Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Edit-uri In Anime, Bun sau Rau ?


wee
post Sep 30 2007, 01:37 PM
Post #21


Wii?
***

Group: Members+
Posts: 116
Joined: 8-March 07
From: Constanta
Member No.: 3.911
Points: 296
Gender:



Pai ce ? Te obliga CNA'ul sa editezi un amarat de anime ?! Te "obliga" sa il difuzezi la ala ora. WTF. Atunci de ce o fac daca nu din cauza rating'ului aka bani, ca un program tv exclusiv pt anime, nu au talk show'uri, emisiuni prime time sau reclame cu bere, fonduri de pensii private sau detergenti. Alt motiv nu prea vad, deh, cred ca si eu sunt cu capu in cutie(XBOX) :D.

Iar faza cu copii care isi masacreaza colegii si profesorii nu cred ca deriva din anime'uri necenzurate. Ca sa nu mai zic ca astfel de lucruri se intampla, guess where -> USA si am zis totul cu asta, asa ca ma opresc ca nu vreau sa o dam in altele.

Cat despre feeling, cred ca e foarte "cool" sa il vezi pe Zabuza cu jumate de sabiuta, sange verde sau alte editari penibile.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 30 2007, 02:06 PM
Post #22


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:




Zabuza??? tu vb serios .. tare ar trebui sa vad si io :)) =)) Sange verde wow:))
ai un screenshot ? daca ai punel :))

na ... stati linistiti ca americani nu o inteles
de ce in japonia unde animeurile is necenzurate ... nu se intampla cate se intampla in america(US) ?
:)) si in america(Mexic) cunde au desenele alea stupide .. si vreo 3 cu sanje si tat felu .. si sadice de tot aia nu is scoase de pe delevizoarele americanilor(US) ale le vizioneaza ... si apoi cine is creeatori Happy Tree Friends???????
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Sep 30 2007, 02:17 PM
Post #23


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



@spyderverr : daca nu esti in stare sa intelegi tot postul , pastreaza-ti "prostiile" pentru tine ;)
Ma refeream doar la acele poze , care-s puse mai sus , STRICT la poze ... si dpdv al unei persoane care nu stie seria , before and after , nu cred l-ar fi influentat intr-un fel sau altul edit'ul (nestiind originalul)

@wee : Si pana la urma care-i problema ? Ca ii editat ca sa faca rating ? Pai , chiar tu zici , ce vrei , sa ramana fara audienta. Daca l-au editat presupun ca au avut un motiv intemeiat (iar la alta ora unde nu trebuia editat , era un anime mai bun)

La chestia cu elevii ... daca tu nu crezi,asta nu inseamna ca ii exclus ;) .Ti-am dat doua exemple,de copii care au fost influentati de anumite desene,iti mai dau si exemple din fata blocului in care copchii fac lupte de genul goku si vejita ,si etc.
Normal ca nu dau vina pe anime'uri , dar violenta gratuita de la tv (indiferent ca-i film/stiri/desene/clipuri) duc la chestii de genul.

Chestiile alea sunt izolate , dar arata ca se pot intampla astfel de lucruri peste tot.Si in germania s-a intamplat,si sunt cazuri peste tot.

Chestia ii ca nu se editeaza de dragul de a fi editate, ci ,presupun ,pentru a se evita violenta gratuita (la tv) , la o ora in care copiii mai mici decat voi,au acces la tv.

Largiti putin orizontul.

Apropo luffy ... mai ii si celebrity death match,si alte grozavii :lol:

(Editatul fara motiv normal ca nu-i bun,dar trebuie sa existe si anumite limite la tv . )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Sep 30 2007, 08:21 PM
Post #24


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



:)) Zamo avem cva in comun =)) .... spyderverr ....ironic nu ?
anyway
ma io zic ca violenta vine de(50 la%) 50 de ori mai mult din familie .. daca vede ca taicaso io dat o palma la masa .. el ia da un pumn la altu .. dc ca asa o vazut acasa
apoi 30 la% la scoala
19 la% prieteni
si 1% altele ..


*cu exceptia copiilor obsedati de jocuri .. (Conter strike, Halo .. etc)

Si asta ii faza Jocurile .. ale sadice .. care se vand special pt copii far limita de varsta .. in caz ca ii limita de varsta ... merge taticu sau mamica si il cumpara... si asa sfarseste ... dragu nostru copil .... in inchisoare sau mort .. pt ca o luat ostatici ca si in Counter pe elevi si pe profesori din skoala
???
Anime is sursa la toate prostiile astea...???
si daca te gandesti bine ce ii viata .. cum te bucuri de ea .. si cum iti petreci viata si ,... sa sti ca intr-o secunda o poti pierde .... sau poti sa iei viata cuiva!
inainte sa faci ceva gandestete .. ca deaia ai minte ... sa sti sa alegi binele si rau..... alegi rau .. si iti faci rau cu mana ta si nu numai tie ci si persoanelor din jur!
orkum .. nu despre asta, ii vb in topic da ... totusi .. totul depinde de tine .. recunosc ca si un anime influenteaza (INFLUENTEAZA NU CA POATE SAU NU INFLUENTA) depinde cum tea influentat ....si ce faci cand esti inflentat
da atunci de ce draq ai cap pe umeri nu sa gandesti ce faci ?
poate uni din cei mai mari inventatori si oameni de afaceri japonezo au fost infuentati pozitiv si au ajuns sau au realizat ce au realizat ...

Think about it !!!


(nu zice ca un copil nu poate discerne sau gandi)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:43 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |