Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

7 Pages < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Anime Noi (2006-2007), Continuarea lui "Anime noi (2005-2006)"


Kisa
post Mar 27 2007, 01:59 PM
Post #21


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Okane ga Nai - OVA => Anime shounen-ai, cu evidente inclinatii catre yaoi. Sincer, din cauza ultimelor descoperiri din viata mea, nu am reusit sa vad decat jumatate de episod (not so into boy-to-boy love anymore). :P
Totul incepe cu o licitatie. Un tanar gol-golut este oferit publicului masculin si este castigat de cineva care se pare ca ii este cunostinta (cu toate ca el nu-si aminteste) pentru 120 milioane... Dupa care noul posesor isi obliga "marfa" la diverse chestii... Cum am mai zis: mai mult yaoi decat shounen-ai. :P Merge daca esti fan al genului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Xristina
post Mar 27 2007, 02:21 PM
Post #22


Lady
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 5-June 06
Member No.: 2.629
Points: 350
Gender:



L-am vazut. Nici eu nu sunt innebunita dupa yaoi sau boy on boy, dar asta are o poveste promitatoare din punctul meu de vedere.

Rolul de helpless girl e luat de un baiat si din experienta mea limitata nu prea am vazut, so as i said, promitator.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Apr 6 2007, 09:43 AM
Post #23


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hmm... NEW ... Muder Princess ep 1 ... Calymore ep1... Darker than Black ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Apr 6 2007, 09:56 AM
Post #24


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



QUOTE(Sidonix @ Apr 6 2007, 09:43 AM)
hmm... NEW ... Muder Princess ep 1 ... Calymore ep1... Darker than Black ...
*



Claymore are intro promitator desi nu am stat sa vad tot episodul. Darker Than Black nici nu a aparut inca >< bine... apare azi :P si arata interesant. Iar cu Murder Princess am ramas in urma :( Cat despre marea surpriza Devil May Cry... a fost propulsata pe undeva prin iunie :blink: de forte inca necunoscute.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Apr 6 2007, 10:20 AM
Post #25


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Come on!!! Majoritatea sunteti fani si doar unul a pomenit de el: Death Note!!! S-au scris numai o multime de rewiev-uri despre acest anime...este chiar si un lor pe forum, unde este povestea...
I can't believe you forgot about Death Note... :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tzur
post Apr 6 2007, 08:09 PM
Post #26


the researcher
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 97
Points: 82
Gender:



N-am uitat de Death Note, mai ales acum ca a iesit ep 25 .... cu faza cu Ryuzaki (nu zic ce faza sa nu fie spoiler). Intr-adevar, a fost cam cel mai bun anime din ultima vreme, electrizant si in acelasi timp capabil sa-ti dea fiori :D.

Am luat si eu Claymore si dau sa ma uit acuma, o sa va zic ce parere imi face.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Apr 6 2007, 08:22 PM
Post #27


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



QUOTE(waste @ Apr 6 2007, 10:20 AM)
Come on!!! Majoritatea sunteti fani si doar unul a pomenit de el: Death Note!!!
*



Daca te uiti mai bine, pe aici se vorbeste de animeuri atat de noi incat nici nu au aparut. Oare de ce pomenesti un anime inceput de anul trecut :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Apr 11 2007, 07:04 PM
Post #28


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Am vazut primele eps din Claymore si Darker than Black.

Daca despre al doilea anime nu ma pot pronunta inca (primul eps a fost si "prima parte"; totusi, dragut opening), primul m-a impresionat destul de mult. ^_^ Ok, ideea nu ar deborda de originalitate, dar grafica este super si imi place ca numai dudettes sunt luptatoare Claymore. Plus ca imi da o senzatie de Fate/stay night... probabil din cauza lui Claire. Un anime pe care am sa-l urmaresc cu atentie. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tzur
post Apr 12 2007, 12:31 PM
Post #29


the researcher
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 97
Points: 82
Gender:



Kisa, mie Claymore mi-a adus aminte de Berserk si de Tokko. Bine, recunosc, nu m-am uitat la Fate/stay night, de fapt am incercat si in ciuda graficii bune m-au scos din sarite stereotipiile si predictibilitatea lui. Oricum, revenind la Claymore, sper sa fie o serie misto .....

am mai vazut Seirei no Moribito - Se pare ca povestea - Un baietzash e protejat de o gagica dura dar buna - loveste din nou. Oricum, mi-a placut ca mi-a adus aminte vag de Juuni Kokki. Si daca tot vine la concurenta cu acelasi plot cu Claymore, daca e sa fac o comparatie, lasand la o parte grafica, gagica din Seirei no Moribito are un background care se anunta mai interesant, cu cei 8 prieteni pe care si-i omorase si pt care vrea sa se rascumpere salvand 8 vieti. Sa vedem cum evolueaza, dar deocamdata cred ca merita urmarit.

Darker Than Black - desi era asa de asteptat, nu pot sa zic ca m-a impresionat cu nimic, mai exact cand ai vazut sute de animeuri in care regasesti sub diverse forme tot ce vezi in asta, nu-ti mai vine sa te uiti la ep celelalte. E cu oameni cu puteri ..... care de fapt sunt stele cazatoare (dar intr-un sens boring), si altii la fel de deosebiti ii vaneaza, etc. Daca nu va suna arhicunoscut ce zic si aveti 15 ani puteti sa va uitati ...... puteti sa va uitati oricum :D

PS: Rezo - Deat Note e still ongoing si still the best, cand s-a creat topicul de animeuri noi acum vreo 4 ani asta a fost vorba sa discutam de cele care dau s-apara, ongoing sau tocmai terminate, ce sari la gatu omului, priests should preach peace and tolerance!

Kisa - Okane ga Nai - bleac bleac bleac ..... am vrut sa zic aici sa nu va uitati, dar stii cum e ...... don't push the red button!....yeah right!....ping!.... .... .... and ... booooom!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Apr 12 2007, 01:21 PM
Post #30


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



@tzur cand am vazut primu ep din Claymore tot la Tokko m-am gandti first ..dehh tre sa recunoastem ca are o oarecare asemanare ..dar berserk? nush parca nu prea ... mai degraba the third :D Oricum Claymore e un serial care o sa-l urmaresc cu interes .. al doilea care zic io ca merita cel putin dupa primu ep that is e Heroic Age (la cata lauda are pe topicu specific ma mir ca nu la amintit nimenea si aicea)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 12 2007, 02:04 PM
Post #31


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Vazut si eu cele 2 ep. din Claymore, cam multa melodrama si copilul pare cam prost si plangacios, si daca nu o sa se complice putintel firul epic o sa fie plictisitor, dar ma uit.

Nici eu nu prea vad legatura cu Berserk in afara de sabii mari si demoni.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Xristina
post Apr 12 2007, 02:12 PM
Post #32


Lady
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 5-June 06
Member No.: 2.629
Points: 350
Gender:



A inceput si Romeo X Juliet.

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4832

Am vazut aseara varianta raw si acuma urmeaza sa o iau pe cea tradusa sa vad cu lux de amanunte ce se intampla.

Singura asemanare dintre anime si romanul lui Shakespear este numele personajelor in resti este mai nimic .Este orientat catre fantasy, ceva gen Romeo and Juliet meets Eragon. Nu zic mai mult.


Mie mi-a placut primul episod. De mult cautam un anime romance ca lumea si uite ca a venit. ^_^

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Apr 12 2007, 04:56 PM
Post #33


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Tzur, nu am vazut Berserk. :P Cat despre Tokko... am avut si eu un deja-vu in ceea ce-l priveste, dar cand ma uitam la Darker than Black. :P Din cate se pare, fiecare cu asocierile sale. :lol:
Cat despre Okane ga Nai, dupa cum am mai zis, nu am rezistat tot episodul. :lol:

bogdan, tocmai am "gustat" si eu din Heroic Age... si imi place. ^_^ Dar ma duc sa caut topic-ul anime-ului pentru o eventuala discutie. :P

Si ca tot veni vorba de un anime mecha, am mai "incercat" si Bokurano. Same old s**t... ca sa zic asa. Copii care controleaza roboti... sau un singur robot (pe rand). :P Avem un joc (despre care initial se crede ca este pe calculator) cu 15 jucatori. Avem si 15 copii, dintre care 14 incheie un fel de contract cu un nene ca sa intre in joc (=> nenea devine al 15-lea jucator). Dar isi iau teapa si descopera ca jocul nu este o simpla simulare pe calculator (initial, ma asteptam la ceva gen Matrix); dimpotriva, totul este cat se poate de real. Si asa incepe totul.
Nu pot zice ca m-a fascinat prea tare grafica sau povestea momentan, dar am sa mai vad 2-3 eps inainte sa ma hotarasc daca il abandonez sau nu. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Apr 12 2007, 08:03 PM
Post #34


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Am pierdut 20 de minute cu Darker Than Black care nu ofera ABSOLUT nimic dar nimic, nimic, nimic! Ceva geb Black Blood Brothers; incearca sa lasa detaliile pe mai incolo; dar o lume in care trebuie sa iti rupi degetele ca ti-ai folosit puterea magica este prea putin. Openingul l-am recunoscut de la Abingdon boys school dar nici macar asta nu a salvat animeul de la o parere cat se poate de proasta. Daca se dovedeste a fi vreo capodopera neinteleasa :lol: (hai ca incep sa rad) poate (ma tavalesc pe jos de ras) o sa ma uit la el.... :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Unknown
post Apr 12 2007, 11:12 PM
Post #35


Human 0.9
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 4-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.514
Points: 711
Gender:



Nu am reusit sa trec de genericul de la Darker Than Black :( Sau nu tin minte, ca m-am mai trezit fix cand incepea cantecul de final... Am mai incercat eu de cateva ori insa fara succes...
Claymore insa are ceva.... potential (I smell drama :lol: )... nu ma pronunt inca, il voi urmari...
Cat despre Seirei no Moribito... nu. Deci, nu. Cel putin nu pentru mine... nu am chef de alta poveste cu un pustio-print rasfatat care se trezeste brusc in mijlocul oamenilor de rand si...bla bla bla. Urasc scenariul asta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 13 2007, 07:21 AM
Post #36


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Tot la Claymore ma uit si eu, am vazut 2 episoade si-mi place. Imi place fata si povestea are potential.

De asemenea, la Negima!?, dar fun sub-ul dureaza mult, s-au oprit la episodul 15... E o continuare destul de diferita a primei serii, care mie mi-a placut mult. Mi-era dor de nebunele alea. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Apr 13 2007, 09:50 AM
Post #37


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



am reusit sa vad aseara cele 2 ep din claymore, desi dormeam pe mine si totusi povestea a reusot sa ma tina treaza. de data asta m-am hotarat sa ma tin departe de manga ca sa pot savura anime-ul "to the fullest" si pana acuma impresia e fosrte buna. desi am auzit ca manga e mult mai buna, imi place pana acuma cum e construita povestea (se intra diresct in miezul problemei, fara sa se invarta prea mult in jurul cozii). desi in episodul al doilea se cam spune de multe ori "half-yuma, half-human" si desi raki e cam baka din punctul meu de vedere, povestea te prinde si vrei sa vezi mai departe.

PS. mi-a placut mai mult ending-ul decat opening-ul...

PPS. azi o sa vad cateva prime episoade de la diferite serii noi, asa ca voi reveni cu pareri proaspete.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 13 2007, 11:27 AM
Post #38


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Shinju:
Cred ca si mie la fel... acum ca ai zis... l-am mai ascultat odata. :P Dar e bun si intro-ul. Sa vedem, daca devine complicat si merita comentat in amanunt, discutam pe masura ce apare. :lol: Eu oricum am decis sa-l vad.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Apr 14 2007, 05:27 PM
Post #39


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



si eu sunt decisa sa il vad. daca o sa dim mai multi care sa discutam pe seama lui putem face si un topic separat...ar deveni deja suparator pe topicul acesta.

am vazut mai multe prime episoade ieri din serii noi, dar momentan, din lipsa de timp, ma opresc la Darker than Black. nu pot sa spun ca mi s-a parut asa de prost pe cat ziceau unii, dar m-a enervat faptul ca nu am prea inteles mare lucru din primul episod...e un haos total. sper ca in urmatoarele se va clarifica situatia, ca altfel ma las de el...povestea pare interesanta daca e inteleasa si imi place cum sunt desenate personajele.

am mai vazut el cazador de la bruja, 2 ep. excelent. revin cu detalii in curand.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ibarbar
post Apr 14 2007, 08:44 PM
Post #40


ANIMEniac designer
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: --
From: Bucuresti :)
Member No.: 522
Points: 421
Gender:



Mi se pare interesant Seirei no Moribito.

Pare sa aiba influente din istoria chineza. Nu stiu mai multe decat scrie Seirei no Moribitoaici

Grafic e foarte promitator.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:16 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |