Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Check This Out!, ..poate va place..


sybelle90
post Jan 30 2007, 08:05 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 30-December 06
Member No.: 3.522
Points: 117
Gender:



Buuun! Am promis ca o sa postez si eu cateva din desenele mele aici si asa voi face.Din pacate nu s-au scanat foarte bine dar sper sa va placa si asa (in realitate arata mult mai bine :P ).Pentru inceput voi pune doar 2,3 sa vad daca va plac,si daca da,atunci o sa postez in continuare :)
(IMG:http://img117.imageshack.us/img117/5853/scan0017js1.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Jan 30 2007, 11:03 PM
Post #2


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



ei bine...DA :D
cum sa nu mai vrem si altele? ce intrebare e asta? baga tot ce ai! :D
vad ca iti place sa te joci cu hainele, cutele si umblele aferente. intr-adevar superb. esti atenta la detalii de genu.
tu spuneai cumva ca ai desenat si manga? daca da, vrem si noi sa vedem mostre.
si da, sunt scanate f aiurea...pacat de desene....
mai pune, sa vem pe ce discuta!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HEartLES
post Jan 31 2007, 10:35 AM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



:o Frumoasa atmosfera gotica , si rochia , atentie pentru detalii .Asha da ! Mai mult accent pe fluiditatea recuzitei , unele portiuni din imbracaminte sufera din cauza grabei ...croitoresei :D . Pe viitor vreau sa vad si culoare , ar iesi ceva interesant dintr o "lupta" intre doua culori .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

seandreea
post Jan 31 2007, 11:48 AM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 8-November 05
Member No.: 1.937
Points: 347
Gender:



superbe.
Anatomia chiar e f buna si-mi place cum desenezi fetele - f natural.
F originala la haine si atmosfera.
Am totusi 2 sugestii: nu mai fa umbrele asa bruste. La prima se vede asta cel mai mult. Umbrele rochiei sunt prea inchise si dau un aer "tare" desenului care mie mi se pare finutz.
A doua sugestie ar fi sa faci liniile de grosimi diferite, sa sugerezi diverse chestii. Exemplu ar fi in primul desen dantela. Mergea facuta f subtire, poate uneori sa nu faci linia completa.
Astea sunt doar detalii care ar ajuta desenele sa arate mai bine.
Oricum arata super.
Eu una mai astept si alte desene.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Jan 31 2007, 12:18 PM
Post #5


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Imi plac tipele, poziitile in care stau si modul in care ai redat imbracamintea. Sunt inspirate dupa poze?
In schimb, backgroudul din primul desen e dezastruos. Mai bine fara, sau invata cat de cat regulile de perspectiva.

Shinju - desenle sunt cat se poate de manga, nu crezi?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sybelle90
post Jan 31 2007, 01:38 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 30-December 06
Member No.: 3.522
Points: 117
Gender:



QUOTE(kaeru @ Jan 31 2007, 12:18 PM)
Sunt inspirate dupa poze?
In schimb, backgroudul din primul desen e dezastruos. Mai bine fara, sau invata cat de cat regulile de perspectiva.

*


Nu sunt insipare din poze si despre background,ma pricep sa fac insa aici nu am mai avut rabdare.Oricum desenele sunt mai vechi,am si ceva mai nou,insa dupa cum am mai spus sunt scanate aiurea.
Umbrele par a fi prea tari pt ca din cauza scanner-ului acolo unde pe haine nu este umbra a fost scanata culoarea mai deschisa...nu am ce sa fac.o sa incerc sa le fac de acum incolo in tus pt ca in creion se vad foarte aiurea chiar daca pe hartie arata foarte bine.Si mai e o chestie,nu am nici photoshop ca sa le pot prelucra putin :(
(IMG:http://img53.imageshack.us/img53/9483/scan0008dk8.jpg)
(IMG:http://img112.imageshack.us/img112/7626/scan0012ys2.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Jan 31 2007, 02:33 PM
Post #7


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Aici gasesti un program freeware, asemanator cu Photoshop. Poate reusesti cate ceva cu el.

Si mie imi plac desenele. Iar daca le-ai facut dupa fotografii e ok. Daca le-ai facut dupa alte desene, nu prea. :)
Mie fetele personajelor nu prea imi plac. In rest... mai exerseaza cu umbrele, cutele hainelor etc.

LATE EDIT. Am vazut acuma ca ai mai pus un desen. Foarte frumos, felicitari. Dar ai fi putut sa te "joci" mai mult cu parul ala.
Looking forward to see more of your work. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Feb 1 2007, 12:32 AM
Post #8


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



imi place foarte mult desenul cu tipul...vad eu bine sau alea sunt lacrimi care zboara prin aer? super fain...mi s-a facut pielea ca "de gaina" cand am vazut desenul....e intr-o pozitie foarte naturala si hainele stau pe el cat se poate de...natural (ma repet :angry: , dar parea cel maipotrivit cuv). mi se pare mie sau la mijlocul parului te-aiplictisit? conturul e ok facut, dar in miloc de vad directiile creionului, cum l-ai colorat....pare ciudat....

kaeru, cand spuneam manga ma referam la imagini cu legatura intre ele si legate de o poveste (cineva a scris pe undeva pe forum ca a terminat de desenat cateva volume - sau cam asa ceva era - dar nu mai stiu cine era si am banuit ca despre sybelle90 e vorba....
si da, desenele sunt cat se poate de manga... :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sybelle90
post Feb 2 2007, 02:12 PM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 30-December 06
Member No.: 3.522
Points: 117
Gender:



Intradevar se vad liniile creionului,pe hartie nu le-am observat insa pe calculator sunt mai vizibile.O sa colorez desenul sau o sa-l fac in tus sa vad cum iese :)
Acum o alta creatie...
(IMG:http://img368.imageshack.us/img368/8003/scan0015at6.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Feb 2 2007, 03:53 PM
Post #10


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



wow :o amazing, sybelle!! i really love ur drawings. nu sunt eu cine stie ce critic de arta, dar cred ca sunt foarte reusite. imi place ca acorzi o atentie deosebita detaliilor; and i really love the way draw the eyes... beautiful!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BlackHand
post Feb 3 2007, 01:05 AM
Post #11


They see me (t)rollin'... They hatin'
***

Group: Members+
Posts: 187
Joined: 25-October 05
From: Cluj
Member No.: 1.897
Points: 210
Gender:



QUOTE(sybelle90 @ Feb 2 2007, 03:12 PM)
Intradevar se vad liniile creionului,pe hartie nu le-am observat insa pe calculator sunt mai vizibile.


Acuma nu stiu cum sa-ti spun, dar pentru ochiul meu urma creionului lasata vizibil pe hartie mi se pare ceva necesar. Poate din cauza faptului ca profesorul meu de desen de la clasa de arta insista foarte mult pe chestia asta. Stiu ca la anime/manga style drawings nu se face asa, dar mie imi plac mai mult. Ti-as spune sa nu le retusezi, dar dupa aia se supara altii pe mine :P.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sybelle90
post Feb 3 2007, 12:37 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 30-December 06
Member No.: 3.522
Points: 117
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Feb 3 2007, 03:30 PM
Post #13


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Acum ca ma uit la tot ce ai postat, imi dau seama ca ceea ce face sa scada calitatea deselor e linia. Parca ar fi facuta de un copil sau de cineva care nu stie sa desenze. Si e pacat. Pt pe cat de misto sunt personajele, expresiile lor, sau pozitiile in care stau pe atat de naspa e linia. E grosolana, fara expresie sau viata. Da impresia de desen copiat pe geam.
Incearca sa o faci mai modulata, adica sa nu aiba aceeasi grosime de la un capat la altul. Sau alta varianta ar fi sa o faci mai subtire in zonele care-s expuse la lumina.
Si hasura e urata.
Si nu mai incerca sa te scuzi ca e din cauza scanerului, ca nu-ti merge.
Din ce ai postat, desenul cu profilul tipei blonde mi se pare chiar superb.

Shinju, da, si eu ma intreb cine sa fie ala care a zis ca are un vol intreg de manga tarminat, ha ha!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sybelle90
post Feb 3 2007, 05:10 PM
Post #14


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 30-December 06
Member No.: 3.522
Points: 117
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

love_deea
post Mar 23 2007, 07:55 PM
Post #15


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 23-March 07
Member No.: 4.000
Points: 7
Gender:



Imi place tare mult cum desenezi! Ador costumatiile personajelor si tema desenelor tale ,asa mai "fantasy".Daca mai ai si alte desene te rog sa le postezi.Astept cu nerabdare! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sybelle90
post Mar 23 2007, 08:07 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 30-December 06
Member No.: 3.522
Points: 117
Gender:



QUOTE(love_deea @ Mar 23 2007, 07:55 PM)
Imi place tare mult cum desenezi! Ador costumatiile personajelor si tema desenelor tale ,asa mai "fantasy".Daca mai ai si alte desene te rog sa le postezi.Astept cu nerabdare! :)
*


Multumesc mult!!!Imi pare bine ca mai arunca cineva cate o privire peste ele.In ultimul timp nu prea a mai fost vizitat acest topic de nimeni :( Voi continua sa postez atata timp cat se va mai uita cineva din cand in cand la ele,daca nu,asta e....
(IMG:http://img376.imageshack.us/img376/3800/scan0009xd2.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 23 2007, 08:51 PM
Post #17


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



vai, sybelle, desenezi superb!!! sa mai postezi, pls. intotdeauna va fi cineva care-ti va admira desenele ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kittykirara
post Mar 23 2007, 09:14 PM
Post #18


I have kattitude!
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 12-October 06
From: Iasi
Member No.: 3.108
Points: 235
Gender:



super!cel mai mult imi place ca dai importanta detaliilor vestimentare :P Trebuie sa ai mare rabdare pentru asta si rabdarea ta e recompensata cu modul minunat in care iti ies desenele :lol: ;) ;) ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Mar 23 2007, 10:30 PM
Post #19


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Dragut, foarte dragut! ^_^ Ultimele doua imi plac mult, sunt reusite. Felicitari.
In unele locuri e nevoie si de linii mai subtiri, de exemplu la par. Nu accentua prea tare varfurile suvitelor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Mar 23 2007, 11:16 PM
Post #20


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



se uita lumea la desenele tale, stai linistita, chiar daca nu posteaza (desi pe ala din 3 feb nu stiu cum de nu l-am observat - a, nu eram in tara, remember now). eu de obocei postez la ce ma uit, mi-am lasat parerea aproape in fiecare topic :P

mie imi plac toate desenele atel, dar mai ales cele lasate in creion si atat. cel mai mult imi placbaiatul care plange si profilul tipei blonde. e ata de simplu si totusi atat de frumos....

la ultimul (cel colorat) nu imi place un lucru. liniile(presupun ca l-ai colorat in photoshop sau alt program asemanator, nu?). eu de aia m-am lasat momentan de photoshop pt ca nu reuseam sa le dau de capat. pana nu imi iau o placa din aia cu creion incorporat sa o leg la calc, las photoshop-ul in pace. liniile in desenul tau sunt...tremurande, nu stiu, ca si cum ai fi incercat s ale indrepti dar ti-a tremurat mouse-ul in mana. sau ca si cum ai fi scanat desenul si au ramas nefinisate (in creion) si pus negru deasupra.

sper sa nu ma insel si sa dau pe langa rau de tot cu parerea asta si sper sa nu te superi ca iti zic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:30 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |