #31


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 161
Points: 2



Mah acum fiecare joaca ce ii place si nu e cazul sa criticam acum jucatorii de cs sau q3 sau mai stiu eu ce.
Ut 1 joc fiindca mi se pare gameplay-ul mult mai marfa fata de ut2k3 si prefer oricind jucabilitatea in defavoarea graficii. Din punctul meu de vedere UT1 are jucabilitate, UT2k3 are grafica, amindoua sint misto si merita jucate. :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Mar 2 2004, 11:42 AM
Post #32


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ok...daca tot zici ca ia facut trecerea..dece draq ilm ai joci pe al vechi????
Si mai zici canu esti nostalgic...Joaca Unreal 1 in single daca esti nostalgic...nu juca UT1...Mi-ai zis chalange..dar in nici un caz in ut1..UT 2k3/4 anytime dude!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Mar 2 2004, 09:23 PM
Post #33


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Poate raspunsul meu la intrebarea de sus coincide un pic cu ce o sa zica Guardian dar...eu as juca cu foarte multa placere 2003 daca as avea unde...pe net nu sunt servere ca e problema cu cdkey-ul iar pe retea la noi sunt doar niste amarati care nu stiu ce-i aia (CS rules la ei).

Poate cu Ut2004 o sa se schimbe situatia...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 5 2004, 01:37 PM
Post #34


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



QUOTE
Deci in principiu 2k3.e cu mult mai up too date decat cel vechi...dar nus de ce uni oameni..il prefera pe ala...cred ca i-a spalat pe creier prea mult CS(o aberatie de joc...pt anul incare suntem)!!!!

Seby>sunt de acord ca,CS e o aberatie dar totusi...cum poti zice ca jucatorilor de Ut1 le-a fost spalat creierul de catre CS.Personal,nu ma ating de CS nici cu o prajina de 20 m dar tot prefer Ut1.

:oops: :oops: Ca sa fiu cinstit,in ultima vreme am ajuns sa apreciez ambele UT-uri la fel,fiecare pentru ce are mai bun decat celalalt.
Ut-parca alta era atmosfera,mai sumbra,mai a naibii si alt gameplay,mai tactic
Ut 2k3-are grafica draguta dar tot ma streseaza afurisitul ala de LG.Mai usor m-am adaptat la Bio-Rifle decat la ala.

Si ca sa impac si capra si varza,sper ca in 2k4 sa bage un Sniper adevarat,nu prostia asta electrica,dar(intotdeauna exista un dar)sa-i scada rata de foc macar cu 1/4.Dar abia asssssstept sa explodeze iar gloante la cativa centrimetri de mine.Nu vi s-ar parea o idee buna sa se auda vajaitul gloantelor??

P.S>Antalus imi place pentru un singur motiv mie.Scoti "-us" din coada si obtii numele meu de familie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Mar 5 2004, 10:50 PM
Post #35


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Harta favorita....
Curse 3
Loc unde Flakul e Zeu!!!!
Cea mai buna harta de multi...si mai ales de 1-1 ...fara indoiala Compressed...mai sunt si altele bune...dar astea 2 le joc ca obsedatul...

Nu ati scapat de Lg nici in 2k4...si bine au facut e o arma superba..care se integreaza perfect in gameplay!! Chestia asta o zice un tip care uraste sniperisti :x !!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 6 2004, 11:29 AM
Post #36


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Daca e sa spunem harti preferate ar fi....
Deck 16 - Le-am jucat pe toate pcare au fost create pana acum de la varianta pentru Unreal 1 pana la varianta refacuta pentru Ut 2k3 si double deck 16(harta de ctf) si nu in ultimul rand deck 17.

Da,de LG nu scapam nici in Ut 2k4 dar macar este reintrodus Sniperul.Armele astea se completeaza excelent si merg de minune pe hartile de Onslaught(am jucat demo la un coleg).
[spoiler:0d9bf78ad3]Si ca sa stric orice placere de a astepta:
Va fi modificat Ion Cannonul astfel incat sa nu mai depinda de amplasarea satelitului(satelit pe care nu l-am mai vazut).Astfel nu vom mai avea surprize nasoale agen harta Tarsonis din Ut 2k3 unde nu putei folosi Ion Painterul decat pe o arie restransa cu toate ca harta era imensa.
Mine Launcerul e dement,pur si simplu dement.Zici ca-i Scatter Shot-ul lui Piccolo.Pui mine paianjen pe pamant si apoi le dirijezi prin intermediul unui laser oriunde vrei.[/spoiler:0d9bf78ad3]

A trebuit sa-i dau cd-ul cu demo-ul in pastrare unui prieten ca altfel nu ma abtineam sa nu-l instalez.Se anunta misto jocul,cu mai multe arme decat niciodata.In sfarsit reteta shooterului perefect.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Mar 6 2004, 03:35 PM
Post #37


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Sniperul si mine launcherul..nu o sa fie in Death Match...asa ca jocul clasic nu se va schimba...In onslaught...sincer tot Lg il prefer peste Sniper!! Sa vad cum se comporta in jocul final!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Guardian
post Mar 7 2004, 02:47 AM
Post #38


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 161
Points: 2



Citeste postul meu anterior Seby ...inainte sa ma faci nostalgic....
Joc UT fiindca are gameplay mai suparat si mai alert + atmosfera mai intunecata...which rulez.
Joc si 2k3 sau 2k4 tot pt gameplay (bunicel) si grafica.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Mar 7 2004, 11:28 AM
Post #39


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Bine.....Ti-am mai zis....are 2k3 harti intunecate...numa ca tu nu prea vrei sa le joci in aceasi masura ca ut!!
Din pct meu de vedere ut e ISTORIE......si da...esti nostalgic din moment ce joci un joc de acum 5 ani...tu nu crezi...si pe mine ma apuca...insa in nici un caz nu il pun pe primu loc cum faci tu!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 12 2004, 03:03 PM
Post #40


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Jucai si eu demo-ul de UT2k4.......maicasa :D ...super misto....cand faceti rost de el full sa-mi spuneti si mie ca-l vreau.

Interesant modul de "basket" :D cat m-am chinuit la el.....cum ai mingea...cum sar toti pe tine.............nenorocitii :D

In rest e un UT2k3 imbunatatit, vechicolele sunt interesante.....dar unele cam greu de controlat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 03:41 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |