Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Seraphim Call, Year 2010 - The Stories of 11 Girls


Diana
post Feb 8 2006, 10:23 PM
Post #1


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Tocmai am terminat de vizionat si nu ma puteam abtine ^_^. Dupa cum spune si titlul, animeul reda cate un moment crucial din viata a 11 fete... vise, iluzii, sperante ..drame personale .. acele fragmente aparent nesemnificative si banale de care are parte fiecare si al caror simbolism nu il percepi decat mult dupa.... Frumustea povestilor variaza.. 2 dintre ele sunt chiar bad quallity (the ones with mecha) ... dar celelate sunt deosebite. Ceea ce m-a surprins este perspectiva prin care privitorul este introdus in story. Un anime narativ cu o nota mare de originalitate. Openingul este relaxant si dulce ... l-am ascultat multisor saptamana asta ... fiecare eps isi are endingul lui adaptat la povestea care abia a fost spusa ... pianul ramane instrumentul muzical pe care il prefer ^_^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Mar 6 2006, 09:19 AM
Post #2


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Postez aici si despre "Sentimental Journey" - The story of 12 girls in 12 city... datorita faptului ca este facut de acelasi studio Sunrise si are aceleasi caracteristici: cate un episod construit in jurul unui personaj feminin. Nu este atat de surprinzator ca si Seraphim Call, animeul este obisnuit in mare masura, unele incercari de filozofie sunt ratate, altele sunt reusite. Per total e ok de urmarit dar nu surprinzator. Si mai slow starter decat Seraphim Call, nu inoveaza, pe mine nu m-a atins deloc la partea sentimentala, dar poate fi placut pentru o zi ploiasa si melancolica ..probabil mai mult pentru fete (da stiu, fac discriminari ..dah .. :P)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Apr 10 2007, 04:38 PM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Seraphim Call [12ep] cred ca am mai spus pe undeva ca nu ma omor dupa seriile cu o mie de povesti ale unor personaje diferite, care in episodul final se intalnesc, aparent avand ceva in comun ...
Totusi seria asta aduce ceva nou...haha ..doua epsidoade identice o_O ca deh, fetele erau gemene [bleah]
Prima poveste mi s-a parut penala, cea cu za genius scared of man..., cea cu obsedata de jucarii a fost kawaii [tsk tsk Margarine]. Glumesc bineinteles, nu mi-a placut nici episodul cu fata a carui mama urma sa se recasatoreasca, nici cea a atletei "fugarita" de artista nebuna [the paint' sucked big time, O_O de ce voia sa posteze nud, n-am inteles]. bleah episodele cu gemenele mi s-au parut culmea tupeului [to qote myself]
Singurul episod care mi-a placut este cu preotul ala budist care fusese indragostit de bunica fetei, aia da poveste, iar modul in care lucrurile ies la iveala este chiar placut...
Si cu siguranta nu mi-a palcut episodul final ^^"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:39 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |